Sari la conținut

Scuteristi Fara Casca


Purghy
 Share

Postări Recomandate

Salutare tuturor!

 

Sa va povestesc o faza ce am vazut-o ieri pe un bulevard din Sibiu.

Ma plimbam pe jos cu un prieten, si aud un scooter, si na...din curiozitate ma intorc sa vad ce scooter este. Bineinteles ca erau 2 pe scooter, niste tarani cu sepci in cap, in loc de casca. Faza asta ii cam obisnuita, ca deh...dar ceea ce a fost extrem de enervant este ca in fata lor era o masina de politie cu 2 "politai" in ea, si aia cu scooteru in spatele masinii de politie, fara casca, numa in "blana", nu dadeau prioritate la pietoni, si pe aia din masina de politie ii durea sa nu mai zic unde. Deci ce naiba e cu fazele astea??? Pentru ca un prieten de al meu ea amenda 40 de lei pentru ca nu ii merge semnalizarea stanga si aia fara casca, a si pe deasupra si FARA NUMAR in "curu" la masina de politie, si "politzaii" aia retardati nu fac nimic. EU CRED CA ESTE CEVA ABSURD! Voi ce parere aveti??

 

asa cum a mai zis si razvy... suntem in romania... :angryfire: :angryfire: :baldy:

nu cred ca o sa se schimbe foarte repede toate astea :angryfire: :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 243
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salutare tuturor!

 

Sa va povestesc o faza ce am vazut-o ieri pe un bulevard din Sibiu.

Ma plimbam pe jos cu un prieten, si aud un scooter, si na...din curiozitate ma intorc sa vad ce scooter este. Bineinteles ca erau 2 pe scooter, niste tarani cu sepci in cap, in loc de casca. Faza asta ii cam obisnuita, ca deh...dar ceea ce a fost extrem de enervant este ca in fata lor era o masina de politie cu 2 "politai" in ea, si aia cu scooteru in spatele masinii de politie, fara casca, numa in "blana", nu dadeau prioritate la pietoni, si pe aia din masina de politie ii durea sa nu mai zic unde. Deci ce naiba e cu fazele astea??? Pentru ca un prieten de al meu ea amenda 40 de lei pentru ca nu ii merge semnalizarea stanga si aia fara casca, a si pe deasupra si FARA NUMAR in "curu" la masina de politie, si "politzaii" aia retardati nu fac nimic. EU CRED CA ESTE CEVA ABSURD! Voi ce parere aveti??

 

radu1992sb stai linistit si aici in medias e la fel ma vede pe mine cu casca si vesta cu farul aprins mergand frumos langa bordura ma opreste , trece unul fara casca langa mine nare treaba cu ala asai aici prin judetul sibiu navem ce sa facem :angryfire: apropo de casca eri a venit un prieten la mine cu un moped si cu vremea frumoasa afara eram si noi cu motoarele doar ca nea prin o ploaie frumoasa catre casa si intro curba frumoasa la prietenul meu (din cauza vitezei excesive normal,chit cai mai faceam semn sa incetineasca) ia fugit poponeata la motor si ia atins pedala sau cricul jos . ei de acolo motorul a luato catre santul din partea stanga si norocul lui a fost ca sa orpit inainte sa cada in sant el stand pe motor si era cu fata spre mine pe banda din stanga . el a avut noroc dar hai sa zicem daca cadea si daca navea casca ce se intampla cu el? cei fara casca canditiva un pic la aia ca si voi puteti pati la fel desi eu sper sa nu pateasca nimeni asa ceva.

salutari cu farul si asfalt uscat ca vine vara :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut si eu azi in oras unu d'asta :angryfire:

 

Avea o Gilera Stalker , desigur fara casca

Dar cel mai tare m-a amuzat ca avea asa :

-pe mana dreapta - 3 bretari :angryfire: cred ca il durea mana de la greutate + 3 inele :angryfire:

-pe stanga 2 inele :angryfire: :baldy: ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut si eu azi in oras unu d'asta :angryfire:

 

Avea o Gilera Stalker , desigur fara casca

Dar cel mai tare m-a amuzat ca avea asa :

-pe mana dreapta - 3 bretari :angryfire: cred ca il durea mana de la greutate + 3 inele :angryfire:

-pe stanga 2 inele :baldy: :baldy: ...

