Sari la conținut

Clavicula Rupta


Postări Recomandate

Eu zic ca te vei da mai repede de august. Eu m-am refacut repede. Dupa ce am dat hamul jos (la 4 saptamani) am mai stat pe tusa inca 3. Primele iesiri au fost mai lejere insa dupa inca vre-o 3 saptamani mergeam ca inainte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 11 months later...
  • Răspunsuri 103
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Salut,

 

sambata am reusit sa-mi rup clavicula intr-un accident. Am fost la urgenta si mi-au pus o orteza in forma de 8 dar as dori daca stiti un medic bun in Bucuresti la care sa merg si sa-mi spuna care e cea mai buna solutie.

 

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

sambata am reusit sa-mi rup clavicula intr-un accident. Am fost la urgenta si mi-au pus o orteza in forma de 8 dar as dori daca stiti un medic bun in Bucuresti la care sa merg si sa-mi spuna care e cea mai buna solutie.

 

Multumesc

 

Salut.

 

Exista hamuri speciale la magazinele de profil. Poti sa-l cumperi inainte sa mergi la medic sa ti-l si monteze cand mergi. Sa nu stai cu ce ti-au pus in spital (daca e doar un 8 facut din tifon) pt. ca nu te imobilizeaza suficient si nu ai sanse sa se lipeasca cum trebuie. Ar mai fi o varianta.....operatia. Prin operatie se asigura o pozitionare mai buna (cap la cap) a fragmentelor osoase. Cu bandaje o sa le ai suprapuse.

 

Insanatosire grabnica......(30 de zile + inca 3 sapt de refacere si vei fi iar pe motor).

Editat de gabi bv
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca ar fi foarte bine daca enduristii cu experienta ar oferii aici pe forum,cateva sfaturi cu privire la acest tip de accidentare,ce trebuie sa facem ca sa nu ne rupem claviculele?tehnici de cadere?i don't know...something...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O tehnica buna care o foloseam pe vremea cand faceam downhill si inline skating era ca in momentul in care dau de necaz si cad ma las moale, nu ma incord...parca se amortiza caderea.

 

Cel mai bun mod de a nu iti rupe clavicula, sau mai bine zis, de a prevenii asta, e sa ai grija cum te dai: echipament tot timpul, sa nu mergi mai tare decat te simti confortabil, stii tu, tare poate sa mearga toata lumea, mai greu ii de luat curbe si oprit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic ca ar fi foarte bine daca enduristii cu experienta ar oferii aici pe forum,cateva sfaturi cu privire la acest tip de accidentare,ce trebuie sa facem ca sa nu ne rupem claviculele?tehnici de cadere?i don't know...something...

 

Greu de dat sfaturi......parerea mea este ca se poate preveni (dar nu 100 %) cu neck brace sau alte chestii de genul......vezi pozele de mai jos.

Cat despre cum sa mergi...cum sa cazi.....nu cred ca exista ''reguli''....eu mi-am rupt-o la 5 km/h sarind peste un copac ce era nu mai inalt de 200 mm fata de sol (rusinica).

post-14818-1274941509_thumb.jpg

post-14818-1274941610_thumb.jpg

post-14818-1274941634_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cum este la adulti dar sor-mea a avut de doua ori clavicula rupta in copilarie si de ambele dati i-au pus gips. Gipsul cuprindea pieptul si bratul.

 

Cred ca o protectie pentru clavicula nu prea e eficienta intrucat ea nu se rupe numai de la o lovitura perpenticulara ci si de la o lovitura longitudinala (cazut in umar) asa ca orice soc puternic in umar poate duce la o fractura de clavicula iar protectie pt asa ceva nu prea ai cum sa faci. Protectia de umar iti fereste doar pielea insa socul e preluat de omoplat si clavicula aceasta din urma fiind mai subtire cedeaza mai repede.

Poate vorbesc aiurea insa asa vad eu situatia.

