Sari la conținut

Tura On Si Off Vrancea 5-6.04.08


guy_ana
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 126
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Saru' mana stimata Guy-ana, crezi ca un V-Strom s-ar preta turei? Daca da, m-asi inscrie! :D

:huh: daca Guy ana nu se supara am sa te remorchez eu unde nu poti trece !!!! :ok: asa ca vino fara nici cea mai mica indoiala!!! :D Guy ana sper sa nu te superi ca ti-am luat locul de consilier tehnic si am dat solutia problemei !!!!! :crack:

Editat de rul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:huh: daca Guy ana nu se supara am sa te remorchez eu unde nu poti trece !!!! :ok: asa ca vino fara nici cea mai mica indoiala!!! :D Guy ana sper sa nu te superi ca ti-am luat locul de consilier tehnic si am dat solutia problemei !!!!! :crack:

 

:D pls, pls go on! ca eu nu ma pricep la din astea, dar cu cit mai multi, cu atit mai bine!

 

In alta ordine de idei, toti care vor sa vina sunt bineveniti, dar va rog sa incepeti sa va scrieti pe lista, cu nr . de persoane, ca sa dau un raspuns clar cite camere sa rezervam. Daja se pare ca vom fi mult mai multi decit ar putea vreo vila sau gazda se ne primeasca, asa ca oricum probabil ca va ramine varianta de cazare MOTEL, cu 30 roni/persoana, in camere de 2 sau 3 paturi.

 

Cum weekendul acesta deja a trecut, cred ca e timpul sa actualizam pentru prima oara lista, cu cei care vin sigur :

 

Grup 1

1.1 Guyana, 2 pers., BMW F650GS

1.2 Zeroo, 1 pers., BMW F 650 GS

1.3 Abil Psihic, 2 pers. Honda Transalp

1.4 Rul 2 moto, 4 persoane: Honda Varadero 1000xl, Yamaha TDM 850

 

 

Grup 2

2.1 Mc Biker, 1 pers. Yamaha R1

2.2 Skydiver, 1 pers. Yamaha R6 (din cite tin eu minte)

2.3 Ray, 2 pers., Suzuky Ninja

 

Grup3

 

NOU!!!! GRUP 4, Gazdele!!!!! Rugam adaugati

 

Grup 1b = cei care si-au anuntat intentia, dar nu au confirmat

1b.1 Enduristul- 2 pers., BMW F 650 GS

1b.2 Vulturul argintiu, 2? pers. Aprilia Pegaso Cube -daca se repara moto

1b.3 Dabix - 1 pers, BMW 1100 GS - idem

1b.4 Ghostrider fl Honda Transalp XL 650 V

1b.5 Daneluta Honda Suzuky Vstrom

Editat de guy_ana
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut

 

va confirm eu ca drumul spre ojdula este practicabil mai ales cu motorul , eu am trecut cu masina si merge bine .

eu sunt din lepsa

momentan sunt in constanta nu ma pot alatura voua , dar va confirm ca drumul spre ojula e bun( e adevarat ca e pietruit nu aveti sosea dar cu motorul merge bine ) pentru ca zilnic vine masina de piine dinspre ojdula si mai circula si de 2 ori pe zi un autobuz focsani- brasov.

drumul dinspre lepsa spre soveja e circulabil , podul rupt despre care se vorbeste, a fost rupt dar sa facut unul doar pentru vehicule mici

, cele mari merg prin apa , nu va ginditi ca apa e mare , e pina la glezna ...deci NO PROBLEM

 

in lespa sunt o gramada de pensiuni , si un hotel ,hotelul este la iesire din lepsa spre focsani , se numeste TRESOR , vedeti pe net ca are numere de tel.

 

 

oki

 

drumetie placuta si va astept la vara cind vin in concediu si eu

 

sunt niste locuri de vis , poate mergem pe TISITA ( REZERVATIE NATURALA )

 

NUMAI BINE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In principiu ma bag si eu. Cristache este si el amator. Confirm cat de repede pot, dar nu imi fac probleme cu cazarea. Mai degraba cu noroaiele, pe care sper sa nu le intalnim, pentru ca nu imi vin cauciucurile adecvate pana atunci.

