Sari la conținut

Am Ramas Fara Scuter :(


cosminake
 Share

Postări Recomandate

AM INVATAT O LECTIE PRETIOASA SI COSTISITOARE RAU :ok: AM IMPRUMUTAT SCUTERUL, ACUM E DAUNA TOATALA CUM AR ZICE BAIETII DE LA ASIGURARI(APROPO CASCO MI-A EXPIRAT) ...

PARTEA "BUNA" ESTE CA PRIETENUL CARE L-A FACUT VARZA IN NOAPTEA ASTA PE D0RBANTI N-ARE DECAT O FRACTURA DESCHISA LA TIBIE(IN OPERATIE ACU, PROBABIL) SI SE VA RECUPERA REPEDE SA-MI DEA BANII PE SCUTER... ALTFEL II RUP AMBELE :huh:

 

Ms Alias ca ai venit sa ma imbarbatezi :crack:

CASCATI OCHII ! REVIN CU POZE INFIORATOARE ...

 

ps si casca mea frumoasa s-a facut varza ... nu s-a spart dar n-arata prea bine ...

Editat de cosminake
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pfff naspa ... inainte si yo mai dadeam scuteru la baieti pt o tura... dar am stat si m`am gandit ca nu se merita ( dupa ce am dat la o proasta si mi`a strambat furca) asta sa`ti fie invatatura de minte , pacat ca ti`ai dat seama the hard way :ok: numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poze:(( :ok:( :huh:( frate o zgarietura nu i-am facut de cand l-am luat ... acum :crack: mi-a expirat casco ca am uitat sa dau rata :D oare sa poate o manevra la asigurator, stie cineva ?

 

2001682156348021718_th.jpg

2001679720841065980_th.jpg

2001642805964632071_th.jpg

2001628820484424366_th.jpg

Editat de cosminake
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maiculitaa :ok: ...praf i facut bietu scuterash...oricum vina iti apartine...ai dat scuteru pe mana unui emancipat care nu stii mere bine pe 2 picioare sapai a sti mere cu scuteru...

 

are A dar nu stiu cum l-a luat :huh:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa il pui sa iti dea o declaratie cu ce sa intamplat , date din buletin si treburi de genu, eu am patit o chestie tot asa dar cu masina si inca stau dupa bani!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar cum s-a intamplat... cum de a reusit sa-l impacheteze asa bine :huh:? Oricum sper ca ai invatat lectia, o fi fost si putin ghinion pe la mijloc dar in general cand dai unui lucru cuiva nu va avea grija de el cum ai tu nici cat de bun prieten ti-ar fi. Insanatosire grabnica prietenului tau... si tu sa iti recuperezi banii cat mai repede :ok: !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AM INVATAT O LECTIE PRETIOASA SI COSTISITOARE RAU :ok: AM IMPRUMUTAT SCUTERUL, ACUM E DAUNA TOATALA CUM AR ZICE BAIETII DE LA ASIGURARI(APROPO CASCO MI-A EXPIRAT) ...

PARTEA "BUNA" ESTE CA PRIETENUL CARE L-A FACUT VARZA IN NOAPTEA ASTA PE D0RBANTI N-ARE DECAT O FRACTURA DESCHISA LA TIBIE(IN OPERATIE ACU, PROBABIL) SI SE VA RECUPERA REPEDE SA-MI DEA BANII PE SCUTER... ALTFEL II RUP AMBELE :huh:

 

Ms Alias ca ai venit sa ma imbarbatezi :crack:

CASCATI OCHII ! REVIN CU POZE INFIORATOARE ...

 

ps si casca mea frumoasa s-a facut varza ... nu s-a spart dar n-arata prea bine ...

 

Nicio problema. Sper sa iti recuperezi paguba rapid ca sa ne apucam de afaceri si sa scoatem banu sa-ti iei Runner 180 :D Oricum ceva mai scoti pe el, motorul e ca nou, rotile sunt OK, transmisia si suspesia spate OK, ceva mai scoti. Daca nu, oricand poti sa-ti faci un kart cu motorasul ala :D

 

Din pacate astazi nu pot sa ne intalnim cum am vb aseara pentru ca am de mutat mobila in casa, luni imi vine echipa de zugravi si vreau sa fiu gata cu camerele eliberate! Daca scap mai devreme vb. Moralul sus man, se putea mai rau si atunci nu mai vedeai nici banii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E facut prastie, in ce s-a izibit scuterasu ala de a ajuns acoredeon asa ? Imi pare rau ptr tine, si imi pare rau ptr baiatul care l-a condus ca sufera acum opratii la picior. Sanatatea e mai importanta decat tot. Banuiesc ca nu tre sa iti faci grii in recuperarea pagubei din moment ce iti e prieten. Eu un lucru stiu si il practic. Masina, motorul si scuterul nu se imprumuta la prieteni, iar daca iti sunt prieteni adevarati inteleg lucrul acesta. Cel putin pe mine m-au inteles. Succes in recuperarea pagubei si insanatosire grabnica prietenului tau in suferinta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost la spital la el ... e Ok oarecum ... nu l-au operat .... abea luni... l-au cusut la dreptu ca era sfartecat ...

