Sari la conținut

Am Ramas Fara Scuter :(


cosminake
 Share

Postări Recomandate

:| pacat de el . sper sa recuperezi paguba. si treaba cu dat la altcineva nu e buna de loc. cand mi-am luat primul moped i l-am dat tatalui meu sa dea o tura prin curte :ok: are A dar a intrat cu el in gard, mi-a strambat si furca si o pedala. :huh:) cel mai bine e sa nu iil daii la nimeni.

 

daca vor scuter sa isi cumpere frate. ca e plina tara asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incep prin a zice un proverb pe care tata mi-l zicea de mic...

"MASINA SI NEVASTA NU SE IMPRUMUTA"...din masina se intelege utilajul cu care mergi 2,3,4, n roti si din nevasta se intelege femeia.

 

Acum nu vreau sa te supar si mai rau...dar sti ca tu raspunzi de viata lui nu? Pentru ca a mers pe scuterul tau...

 

In ceea ce priveste imprumutatul... eu stau rau la capitolul asta. Da-mi si mie...da-mi si mie... si il dau. Daca nu il dai zice k esti bulangiu...apoi daca il dai si cade cu el,dar nu cat a lui cosminake, plm ce zice? Esti taran ba, noi prieteni, imi ceri 50 lei pentru o oglinda, sau pentru o zgarietura? (zgarietura care o acoperi foarte greu, trebuie sa vopsesti toata bucata de plastic :huh:) Deja in cazul lui cosminake...e foarte grav

 

Stai calm, be happy ca iti iei altul nou, probabil te plictisisei de el. Banii ti va da sigur ca de nu...ne suim toti pe el cu scuterele. Tot ce conteaza acum e sa se faca bine...

 

Sper sa nu mai imprumute nimeni scuterul (inclusiv eu), una e cand il omori cu mana ta, te oftici dar zici ca e prost, alta e cand ti-l manaca un idiot. Si oricui i se poate intampla, chiar si lui rossi. E vorba de noroc si de soarta :ok:

mai bine bulangiu decat fara scuter. si eu sunt patit, iar de atunci merg in spate sau eventual arat si niste filme cu ce pot pati daca nu sunt atenti ... are efect. ah, si de mentionat ar fi faptul ca nu-l dau oricui

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca avea cel putin 70 -75, nu 50-60 kmh , nu mi-a venit sa cred ca tu ai facut topicul , scuterul ala era nou din cate stiu :huh: , de reparat nu prea ai ce sa repari . Imi dadeam si eu scuterul unui prieten care avea tot un aprilia sr si in 4 luni nu cazuse cu el , si deaia aveam incredere sa il dau , altfel , mai la nimeni.

 

Bine ca i-ai pus casca-n cap ... :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pfuu 60 de zile...pai in 60 de zile tu gasesti banii aia pe jos...ce sa mai astepti dupa el.

20 de zile nu ii erau destul.Sau tipului vin banii cu tzaraita...(un minim pe economie pe are il storci tu :ok: )

..............................................................

 

Hai sa va zic o balada sa mai inveselesc atmosfera... :ok:

 

Balada lu' Bush:

 

Pe-Atlantic in gios,

Pe un timp ploios

 

Giunior Bush se duce...

Vrea sa se apuce

 

Sa reconstruiasca

-pe toti sa-i uimeasca -

 

La New York in centru

Doua turnuri pentru

 

"All who money wins"

Doua blocuri twins .

 

Ca din unspe-a noua

Ambele-amandoua

 

Nu-s cum mama naibii

Le-au dar'mat arabii.

 

Begins Prezidentul

de toarna cimentul

 

Plin de bucurie

pune temelie

 

Pune stalpi de fier

Trece de parter

 

Seara-i la etaj...

Insa in picaj

 

Vine-aeroplanu'

si ii strica planul

 

Si tot iar si iar

Lucra in zadar

 

Ochi-i-s tot mai tristi

Fiindca teroristi

 

Cad mereu din cer

Fix pe santier.

 

Bush se enerveaza

Si ii contacteaza

 

Pe toti aliatii

- ca se-aveau ca fratii -

 

Neamtu nu-i raspunde,

Blair se cam ascunde,

 

Jacques rade de el

Fiindca Tour Eiffel

N-a cazut nicicand

 

Si atunci in gand

 

I-apare Traian...