Spor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt din focsani si am niste prieteni pe-acolo, astazi vorbesc cu ei pentru rezervari - in LEPSA sau imprejurimi

 

Vreau in Lepsa pentru ca , totusi, poate e greu de trecut pentru vitezane din Soveja in Lepsa, si in Soveja chiar n-ai ce sa vezi.. pe cand in Lepsa avem ce vizita.

 

Ce numar de camere rezervam pana la urma? 6-7?

 

 

ps: pana gasesc prin prieteni am gasit si pe net..ce ziceti de asta? http://www.turistinfo.ro/lepsa/cazare-leps...diana-c326.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In principiu ma bag si eu. Cristache este si el amator. Confirm cat de repede pot, dar nu imi fac probleme cu cazarea. Mai degraba cu noroaiele, pe care sper sa nu le intalnim, pentru ca nu imi vin cauciucurile adecvate pana atunci.

Spor

:D he he he !!!gasca mare si daca il "pacalim " si pe Vamos sa vina ar fii EXCELENT!!!!! :crack: de noroaie nu-ti fa griji ca suntem o "armata" ...le luam pe sus daca este nevoie!!!!! :lol: Eu vin in Buc de vineri seara asa ca ne vedem la o :D Numai bine si abia astept sa purcedem la drum!! :ok: :huh:

Editat de rul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai proaspat update de lista:

 

Grup 1

1.1 Guyana, 1 (2?) pers., BMW F650GS

1.2 Zeroo, 1 pers., BMW F 650 GS

1.3 Abil Psihic, 2 pers. Honda Transalp

1.4 Rul 2 moto, 4 persoane: Honda Varadero 1000xl, Yamaha TDM 850

1.5 Ghostrider fl, 1 pers. Honda Transalp

 

Grup 2

2.1 Mc Biker, 1 pers. Yamaha R1

2.2 Skydiver, 2 pers. Yamaha R6

2.3 Ray, 2 pers., Suzuky Ninja

 

Grup3

 

NOU!!!! GRUP 4, Gazdele!!!!! Rugam adaugati

 

Grup 1b = cei care si-au anuntat intentia, dar nu au confirmat

1b.1 Enduristul- 2 pers., BMW F 650 GS

1b.2 Prieteni Ghostrider, 2 persoane, 2 Honda Transalp

1b.3 Daneluta Honda Suzuky Vstrom

1b.4 Ali Baba, 1 pers., BMW R1200GS

1b.5 Cristache, 1 pers. suzuki DR 6560

 

Pina acum ar fi necesare sigur 7 camere duble si posibil inca 5. Rog confirmarea pina miercuri, ca sa putem rezerva.

 

 

 

 

<small>--- Mesaj completat în 31 Mar 2008 23:46 -------------</small><br/>Avind in vedere ca :

 

va confirm ca drumul spre ojula e bun ( e adevarat ca e pietruit nu aveti sosea dar cu motorul merge bine ) pentru ca zilnic vine masina de piine dinspre ojdula si mai circula si de 2 ori pe zi un autobuz focsani- brasov.

drumul dinspre lepsa spre soveja e circulabil , podul rupt despre care se vorbeste, a fost rupt dar sa facut unul doar pentru vehicule mici, cele mari merg prin apa , nu va ginditi ca apa e mare , e pina la glezna ...deci NO PROBLEM

 

si ca:

 

@ Angi:Intre Lepsa si Ojdula este drum de tara, practicabil cu orice masina mica. Voi, cu mobrele voastre, va veti juca. Drumul este de dificultate 0 (cel putin asa era vara trecuta). Mergeti fara griji!!!

 

ma gindesc ca tura ar cam fi prea plimbare, mai ales pentru unii dintre cei care vin. Asa ca, pentru a complica un pic lucrurile si pentru ca:

 

@ Ray: Vreau in Lepsa pentru ca , totusi, poate e greu de trecut pentru vitezane din Soveja in Lepsa, si in Soveja chiar n-ai ce sa vezi.. pe cand in Lepsa avem ce vizita.
ma gindeam ca poate n-ar fi asa urit din partea mea si nu v-ati supara prea tare daca asi modifica putin propunerea initiala, fapt pentru care va cer acordul:

 

post-28350-1206997578_thumb.jpg (uff, in sfirsit o incercare cit de cit reusita de incarcare!)

