Sari la conținut

Suzuki Vs Kawasaki


tiggernlg
 Share

Postări Recomandate

Salutare la toti .

Astept pareri de la cunoscatori , pentru ca vreau sa-mi ahcizitionez un Gsxr 1000 sau un Kawa zx10.

 

Sincer nu shtiu care se merita. Poate cineva de aici este in masura sa-mi dea un sfat. . .

 

Mentionez ca este vorba de Gsxr 1000 K7 , si Kawa zx10 2007.

 

Multam mult si astept pareri

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta tine de gusturi nu de sfaturi, dar tine cont si de faptul ca k7 a fost lansat in 2007 pe cand zx10 din 07 e de fapt modelul 06 care a fost inlocuit anul asta. SS-le de 1000 se schimba la 2 ani, kawa si honda odata, suzy si yamaha anul urmator samd. Asa ca dc nu zx10 2008?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

intrebarea asta e egala cu intrebarea:ce e mai bun?bmw sau mercedes?ambele motociclete sunt fenomenale..si ca fiabilitate si performante sunt aproximativ egale...alegerea este a fiecaruia...in functie de gusturi..mie imi place mai mult designul de la suzuki..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit o chestie despre k7 care ma inpresionat ca ai avea cica un buton de la care poti sati setezi motoru la 600cc 750cc si 1000 mi se pare foarte inteligenta chestie deci in oras nuti trebe mai mult de 600 si o sa ai un consum coinvenabil din punctu asta de vedere io as alege gsxr k7

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit o chestie despre k7 care ma inpresionat ca ai avea cica un buton de la care poti sati setezi motoru la 600cc 750cc si 1000 mi se pare foarte inteligenta chestie deci in oras nuti trebe mai mult de 600 si o sa ai un consum coinvenabil din punctu asta de vedere io as alege gsxr k7

 

Se abereaza cam mult pe aici!

 

GSX-R 1000 '07 offers a gadget that, without a doubt, will soon be imitated by other manufacturers, the S-MDS; that is, Suzuki's Mode Drive Selector, which offers the rider a choice of three distinct levels of power. A great, simple, and very practical system of having three bikes in one. In a control box located on the right side, after pressing a button, for two seconds, we can move through the A-B-C programs that render three different power curve modes: A, the one that always functions as the default when you start your bike, accesses the full power mode; that is, without restrictions. B turns in all the maximum power, but with less power for low and medium revolutions, and C reduces power throughout, just in case you're faced with adverse conditions (such as wet weather) . . . or you're having a bad day.

 

Deci nici vorba ca setezi tu motoru' la nu stiu cati cc... :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la toti .

Astept pareri de la cunoscatori , pentru ca vreau sa-mi ahcizitionez un Gsxr 1000 sau un Kawa zx10.

 

Sincer nu shtiu care se merita. Poate cineva de aici este in masura sa-mi dea un sfat. . .

 

Mentionez ca este vorba de Gsxr 1000 K7 , si Kawa zx10 2007.

 

Multam mult si astept pareri

 

Cum spunea si ghost-rider e o chestie de gusturi. Personal daca as fi in pozitia ta as alege ZX-10R. In primul rand prefer designul celor de la Kawa...depinde ce fel de persoana esti. Eu nu as putea sa-mi iau un motor gandidu-ma ca, da, este cel mai puternic si mai manevrabil da nu-mi place deloc ca design. Analogia cu mercedes si bmw este perfecta. Fiecare producator are niste "ceva-uri" pe care le implementeaza creatiilor sale. Acum ramane pentru tine sa decizi care dintre acele "ceva-uri" ti se potrivesc cel mai bine. Dar, repet, daca as fi in pozitia ta eu as alege Kawa(dintre cele doua modele, pentru ca raman totusi fan Honda:P)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar vai,cum de nu i-a sarit nimeni in cap sa-l intrebe " pt ce-ti trebuie ZX10R, GSX R1000 in Romania?"

 

Ontopic (oarecum): De ce nu faci un test cu ambele. Macar sa urci pe ele, sau sa intrebi posesorii de asa ceva.

