Sari la conținut

Yamaha Ybr 250


radu_ghfx
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 409
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

ok, DUMINICA, 20.00 Fantana din parcul Carol ..asta vine acolo jos langa muzeu tehnic parca, nu?!

Salve la toti,

vad ca primavara se numara YBR-icele. Asta e f bine. Cat despre intalnire, e Ok, insa nu la 20.00, ce naiba e prea tarziu, ce sa facem noaptea, e mai frig si mai periculos. La 17 cum s-a propus e muuult mai bine, ca mai arunci un ochi pe la parbrizu lui unu, la toba custom a lu altu, mai inveti un reglaj altul, etc. Asa noaptea nu vezi nimic, ce sa faci doar sa ne intalnim la fantana si sa vb? :kiss: Macar sa fie cu folos pt toti.

 

Ce ziceti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salve la toti,

vad ca primavara se numara YBR-icele. Asta e f bine. Cat despre intalnire, e Ok, insa nu la 20.00, ce naiba e prea tarziu, ce sa facem noaptea, e mai frig si mai periculos. La 17 cum s-a propus e muuult mai bine, ca mai arunci un ochi pe la parbrizu lui unu, la toba custom a lu altu, mai inveti un reglaj altul, etc. Asa noaptea nu vezi nimic, ce sa faci doar sa ne intalnim la fantana si sa vb? :kiss: Macar sa fie cu folos pt toti.

 

Ce ziceti?

 

 

 

Zici bine Dan! ... mai asteptam propuneri!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu votez tot pentru ora 17 dar cu scuzele de rigoare duminica viitoare nu pot veni deoarece lucrez si mai am sa rezolv problema cu tinutul lui(deoarece locuiesc la bloc si stiti cum e). Poate imi dati si voi niste idei.Multumesc pt intelegere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu votez tot pentru ora 17 dar cu scuzele de rigoare duminica viitoare nu pot veni deoarece lucrez si mai am sa rezolv problema cu tinutul lui(deoarece locuiesc la bloc si stiti cum e). Poate imi dati si voi niste idei.Multumesc pt intelegere

 

 

 

 

pfff... cam naspa ..si eu, duminica pe 22 ma intorc de la munte... poate ora 20.00 o apucam si eu, dar la 17.00 nu am nici o sansa. :rolleyes: Saint, nu stiu cum sa facem! Trebuie sa mai avem un pic de rabdare! Si eu as vota in general pt ora 17. Ce zici? :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atunci ramane duminica ora 17:00 la fantana parcului Carol(Libertatii).

Daca nu putem sa venim la ora 17 putem de aceasta data sa decalam ora.

 

 

 

Este cumva motocicleta asta limitata la 135 kmph si la 8000 rpm?!?

 

Se poate sa fuga mai tare?

 

Sunt doar curios. :rolleyes:

 

nu cred ca este limitata, eu am prins maxim 140.

nu stiu daca poate sa meraga mai mult de atat, dar dupa ce ii schimb toba mai vedem :kiss:

 

 

Si eu votez tot pentru ora 17 dar cu scuzele de rigoare duminica viitoare nu pot veni deoarece lucrez si mai am sa rezolv problema cu tinutul lui(deoarece locuiesc la bloc si stiti cum e). Poate imi dati si voi niste idei.Multumesc pt intelegere

 

da mai multe detalii sa vedem cum te putem ajuta

si eu tot la bloc stau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aha, deci poti merge in regim sustinut cu pasager la o viteza de 110-120?

 

de ce nu?

chiar merge bine la 120 cu pasager.

credeai ca mititica nu poate ? vezi ca s-a suparat pe tine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am intrebat, n'am dat cu paru! :kiss:

ma interesam in vederea unor viitoare plimbari inafara orasului, ca ziceai ca te impinge fata de la spate. :rolleyes: cam asta este viteza mea medie pe DN'uri, pe A2 se schimba kalimera..

deci merge, ok! :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am intrebat, n'am dat cu paru! :kiss:

ma interesam in vederea unor viitoare plimbari inafara orasului, ca ziceai ca te impinge fata de la spate. :rolleyes: cam asta este viteza mea medie pe DN'uri, pe A2 se schimba kalimera..

deci merge, ok! :moto:

 

multumesc ptr gadul frumos de a ma invita la o plimbare.

anu' asta am 2 iesiri lungi programate(cheia si transfagarasan).

sa vedem ce iese ca nu vreau sa fac planu' inainte ca tiganu. :bow:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de tinut in prezent o tin la serviciu dar pe viitor va trebui sa gasesc o solutie. saint tu o tii legata la bloc?eu am mai avut o mobra pe vremuri si cunosc din experienta ca sunt probleme mereu o gaseam descompleteta.buna ideea cu iesirea la cheia dar sa se mai incalzeasca sa o punem si de un gratar. dar despre asta mai vb.eu am casco la ea dar clauza pt furt si cea de vandalizare mi se par cam naspa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la astra binenteles cu franciza si ce mi se pare naspa e ca la furt trebuie constatata efractia ca si cum s-ar face la o incapere sau cam asa ceva dar eu am pus problema altfel,adica daca ma duc cu ea la mall si intru la film iar atunci cand ies nu mai e?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am casco la unita si platesc 100eur fransiza la dauna sau furt partial iar la total nu platesc nimic.

