Sari la conținut

Detinatori de Kawasaki Zx10


IceCube
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 739
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ambele sunt extraordinare ,am mers acum cateva zile pe un r6-08 extraordinara motocicleta ca si ciclistica frane..

daca tu mergi pe jumatate de cum merg cei din video eu zic ca poti sa-ti cumperi orice model

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ambele sunt extraordinare ,am mers acum cateva zile pe un r6-08 extraordinara motocicleta ca si ciclistica frane..

daca tu mergi pe jumatate de cum merg cei din video eu zic ca poti sa-ti cumperi orice model

N-am nici un dubiu, pot conduce orice model. Nu ca aia din filmuletz,evident,dar ma descurc.

 

Am postat intrebarile pentru ca vad putina lume cu modelul asta ZX10 2004 si ma tem sa nu fie deja prea vechi, am de gand sa mai trag niste sezoane bune de el.

Sa vedem...poate raman si eu la K5-K6, desi cred ca daca masurai cat de larg este zambetul tamp cand te dai jos de pe un anumit model ZX10-le asta cred ca ar castiga detasat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am mers pe multe motociclete ,pe kawa modelul acesta nu am mers dar am avut in vedere sa cumpar daca gaseam unu in mintile lui cum a iesit din fabrica insa nu a fost sa fie,vezi ca e ala argintiu la SIBIU pare ok e si pretul putin mai mare dar vezi cum te descurci,k5-k6 iti spun din start ca nu gasesti,ultimu care a fost bun de cumparat a fost achizitionat de SHOBO

eu am cautat 9 luni un k5-k6 pana sa cumpar , se implinesc 2 ani de atunci si in 2 ani a aparut doar acesta cumparat de SHOBO

tin sa te anunt ca mai ai de asteptat daca vrei ceva cum a iesit din fabrica

cunosc piata motocicletelor mult mai bine decat o stiu multi de aici(si nu lucrez @statistica),caut un k5-k6 -k7-k8(1000) si k6-k7(600-750)pt cineva intru in a 6a luna,nu a aparut nimic sa ne multumeasca raport calitate pret,toate sunt REVOPSITE<RUPTE,facute,numai vanzatori MINCINOSI

asta e piata din RO,pretul motocicletelor din RO e dictat de pretul motocicletelor lovite si refacute asta este adevarul crunt!

vrei motocicleta buna trebuie sa platesti putin mai mult decat se vinde modelul respectiv insa sa ai si norocul sa apara .:(

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am nici un dubiu, pot conduce orice model. Nu ca aia din filmuletz,evident,dar ma descurc.

Ai incercat R1 07-08?

 

 

k5-k6 iti spun din start ca nu gasesti,ultimu care a fost bun de cumparat a fost achizitionat de SHOBO

Exista unul in Bistrita, dar nu-l lasa sub 6.000 sub nicio forma. Unic proprietar, are vreo 20.000 km iar in ultimii 3-4 ani nu cred ca facut 5.000 km. :)

Am vrut sa-l iau eu, dupa ce mi-am vandut 1000RR-ul, dar oferta mea de 5.000 Euro nu l-a interesat. :P

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Ai incercat R1 07-08?

 

 

..............

Nu, am pus o singura data mana pe un R1, model 2003, care nu mi-a placut. Dar inteleg ca astea 2007 ar fi super-smechere, chiar vazusem una de vanzare. O sa incerc sa dau o tura si cu una din asta. Cam scumpe - fara 5500E nu e niciuna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am mers pe multe motociclete ,pe kawa modelul acesta nu am mers dar am avut in vedere sa cumpar daca gaseam unu in mintile lui cum a iesit din fabrica insa nu a fost sa fie,vezi ca e ala argintiu la SIBIU pare ok e si pretul putin mai mare dar vezi cum te descurci,k5-k6 iti spun din start ca nu gasesti,ultimu care a fost bun de cumparat a fost achizitionat de SHOBO

eu am cautat 9 luni un k5-k6 pana sa cumpar , se implinesc 2 ani de atunci si in 2 ani a aparut doar acesta cumparat de SHOBO

tin sa te anunt ca mai ai de asteptat daca vrei ceva cum a iesit din fabrica

cunosc piata motocicletelor mult mai bine decat o stiu multi de aici(si nu lucrez @statistica),caut un k5-k6 -k7-k8(1000) si k6-k7(600-750)pt cineva intru in a 6a luna,nu a aparut nimic sa ne multumeasca raport calitate pret,toate sunt REVOPSITE<RUPTE,facute,numai vanzatori MINCINOSI

asta e piata din RO,pretul motocicletelor din RO e dictat de pretul motocicletelor lovite si refacute asta este adevarul crunt!

vrei motocicleta buna trebuie sa platesti putin mai mult decat se vinde modelul respectiv insa sa ai si norocul sa apara . :(