 

E macar ceva mai lung, portiunea Tulnici -Soveja e necunoscuta si putem vizita simbata si Cascada Putnei si Tisita. In plus, ce ziceti de numerele 6 si 7? Sunt convinsa ca se gaseste cineva care sa cocheteze si cu ideea asta. Si daca tot am inceput, apropo de drumul de intoarcere, pot adauga si harta cu continuarea 8 si 9 : Zagon, Intorsura Buzaului....... :ok: Somebody stop me! ca uite asa o iau eu razna cite o data de nu se mai stie unde ajung! :crack:

 

Si atunci se schimba locul de cazare din Soveja in Lepsa, unde sunt si mai multe variante, dupa cit se pare, chiar si mai ieftine decit am crezut initial. Dar care trebuiesc sigur rezervate cit mai din vreme.

 

Numai de ar tine vremea asta cu noi, ca parca sta sa vina iarna! Si mai ca nu mi-ar place sa facem gratarul in ploaie! Serios! :huh:

Editat de guy_ana
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:ok: din partea mea modifica oricat eu vin in Buc si de acolo plecam oriunde!!! si indiferent de vreme (distanta destul de mare incat intr-o parte sa fie ploaie si in alta soare)!!!Mai trebuie anuntata si ora de plecare din Buc pt ca cei care se vor alipi de grup in alte orase sa-si poata face un calcul al propriei ore de plecare!! Editat de rul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmmm... am in plan sa bantui si eu prin zona... poate ne vedem. Ve-ti fi cazati in Lepsa? Eu aveam traseu Lacul Sfanta Ana- Baile Balvanyos-Targu Secuiesc-Odjula- Lepsa-Oituz-Targu Ocna-Valea Uzului. As putea inopta sambata seara in zona Lepsa. Mi-ar face placere sa stau cu voi.

:ok: :huh: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:ok: din partea mea modifica oricat eu vin in Buc si de acolo plecam oriunde!!! si indiferent de vreme (distanta destul de mare incat intr-o parte sa fie ploaie si in alta soare)!!!Mai trebuie anuntata si ora de plecare din Buc pt ca cei care se vor alipi de grup in alte orase sa-si poata face un calcul al propriei ore de plecare!!

 

Ma gindeam ca daca plecam din Bucuresti pe la o ora decenta, sa zicem 9,30-10 ,in 4 ore n-avem ce face sa ajungem la Lepsa, (adica la 14, taman la prinz) deci ramine timp destul pentru masa si vizitarea frumusetilor locale (ale patrtiei, nu ale locului :huh: ) pina se face intuneric si se suna adunarea pentru focul/gratarul de seara. Cu cei din provincie putem comunica telefonic in momentul efectiv al decolarii, la ce ore sa fie la locurile de intilnire stabilite (de fiecare cu cei se cunosc, evident...). Ora si locul de intilnire definitiv in Bucuresti le anuntam din timp, evident.

 

In aceeasi ordine de idei de altfel, ma ofer sa fac aprovizionarea Metro cu produsele carnoase pentru fript (porc, pui, mici e bine?) si berile ieftine en gros, dar va trebui sa la caram cumva pina acolo. Banuiesc ca local avem putine sanse sa gasim asa ceva, deci ar fi mai bine sa ne pregatim de acasa. E bine asa? Sugestiile sunt binevenite.

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmmm... am in plan sa bantui si eu prin zona... poate ne vedem. Ve-ti fi cazati in Lepsa? Eu aveam traseu Lacul Sfanta Ana- Baile Balvanyos-Targu Secuiesc-Odjula- Lepsa-Oituz-Targu Ocna-Valea Uzului. As putea inopta sambata seara in zona Lepsa. Mi-ar face placere sa stau cu voi.