 

Sanatate multa tuturos

Editat de gabriell
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

In urma cu 6 saptamani, in timpul unei iesiri pe dealuri, intr-o zona stancoasa, am cazut foarte tare pe umarul drept. Aveam geaca textila cu protectie la umar, cazatura a fost pe plan inclinat, deci lovitura a fost cumva de sus in jos. Rezultatul? Disjunctie acromio-claviculara severa, practic dislocarea totala a umarului. A urmat operatie, fixarea articulatiei umarului cu 2 tije (brose K), care mi-au iesit prin piele pana in momentul in care au fost scoase.

Sa fiu sincer, nici nu stiu cum ar fi fost mai bine, sa mi se rupa clavicula sau dislocarea asta...

Am scos bandajul si brosele in urma cu 3 zile, problema cea mai mare o am cu miscatul cotului, la care nu am avut nimic, doar lipsa miscarii. Nu pot indrepta mana de tot si nici nu o pot flexa de tot, iar durerile sunt mari. Umarul nu ma supara foarte tare, doar ca nu pot ridica mana, in special in lateral.

Cei care ati avut mana imobilizata ati patit la fel si cam cat a durat recuperarea?

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oare cat de frecvente sunt aceste accidentari?mi se pare ca am auzit multi enduristi care au avut "probleme"cu clavicula...

dupa ce am vazut postul lui byk m-am speriat.....faptul ca nu poti sa indrepti mana sau sa o ridici lateral ma sperie...

Sanatate si recuperare rapid iti doresc.

Editat de rider_thetiger
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Fratilor e de toata jena sistemul nostru de sanatate: mi-am rupt clavicula pe 16 iunie (culmea cu bicicleta) si nici pana azi nu sunt operat.

La spital imi tot strang un rahat de ham in 8 care dupa o jumatate de ora e slab de poti sa faci ce vrei cu el si-mi spun ca sunt sanse pentru recuperare naturala desi cele 2 fragmente de os se intretaie vreo 2 cm palpand zona.

Luar-ai foc romanie!

 

Mesaj completat

Cam asa arata fractura, intre timp am reusit sa ma operez si saptamana viitoare ma duc la control.

In afara de ditai cicatricea nu sunt alte semne ale accidentului, avand de la bun inceput mobilitate apropiata de normal.

Recuperarea ajuta enorm, eu avand si o fractura de cot care a necesitat kinetoterapie insa cu rezltate foarte bune pana acum.

Mesaj completat

Radiografia e cea de diinainte de operatie, normal :)

post-23938-1280573024_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 months later...

Salutare tuturor!

Acum 2 zile in timp ce faceam snowboarding a facut un backflip nereusit si ca urmare am cazut in umarul stang rezultand fractura la clavicula.

Am fu la urgente dar cum suntem in Ro la mine in oras nu era radiografie duminica si nici in rmatorul oras adica Moinesti. mi-a imobilizat mana pana luni dim la urgente.Luni am fost la Moinesti, mi-a facut radiografie ,dupa mine nici nu prea mi-a facutĂł corect,adica contrastul a venit un nenea doctor ortoped si mi-a facut treaba cu 8-ul. osul se misca nu il simt niciodata in aceeasi pozitie.Mi-a zis ca nu necesita operatie..o sa pun si o poza cu radiografia ,dar nu cred ca va ajuta f mult..maine merg din nou sa ii expplic omului..daca nu plec la o clinica specializata..dar poate nu e asa grav sa fie nevoi.. si o recomandare de orteza daca se poate!

Multumesc!

 

nu ma injurati pentru poze..clavicula e cea stanga doar o poza e facuta in stanga normal,celalallte 2 sunt invers dar se observa..precizez de cand am cazut pana a venit salvare si acum nu ma durut absolut deloc doar oasele alea se misca pe unde vor ele..cateodata pun mana si un os e f iesit si uneori pun mana si e perfecta.adica nu simt cum ar fi una mai jos si una mai sus..scuzati-mi scrisul..scriu cu o mana si la o tst stricata! :)

post-26435-1291735993_thumb.jpg

post-26435-1291736021_thumb.jpg

post-26435-1291736052_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor!

Acum 2 zile in timp ce faceam snowboarding a facut un backflip nereusit si ca urmare am cazut in umarul stang rezultand fractura la clavicula.