@pytycu65 : combinatia de succes ptr protejarea motorului la bloc este casco, alarma cu perimetru,lant nesimtit cu lacat nesimtit si husa.

trebuie sa o legi de geva zdravan gen copac sau stalp, sau ancora speciala

 

cand merg prin oras cu motoru(plimbari sau treaba) am cu bine discklock-ul(are si el alarma) + alarma

 

 

 

 

 

trans'ul e cam rupt, nu prea recomand.. :kiss:

nu conteaza ca e rupt, vreau sa ma plimb si YBR-ica mea trebe sa ma duca acolo unde vreau ca de aia bag bani in curu ei.

nu am cumpart-o sa o tin numai ptr vreme insorita, temp peste 20 grade si asfalt ca-n palma.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu conteaza ca e rupt, vreau sa ma plimb si YBR-ica mea trebe sa ma duca acolo unde vreau ca de aia bag bani in curu ei.

nu am cumpart-o sa o tin numai ptr vreme insorita, temp peste 20 grade si asfalt ca-n palma.

hihiii :kiss: , uite motociclistul!

mie recunosc ca mi'a mai trecut nebunia cand mergeam cu chiciura pe Âşa si picioarele inghetate pe langa motor.. dar dupa 1.apr scot si io amanta in oras, ca am tinut'o in subsol 4 luni (suna cam thriller.. :rolleyes:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hihiii :kiss: , uite motociclistul!

mie recunosc ca mi'a mai trecut nebunia cand mergeam cu chiciura pe Âşa si picioarele inghetate pe langa motor.. dar dupa 1.apr scot si io amanta in oras, ca am tinut'o in subsol 4 luni (suna cam thriller.. :moto:)

 

zau asa.

nu am dat o poala de bani pe echipament ca sa astept vremea frumoasa.

pe langa faptul ca motocicleta e o veche pasiune mai este si utilul.

decat sa fac 1:30 ore pana la munca si 2 ora inapoi acasa cu masina sau sa merg cu RATB sau METROU am optat ptr motorache.

e ca 3 in 1 mai tare ca head&shoulders : placere, timp si economie.:rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Saint,multumesc ptsfaturi urmatorul pas este sa ma orientez la o alarma.Cat despre legat asa tineam si mobra cum ai spus tu.Poate recomanzi si un anume tip si marca la alarma si aprox pretul. De montat ai montat-o tu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Saint,multumesc ptsfaturi urmatorul pas este sa ma orientez la o alarma.Cat despre legat asa tineam si mobra cum ai spus tu.Poate recomanzi si un anume tip si marca la alarma si aprox pretul. De montat ai montat-o tu?

 

Eu am pus un scorpio cu pager, perimetru, senzor de Âşoc, senzor de înclinare Âşi imobilizare motor; are baterie proprie si te anunță dacă scade tensiunea la bateria motocicletei. Sirena nu este foarte "tare" dar are un timbru enervant care se aude bine, suficient să îl sperie pe cel ce încearcă să umble la ea. Pagerul este cea mai bună invenție - chiar dacă nu o vezi Âşi nu o auzi, afli imediat că îi dă cineva târcoale. Bate mult (cel puțin 500 m în câmp deschis), vibrează Âşi are Âşi o memorie a evenimentelor petrecute (are ceas Âşi îți spune ce Âşi la ce oră, zi Âşi lună s-a petrecut - nu zice Âşi anul dar treacă...)

 

ÂŞi are Âşi o chestie bună: dacă încearcă să plece altcineva cu motorul tău (Âşi nu ai lăsat telecomanda legată de cheia din contact) opreÂşti motorul din pager.

 

Seara o las "înghesuită" între două maÂşini cu perimetrul pus. M-a trezit când se mai urcau niÂşte pisici în Âşa - da' acuma au învățat Âşi ele că piuie Âşi le-a trecut. Ziua, în oraÂş, fără perimetru, că piuie la fiecare trecător (eu am vrut perimetrul larg).

 

Preț: anul trecut vreo 900 ron cu tot cu montaj, factură, etc. Cel care le pune e tot motociclist, om serios, de cuvânt, s-a dus la dealer-ul de la care am cumpărat motocicleta Âşi a montat-o acolo. Eu am plecat din magazin cu mobra nouă cu numărul definitiv Âşi alarma montate.

