Sari la conținut

Honda Transalp & On-off`road Lovers !


Lutzifer
 Share

Postări Recomandate

Pana mai diseara tot aflam cine ar mai vrea sa vina de Sambata seara ! Azi o sa aflu daca mai vine un prieten cu prietena`sa , ei daca vin , vin cu masina !

 

Pentru Duminica ii Kato , Vest ... poate Geza (fade2black) din TM ! Sper sa ne adunam mai multi !

Aduceti cu voi jocuri de iarba verde :D daca aveti !

 

 

sal,

 

eu vin de dumineca,daca se schimba cumva ora de plecare(11.00)si locatia(billa)anuntati-ma si pe mine.

 

merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,1k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

sal,

 

eu vin de dumineca,daca se schimba cumva ora de plecare(11.00)si locatia(billa)anuntati-ma si pe mine.

 

merci

Pentru Duminica vorbiti intre voi care veniti atunci ...

Noi care mergem de Sambata avem alt program :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru Duminica vorbiti intre voi care veniti atunci ...

Noi care mergem de Sambata avem alt program :D

 

 

sal,

 

Intre timp programul meu s-a schimbat.Nu mai vin, sper sa nu va suparati.

 

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca mai vrea sa vina de azi cineva la Cladova ... mergem la ora 15:15 - 15:30 la BILLA sa luam ceva de papa ! Si de acolo directia Cladova ...

 

Cei care vin Duminica daca cumva nu stiu unde trebuie sa vina exact ... Cand intri pe Valea Cladovei o iei pe Valea din Stanga ... si meri mult si bine pana intri intr-o padure , dupa iesi din ea si ajungi la o poiana pe partea dreapta, unde se termina poiana suntem noi :blink:

 

Apropo , nu prea este semnal la telefon ... parca Orange-u are o linie daca prinzi directia :unsure:

Editat de Lutzifer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca mai vrea sa vina de azi cineva la Cladova ... mergem la ora 15:15 - 15:30 la BILLA sa luam ceva de papa ! Si de acolo directia Cladova ...

 

Cei care vin Duminica daca cumva nu stiu unde trebuie sa vina exact ... Cand intri pe Valea Cladovei o iei pe Valea din Stanga ... si meri mult si bine pana intri intr-o padure , dupa iesi din ea si ajungi la o poiana pe partea dreapta, unde se termina poiana suntem noi :blink:

 

Apropo , nu prea este semnal la telefon ... parca Orange-u are o linie daca prinzi directia :unsure:

 

cazare la cort ! :blink:

Editat de Atti
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu as putea sa vin de sambata pe la ora 19 sau dumicica dim

problema e ca nu am cu ce, ma ia careva pasager?

 

sa-mi dai un mesaj daca ai gratar,sa nu aduc si eu degeaba.banuiesc ca daca mergi cu masina pui si un gratar mai sanatos pe acolo.ceao!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa-mi dai un mesaj daca ai gratar,sa nu aduc si eu degeaba.banuiesc ca daca mergi cu masina pui si un gratar mai sanatos pe acolo.ceao!

mah kato..la cate ne intalnim maine dimineata sa mem pe vale ...?io as zice k undeva pe la 11-12 in peco la iesirea din micalaca, k tre' sa vin si eu din cicir sa bag benzol'...

vivat clisa fripta pe bata'..... :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plimbarea de Sambata 4 - Duminica 5 Aprilie , a fost foarte reusita !

Temperatura si vremea a fost faina insorita, ziua in jur de 22-25 de grade , iar pe dimineata 1-3 grade cu + .

 

Vedeti din poze si slide aproximatic cum si ce a fost ...

 

Slide Valea Cladovei 4-5.Apr.2009 !

 

 

*Slide de pe MotoTube

 

Mai multe poze puteti vedea Aici

 

1.

3414959104_ece01525e0_b.jpg

 

2.

3414958888_a66f682152_b.jpg

 

3.

3414956044_a0a290576f_b.jpg

 

4.

3414150055_926df2860b_b.jpg

 

5.

3414150223_f3982e4973_b.jpg

 

6.

3414956778_3e49e32efd_b.jpg

 

7.

3414956592_105dd914fc_b.jpg

 

8.

3414153299_359ba13747_b.jpg

 

9.

3414956926_896bc6de07_b.jpg

 

10.

