Sari la conținut

Honda XL 1000V Varadero


Postări Recomandate

ala de mi l-ai dat mie cred ca e 2007-

 

o poza din 2010 pe bac la Chanacale

 

nasule,normal ca franele sunt bune,busa sta rau la capitolul asta :P

post-43899-0-43070300-1327510091_thumb.jpg

Editat de dragos1972
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pentru Dragos 1972.Nu este de vinzare nici 2004,nici 2009.Pentru Dane Bad.Poti sa cumperi 2007 linistit.Cum am mai spus nu este aproape nici o diferenta intre ele.Nu arata mai multi parametri bordul de 2009 fata de cel din 2004.

 

:)

 

Mihai, pentru " inima mea" si daca nu e ceva personal - de ce tii 2 vara-uri ?

 

multumesc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alex,initial am vrut sa dau 2004 dar nu am gasit cumparatori.Apoi m-am hotarit sa o pastrez decit sa o vind pe un pret prea mic.Mentionez ca are pe ea toate optionalele posibile.

 

am inteles. chair prea bine :)

multam

 

Mihai,nici o problema,am vrut doar sa discutam :laugh:

Nu mai caut varadero,deoarece am dat deja avans pt unul

 

bravoooo

care care?:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc Alex

cea neagra 2009,din pacate fara abs

 

si o poza

 

cu ocazia asta am revenit ca si posesor de varadero

Editat de dragos1972
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va salut. am si eu o intrebare: am un varadero din 2001 si mi s-a ca dus amortizorul spate. as vrea sa stiu dc se poate face ceva la el(de reparat) sau sa il schimb? dc trebuie schimbat sa iau unul original honda sau un ohlins sau hyperpro?

 

salut.asa am patit si eu...nu se merita sa repari amortizorul ...miam luat suspensie noua. iti recomand wilbers-e personalizata si e cam 380 euro ar mai fi si yss are achimoto.ro oferta de 30 % reducereadica te costa cam 270 euro...

succes

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc Alex

cea neagra 2009,din pacate fara abs

 

si o poza

 

cu ocazia asta am revenit ca si posesor de varadero

 

ptiu ptiu frumos ii

 

sa l "calaresti" sanatos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor,

La vara imi voi cumpara Varadero model 2007

Am totusi o intrebare care ma framanta si anume: De ce ati ales Varadero si nu (mult prea slavitul) BMW R1150/1200GS care e putin mai puternic, are cardan, e mai usor si isi pastreaza mai bine valoarea in timp?

Va multumesc :bigstar:

Editat de Dane_Bad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor,

La vara imi voi cumpara Varadero model 2007

Am totusi o intrebare care ma framanta si anume: De ce ati ales Varadero si nu (mult prea slavitul) BMW R1150/1200GS care e putin mai puternic, are cardan, e mai usor si isi pastreaza mai bine valoarea in timp?

Va multumesc :bigstar:

 

pai fara a fi ironic, esti nou venit, nu ?

:) este o disputa fara cap si fara coada intre" bmw" si " japo".

personal, si fara sa vorbesc de "bani" , varadeor este motorisca perfecta pt mine. n-as dao pentru nimic ( poate un alt varadero cand o sa faca 500.000 km si o pun la muzeu) :)

 

la motoare e ca si la FMI ( fondul monetar :) ) ,. alegi ce ti se potriveste.

m-am dat cu 1150 gs si cu 1200 gs ( modelul 2006, 2008 ).

n-au nici o treaba in comparatie cu varadero ( vezi ca e un nene, Bogdan Harea, fondatorul "anti fitze bmw", a scrist niste reviewuri foarte la obiect GS vs japo ( in cazul lui yamaha supertenere 1200 )

 

inca ceva, aia cu "valoarea in timp" este poezie gen "iphone".

flame off :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca incepind cu 2012 Varadero nu se mai fabrica.Am intrat pe Honda.de si nu mai apare.Cred ca este inlocuita cu Honda Crossturer.Stie cineva ceva?

 

cum intampinati vestea , parca detineti 2 buc Varadero in garaj ?!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna tuturor,

La vara imi voi cumpara Varadero model 2007

Am totusi o intrebare care ma framanta si anume: De ce ati ales Varadero si nu (mult prea slavitul) BMW R1150/1200GS care e putin mai puternic, are cardan, e mai usor si isi pastreaza mai bine valoarea in timp?