 

E mai scumpă, dar zic că merită banii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@pytycu65 : combinatia de succes ptr protejarea motorului la bloc este casco, alarma cu perimetru,lant nesimtit cu lacat nesimtit si husa.

 

Se pare ca la voi acolo chiar se fura de numa..., nu gluma... daca motocicleta trabuie blindata pt a fi cat de cat in siguranta...

 

Eu la a mea nu am nimic de genu dar n-am avut parte de incidente; e adevarat, noaptea nu o las afara insa ziua o scot cand e sa plec undeva cu ea, apoi cand vin inapoi o las in fata blocului cu ghidonul blocat si uneori ramane asa pana seara tarziu sau dupa miezul noptii.... pana acum nu s-a atins nimeni de ea. Altcineva la un bloc alaturat o tinea pe a sa parcata in fata scarii mereu, acum a mutat-o peste iarna da-l mai vad uneori cu ea.

 

Totusi o alarma poate-i voi pune mai incolo... asa, ca sa fie, ca nu strica...

Editat de GoogleBoy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Saint,multumesc ptsfaturi urmatorul pas este sa ma orientez la o alarma.Cat despre legat asa tineam si mobra cum ai spus tu.Poate recomanzi si un anume tip si marca la alarma si aprox pretul. De montat ai montat-o tu?

 

Alarma: Scorpio; montajul l-am facut singur. http://www.alarmescorpio.ro/

Lant : XENA http://www.xenasecurity.ro/produs63/XC14-150---Lant.htm

Disck-Lock cu alarma : XENA http://www.xenasecurity.ro/produs12/XN14--...nless-Steel.htm

Adaptor Discklock-Lant : XENA http://www.xenasecurity.ro/produs64/CLAW14...daptor-Lant.htm

Husa : MotoLouis http://www.kronaumoto.ro/huse.htm

Editat de saint
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc f mult pt recomandari deocamdata nu am decat husa louis cea visinie. Mai am de achizitionat alarma si incuietorile.

 

Eu am pus un scorpio cu pager, perimetru, senzor de Âşoc, senzor de înclinare Âşi imobilizare motor; are baterie proprie si te anunță dacă scade tensiunea la bateria motocicletei. Sirena nu este foarte "tare" dar are un timbru enervant care se aude bine, suficient să îl sperie pe cel ce încearcă să umble la ea. Pagerul este cea mai bună invenție - chiar dacă nu o vezi Âşi nu o auzi, afli imediat că îi dă cineva târcoale. Bate mult (cel puțin 500 m în câmp deschis), vibrează Âşi are Âşi o memorie a evenimentelor petrecute (are ceas Âşi îți spune ce Âşi la ce oră, zi Âşi lună s-a petrecut - nu zice Âşi anul dar treacă...)

 

ÂŞi are Âşi o chestie bună: dacă încearcă să plece altcineva cu motorul tău (Âşi nu ai lăsat telecomanda legată de cheia din contact) opreÂşti motorul din pager.

 

Seara o las "înghesuită" între două maÂşini cu perimetrul pus. M-a trezit când se mai urcau niÂşte pisici în Âşa - da' acuma au învățat Âşi ele că piuie Âşi le-a trecut. Ziua, în oraÂş, fără perimetru, că piuie la fiecare trecător (eu am vrut perimetrul larg).

 

Preț: anul trecut vreo 900 ron cu tot cu montaj, factură, etc. Cel care le pune e tot motociclist, om serios, de cuvânt, s-a dus la dealer-ul de la care am cumpărat motocicleta Âşi a montat-o acolo. Eu am plecat din magazin cu mobra nouă cu numărul definitiv Âşi alarma montate.

 

E mai scumpă, dar zic că merită banii.

Sorine iti multumesc pentru recomandari dar mai trebuie sa fac rost de ceva bani.EUu am achizitionat-o de la DUAL-TOURS si am vrut sa-i pun de anul trecut dar tot lipsa banilor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu incepusem sa strang bani ptr securitate si echipament inainte sa-mi iau motorache.

casca,geaca si manusile le-am luat cu 6 luni inainte.

 

hai nenea strumfu scrie si tu ceva.

vad ca stai si citesti. doar atat?

Editat de saint
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu incepusem sa strang bani ptr securitate si echipament inainte sa-mi iau motorache.

casca,geaca si manusile le-am luat cu 6 luni inainte.

 

hai nenea strumfu scrie si tu ceva.

vad ca stai si citesti. doar atat?

Recunosc ca eu nu am fost asa gospodar ca tine si acum imi este greu.Am reusit sa iau doar manusile si castile atunci cand am cuparat-o.Am mai luat si de legat un lant dar cam slabut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...