Mi-a spus ca a mers prea aproape de un logan s-a uitat pe bord si cand a ridicat privirea ... Impact la 50-60 fara nici o frana ...

 

 

IMPORTANT E CA TIPUL E SOLVABIL M-AM MAI LINISTIT :ok:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vai de capu meu cum poate sa arate..pacat de el era impecabil

o sa te bantuie ideea ceva vreme dar sa speram ca iti da banii repede sa iti iei altu si mai bun :ok: care te va face sa uiti

 

... sa invete si altii din asta .. sa se gandeasca de 2 ori atunci cand vor sa se dea cu scuterul altcuiva oricat de mare ar fi tentatia..de propietar mai are rost sa zic cum trebuie sa reactioneze ? pozele vorbesc de la sine

 

bine k nu a patit nimeni nimic grav

Editat de kidmeister
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nasol...iar la partea cu datul scuterului...la mine sa intamplat frecvent ca prieteni sa imi ofere scuterul sau masina lor sa dau o tura...dar am refuzat oferta...iar de dat nu il mai dau pe al meu pt ca cel caruia il dai il doare in c.u.r daca til zgarie sau tranteste...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu ocazia asta poti sa lasi scuterele si sa treci la un 125.Acum depinde de tine :huh:

eh 125...Daca ai A-u treci pe ceva mai mare/mai frumos.Ceva care sa mearga multi km fara sa umbli in el...

Un motor de 400-600...sunt o gramada care sa te lase cu gura cascata la cum arata :crack: ...sau mna runneru de 180cc...o adevarata bijuterie, si daca ai grija de el nici sa vrei nu se strica...Sau un leonardo de 150/250cc. in 4t/4valve, iar o bijuterie de scuter... :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eh 125...Daca ai A-u treci pe ceva mai mare/mai frumos.Ceva care sa mearga multi km fara sa umbli in el...

Un motor de 400-600...sunt o gramada care sa te lase cu gura cascata la cum arata :crack: ...sau mna runneru de 180cc...o adevarata bijuterie, si daca ai grija de el nici sa vrei nu se strica...Sau un leonardo de 150/250cc. in 4t/4valve, iar o bijuterie de scuter... :huh:

 

moaaa ma mir de nu ai zis "i`ati un cbr 600 f4i " :ok:

 

scuteru e pachet , nu cred ca merita reparat... costa prea mult, parerea mea e sa`i pui scuteru in brate si sa`ti dea banii pt unu nou .... oricum sanatate inculpatului :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

moaaa ma mir de nu ai zis "i`ati un cbr 600 f4i " :ok:

 

scuteru e pachet , nu cred ca merita reparat... costa prea mult, parerea mea e sa`i pui scuteru in brate si sa`ti dea banii pt unu nou .... oricum sanatate inculpatului :crack:

Eram cat pe ce sa zic...dar stiam ca o sa treci si tu pe aici si iarasi ai sa salivezi :D :huh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incep prin a zice un proverb pe care tata mi-l zicea de mic...

"MASINA SI NEVASTA NU SE IMPRUMUTA"...din masina se intelege utilajul cu care mergi 2,3,4, n roti si din nevasta se intelege femeia.

 

Acum nu vreau sa te supar si mai rau...dar sti ca tu raspunzi de viata lui nu? Pentru ca a mers pe scuterul tau...

 

In ceea ce priveste imprumutatul... eu stau rau la capitolul asta. Da-mi si mie...da-mi si mie... si il dau. Daca nu il dai zice k esti bulangiu...apoi daca il dai si cade cu el,dar nu cat a lui cosminake, plm ce zice? Esti taran ba, noi prieteni, imi ceri 50 lei pentru o oglinda, sau pentru o zgarietura? (zgarietura care o acoperi foarte greu, trebuie sa vopsesti toata bucata de plastic :huh:) Deja in cazul lui cosminake...e foarte grav

 

Stai calm, be happy ca iti iei altul nou, probabil te plictisisei de el. Banii ti va da sigur ca de nu...ne suim toti pe el cu scuterele. Tot ce conteaza acum e sa se faca bine...

 

Sper sa nu mai imprumute nimeni scuterul (inclusiv eu), una e cand il omori cu mana ta, te oftici dar zici ca e prost, alta e cand ti-l manaca un idiot. Si oricui i se poate intampla, chiar si lui rossi. E vorba de noroc si de soarta :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...