 

de astia sunt destui :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe scurt niste Inconstienti ............trebuie sa pateasca ceva ca sa stie cum e ...........

off-topic....man :baldy: schimba dracu' semnatura aia ca mooor de ciuda :baldy: tot re vreau sa mi iau si eu si nu gasesc ce mi place ba prea scumpe ba prea ieftine...am ajuns sa o visez :angryfire:

 

ontopic...cea mai mare prostie facuta de un tont ca mine...aveam spatele la casca cam simplu..si taranu si manelistu din mine s-au gandit sa tuneze casca :angryfire: se duce boul din mine plin de bani si ia tot felu' de abtipilduri si alte cacaturi pt marele tunning..dupa ce reactia celorlalti nu a fost prea buna m am pus sa le curat...de azi dimineata stau cu casca'n mana incercand sa o curat..si macar daca as reusii far asa smulg bucati din ea :angryfire: :baldy: zici ca raschetez parchet :angryfire: ...asa ca voi nu faceti ca mine! din ce era inainte extraordinara mea casca acum a mai ramas jumatate extraordinara...oare pot sa acopar tot cu un alt "tunning"? :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Off topic : Asa trebuie mers pe scooter imag0206wn7.th.jpg :angryfire:

PS: Unde gasesc si eu o spalatorie sa spal pantalonii de la costumu asta (costumu e de piele si astia pe la spalatorile astea spala dekat geci de piele) ? ca la geaka am gasit, dar la pantaloni nu.

Editat de sebastyan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sambata am fost in Bulgaria si am trecut prin Giurgiu,ce sa zic mai nimeni nu poarta casca aia,parca e de forma :angryfire: ,politia trecea pe langa ei da nu amenda pe nimeni.Am vazut tot in Giurgiu pe un R6 doi oameni care avea castii de la First Bike si nici alea nu erau legate :angryfire: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nici chiar asa:P imi place casca :angryfire: se cunoaste ca pantalonii nu's prea curatei :angryfire: i-a macar o carpa uda si stergei umpic :angryfire:

Multumesc, casca e un shark S500 air demon, pantaloni sunt super jeghosi :baldy: lafel era si geaka, dar sa mai albit cat de cat la spalat. Pantaloni trebuie si ei spalati si ma gandeam sa il duc la un centru dasta de vopsit piele, sa il vopsesc, oriqm nu il folosesc inca.(o sa mai stea pe bara costumu cam 1-2 luni pana imi iau motorul :angryfire: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sieu am vazut azi unul... cred ca pe acelasi lam vazut. (am vazut pe mai multi azi fara casca, dar unul bat)...

s-a vazut clar ca era baut (ametit) :angryfire: :angryfire:

cred ca azi a fost adunare de scuteristi fara casca (am vazut vreo 5 :angryfire: :angryfire: :baldy: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

foarte naspa... ia uite aici http://4lol.ru/cars/ :bigstar: :finger: :moron:

sunt accidente cu masini si camioane... da mai incolo sunt biciclisti si un om cu un cross... care nu a avut casca (am mers incet, a picat in partea stanga, a dat cu capu, si a murit :peace: )

Editat de norbi_bidi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte naspa... ia uite aici http://4lol.ru/cars/ :finger: :moron: :peace:

sunt accidente cu masini si camioane... da mai incolo sunt biciclisti si un om cu un cross... care nu a avut casca (am mers incet, a picat in partea stanga, a dat cu capu, si a murit :baldy: )

 

ai mai pus odata site-u asta aici la scuteristi fara casca ...

ti-au zis baietii sa stergi linku ala si tu lai mai pus odata ... :bigstar:

Editat de Razvy17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

is varza alea...degeaba o porti in cap ...si costa cam 30-50 lei(unde stau eu)

Daca ai cazut cu ea...ai spart capu` ..

 

mie o batjocura dinaia mi-a salvat viata... :bigstar: :finger: (phoneix dinaia )

 

Acum merg cu , un shark s500 air

Editat de sica_sibiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...