Am fu la urgente dar cum suntem in Ro la mine in oras nu era radiografie duminica si nici in rmatorul oras adica Moinesti. mi-a imobilizat mana pana luni dim la urgente.Luni am fost la Moinesti, mi-a facut radiografie ,dupa mine nici nu prea mi-a facutĂł corect,adica contrastul a venit un nenea doctor ortoped si mi-a facut treaba cu 8-ul. osul se misca nu il simt niciodata in aceeasi pozitie.Mi-a zis ca nu necesita operatie..o sa pun si o poza cu radiografia ,dar nu cred ca va ajuta f mult..maine merg din nou sa ii expplic omului..daca nu plec la o clinica specializata..dar poate nu e asa grav sa fie nevoi.. si o recomandare de orteza daca se poate!

Multumesc!

 

nu ma injurati pentru poze..clavicula e cea stanga doar o poza e facuta in stanga normal,celalallte 2 sunt invers dar se observa..precizez de cand am cazut pana a venit salvare si acum nu ma durut absolut deloc doar oasele alea se misca pe unde vor ele..cateodata pun mana si un os e f iesit si uneori pun mana si e perfecta.adica nu simt cum ar fi una mai jos si una mai sus..scuzati-mi scrisul..scriu cu o mana si la o tst stricata! :)

Salut,

Du-te repede la spitalul Sf.Pantelimon,spitalul de la Foisor sau la oricare spital vrei in Bucuresti si te OPEREAZA cu operatie intr-o luna esti pe partia de schi sau dupa caz pe motocicleta.Cu operatie recuperarea si vindecarea este rapida,altfel stai un an si nu se mai reface niciodata.Eu m-am operat,tot la schi am cazut ca si tine si intr-o luna eram inapoi pe partie....Alegerea este a ta.

Multa sanatate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor!

Acum 2 zile in timp ce faceam snowboarding a facut un backflip nereusit si ca urmare am cazut in umarul stang rezultand fractura la clavicula.

Am fu la urgente dar cum suntem in Ro la mine in oras nu era radiografie duminica si nici in rmatorul oras adica Moinesti. mi-a imobilizat mana pana luni dim la urgente.Luni am fost la Moinesti, mi-a facut radiografie ,dupa mine nici nu prea mi-a facutĂł corect,adica contrastul a venit un nenea doctor ortoped si mi-a facut treaba cu 8-ul. osul se misca nu il simt niciodata in aceeasi pozitie.Mi-a zis ca nu necesita operatie..o sa pun si o poza cu radiografia ,dar nu cred ca va ajuta f mult..maine merg din nou sa ii expplic omului..daca nu plec la o clinica specializata..dar poate nu e asa grav sa fie nevoi.. si o recomandare de orteza daca se poate!

Multumesc!

 

nu ma injurati pentru poze..clavicula e cea stanga doar o poza e facuta in stanga normal,celalallte 2 sunt invers dar se observa..precizez de cand am cazut pana a venit salvare si acum nu ma durut absolut deloc doar oasele alea se misca pe unde vor ele..cateodata pun mana si un os e f iesit si uneori pun mana si e perfecta.adica nu simt cum ar fi una mai jos si una mai sus..scuzati-mi scrisul..scriu cu o mana si la o tst stricata! :)

Salut,

Du-te repede la spitalul Sf.Pantelimon,spitalul de la Foisor sau la oricare spital vrei in Bucuresti si te OPEREAZA cu operatie intr-o luna esti pe partia de schi sau dupa caz pe motocicleta.Cu operatie recuperarea si vindecarea este rapida,altfel stai un an si nu se mai reface niciodata.Eu m-am operat,tot la schi am cazut ca si tine si intr-o luna eram inapoi pe partie....Alegerea este a ta.

Multa sanatate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Orice fractura cu deplasare necesita operatie de fixare mai ales in zonele unde exista permanent riscul de a se misca din pozitie si nu poate fi imobilizat. Clavicula este una din aceste zone. Atita timp cit simti ca acum sunt aliniate si peste citeva momente nu mai sunt aliniate bucatile de os e clar ca trebuiesc prinse pentru a se suda cum trebuie.

