Sari la conținut

Honda XL 1000V Varadero


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

C3-ul e, din cate stiu, cel mai usor flip-up si cu siguranta cea mai "light" din punct de vedere al confortului, la modul cum o simti pe cap.

Pe partea cealalta e destul de firava, inclusiv in categoria ei si suportul celor de la Schuberth e de toata jena. O alternativa interesanta ar fi Shoei Neotec (mult peste modelul precedent, Multitec).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

C3-ul e, din cate stiu, cel mai usor flip-up si cu siguranta cea mai "light" din punct de vedere al confortului, la modul cum o simti pe cap.

Pe partea cealalta e destul de firava, inclusiv in categoria ei si suportul celor de la Schuberth e de toata jena. O alternativa interesanta ar fi Shoei Neotec (mult peste modelul precedent, Multitec).

 

dat fiind ca a mea catea a mancat din interiorul multitechlui si ca nu mai am vitezana ( unde facea zgomot ) cred ca ma uit si la asta , buna idee, thx

 

in alta ordine de idei , hai cu nationalaaaaaaaaaaaa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e super c3-ul, am eu

nu este o casca grea, ia-l fara probleme

referitor la culoare, eu acum as lua alba(am negru lucioos)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

c3 alb + geaca/vesta reflectorizanta de politist + varadero gri care aduce a moto de politie = partie prin oras :smoke:

in alta ordine de idei, mi-au tremurat sticksurile cu vaca pe drumul spre intrunirea din weekend, dar a meritat din plin :peace:

 

post-49797-0-19451100-1340009716_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

c3 alb + geaca/vesta reflectorizanta de politist + varadero gri care aduce a moto de politie = partie prin oras :smoke:

in alta ordine de idei, mi-au tremurat sticksurile cu vaca pe drumul spre intrunirea din weekend, dar a meritat din plin :peace:

 

post-49797-0-19451100-1340009716_thumb.jpg

 

de ce ti au tremurat?

 

 

alo...."vacosii'. bati la 'nationala"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in alta ordine de idei, mi-au tremurat sticksurile cu vaca pe drumul spre intrunirea din weekend, dar a meritat din plin :peace:

Confirm (partea cu meritatul, nu cu tremuratul :) )

Si vorba terminatorului: "I'll be back", respectiv o sa mai merg prin zona aia, a fost super

Adrian, pune niste poze daca ai facut, sau un link....

Editat de Korben Dallas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit vorbe bune despre Nolan N 104. Este casca asta comparabila cu Schubert C3? Vedeti http://blogs.motorcyclistonline.com/new-nolan-104-helmet-3047.html.

Am auzit ca ar fi de gasit si la 1.000 RON.

 

Am pus un topic pentru un Fazer. Omul a plecat la Deutschland. De tot, zice el...

Puteti vedea la /index.php?/topic/679685-yamaha-fzr1000. Cred ca n-am pus-o bine, acolo...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incerc sa mai adun si eu cativa posesori de Varadero din Brasov...in principiu am putea fi 5 cu tot cu mine....astazi ma apuc de dat telefoane.

 

Va tin la curent.

 

super

si " baga" pe topcul cu intalnirea, direct - ai acolo toate datele

la mai mare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

super

si " baga" pe topcul cu intalnirea, direct - ai acolo toate datele

la mai mare

 

Da', pune-ti si tu in semnatura link-ul catre acel topic pentru intalnire!

Asa, ar putea mai multi care doar citesc pe-aici, sa il gaseasca...

Si eu te-am intrebat de el si nu l-am gasit, dupa indicatiile ce mi le-ai dat.

Nu stiu nici acum unde vad o lista cu cine s-a anuntat ca participa, ce suma e de plata (am vazut ca scriati ceva despre bani), pentru ce anume...

Hai sa o mai reluam un pic, poate ca iese...

Ideea e buna!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit vorbe bune despre Nolan N 104. Este casca asta comparabila cu Schubert C3? Vedeti http://blogs.motorcyclistonline.com/new-nolan-104-helmet-3047.html.

Am auzit ca ar fi de gasit si la 1.000 RON.

 

Am pus un topic pentru un Fazer. Omul a plecat la Deutschland. De tot, zice el...

Puteti vedea la /index.php?/topic/679685-yamaha-fzr1000. Cred ca n-am pus-o bine, acolo...

 

Am luat Nolan N-104, cu 1.000 RON.

Nu mi s-a parut ca ar trebui sa platesc aproape dublu, pentru Schubert C3, pe care am testat-o, insa nici nu s-a potrivit cu capul meu...

 

Aveti idee unde gasesc sa cumpar un ungator de lant? Am vazut ceva manufactura a unui englez, insa nu am gasit sa fie de vanzare pe la noi...

 

Ati vazut pe forum vreo vanzare de genti laterale (si suporti pentru ele) folosite?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare deroisti!

 

Ma intereseaza si pe mine una bucata Varadero, de preferat pe injectie.

 

1) la ce sa ma uit atent cand iau una? Are vreo hiba comuna de verificat?

2) stie cineva exact care e diferenta de consum intre o Vara pe injectie si una pe carburatie? Dintre doua cu kilometraj identic, cat ati da in plus pe cea pe injectie si de ce?

