Sari la conținut

Honda XL 1000V Varadero


Postări Recomandate

Salutare, vreau sa stiu de unde ai cumparat husa pentru rezervor. Caut de mult timp asa ceva si nu reusesc sa gasesc. Daca ai vreo informatie unde as putea gasi, te rog, da-mi-o si mie. A mea e din 2004. Multam.

salut

eu am luat o din ro , de la un amic ce aduce , imprreuna cu tank bag ul aferent

 

nu mai stiu pretul dar e super faina ( tot 2004 abs am si eu )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,2k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salut

eu am luat o din ro , de la un amic ce aduce , imprreuna cu tank bag ul aferent

 

nu mai stiu pretul dar e super faina ( tot 2004 abs am si eu )

Daca poti, da-mi si mie un PM cu nr de telefon sau adresa de mail a amicului tau. Multumesc.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca poti, da-mi si mie un PM cu nr de telefon sau adresa de mail a amicului tau. Multumesc.

salut

 

Barracuda Romania

 

info@barracudamoto.ro

 

 

spune i ca ti am dat eu, foxbat, informatia

 

si ca mi a adus si mie , anterior, inclusiv tankcaseul

 

sa tra

Mesaj completat

salut

 

Barracuda Romania

 

info@barracudamoto.ro

 

 

spune i ca ti am dat eu, foxbat, informatia

 

si ca mi a adus si mie , anterior, inclusiv tankcaseul

 

sa tra

 

scuze, in loc de pm am dat pe topic

 

daca e buba rog adminul sa l stearga

 

multumesc de intelegere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce pot sa zic am 44 de ani si pina acuma am avut doar rachete care alergau k un glont darrrrrrrrrrrrrrrr sincer daca tragi bine de gaz pina pe la 200 merge si asta,numai k acuma mam axat pe confort nu pe viteza,are o ciclistica extraordinara se conduce ca o bicicleta poate merge si un super incep[ator cu ea fara probleme.Consumul e ok lam facut doar odata si numai extern si a iesit 5,4 la 140 constant.In rest ce pot sa zic nu imi doresc alt motor poateee un gs1200 adventure

Mesaj completat

FOXBAT mersi de pont

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_
salut

Barracuda Romania

info@barracudamoto.ro

 

scuze, in loc de pm am dat pe topic. daca e buba rog adminul sa l stearga. multumesc de intelegere

 

Salut @foxbat !

Nu sunt admin, ci doar moderator pe aceasta subsectiune.

Din punctul meu de vedere, orice informatie ca cea de mai sus (care foloseste celorlalti useri sau este solicitata de acestia), nu o consider publicitate.

Atata timp cat nu ajungem la spam si la scandaluri iscate de preturile practicate de diversi comercianti, totul este ok.

So, nici o problema :) :P !

Editat de Popescu_ MihailRaul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmmm.. Desi am Varadero de 1 an si ceva deja, de-abia acum am vazut si eu topicul asta... :)

 

Also... Parerea mea despre motorul asta: SUPERB!!! Pot spune ca ii cam tot ce imi doresc eu de la un motor.. Avand in vedere ca eu l-am luat mai ales pentru touring.. Imi place cum trage la drum lung, cu pasager si bagaje, imi place cum se comporta pe curbe, imi place cam tot ce-i legat de motoru' asta, mai putzin consumu'... Consumu' ma cam omoara.. 6.5 - 7.5 la suta afara, si undeva pe la 10-11 la suta in oras (a mea ii pe carburatoare, SD01, din '99)

 

Inainte de asta am avut un Africa Twin. Super multzumit si de ala, da' parca totusi, nu se compara cu Varadero, avand in vedere ca eu nu prea ma dau pe offroad.. Daca totusi ar fi sa ajung pe offroad, Africana ii net superioara.. Parerea mea.. :P

 

Si acum si cateva poze cu jucaria mea:

 

Enjoy, DDC!

post-3067-1257617727_thumb.jpg

post-3067-1257617740_thumb.jpg

post-3067-1257617771_thumb.jpg

post-3067-1257617784_thumb.jpg

post-3067-1257617792_thumb.jpg

post-3067-1257617803_thumb.jpg

post-3067-1257617813_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut @foxbat !