Eu am avut metacarpian 1 stinga fractura cu deplasare si pina nu mi-au bagat doua suruburi sa fixeze bucatile de metacarpianul 2 si sa stea aliniate nu s-au prins.

Evident, fiecare e liber sa faca ce vrea cu oasele lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salutare Domnilor!

Daca are cineva probleme ( sa dea Dumnezeul sa nu aveti!) cu clavicula, fara ezitare sa mergeti la spit. jud din Tg. Mures!!!!! Doctorii de acolo sunt No. 1 in RO !!!! ( sectia ortopedie ! )

Dr. Chinezu,Dr. Stefana, Dr. Voicu etc. Fac aproape minuni cu oasele rupte in bucati!

Mai am putin si revin dupa o cazatura urata cu MTB-ul la inceputul lunii septembrie, fracturindu-mi clavicula in bucati. Am avut o operatie de 6 ore ( din cauza ligamentelor rupte a durut atata!!! ) fara dureri, fara probleme! Acum o saptamana am fost deja la schi!!!!

Multa sanatate va doresc si endureala fara ortopedie!!!!!!!!!

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

salutare

am avut si eu un accident destul de urat desi la viteza mica, prostia era ca eram fara echipament, din cauza asta am stat 1 saptamana la chirurgie si 1 saptaman la ortopedie din cauza ca mi -am rupt omoplatul si clavicula sa rupt in 3,

omoplatu sa operat ,dar clavicula nu sa prins de atuncia, accidentul era in iunie de atuncia au trecut mai mult de 7 luni .

Dr . care ma operat a zis ca nu e cazul sa ma opereze fiindca se va vindeca, sincer eu nu mai stiu ce sa fac fiindca ma deranjeaza, rezultatul a fost trimis si in Germania dar am primit aceasi raspuns .

daca as avea curaj poate mas opera dar sincer am morcov.

post-26027-1295431453_thumb.jpg

Editat de GSXRsuzuki
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
salutare

am avut si eu un accident destul de urat desi la viteza mica, prostia era ca eram fara echipament, din cauza asta am stat 1 saptamana la chirurgie si 1 saptaman la ortopedie din cauza ca mi -am rupt omoplatul si clavicula sa rupt in 3,

omoplatu sa operat ,dar clavicula nu sa prins de atuncia, accidentul era in iunie de atuncia au trecut mai mult de 7 luni .

Dr . care ma operat a zis ca nu e cazul sa ma opereze fiindca se va vindeca, sincer eu nu mai stiu ce sa fac fiindca ma deranjeaza, rezultatul a fost trimis si in Germania dar am primit aceasi raspuns .

daca as avea curaj poate mas opera dar sincer am morcov.

 

daca zici ca ai 7 luni si nu sa prins e de rau tata! Dute si spunele alora..vezi sa nu ai alte complicatii..daca ridici mana cum trebuie ,inseamna ca sa prins ,dar te deranjeaza altceva...cu clavicula rupta nu prea misti mana ,pana nu se prinde...poti sa fii superman...eu mi-am rupt clavicula pe 5 decembrie 2010 ,mi-am cumparat orteza in 8.am purtati o luna si o sapt..mia vroiam sa o port dar imi trecuse si ma enerva deja..:))) ma dau pe snowboard de aproximativ 3 saptamani...zilele astea am luat si 2 trante destul de puternice una fiind exact in omoplatul stang unde am avut clavicula rupta si una in mana! si nu sa int nimic...dar ortopedul ce ma facut bine ,mi-a zis cam 2 luni sa am grija si dupaia inca vreo 4 sa nu exagerez...dupaia nu o sa se mai rupa never ,de unde s-a rupt.Apropo ce ma oftica tare e cand iau un ghiozdan in spate dupa cateva ore ma doare muschiul de la umarul stang..pff in rest e ok si nu am avut operatie..operatiea de clavicula e o prostie mareeeee...deoarece dupa cum mi-au explicat n Dr. Ortopezi clavicula mai ales daca esti tanar se prinde mult mai bine si repede fara operatie decat cu operatie,poate sa se prinda oricum..si una peste alta (bine sa nu fie prea mare deplasarea) oricum se formeaza un calus marisor si it ramane ca o galma in jur de 1 an...cam asa..dupaia dispare in timp...clavicula are maduva rosie sau nustiu cum imi explica el acolo..daca mananci lapte si branza proaspata face minuni...dar mai e o problema..nu exagerati cu lactatele..mi-am dereglat iesirile afara si vreo 2-3 saptamani am dat-o numai pe laxative .hahaha

