Sari la conținut

Stefi din Arad, R1, 24 ani


Smokey
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 106
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

idee era uramtoarea : daca nu eram pomii , am fost la locul accidentului ...ajungea la nu stiu cati metri pe camp ..dar nu mai era impactul ....care in parerea mea a fost fatal....

 

parea mea e ca ar tebui de mult taiati toti....

Editat de bnoyz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Condoleante si RIP.

Pomii au menirea lor: fixeaza cu radacinile pamintul si infrastructura drumului, consuma CO2 si reduc zgomotul. Sint buni si ei la ceva.

Atentie la viteza ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tinand cont de faptul ca nu am aflat nimic de rostul major al pomilor decat ca problema pentru care nu se taie pomi este ca drumurile nu ar tine atat timp??????

 

DECI INTREBAREA MEA FINALA ESTE

 

CATI KILOMETRI DE SOSEA VALOREAZA O VIATZA ?

Editat de bnoyz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator AK Raptor

Condoleante familiei. . . .Nu copacii sunt de vina ci viteza. .daca era acolo o casa, un zid de beton?! Pe autostrazi exista reguli precise, fara copaci pe margine sau mijloc. De ce oare? Pentru ca sunt singurele sosele unde viteza de 130 /ora (maxima) este permisa. Nu de 200 la ora. . .Cand mergi cu 200 la ora pe un drum cu o singura banda pe sens, acostament inclinat si copaci pe margine, care mai trece si prin localitati, iti asumi raspunderea personal. Sau nu. Daca acolo era un biciclist sau un copil care venea de la scoala? Ar trebui sa interzicem atunci si accesul biciclistilor, pietonilor,cainilor, caprelor, si sa transformam toate drumurile nationale si judetene in piste Indianapolis.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

postul meu legat de pomi nu este legat de viteza de 200 km/h oricum nu a avut atat , nu stia smokey la ora aia ...ma rog nu mai e important ....era vorba si de masini ...in fiecare zi auzim la stiri ...de accdente cu pomi..nu de accidente cu case , vaci , etc, ci cu P O M I ....si daca se poate face ceva de ce nu se face ????

 

adica daca rolul lor nu e asa de importat .....

 

si legat de acest accident, da era vina luni...dar putea scapa daca nu era pomul ala acolo , sau nu ..cine mai stie.......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Odihneasca-se in pace!

 

DECI INTREBAREA MEA FINALA ESTE

 

CATI KILOMETRI DE SOSEA VALOREAZA O VIATZA ?

 

Cred ca intrebarea trebuia sa sune... "Cati km la ora valoreaza o viata??? "

 

Conduceti fratilor cu grija, ca m-am saturat de atatea accidente!!! Lasati-o dreacu de viteza ca nu duce la nimic bun! Nu mai dati vina pe copacii de pe marginea drumului, cautati in alta parte (viteza excesiva, drum murdar/cu pete de ulei, soferi indisciplicati) - da nu dati vina pe copacii care nu au nici o vina! Ca doar nu sunt plantati in mijlocul drumului!

 

Inca o data repet: MA JUR PE CE AM MAI SCUMP PE LUME CA NU IMI VOI LUA NICIODATA UN MOTOR DE VITEZA! Prefer sa nu ma pupe mama rece!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ODIHNEASCA-SE IN PACE !!!

 

 

IMAGINATZI-VA UN DRUM LUNG,PE TIMP DE NOAPTE,MAI PUTZIN IN ZONA DE MUNTE SHI MAI MULT IN ZONA DE CAMPIE,FARA COPACI.NU AI MAI FOST NICIODATA PE ACOLO.VEZI OCAMPIE DAR NU SHTI IN NICI UN MOMENT CAND URMAEZA O CURBA LA STANGA,CAND LA DREAPTA,CAND E DRUM DREPT.

 

CA SA LAMURIM PROBLEMA COPACILOR,AM SUNAT UN ING. SPECIALIZAT DE LA NOI, SHI L-AM INTREBAT:CARE ESTE ROLUL COPACILOR PE MARGINEA DRUMURILOR?

 

RASPUNS:"ROLUL COPACILOR(IN SPECIAL A PLOPILOR-MARI CONSUMATORI DE APA-),ESTE ACELA DE A TRAGE APA DIN PATURA ASFALTICA,PENTRU ANU SE PRODUCE PUNGI DE NOROI SUB, SHI IN JURUL PARTII CAROSABILE.

CA UN AL DOILEA SCOP,ROLUL COPACILOR,ESTE ESTETIC SHI COMBATE MONOTONIA.

ACEST SISTEM SE APLICA IN TOATA EUROPA;A FOST INTRODUS DE SUEDEZI,DE CAND AU CONSTRUIT PRIMELE DRUMURI(SHI LA NOI!?),SHI A RAMAS NESCHIMBAT.

SINGURA, CARE NU APLICA ACESTE REGULI,DATORITA ZONELOR SECETOASE SHI A CLIMEI MAI VARIATE ESTE U.S.A. SHI EVENTUAL CANADA SHI MEXIC.

 

NU COPACII TREBUIE TAIATZI,EVENTUAL DRUMURILE TREBUIESC INDREPTATE.

EU RECUNOSC CA AM BOALA VITEZEI,SHI MA SPERIE UN PIC ASTFEL DE POST-ari,DAR SHTIU CA ATUNCI CAND SUNT PE MOTOR SAU IN MASHINA,NU MA SIMT BINE PANA NU SE INROSHESHTE GALERIA DE EVACUARE.

 

SA DEA DUMNEZEU SA NU MAI INGROSHAM DOSARUL STATISTIC AL CELOR DE LA RUTIER,SAU MACAR,PE CAT NE LASA RATZIUNEA,SA REDUCEM DIN VITEZA CAND REALIZAM ACEST LUCRU ,SHI POATE REZULTATELE VOR INCEPE SA APARA.

 

ODIHNEASCA-SE IN PACE!!!

Editat de DLI(prietenii stiu de ce!)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP :D

 

Saracu' baiat ... condoleantze familiei shi prietenilor.

Oare ce o fi in sufletul parintzilor? :ok:

 

 

:laugh: :laugh: :ok: :ok:

 

 

Invatzatzi din greshelile altora!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...