Sari la conținut

Suruburi speciale


Postări Recomandate

Dar nu suruburi obisnuite ci din astea cum sunt pe motociclete . De exemplu surub cu cap de cheie tubulara de 8 dar capul surubului are umar ca si cum ar avea saiba .

Stiti vreun magazin cu asa ceva prin Bucuresti ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu esti singurul care cauta .. eu am cautat pe la mine prin zona Titan .. nimic .. in Obor nimic .. asa ca astept si eu cu interes ceva "hinturi" . Pe mine ma intereseaza si suruburi cu imbus ingropat .. si suruburi de plastic. .. pentru carena .. :laugh:

dau bere ! :ok:

:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incercati pe Mosilor la intersectia cu Eminescu vis-a-vis de Pizza Hut.Magazin specializat de suruburi,simeringuri si rulmenti...eu am gasit o gramada de chestii utile la ei...suruburi in imbus din otel nu fier mort,piulite autoblocante ( foarte bune pe moto ca nu le mai pierzi) , simeringuri de cote mai ciudate si o-ringuri. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am cumparat suruburi ciudate din bricostore si praktiker... poate gasesti acolo... cam scumpi ce-i adevarat.

 

la surubul ala cu saiba din el... poti sa pui surub + saiba... eu asa am facut si a mers :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acolo unde zice Axa, e magazin serios. Are si seturi de chei nimbus de calitate, la numai 100.000, si de-alea "unghiulare" un pic mai scumpe, dar in principiu au orice, pe comanda. Magazinul e pe langa serviciul meu (eu lucrez pe aproape de Foisor) si il stiu bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai sa trec si eu saptamana viitoare in recunoastere ....

... dar sincer .. d'alea de plastic nu stiu daca gasesc.. ca imi e frica la carena , ca am luat din brico niste suruburi cu "gamalie" ... care din cauza vibratiilor posibil sa duca in timp la fisurarea superficiala a carenei/parbrizului ...

:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acolo unde zice Axa, e magazin serios. Are si seturi de chei nimbus de calitate, la numai 100.000, si de-alea "unghiulare" un pic mai scumpe, dar in principiu au orice, pe comanda. Magazinul e pe langa serviciul meu (eu lucrez pe aproape de Foisor) si il stiu bine.

"Nimbus" esti tu :ok:

Sistemul se cheama "Imbus" sau "Allen" pentru anglofonii aia care gandesc in fractii. :laugh:

 

Dac va intereseaza un set de chei bune, "unghiulare", vedeti la louis. Anul trecut erau 4 euro si sunt super-scule. Avem vreo 4 seturi si le-am folosit din greu, nici o cheie nu s-a rupt sau rotunjit pana acum.Numai sa avti grija sa comandati in sistem metric, asta in caz ca nu aveti cine stie ce motor care masoara km in leghe marine si mm in fractii ciudate. Mama cat m-am enervat calculand ca 5/32" inseamna cam 3,96875 mm :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Pai sa trec si eu saptamana viitoare in recunoastere ....

... dar sincer .. d'alea de plastic nu stiu daca gasesc.. ca imi e frica la carena , ca am luat din brico  niste suruburi cu "gamalie" ... care din cauza vibratiilor posibil sa duca in timp la fisurarea superficiala a carenei/parbrizului ...

:wave:

Am vazut la vestitul bricostore niste saibe care pe o parte au cauciuc . Nu stiu daca se potrivesc la parbizul tau, dar poti retine ideea pui o bucata de cauciuc (camera de bicicleta) intre parbiz si capul surubului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pot trimite cam toata gama de suruburi si piulite care se folosesc la motociclete. Am produse chimice cum ar fi adezivi pentru filete, degripanti, curatitor frane etc. Toate produsele sunt profesionale si vin cu factura.

 

Bafta,

Cristi,

0746-155450

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da cu pas marunt gasesc, suruburi si piulite, pentru motociclete fabricate acum 45 de ani in soviete?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Si eu caut un surub cu pas marunt pentru suzuki din 2000 .

Surubul e de 10, lungime 80, dar cind l-am comparat cu unul cumparat de peste drum de pizza-hut mi-a dat ca pe 15 mm el avea 12 pasi iar cel cumparat numai 10 :drink:

 

Am intrebat si la ROCAST si nu au asa ceva. Mi s-a sugerat sa incerc pe la service-uri , numai ca daca ma gindesc putin service-urile astea nu fabrica/importa suruburi, ci le cumpara si ei de undeva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...