Nu sunt admin, ci doar moderator pe aceasta subsectiune.

Din punctul meu de vedere, orice informatie ca cea de mai sus (care foloseste celorlalti useri sau este solicitata de acestia), nu o consider publicitate.

Atata timp cat nu ajungem la spam si la scandaluri iscate de preturile practicate de diversi comercianti, totul este ok.

So, nici o problema :) :P !

multumesc :(

cat pot recomand oamenii cu care am avut numai colaborari pozitive.De preturi nu ma interesesaza, fiecare cu "buzunarul"lui.

am recomandat sa i aminteasca de mine in ideea ca stie exact ce mi a adus ( acum cred ca e pe culori- eu am luat negru cu argintiu)

 

Mesaj completat

frumoase foc

cand le scoatem la o plimbare?

weekendul viitor ( sambata sau duminca ) vine cineva pana la Pasul Shipca si inapoi ? ( undeva cam 500 km dus intors din bucuresti)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca se strange gasca de Varaderoiesti si pe forum :)

 

Ce ziceti ne organizam sa mergem la Varadero International Meeting in primavara?

 

Sau vreo intalnire a varadero-istilor candva la vara?

 

Numai bine,

Dan.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se poate organiza doar ca suntem mult prea putini:( adica nu mai multi de 20:) dar noi organizam deja un tur al europei deocamfata suntem 2 eu cu varadero si un amic cu bmw dar oricine e bine venit.ne gandim la circa 8000 de km si deja de pe acuma incercam sa vb cu alte cluburi din europa de varadero si bmw sa trecem pe la ei.Daca va ganditi ..... putem lua legatura si pune la cale totul asa ca la carte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

 

Barracuda Romania

 

info@barracudamoto.ro

 

 

spune i ca ti am dat eu, foxbat, informatia

 

si ca mi a adus si mie , anterior, inclusiv tankcaseul

 

sa tra

Mesaj completat

 

 

scuze, in loc de pm am dat pe topic

 

daca e buba rog adminul sa l stearga

 

multumesc de intelegere

Multam frumos! Dau o bere rece la botu' calului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faza cu intalnirea ar fi foarte tare ...de ce nu??In alta ordine de idei.....sa va mai tin la curent cu surubareala mea .Am schimbat rulmentii din bascula , am polishat cu buferul carenele( deocamdata atat ca nu am bani sa fac crapatura), mi-au venit barile de cadere si portbagajul spate de la meserias(le-am incarcat la sudura , le-am cadmiat apoi acoperite cu pudra neagra in camp electrostatic .....( e ca zmaltul ).Am facut piciorul pt vacumetre.....( ma pregatesc dupa ce umblu la ambreiaj si schimb bujiile si uleiul sa sincronizez carburile).

Am desfacut toata evacuarea. Exact garnitura despre care a zis Dan, era binenteles suflata. Am desfacut pompa de benzina si iarasi intocmai cum a zis Dan mai erau usoare urme de platina. Am facut comanda de pe "rugged roads" de pompa de benzina.....si sper ca intocmai cum a facut si Dan o sa si primesc pompa acasa ca de bani deja m-a usurat de pe cont.

Sa ne vedem sanatosi :laugh:

post-47756-1257881153_thumb.jpg

post-47756-1257881199_thumb.jpg

post-47756-1257881245_thumb.jpg

post-47756-1257881278_thumb.jpg

post-47756-1257881324_thumb.jpg

post-47756-1257881434_thumb.jpg

post-47756-1257881455_thumb.jpg

post-47756-1257881530_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super tare omule, te admir pentru ce faci!

Spor la lucru in continuare si poate o sa fii inspiratie si pentru alti motociclisti de pe aici care nu stiu sa demonteze o roata sau intreaba de ce nu le merge becul din semnalizare!