:D :D :lol:

:huh: Eu personal as fii incantat sa stam un pic de vorba la o bere!!! :ok:

 

--- Mesaj completat în 01 Apr 2008 00:40 -------------

Ma gindeam ca daca plecam din Bucuresti pe la o ora decenta, sa zicem 9,30-10 ,in 4 ore n-avem ce face sa ajungem la Lepsa, (adica la 14, taman la prinz) deci ramine timp destul pentru masa si vizitarea frumusetilor locale (ale patrtiei, nu ale locului :lol: ) pina se face intuneric si se suna adunarea pentru focul/gratarul de seara. Cu cei din provincie putem comunica telefonic in momentul efectiv al decolarii, la ce ore sa fie la locurile de intilnire stabilite (de fiecare cu cei se cunosc, evident...). Ora si locul de intilnire definitiv in Bucuresti le anuntam din timp, evident.

 

In aceeasi ordine de idei de altfel, ma ofer sa fac aprovizionarea Metro cu produsele carnoase pentru fript (porc, pui, mici e bine?) si berile ieftine en gros, dar va trebui sa la caram cumva pina acolo. Banuiesc ca local avem putine sanse sa gasim asa ceva, deci ar fi mai bine sa ne pregatim de acasa. E bine asa? Sugestiile sunt binevenite.

:)

:crack: Varadero este mare si duce asa ca am sa-mi pun si gentile laterale ca sa fim pregatiti pt orice!!!! :D ce luam putem stabilii vineri seara ,numai bine atunci v-om stii sigur cine vine!!! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmmm... am in plan sa bantui si eu prin zona... poate ne vedem. Ve-ti fi cazati in Lepsa? Eu aveam traseu Lacul Sfanta Ana- Baile Balvanyos-Targu Secuiesc-Odjula- Lepsa-Oituz-Targu Ocna-Valea Uzului. As putea inopta sambata seara in zona Lepsa. Mi-ar face placere sa stau cu voi.

:ok: :huh: :crack:

 

God, eu cind mai dorm????? :)

 

Mie una mi-ar face placere, ca mai e un pic si ne stringem din toata tara! :lol:

Banuiesc ca sentimentul e general, asa ca daca ne zici sigur, te punem la socoteala la rezervare. Asta daca e lumea de acord sa ne "mutam" din Soveja in Lepsa :D . Oricum, intre cele doua sunt doar 15 km care par a fi de plimbare pina la urma, asa ca.....

 

Zi-ne sigur si iti pastram si tie un carbune sa te incalzesti la foc :D :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe puncte, ca un manager ordonat ce sunt :ok:

1. Eu confirm deplasarea, pentru mine si Lidia (pasager). Evident, grupul numarul 1.

2. Insist sa ne cazam in Lepsa. Lidia este din zona si ar face aceasta alegere fara ezitare.

3. Din pacate, deocamdata, prognoza meteo arata ploaie pana sambata si doar duminica in general insorit. Am consultat weather.com, pentru Focsani si Gheorghieni, cele mai apropiate orase pentru care exista prognoza acolo.

4. Mai vorbesc eu cu Cristache si cu Vamos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe puncte, ca un manager ordonat ce sunt :D

1. Eu confirm deplasarea, pentru mine si Lidia (pasager). Evident, grupul numarul 1.

2. Insist sa ne cazam in Lepsa. Lidia este din zona si ar face aceasta alegere fara ezitare.

3. Din pacate, deocamdata, prognoza meteo arata ploaie pana sambata si doar duminica in general insorit. Am consultat weather.com, pentru Focsani si Gheorghieni, cele mai apropiate orase pentru care exista prognoza acolo.

4. Mai vorbesc eu cu Cristache si cu Vamos.

:crack: singura "problema "este punctul 4 :D La ce vinisor ne asteapta in aceea zona nici nu ma intereseaza de vreme sau unde ne cazam!!! :ok: :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci oameni buni va anuntz ca venim si noi cu voi.

 

Ne alaturam grupului 1 .