Va multumesc :bigstar:

fiecare cu avantejele si dezavantajele ei

cel mai mare dezavantaj la bmw estw pretul(de nou)cu aproximativ 50% mai mult decat varadero

depinde si ce vrei de la mobra.daca vrei strada,asfalt(parerea mea)nu merita platita diferenta

 

cum intampinati vestea , parca detineti 2 buc Varadero in garaj ?!

la intrebarea asta as raspunde si eu,cu o alta intrebare

diversion xj900 nu se mai fabrica din 2004,va deranjaza cu ceva?

Editat de dragos1972
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu Dragos , era o gluma la adresa lui nea Mihai care e fan Varadero ! si mie personal imi place , sunt inca fericit cu Yamaha mea insa n-as refuza modelul in discutie , foarte laudat si de posesori si de cunoscatori ! iarna usoara !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai fara a fi ironic, esti nou venit, nu ?

este o disputa fara cap si fara coada intre" bmw" si " japo".

personal, si fara sa vorbesc de "bani" , varadeor este motorisca perfecta pt mine. n-as dao pentru nimic ( poate un alt varadero cand o sa faca 500.000 km si o pun la muzeu)

 

la motoare e ca si la FMI ( fondul monetar ) ,. alegi ce ti se potriveste.

m-am dat cu 1150 gs si cu 1200 gs ( modelul 2006, 2008 ).

n-au nici o treaba in comparatie cu varadero ( vezi ca e un nene, Bogdan Harea, fondatorul "anti fitze bmw", a scrist niste reviewuri foarte la obiect GS vs japo ( in cazul lui yamaha supertenere 1200 )

 

inca ceva, aia cu "valoarea in timp" este poezie gen "iphone".

flame off

- Am avut cativa ani buni Transalp si era ok pt ca faceam multe excursii enduro, insa nu ma multumea deloc pe asfalt si la depasiri o trageam cam tare de urechi

- Acum am mai imbatranit (40ani) si am obosit sa tot trag de ea pe munti si m-am gandit ca la ce caracteristici are Varadero m-ar coafa foarte frumos :)

- Insa unii prieteni mi-au spus ca 1200gs-ul ar fi motocicleta suprema. Le-am ascultat parerile, fiindca e bine sa fii informat, insa decizia finala tot eu o iau.

- Am citit topicul de Varadero si 1200GS de la un cap la celalalt si stiu absolut toate caracteristicile celor doua motoare, m-am si dat cu ambele, insa doar intr-o parcare, mi-ar fi placut sa merg macar cativa km sa vad cum se comporta pe curbe.

- Am ales Varadero in locul GS-ului din doua motive: am avut pana acum 3 modele de Honda si in afara de ulei, filtre, placute frana si cauciucuri nu am schimbat nimic la ele

- Insa motivul principal nu sunt banii si nici faptul ca e putin mai usoara si putin mai puternica, ci faptul ca BMW-ul este urat, dar urat, urat, e urat cu spume :rusinica: e ca o caricatura cu ochii aia unu mai mare ca celalalt care se uita crucis si spatele ala numai fiare dezgolite, ca sa nu mai vorbesc de cilindri aia pe care nu-i poti asemana decat cu niste... (lasati imaginatila sa zburde)

- Varadero e o frumusete, de vre-un an de cand m-am hotarat ca vreau Varadero, de cate ori vad unu' pe strada imi tresare inima de admiratie, are carenaj frumos si linii aerodinamice, maiestuos ca armasarul lui Fat-Frumos :makeout:

- @foxbat te rog da-mi link cu topicul lui Bogdan Harea despre care vorbeai mai sus

- Si detaliaza-mi te rog: "n-au nici o treaba in comparatie cu varadero"

- Hai ca v-am facut capu' calendar :laugh:

- Va salut cu drag :hug:

Editat de Dane_Bad
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

, ci faptul ca BMW-ul este urat, dar urat, urat, e urat cu spume :rusinica: e ca o caricatura cu ochii aia unu mai mare ca celalalt care se uita crucis si spatele ala numai fiare dezgolite, ca sa nu mai vorbesc de cilindri aia pe care nu-i poti asemana decat cu niste... (lasati imaginatila sa zburde)

 

venind de la un hondist convins(n-aveti ce-mi reprosa), unele BMW-uri sunt atat de urate, incat sunt splendide :D

 

post-6676-0-06434100-1328366411_thumb.jpg

 

 

p.s: honda rulz

Editat de Achile
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

venind de la un hondist convins(n-aveti ce-mi reprosa), unele BMW-uri sunt atat de urate, incat sunt splendide :D

 

post-6676-0-06434100-1328366411_thumb.jpg

 

 

p.s: honda rulz

Oricum, e o uratenie studiata si gandita, nu e urat fiindca designerul a fost prost ci fiindca asa a vazut-o el frumoasa

Frumusetea e in ochii privitorului :bigstar:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...