3414150905_a8420e105d_b.jpg

 

11.

3414957354_f9deb36df6_b.jpg

 

12.

3414957456_ccb3cd9b9e_b.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

13.

3414957548_a6b4ae92a6_b.jpg

 

14.

3414151393_d491a2e370_b.jpg

 

15.

3414153395_20546a87f3_b.jpg

 

16.

3414957768_7cc78e0e81_b.jpg

 

17.

3414959662_85d80ce93b_b.jpg

 

18.

3414151693_5535e6482e_b.jpg

 

19.

3414958048_8e5a78571d_b.jpg

 

20.

3414958280_fa91eef761_b.jpg

 

21.

3414152341_2c8ffcf0b4_b.jpg

 

22.

3414152563_6329195a31_b.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Azi fuse o zi asa cum ne-am dori toti mobristii:Timp frumos,Duminica.Incalecaram mobrele si ne dam intalnire la vechia noastra locatie.Pacat ca distanta pana la destinatie a fost cam mica.Vom recupera alta data.In mare nu a fost nimic iesit din comun...ca asa se intampla cand mergi la relax.Gratar,bere(non alcohol)lene,o carte,un meci de badminton,glume,povesti...de ale noastre si nu numai. Eu,Alex(al meu),nu Duda,ca a stat pe invizibil toata saptamana,Ovi,Ishmael cu Hammy :unsure: ,si un nou ca sa zic asa amic de-al nostru Zoli(deja_vu) de la Pecica impreuna cu delicatesa lui numita SLANINA.Aia de la porc bineanteles.Deja se poate considera amicul nostru.Fii binevenit.Slanina a facut toti banii.Acolo ne intalniram cu Lutzifer,Atti,Calin Bac,impreuna cu un amic de-al lor ,toti cu prietenele.Ah,uitai si pe ,,The Tractor".Cine a fost accolo stie despre cine vborbesc.Dupa relaxul de rigoare si privitul naturii in revenire dupa iarna cei cu care ne intalniram plecara intai acasa...noi dupa ei cam la distanta de vre-o 2 ore.Peste deal la plecare ne intalnim cu deschizatorii de drum a lui Sorin(Violetbiker).Dupa cateva minute apare si grosul trupei intr-un nor de praf....baietii si fetele infometati.Se pun de pregatit focul cu Sorin fochist de serviciu.Mai schimbam cateva replici si le uram pofta mare si drum bun pana acasa.Cu o escala la Lipova inclusiv plimbatul printre mesele pietei :blink: ,o intindem.Radare peste radare pe drum...am scapat si de data asta.Spor la treaba saptamana care vine!

post-23049-1238963952_thumb.jpg

post-23049-1238964035_thumb.jpg

post-23049-1238964095_thumb.jpg

post-23049-1238964169_thumb.jpg

post-23049-1238964249_thumb.jpg

post-23049-1238964327_thumb.jpg

post-23049-1238964473_thumb.jpg

post-23049-1238964517_thumb.jpg

post-23049-1238964569_thumb.jpg

post-23049-1238964692_thumb.jpg

post-23049-1238964746_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care stie cum e starea drumului Savarsin-Faget-Timisoara,daca ati fost careva anul asta pe acolo,mersi!

 

Sunt oarecum din zona. Savarsin - Faget nu a fost grozav niciodata... la fel Faget - Lugoj pana pe la km 15 unde incepe padurea si apoi 3 benzi pe urcare. De acolo pana la Lugoj (pe langa hanul Ana Lugojana de la km 9) este buna si pt vitezisti. Lugoj - Timisoara este in constructie si acum in al saptelea an de cand s-au apucat de ea. Portiuni bune si portiuni rele + semafoare cum se lucreaza.

Radare in general in Dumbrava (imediat dupa Faget), intrare in Lugoj de catre Faget si/sau Costei (imediat dupa Lugoj catre Timisoara).

Nu mai stiu exact distanta Faget - Savarsin. Faget - Lugoj 34 km iar Lugoj - Timisoara 60km.

Asfalt uscat! :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt oarecum din zona. Savarsin - Faget nu a fost grozav niciodata... la fel Faget - Lugoj pana pe la km 15 unde incepe padurea si apoi 3 benzi pe urcare. De acolo pana la Lugoj (pe langa hanul Ana Lugojana de la km 9) este buna si pt vitezisti. Lugoj - Timisoara este in constructie si acum in al saptelea an de cand s-au apucat de ea. Portiuni bune si portiuni rele + semafoare cum se lucreaza.