Parerea mea e ca grupul 1 ar trebui sa fuziuoneze cu grupul 2.Nu cred ca traseul e impracticabil pt. grupul 2

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit cazare in tabara de scolari Galaciuc, este cu cativa km inainte de Lepsa (de cascada Putna); acolo conditiile sunt cam de 2 stele jumate cam asa, in cabane, camere de 2,3 sau 4 locuri, incalzire pe lemne, dar toalete afara din cate imi amintesc (am fost acum multi multi ani pe acolo)

 

pret: 25 RON / PERS

 

locuri sunt mai mult decat suficiente (200! :ok: ); daca ne hotaram trebuie sa sun vineri sa confirm cazarea pentru ca in mod normal daca nu sunt clienti nu e nimeni acolo in weekend.

 

peisaj excelent, in padure, avem la dispozitie un gratar mare (trebuie sa venim cu carbuni).. in rest..ce sa zic..

 

sa curga distractiaaaaaa! :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:( pls, pls go on! ca eu nu ma pricep la din astea, dar cu cit mai multi, cu atit mai bine!

 

In alta ordine de idei, toti care vor sa vina sunt bineveniti, dar va rog sa incepeti sa va scrieti pe lista, cu nr . de persoane, ca sa dau un raspuns clar cite camere sa rezervam. Daja se pare ca vom fi mult mai multi decit ar putea vreo vila sau gazda se ne primeasca, asa ca oricum probabil ca va ramine varianta de cazare MOTEL, cu 30 roni/persoana, in camere de 2 sau 3 paturi.

 

Cum weekendul acesta deja a trecut, cred ca e timpul sa actualizam pentru prima oara lista, cu cei care vin sigur :

 

Grup 1

1.1 Guyana, 2 pers., BMW F650GS

1.2 Zeroo, 1 pers., BMW F 650 GS

1.3 Abil Psihic, 2 pers. Honda Transalp

1.4 Rul 2 moto, 4 persoane: Honda Varadero 1000xl, Yamaha TDM 850

 

Grup 2

2.1 Mc Biker, 1 pers. Yamaha R1

2.2 Skydiver, 1 pers. Yamaha R6 (din cite tin eu minte)

2.3 Ray, 2 pers., Suzuky Ninja

 

Grup3

 

NOU!!!! GRUP 4, Gazdele!!!!! Rugam adaugati

 

Grup 1b = cei care si-au anuntat intentia, dar nu au confirmat

1b.1 Enduristul- 2 pers., BMW F 650 GS

1b.2 Vulturul argintiu, 2? pers. Aprilia Pegaso Cube -daca se repara moto

1b.3 Dabix - 1 pers, BMW 1100 GS - idem

1b.4 Ghostrider fl Honda Transalp XL 650 V

1b.5 Daneluta Honda Suzuky Vstrom

 

Are cineva o gamba de rezerva ? Ca sa pot sa vin si eu in week-end, sa mai fac un deal un munte .... :ok:

 

Daca nu .... Sorry I'm out.

Editat de dabix
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ps: dayana pliz, cand mai actualizezi lista schimba-mi si mie numele motorului ca "ne rade lumea" :(

 

2.3 Ray, 2 pers., Suzuky Ninja --> 2.3 Ray, 2 pers., Kawasaki Ninja

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca vreti sa vedeti cum arata drumul acu un an, aruncati un ochi aici: /index.php?...=127960&hl=

 

SUUUPER Marfa .Sper sa nu ploua .Daca deja a plouat pe acolo s-ar putea sa gasim noroaie drept pt. care o sa ne luam combinezoanele cauciucate.(15 euro buc la Louis)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut tuturor!!

 

Ma tenteaza tare sa ma alatur si eu...

Vin cu un BMW F650GS, (asta asa ca bavarezele sa castige la scor apelul marcilor prezente :( ). Singura mea dilema sunt cauciucurile: este incaltata cu Michelin Anakee si n-am idee cum se vor comporta pe eventuale noroaie, iarba uda, etc... Voi ce ziceti??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Rog sa-mi trimiteti pe P.M. un nr. de telefon a unei persoane care merge sigur ca sa va pot gasi. Eu am sa ajung mai spre seara deoarece am ceva kilometrii de sudat pana acolo, plus mai am si ceva offroad programat pe drum sambata. In consecinta sa ma treceti si pe mine la cazare. Astept sa udam intalnirea! :(

:ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...