 

Ca daca vii si intrebi pe forum, 80 % din pareri vor veni di partea unor persoane care fie n-au vazut un ZX10 in viata lor sau fie n-au urcat macar pe un GSX R 1000.

 

majoritatea opiniilor is copy & paste uri de pe alte sectii ale forumului, sau de pe alte forumuri..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

n-am vazut in viata mea un zx10r, nici suzuki, n-am mers in viata mea cu asa ceva, recunosc. nu-s pentru romania, defapt am acasa un scooter din 88 si am furat poza mea de la cineva de pe alt forum. un tip cool. tot ce-am vrut e sa ma placa fetele. imi cer scuze.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

n-am vazut in viata mea un zx10r, nici suzuki, n-am mers in viata mea cu asa ceva, recunosc. nu-s pentru romania, defapt am acasa un scooter din 88 si am furat poza mea de la cineva de pe alt forum. un tip cool. tot ce-am vrut e sa ma placa fetele. imi cer scuze.

:ok: :ok:

:(

on topic: nu as putea alege intre astea 2 ... asa ca probabil as lua 1000rr :moto:

Editat de Balicu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zx10r vreau sa fie urmatoarea motocicleta, si o vreau neagra.... doar la anul. pana atunci raman pe 954. 1000rr doar in culori repsol, poate asa as uita ca e cel mai greu miar.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare la toti .

Astept pareri de la cunoscatori , pentru ca vreau sa-mi ahcizitionez un Gsxr 1000 sau un Kawa zx10.

 

Sincer nu shtiu care se merita. Poate cineva de aici este in masura sa-mi dea un sfat. . .

 

Mentionez ca este vorba de Gsxr 1000 K7 , si Kawa zx10 2007.

 

Multam mult si astept pareri

Nu stiu daca mai intra pe forum, dar poti macar sa incerci. Cauta pe la sub-forumul Constanta, pe un anume "R3kin". El a avut ZX-10 2006 si K6, cu ambele a facut ceva km. Cred ca ar fi cel mai in masura de pe aici sa ti le compare.

 

P.S. Intrebare pt cunoscatori: in leg cu limitarea de putere de pe k7, avand in vedere ca cilindreea ramane aceeasi, chiar daca ii limitezi puterea, se simte vreo diferenta considerabila la consum? :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce experienta ai pe moto? Cat de tare ai tras de suzi si unde? De la semafor la semafor? Detaileaza. .ca daca vb. doar de folosinta stradala, nu merita sa iti batzi capul cu intrebari din astea. .

 

--- Mesaj completat în 02 Apr 2008 02:13 -------------
Ce experienta ai pe moto? Cat de tare ai tras de Yama (si ce model) si unde? De la semafor la semafor? Detaileaza. .ca daca vb. doar de folosinta stradala, nu merita sa iti batzi capul cu intrebari din astea. .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dopeman nu-ti inteleg ironia ieftina,doar in cazul absurd in care te-ai fi simtit 'lezat' de afirmatia mea precedenta, care cu siguranta nu se referea la tine.

 

Nu era o aluzie, ci o constatare...

 

M-am simti lezat pentru ca mi-as fi dorit sa fiu si eu un motociclist care sa-ti poata spune ca am mers n ore pe pista cu ambele, si asta e parerea mea. pana atunci......

respect :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am un prieten care are un k7 de nou si are probleme cu amortizorul de ghidon, ii vobleaza f rau, am auzit si pe forum de aceasi problema, sa fie asta buba lor ?

Kawa rulz! :(

Editat de Cataaa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

ok , multam mult pentru raspunsuri , si scuze ca revin atat de tarziu . Nu ma interesau alte comentarii decat pur si simplu , eram intersat sa aflu parerea cuiva care a avut. Vroiam sa stiu daca au o buba ceva , etc.

Pana la urma m-am hotarat la K7 , astept sa-mi vina . Doamne Ajuta ! , sa am parte de el , si multumesc inca o data celor care mi-au raspuns.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...