Bravo! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Faza cu intalnirea ar fi foarte tare ...de ce nu??In alta ordine de idei.....sa va mai tin la curent cu surubareala mea .Am schimbat rulmentii din bascula , am polishat cu buferul carenele( deocamdata atat ca nu am bani sa fac crapatura), mi-au venit barile de cadere si portbagajul spate de la meserias(le-am incarcat la sudura , le-am cadmiat apoi acoperite cu pudra neagra in camp electrostatic .....( e ca zmaltul ).Am facut piciorul pt vacumetre.....( ma pregatesc dupa ce umblu la ambreiaj si schimb bujiile si uleiul sa sincronizez carburile).

Am desfacut toata evacuarea. Exact garnitura despre care a zis Dan, era binenteles suflata. Am desfacut pompa de benzina si iarasi intocmai cum a zis Dan mai erau usoare urme de platina. Am facut comanda de pe "rugged roads" de pompa de benzina.....si sper ca intocmai cum a facut si Dan o sa si primesc pompa acasa ca de bani deja m-a usurat de pe cont.

Sa ne vedem sanatosi :laugh:

 

Ma bucur ca ai reusit sa rezolvi problemele. Spor la treaba in continuare.

Numai Bine,

Dan.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca se strange gasca de Varaderoiesti si pe forum :laugh:

 

Ce ziceti ne organizam sa mergem la Varadero International Meeting in primavara?

 

Sau vreo intalnire a varadero-istilor candva la vara?

 

Numai bine,

Dan.

asta e clar ;)

anul viitor..ne asteapam Vim12:)

 

unde mergem weekenduil asta

 

?

si felicitari Sibiului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bineinteles nu am mai avut rabdare si mam apucat eu sa imi fac gentile laterale ia sa va aud ce ziceti iese? sunt in faza de inceput:)

;) Sunt super!!!faci si la comanda? :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bineinteles nu am mai avut rabdare si mam apucat eu sa imi fac gentile laterale ia sa va aud ce ziceti iese? sunt in faza de inceput:)

 

Foarte tare. Si, da aceiasi intrebare, faci si la comanda? :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bineinteles nu am mai avut rabdare si m-am apucat eu sa imi fac gentile laterale. Ia sa va aud ce ziceti, iese? Sunt in faza de inceput:)

Arata chiar bine. Daca le-ai vopsi electrostatic la final gri inchis sau negru mat, ca toate componentele (tabla,corniere,manere, coltare) sa aiba aceeasi culoare, ar arata ca de fabrica. Spune de unde ai cumparat coltarele, cornierul profilat si manerele. Spor la treaba. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uraaaaaaaa.... :laugh: a venit in sfarsit mult dorita pompa. sper sa si fie pe masura asteptarilor.Luni o incerc cu benzina sa vad daca merge ca lumea. mai am o intrebare......

in poza de pe site arata cum modifica suportul original sa o monteze ....dar nu e cam aproape turul de evacuare( vad ca a si protejat-o cu sarma de cupru )? ;)

http://sites.google.com/site/hondaxl1000v/...nical/fuel-pump

post-47756-1258101257_thumb.jpg

Editat de gscristi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu la a mea i-am taiat urechile alea de prindere si cu niste WD40 si multi nervi am reusit sa o bag in garnitura aia rotunda de la pompa originala.

Dupa care am cracanat prinderile originale sa intre pompa noua, asta find mai lata.

Iti mai trebe si vreo 10-15 cm de furtun sa poti sa ii faci o bucla, pompa originala avand si turul si returul pe aceiasi parte.

 

Asta ii modalitate de instalre cu garnitura originala:

 

http://www.xrv.org.uk/forums/bike-tech/946...ation-long.html

 

Sau mai poti sa ii faci o prindere din tabla cam asa (scrol umpic in pagina aia):

 

http://www.varadero1000france.fr/forum/ind...p;topic=345.105

Editat de dasdas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

maine se lipesc niscai varaderoaie de o tura in Bg ? ( ~ 500 km dus intorsc din bucale?)

 

 

Mesaj completat

maine se lipesc niscai varaderoaie de o tura in Bg ? ( ~ 500 km dus intorsc din bucale?)

 

 

been there :laugh:

poze curand

railor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...