Sari la conținut

Duminica 30.03.08 Bucuresti-slanic Prahova Si Retur


mavetz
 Share

Postări Recomandate

suntem cu choppere si enduro cei care mergem . adunarea este la 11.00 in biker's club otopeni. bem cafeaua si mergem ;) . Vizitam salina si poate lacul de la grota miresei

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam tarziu pt cafea la ora 11.Si plecarea la cat?

Mai bine intalnire la 9,plecarea la 10 si mergem mai mult (poate la Vulcanii noroiosi dupa salina si lac). ;)

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam tarziu pt cafea la ora 11.Si plecarea la cat?

Mai bine intalnire la 9,plecarea la 10 si mergem mai mult (poate la Vulcanii noroiosi dupa salina si lac). ;)

 

sa ajungem la 9 in biker's e inca frig dimineatza si apoi spre munte iar e mai racoare, nu e in regula sa ne prinda intunericul pe drum. drumul spre noroiosi din valeni e f prost, am fost pe acolo anul trecut cred ca am scazut in inaltime cu 2-3 cm cand am intrat mai tare in niste groape. erau in fatza 2 cu transalp care au trecut val vartej. am vazut tarziu transeele....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In principiu m-ar interesa si pe mine, dar as vrea mai multe detalii.

Se despart doua grupe, chopper si enduro, sau se merge pe acelasi traseu la comun? Si pe traseul ales (daca este fix), cam cati km sunt de parcurs?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parcursul este urmatorul: biker's otopeni-ploiesti-boldesti-slanic prahova. ne-am putea intoarce pe traseul: slanic-alunis-brebu-campina-ploiesti-bucuresti. dar cred ca pe partea asta sunt drumurile destul de proate pt choppere. Am gandit sa mergem toti. dar si despartirea in 2 grupe e buna, pt ca sunt clase diferite de moto si alte stiluri de mers. asta mai discutam atunci, duminica

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atentie cu ora de intalnire.Sambata spre Duminica se dau limbile inainte asa ca ora 10:00 devine ora 11:00. Daca uitati sa dati ceasul inainte si ajungeti la 11 dupa ceasul vostru nu mai gasiti pe nimeni la club.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

parcursul este urmatorul: biker's otopeni-ploiesti-boldesti-slanic prahova. ne-am putea intoarce pe traseul: slanic-alunis-brebu-campina-ploiesti-bucuresti. dar cred ca pe partea asta sunt drumurile destul de proate pt choppere. Am gandit sa mergem toti. dar si despartirea in 2 grupe e buna, pt ca sunt clase diferite de moto si alte stiluri de mers. asta mai discutam atunci, duminica

 

Pai tocmai de aia am si zis impartire in doua. Chopperele sunt foarte inflexibile in materie de drumuri proaste, iar enduroaiecele, daca nu vad o groapa, o balta, merg degeaba. Pana la urma cate motociclete o sa fie?

Si cred ca ar trebui sa se discute inainte daca se face despartirea enduro - chopper.

 

P.S. Mai trebuie luata in considerare si temperatura (nu numai schimbarea orei), si nu aia din Bucuresti, pentru ca e zona muntoasa si s-ar putea sa fie si zapada pe unele drumuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai tocmai de aia am si zis impartire in doua. Chopperele sunt foarte inflexibile in materie de drumuri proaste, iar enduroaiecele, daca nu vad o groapa, o balta, merg degeaba. Pana la urma cate motociclete o sa fie?

Si cred ca ar trebui sa se discute inainte daca se face despartirea enduro - chopper.

 

P.S. Mai trebuie luata in considerare si temperatura (nu numai schimbarea orei), si nu aia din Bucuresti, pentru ca e zona muntoasa si s-ar putea sa fie si zapada pe unele drumuri.

 

 

Zapada mai este doar sus la peste 1400-1800m, slanicul este abia la 400m. Despre numarul de motoare nu pot sa iti spun decat ca sigur vin eu si inca 5 ( shadow 600, suzi m800, virago 535, transalp600, 2xcbr600). Dar cel mai sigur de nr lor vom fi duminica inainte de plecare ;)

Editat de mavetz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zapada mai este doar sus la peste 1400-1800m, slanicul este abia la 400m. Despre numarul de motoare nu pot sa iti spun decat ca sigur vin eu si inca 5 ( shadow 600, suzi m800, virago 535, transalp600, 2xcbr600). Dar cel mai sigur de nr lor vom fi duminica inainte de plecare :ok:

 

Sal.

pot sa ma lipesc si eu de voi duminica?

id :pandulinu

Bafta.

 

PS. Enduristule daca vii plecam impreuna din Dr Taberei?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

PS. Enduristule daca vii plecam impreuna din Dr Taberei?

Plecam domne ,plecam...dar mai vorbim Sambata seara ca de-abea atunci stiu sigur daca merg.

 

<small>--- Mesaj completat în 28 Mar 2008 14:14 -------------</small><br/>

SCHIMBARI DE PLANURI, ADUNAREA LA 10.00 IN BIKER'S

 

OK dar ziceai ca-i frig iar dupa ceasul vechi o sa fie ora 9.Mie-mi convine.

Editat de Enduristul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plecam domne ,plecam...dar mai vorbim Sambata seara ca de-abea atunci stiu sigur daca merg.

 

<small>--- Mesaj completat în 28 Mar 2008 14:14 -------------</small><br/>

 

OK dar ziceai ca-i frig iar dupa ceasul vechi o sa fie ora 9.Mie-mi convine.

 

 

au mai fost cereri pt ora 10 de la amici ai mei, nu puteam sa nu tin cont :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

situatia de azi, de acum 30 minute :ok: de la academia de politie pana la aeroportul otopeni am facut 45 de minute cu consrva... culoarul unic este pe benzile 2 si3 iar la aeroport coloanele trec de pe benzile 2-3 spre dreapta traversand prima banda... asa ca pana acolo e jale... din cate stiu doar azi e simulare, maine se va circula normal. oricum maine e duminica si spre ploiesti va fi trafic redus, mai ales dimi... la intoarcere propun sa venim pe varianta DN1A este mai liner de obicei. Numai ca drumul e cam prost...

 

--- Mesaj completat în 29 Mar 2008 15:52 -------------

pana la urma vine vreo vitezana? ca m-ash baga si eu

 

mai vin 2 cebereee de 600

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...