Ala din Balkan

 

Cel mai hotarat

(si cel mai urat!):

 

"-Help, mai marinare,

Ca necazu-i mare

 

Fac riduri la ten

De-atat Bin Laden

 

Stressul ma ucide

de la al-qaide!"

 

"-Mba, Georgicica, tine

Un sfat de la mine

(si-o sa traiesti bine!)"

 

Si-apoi ii sopteste

...parca-n englezeste...

 

Vreo juma de ceas

Sfatul lui "first class".

 

***

 

Si de-a doua zi

Sa vedeti, copii,

 

Nexam avioane!

Bush toarna betoane,

 

Treaba merge snur

(rima o stiti voi)

 

Cat ai zice "peste"

Treaba se sfarseste.

 

Si cum pot sa semene

Blocurile gemene !

Sfatul lui Chelie

nimeni nu il stie

 

Insa umbl-un zvon

Cum ca din beton

 

Uneori... mai rar...

Se aude clar:

 

"f**k the bastard"...

..."shit"...

..."asta m-a zidit"...

 

Iar o data-n an

Sunet de pian

 

Din pereti se-aude....

-n inima-ti patrunde

 

Te face sa tremuri

Cum canta pe vremuri

 

Delicat si "nice"

Gondoleeza Rice

..............................

Bafta :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@cosminake e vina ta....nu trebuie imprumutat..la asigurator daca ai plile o rezolvi cu 0 lei :( bafta..si asfalt uscat(sa nu ai nevoie de umbrela:)) )pacat de prietenu tau...picioarele se repara greu:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu scuterul l-am mai dat la prieteni.Nu prea i-am refuzat.In general daca dai un lucru din inima nu se intampla nimic.Dar daca cedezi dupa 100 de rugaminti si il dai cu chiu cu vai se intampla ceva.Asa am eu un preten care are un jaf de Derbi Atlantis pe care si asa il are moka de la unchisu din Italia si nu il da la nimeni.Da odata la ajutat unu sa dea toba jos si sa spele scuteru si ala s-a rugat de el sa i-l dea o tura.Dupa rugaminti de cateva minute in sfarsit a cedat.I l-a dat o tura apoi cand s-a intors ala a cazut si i-a facut varza furca la scuter :( .Daca dati un lucru la cineva dati-l din toata inima...daca nu nu :ok:

 

Am scuterul de 9 luni si multumesc lui Dumnezeu ca nu am cazut niciodata :ok:

Editat de VlaDonE-46
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu scuterul l-am mai dat la prieteni.Nu prea i-am refuzat.In general daca dai un lucru din inima nu se intampla nimic.Dar daca cedezi dupa 100 de rugaminti si il dai cu chiu cu vai se intampla ceva.Asa am eu un preten care are un jaf de Derbi Atlantis pe care si asa il are moka de la unchisu din Italia si nu il da la nimeni.Da odata la ajutat unu sa dea toba jos si sa spele scuteru si ala s-a rugat de el sa i-l dea o tura.Dupa rugaminti de cateva minute in sfarsit a cedat.I l-a dat o tura apoi cand s-a intors ala a cazut si i-a facut varza furca la scuter :( .Daca dati un lucru la cineva dati-l din toata inima...daca nu nu :ok:

 

Am scuterul de 9 luni si multumesc lui Dumnezeu ca nu am cazut niciodata :ok:

 

 

sigur ??? si yo am dat din toata inima unei pipite scuteru si s`a infipt cu el in bordura...de am ramas cu furca stramba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu se da deloc de inprumut scutere la persoane care nu au scutere, chiar si la cei care au nu e bine, dar la cei care nu au scuter si nu a avut nu e bine ca nu prea sti sa mearga cu ele, chiar ca el zice ca stie f bine, dar daca nu a avut de unde sa stie, ca a inprumutat de la unul la altul ce experienta poti sa ai. Eu nu dau scuterul la nimeni, doar varmiu care am incredere in el, are si el are permis, poate sa se supere, mai bine un prieten in minus decat un scuter in minus. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salut!

 

Cine este interesat in a lucra ca livrator de pizza pentru "PHD by Pizza Hut" este invitat sa depuna CV la magazinul din Calea Vitan nr.23D sau in Calea Dorobanti 5-7 (Pizza Hut). Ne puteti contacta si pe www.PHDpizza.ro sau la telefon 021 201 17 60 sau 0749 099 041.

 

Multumim!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...