3) stiti vreuna de vanzare? Daca da, bagati si la mine un mesaj privat, sa n-o imbogatim pe bunicuta nemteasca sau pe italianu care face 1000Km pe an ca-s deja plini de bani. :)

Editat de Copfucker
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2)Dintre doua cu kilometraj identic, cat ati da in plus pe cea pe injectie si de ce?

 

presupunand ca-s acelasi an de fabricatie, mai mult de 4-5 sute de euro n-as da pe injectie. habarnist cum oi fi, dar nu-i vad avantajele clare. poate doar ca vine la pachet cu viteza a 6-a, fara de care mie personal mi-ar fi aiurea.

 

spor la cumparaturi si nu te grabi. ia-ti timp sa vezi mai multe modele si sa testezi pe indelete mobra la care te opresti. chiar daca toti suntem pe fuga si vanzatorul iti inspira toata increderea din lume, nu te grabi :). da jos carenele ca s-o inspectezi mai bine, uita-te dupa rugina in rezervor, cauta eventualele carpeli.

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai cred ca daca sunt accelasi an :) nu sunt prea " multi " ani de ales ca nu s-au fabricat in paralel asa mult.

oricum diferentele intre modelele " cu ' si "Fara " injectie sunt destule nu doar viteza a 6 -a.

si ..unde te uiti daca e rugina in rezervor? te intreb ca eu duap ce am citit pataniile tale ma uitam si eu :) dar nu cred ca poti sa vezi daac nu demontezi rezervorul .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bagi lanterna pe gura rezervorului, daca e o s-o vezi. mai poti sa folosesti si oglinda de-aia ca la dentist sa te uiti mai bine in interior, geo (tng) are asa ceva :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

presupunand ca-s acelasi an de fabricatie, mai mult de 4-5 sute de euro n-as da pe injectie. habarnist cum oi fi, dar nu-i vad avantajele clare. poate doar ca vine la pachet cu viteza a 6-a, fara de care mie personal mi-ar fi aiurea.

A 6-a, nivelul la rezervor pe bord si consumul ar fi principalele diferente din ce am studiat. Dar pentru ca nu stiu cam cat e diferenta de consum in practica, pot doar sa speculez.

 

spor la cumparaturi si nu te grabi. ia-ti timp sa vezi mai multe modele si sa testezi pe indelete mobra la care te opresti. chiar daca toti suntem pe fuga si vanzatorul iti inspira toata increderea din lume, nu te grabi :). da jos carenele ca s-o inspectezi mai bine, uita-te dupa rugina in rezervor, cauta eventualele carpeli.

Acum am citit si eu ce-ai patit cu rugina, nasol moment si greu de anticipat, eu am avut o problema similara cu o masina nou nouta care am luat-o de la reprezentanta si nu avea strans deloc cablul la baterie. Vreo 1000 de km mi-a facut figuri, motor oprit in depasiri, etc, la service mergea perfect, pana si-a dat seama un sofer de trailer care e problema. Problema stupida, efecte potential grave.

 

Din pacate oferta locala de motoare pe injectie e redusa, unul de 80.000 Km la pret de nou, altul prin Gaesti cu probleme cu actele, deci probabil nu-mi ramane decat sa-l iau de afara daca nu apare totusi curand o oferta tentanta locala.

 

Cu diferenta de consum sa ma lamuresc, Dero pe carburatie avand un renume foarte prost.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A 6-a, nivelul la rezervor pe bord si consumul ar fi principalele diferente din ce am studiat. Dar pentru ca nu stiu cam cat e diferenta de consum in practica, pot doar sa speculez.

 

 

Acum am citit si eu ce-ai patit cu rugina, nasol moment si greu de anticipat, eu am avut o problema similara cu o masina nou nouta care am luat-o de la reprezentanta si nu avea strans deloc cablul la baterie. Vreo 1000 de km mi-a facut figuri, motor oprit in depasiri, etc, la service mergea perfect, pana si-a dat seama un sofer de trailer care e problema. Problema stupida, efecte potential grave.

 

Din pacate oferta locala de motoare pe injectie e redusa, unul de 80.000 Km la pret de nou, altul prin Gaesti cu probleme cu actele, deci probabil nu-mi ramane decat sa-l iau de afara daca nu apare totusi curand o oferta tentanta locala.

 

Cu diferenta de consum sa ma lamuresc, Dero pe carburatie avand un renume foarte prost.

 

nu exista vara cu indicator de nivel benzina :) doar Transalpul are :)

 

uita te la topicul meu de vanzare si vezi consumul, identic la 2004 si la 2009 mers in tandem.

 

cum ai realizat care e ceva mai buna varianta ? ai discutat cu oamenii, ai fost sa le vezi etc ?

 

vezi ca dragos si a luat unul de curand de afara, arunca i o intrebare ca poate folosesti acceasi filiera.

 

daca nu te grabesti , iarna mai scad preturile.

 

inca ceva, daca ti l iei pentru ' consum", mai bine cauta altceva. e chiar un motor fain , daca ti vine sa i" dai",. nu te astepta sa comsume 6 :)

 

la regim de tourer, cum ai vazut e super ok si ai autonomie peste 350 km , ba chiar si peste 400 unerori

 

la regim de supersport, nu :)

Editat de foxbat
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...