Radare in general in Dumbrava (imediat dupa Faget), intrare in Lugoj de catre Faget si/sau Costei (imediat dupa Lugoj catre Timisoara).

Nu mai stiu exact distanta Faget - Savarsin. Faget - Lugoj 34 km iar Lugoj - Timisoara 60km.

Asfalt uscat! :unsure:

 

Mersi! Sorine ai notat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

np:)

numerotarea kilometrica incepe de la Lugoj spre faget.. asta ca sa nu va incurc.

Apoi daca vreti o alternativa sa nu mergeti Lugoj - Timisoara prin Recas sa nu stati la semafoare plus ca este si aglomerata soseaua puteti merge din Lugoj la Timisoara prin Buzias. Calitatea soselei este aprox. identica (adica proasta), drumul mai lung cu vreo 8-10km dar evitati aglomeratia si semafoarele :unsure:

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... la fel Faget - Lugoj pana pe la km 15 unde incepe padurea si apoi 3 benzi pe urcare. De acolo pana la Lugoj (pe langa hanul Ana Lugojana de la km 9) este buna si pt vitezisti.

Am fost ieri (Âşi) pe drumul 68A Lugoj - Făget Âşi pot confirma cele spuse de Nevers

E practicabil, asfalt bun, Âşoferi incredibil de inconÂştienți :unsure:

De la Făget am luat-o spre BirchiÂş Âşi bine am făcut: e practicabil, asfalt prost Âşi Âşoferi inexistenți :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Notat.Mersi.Totusi,in ce stare este Savarsin-Faget?Asfalt,asfalt cu gropi,pietris,pamant....

 

Am parcurs acest drum in 15 martie pe sensul dinspre Savarsin catre Faget si retur.

GS-ul meu a facut fata cu greu solicitarilor.

Faget-Birchis-acceptabil cu multe deniveleari si gropi, dar evitabile, asfalt cu griblura neincorpoarata in bitum.

 

Birchis -Faget- rau, pe unele portiuni , foarte rau.

O prima bucata, pina la granita dintre jud. Arad si Timis e asfaltata, cu denivelari si mult nisip chiar pe mijlocul drumului.

Partea a 2- a e dezastru. Drum din dale de beton macinat, gropi, tot tacamul.

Nu recomand parcurgerea fara motor adecvat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E clar, trebuie evitat drumul asta, deocamdata.

Cred că exagerezi

Sunt de acord că drumul e rău, dar peisajul e frumos

Din punctul meu de vedere chiar ăsta e farmecul, fiind drum rău e cam pustiu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai un pic si ii aici sfarsitu de saptamana , ce facem , unde mergem ?Eu propun o iesire undeva mai aproape , un Tautz , Valea Minisului ( stie Calin Bac ceva loc fain ) sau ceva de genu un max 50-80 km inainte!

As vrea sa stiu daca ar fi doritori ( curajosi :rolleyes: ) care ar sta peste noapte ... de Sambata iara asa mai dupamasa ora 16-17 ... si pana Duminica dupamasa.

Si cine ii doar pentru Duminica ... sa vedem catzi am fi si hotaram cum mergem , ar fi frumos sa mergem inpreuna !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost azi pana in Kaufland si am vazut scaunutz cu 3 picioare de excursie cu 10 lei , daca vrea cineva sa-si cumpere sa nu stea pe jos , pe butuci , pe izolir, etc ... prin excursii :rolleyes:

Asa arata , exact asa-i cum am si eu !

post-26086-1239132484_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost azi pana in Kaufland si am vazut scaunutz cu 3 picioare de excursie cu 10 lei , daca vrea cineva sa-si cumpere sa nu stea pe jos , pe butuci , pe izolir, etc ... prin excursii :laugh:

Asa arata , exact asa-i cum am si eu !

post-26086-1239132484_thumb.jpg

 

 

pai Dude ar trebuii sa-si cumpere....... ca ala vechi o cedat..... stiti voi de ce... :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai Dude ar trebuii sa-si cumpere....... ca ala vechi o cedat..... stiti voi de ce... :laugh:

Ar putea sa-si i-a linistit direct doua , sa aibe una de rezerva :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...