Stai linistit ca si asta a mea are mici bube, de la furca fata in urma servisarii asamblata incorect, dupa 2 zile de dat pe o roata mi s-a spart un simering de ulei. Dupa ce am desfacut furca am vazut(nu eu Cesar) ca a fost asamblata total aiurea. Si a mea are 2 carene revopsite pe stanga dar in afara de asta e in regula motoreta. Una peste alta cine vinde ceva calumea stie cati bani valoreaza acaretul, si nu lasa asa aiurea din pret.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am zis bun de cumparat care puteai sa te gandesti sa-l cumperi si sa finalizezi tranzactia,stiu prea bine ce are motocicleta aceea daca am avut in gand sa o cumpar inainte sa o cumpere baiatul de unde ai luat u motocicleta si te rog sa ma crezi ca e mult mai ok decat toate de la vanzare din momentul acesta

r1 07-08 este super,ciclistica buna ,frane belea,trage bine e ce trebuie

Stiu Nicule ,am eu 5500 pe a mea si nu vreau sa o dau ... are 14500km , ce poti cumpara ?ca toate sunt toroape

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, am pus o singura data mana pe un R1, model 2003, care nu mi-a placut. Dar inteleg ca astea 2007 ar fi super-smechere, chiar vazusem una de vanzare. O sa incerc sa dau o tura si cu una din asta. Cam scumpe - fara 5500E nu e niciuna.

 

 

Ai dreptate cu preturile, zici ca unii`s batuti in cap...

 

Ia vezi hal de anunt

 

http://bikeshop.ro/motociclete/anunturi-vanzare-motociclete-second-hand-yamaha-r1-din-2008-508774.html

 

"motocicleta este adusa din ANGLIA"- aici ar trebui deja sa ma linistesc ...ii din tara in care pt o zgarietura pe cadru se declara dauna totala si se vand la ~3000 ???

 

apoi

 

"nu a circulat deloc in ROMANIA" -atunci sigur ii bun ,nu bate nicio bucsa ori caseta de directie :)

 

mai departe

 

"are carte de identitate " - aaaaaa pai spune asa baiatule ...ii bine de stiut !langa pretul ala monstru de 7500 mai dau ~250 ca so inmatriculez ca sa circul cu ea...

 

"motocicleta arata ca si noua" -asta e bine, dar trebuie iarasi investit ...macar in niste finale decente,consumabile...

 

"alarma" -nu- mi trebuie,consuma bateria+tin motorul in garaj

 

"casca" -da! vreau superbike de 1000 insa n-am casca.

 

"manete profesionale" -accesorii reizing cum ar veni

 

Scor ?7500 :eek:

 

moron.gif

 

Scuzati de off insa ma plictisesc teribil :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer trebuie sa faci o scoala speciala sa intelegi ce am zis? mergi cu r1 07-08,954,929,1000 rr sa vezi ce frane au chiar si stoc ,nu vorbesc de alte avioane ziceam de astea mai pamantesti ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer trebuie sa faci o scoala speciala sa intelegi ce am zis? mergi cu r1 07-08,954,929,1000 rr sa vezi ce frane au chiar si stoc ,nu vorbesc de alte avioane ziceam de astea mai pamantesti ...

 

 

He he..hai ca asta-i buna...nu alegatiile tale sunt de neinteles ptr mine, le pricepe si-un chinez, ci ma intreb cum ai tras tu concluzia ca eu n/am condus alte motociclete...zx10r e mai puternic decat gsxr, cbr sau r1 si din cauza asta pare ca franeaza mai greu..

 

Oricum daca schimbi lichidul de frana, daca cureti periodic discurile si pui niste placute decente franele sunt ok, ce ai condus tu poate avea un defect.

 

De curiozitate, daca 1000rr, dupa capu tau e "pamanteasca" atunci care sunt "avioane"??

 

 

 

manual pt zx10 2011 2012 2013...daca are cineva sau un link?..multumesc anticipat

 

http://www.zx-10r.net/forum/showthread.php?t=40293

 

sau

 

http://motodataproject.com/verify_download.php?products_id=100

Editat de bradu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1000 rr e foarte pamanteasca pt mine o recomand si incepatorilor cu talent,avioane sunt s1000rr ,zx10 2011

si cum ai dedus tu ca daca e mai puternic franeaza mai greu? daca e mai greu cum franeaza?

dupa logica ta inseamna ca daca e mai puternic trebuiau sa-i puna niste frane mai puternice ,unde au gresit ?

ma retrag din discutie

numai bine

Doamne ajuta

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce? te-ai suparat? deja? peace man...eu doar am vrut sa spun ca la modelul 2004 2005 franele sunt in regula, in nici un caz jenante...atata tot..

 

si cum ai dedus tu ca daca e mai puternic franeaza mai greu? daca e mai greu cum franeaza?

dupa logica ta inseamna ca daca e mai puternic trebuiau sa-i puna niste frane mai puternice ,unde au gresit ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Hai ca pana la urma am ales modelul 2006, am facut azi tranzactia, motoreta se simte foarte noua, cica ar avea chiar 15,000km.

Are toate blingurile posibile,unele mi le-as fi dorit,alte nu. Dar oricum ,asa cum e, mi-a placut cu m merge si am luat-o.

 

Scarite reglabile, mansoane ,manete, paharele,capete ghidon toate Rizoma, evacuare completa Micron, crash-pad-uri originale Kawasaki.

 

Si niste poze

 

post-7144-0-77739700-1374347846_thumb.jpg

post-7144-0-93998700-1374347855_thumb.jpg

post-7144-0-88451500-1374347922_thumb.jpg

post-7144-0-03095500-1374347935_thumb.jpg

post-7144-0-33558600-1374348000_thumb.jpg

Editat de the mentalist
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce ti-au spus despre motocicleta cand ai fost sa o cumperi?(despre partea mecanica,motor)

sa te bucuri de ea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...