 

insanatosire grabnica!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am stat 2 luni cu hamu pe mine, imi pot misca mana fara probleme , dar se simte ca osul se misca aiurea si se vede cu ochiul liber ca e iesita captul osului.

ajung la bisturiu alta soultie nu este... :)

Editat de GSXRsuzuki
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am stat 2 luni cu hamu pe mine, imi pot misca mana fara probleme , dar se simte ca osul se misca aiurea si se vede cu ochiul liber ca e iesita captul osului.

ajung la bisturiu alta soultie nu este... :)

 

stai linistit ..ce os iti iese? atat timp cat misti mana perfect..adica peste cap..umarul pana sus..exact ca cealalta mana nu ai probleme...e alceva ..probabil s-a prins putin mai rau clavuicula si nu o ai cum era in pozitia ei...si deasta..apasa pe ea acolo unde a fost rupta..daca nu se misca..daca e rupta man se misca usor credema..de 7 luni trebuia sa dai in ea cu ciocnul..ca de unde se rupe si se prinde nu se mai rupe in veci ..de durut te doare? is cateva posibilitati sa se prinda dar oricare din ele atat timp cat misti mana corect ce e f important nu ai probleme..dupa 1 an incepe sa isi revina ..cel putin asa am fost informat de mai multi ortopedici.. se poate prinde una peste alta din alea 2 bucati rupte..da nu f mult ca daca se prinde f mult nu poti misca mana corect si ai umarul foarte naspa din punct de vedere vizual..se poateprinde cap in cap ce e drept si arata frumos dar dincate stiu mai bine prima varianta dar sa fie foarte putin una pestealta.. se mai poate prinde in forma de V ..la mine e prima varianta..dar f putin ..din cauza cala mine a fost rupta in 2 locuri si o bucatica din ea era putin mai jos...aia in timp amiscat acolo si pana mea...nici nu se observa..f putin daca esti atent..si se obs daca pui manaacolo..umarul sa zic asa l-am masurat eramcurios si e putin mai mic de la gat pana exact la umar cu 5 mm sa zic asa nu aicum sa observi..dar cat se duce clavicula una peste alta atata se duce si umarul..am luat o tranta ..defapt 21 pe umar acum cateva zile si parca acum cand apas mai tare exact unde a fost rupta ma doare putin...dar f putin..cred ca trece imediat..6 luni tre sa stai cumpinte dupaia sa probezi drujba pe ea =)))! mna dute la mai multi doctori ortopedici si vezi ce iti spun..mai fa un film corect ..dar nu prea multe...mie mi-a facut doar unul si nu a mai vrut dupaia...a zissa mai vin peste 6 luni daca vreau ca ei nu vor sa ma radieze =))) bafta si mai baga aici evolutia!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Nu te speria .

Oricat de bine ar fi asezate oasele tot apar unele modificari .

Eu pentru clavicula rupta am luat periodic calciu-magneziu -zinc . Am mai atins si de ceva vitamina A si E .

Este important exercitii fizice cu cu rotiri de brat zilnic.

 

Multa sanatate

nicon

 

 

a trecut mai exact 1 an si 1 luna , clavicula nu e sudata inca . :angryfire: se mai prinde catodata unu sub celalalt e un sentiment ciudat.

acuma asta e, mai astept pana in septembrie si ma duc sa ma opereze..

:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Am suferit o ruptura de clavicula laterala ( spre umar ) cu deplasare ( cca 1-2 cm ). M-am operat pana la urma, desi parerile doctorilor erau impartite. Cei de la urgenta mi-au zis ca "merge si asa", dupa ce m-au bandajat.

