Sari la conținut

Bucuresti-brasov-bucuresti


unnamed
 Share

Postări Recomandate

Fac o excursie de-o zi cu niste prieteni pe 5 aprilie. Traseul este Bucuresti-Ploiesti-Cheia-Brasov-Predeal-Ploiesti-Bucuresti (un pic sub 300 km). Intalnirea este la benzinaria MOL de dupa podul de peste centura (in directia catre ploiesti) la ora 8:00 dimineata. la 8:30 plecam. va fi o plimbare relaxata (viteza de croaziera 80-90km/h), vin si cateva 125-uri :rusinica: . pana acum e o honda ntv (eu) un suzuki sv 650 un rieju 125 si o yamaha xt 125 care s-au inscris :crack: , dar si altii care probabil vin. CINE SE BAGA? ... va rog sa scrieti aici

 

daca se anunta ploaie, evident, se anuleaza plimbarea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As veni si eu, daca n'as fi in Bulgaria... Asa ca distractie placuta. Data viitoare vin si eu!

 

Da' parca's mai mult de 300 de km :crack:

 

Vezi ca ei vorbesc despre 5 aprilie.......poate atunci esti totusi libera......sau poate totusi nu..... :crack: :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: sunt masurati de la Universitate sau de la Unirii ??? :rusinica: :crack:

 

 

te rog frumos masurati de la unirii cu roata de 21

si de la universitate cu roata de 19 :crack:

 

pana pe 5 aprilie cred ca se inchide DN1 :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te rog frumos masurati de la unirii cu roata de 21

si de la universitate cu roata de 19 :rusinica:

 

pana pe 5 aprilie cred ca se inchide DN1 :crack:

 

Dragi tovarasi, poate mie mi s-a parut mai lunga deoarece a durat mai mult - ne-am mai plimbat prin Brasov!

Iar in uichendu' ala sunt IAR in Bulgaria, nu cu motociclisti, ci cu pisicari, la un show de pisici de rasa la Sofia, na, ca am spus-o :crack:

Oarescum off topic, eu merg la Brasov sambata, 12 aprilie!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:huh: pare super plimbarea. inca din toamna de cand am luat perm si moto mi-am dorit .... dar din pacate nu pot merge eu. asadar, ma ia cineva pasager? :ok: bag si eu benzina desigur. si sunt un super pasager, cuminte, nu ma misc, nimic :crack:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu m-as baga sa te iau , sorry. la drum lung vreau sa fiu singur pe moto. anul trecut cand am facut tura asta am facut un accident nasol de tot (gasiti povestirea si aici pe forum). si asta e unu din motive pt. care tura asta e importanta pentru mine :ok: sa reusesc sa fac ceva ce n-am reusit data trecuta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

4 suntem sigur... acum na... au mai zis inca vreo 4 ca ar veni.... un grup de 5-9 mi se pare perfect, daca suntem mai multi sunt sanse mai mari sa ne divizam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

misto :ok: deci 5 sigur...

 

se anunta si un gratar la predeal la un prieten :ok: :(

 

io am vrut sa merg in sighisoara in week-end ...calare

am renuntat si am fost cu trenu...bine am facut caci in din sinaia pana treci de predeal era cancer....si zapada...nu pe drum...pe langa.

asa ca stati cu ochii pe meteo de vreti sa plecati...

 

io merg pe mobra inca de cand erau munti de zapada pe margine....dar nu m-as risca sa vad pe pielea mea comparatia intre mersul la 0 grade in Bucuresti si mersul la 0 grade in varf de munte.

cum vreti voi....asfalt uscat!

 

PS: poza din zona predeal, facute duminica din tren.

IMG_4656.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sincer sa fiu ai dreptate...si eu am mers cu moto la 0 grade in bucuresti,dar diferenta e mare :moto:

pe mine m-ai speriat putin:( in week-end se anunta vreme urata... s-ar putea sa amanam,ramane de vazut!

multumim pt informatii :ok:

 

cele bune :ok: :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

maine nu mai mergem :( , se anunta ploaie si 9 grade la brasov. ramane pe weekendul urmator duminica, sau sambata peste 2 saptamani (ca sambata asta e parada de pe 12 :ok: ). toate cele bune. o sa scriu aici noua data si probabil deschid si topic nou.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...