Mi-a fost implantata o placa hook cu suruburi.

 

La 5 saptamani dupa operatie arata cam asa :

 

rx.jpeg

 

Din ce am inteles eu din aceasta experienta : daca fractura este laterala, adica spre umar, trebuie operata pentru ca oasele nu stau aliniate, exista niste forte exercitate de muschii din zona si greutatea umarului care fac cele 2 capete ale osului sa nu se alinieze.

Exista asadar riscul ca ele sa nu se sudeze bine sau sa nu se sudeze deloc ( pseudoartroza ).

Operatia a fost usoara as zice, am luat 2 zile calmante apoi n-a mai fost nevoie. Imobilizarea post-operatorie a fost de 4 saptamani, dar dupa 2 saptamani am mai scos bandajul pentru a face unele miscari recomandate de doctor.

Dupa scoaterea definitiva a bandajului mobilitatea era scazuta, am facut cateva sedinte de recuperare, acum am mobilitatea mainii buna, mai exista anumite miscari dureroase, in special la ridicarea bratului foarte sus.

In rest e ok, si sunt multumit de alegerea pentru operatie. Din ce am mai citit pe net este cea mai sigura cale de a obtine o recuperare rapida, pentru persoanele active.

Fara operatie s-ar putea obtine teoretic o vindecare si mai rapida, dar sansele de a se uni corect sunt mici la fracturile laterale.

Editat de gigel_bike
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Am bifat ambele clavicule, pe rand, bicicleta, moto

Este una din cele mai comune fracturi, in special la ciclisti

 

NU se pune ghips, ci orteza

Medicul ortoped mi-a recomandat orteza asta:

http://euromedicagrup.ro/torace-abdomen-104600.php

care desi nu mi se parea eficienta initial, chiar a fost utila si comoda

Eu initial as fi ales de capul meu orteza tip bandaj Dessault, dar uite ca nu e asa cum crezi

 

Fara deplasare = fara operatie, fara discutie. Nu trebuie decat sa stai 3 saptamani cu orteza

Deplasarea poate duce la operatie, in functie de cat de mare e.

Ca diferenta (eu am simtit-o), o fractura cu deplasare iti face imposibila ridicarea mainii sau utilizarea ei aproape imediat dupa accident, deci e nasol si puteti lua in considerare operatia. Fractura fara deplasare incapaciteaza mana abia dupa cateva ore.

 

Eu am scapat fara operatii la ambele, cea cu deplasare e mai inestetica si pentru ca a fost un bandaj prost si pentru ca a fost deplasare. Culmea, bicicleta a fost cea cauzatoare de mai mult damage, trantindu-ma direct in umar (linie de tramvai la unghi mic+cursiera = low-side :) ). de pe motor am zburat invers, iesit unu de pe straduta, panica + blocat frana fata = high-side, si am aterizat in cot, de unde s-a transferat socul la clavicula. Dar viteza mica (~50) a insemnat fara deplasare

O metoda buna de protectie (pe langa echipament) este dezvoltarea musculaturii din zona la sala, claviculele sunt mai susceptibile la a fi casante la slabanogi, soareci de computer, inactivi. Eu folosesc momentan inotul, pentru ca 6 luni dupa fractura nu poti sa te apropii de ridicat greutati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 3 years later...

Intru si eu in clubul asta "rezervat", sunt in a 6-a saptamana de la o fractura de clavicula medie 1/3 cu deplasare (clavicula scurtata cu 1 cm, capetele incalecate), am purtat chinul ala de orteza in 8 pana acum o saptamana, simt ca s-au sudat cele 2 capete si nu mai am durere in acea zona. Insa in continuare simt ca bratul cu pricina este un pic amortit si mai rece decat celalalt. Dupa cateva ore de stat in picioare simt ca omoplatul imi trage de coloana si incepe sa ma doara in zona dintre coloana si omoplat, cat si sub omoplat.

A mai avut cineva complicatii in urma tratamentul ortopedic?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...