Sari la conținut

Hornet Vs Gsr


ZPR
 Share

Postări Recomandate

Eu am mers cu amandoua. Ambele cu ABS (nu sunt 100% sigur daca la Hornet avea ABS). Am zis si la inceput : very close call. Mie nu mi-ar fi parut rau deloc daca mi s-ar fi dat una sau alta ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 65
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ooooo... ziua buna domnule! In ce masura poti spune ca are frane mai bune? Daca mi-l dai o tura, iti pot confirma sau infirma :D , Cu hornetul am mers (atat cu ABS cat si fara) dar cu GSR-ul nu. Asa ca pana nu merg nu pot emite nici un fel de supozitie. NU vreau sa starnesc polemici, vreau doar sa fim strict obiectivi vis a vis de aceasta comparatie directa. Asteptam in continuare parerile celor ce au mers cu ambele modele. Pe cei care spun "Honda pentru ca e Honda", cat si cei care zic "Suzuki ca nu e Honda" ii rog sa se abtina, intucat este foarte greu ca cineva care este interesat de subiect sa urmareasca toata aceasta "maculatura" virtuala. Ambele sunt doua motorete excelente dar vor avea particularitati diferite. Haideti sa le aflam!

Hai noroc!

 

 

:rolleyes:

:(

Salut.

Pai macar de mi l-ai fi cerut...ca ti-l dadeam daca imi dadeai si tu motorul tau! :P

Cat despre frane, cam asa reiese daca analizezi caracteristicile tehnice ale uneia si alteia.

Sincer, cred ca numai un baiat obiectiv la maxim, cu ceva experienta reala in domeniu poate afirma cu certitudine care merge mai bine.

Noi ne dam doar cu presupusu'.

Da-mi un Hornet si iti spun si eu cum e, sau mai bine zis, cum mi se pare ca e......

Ce zici, se face?Bag eu gaz.......

Honda rulez!

Da' si Suzuki e dat dracu'....

Haide bafta si sper sa ai curajul sa mi-l ceri, in contrapartida, normal.

Editat de dio phili
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
te-ai gandit mult? aaaa....si tu vrei sa iti iei hornet sau gsr? k am vazut k tu ai bandit...si... :crack:

Da, si io vreau sa mi iau Bandit 1200. :lol:

 

Parerea mea: intre Hornelu si GeSeRica diferentele de dinamica sunt atat de infime incat pt majoritatea dintre cei de aici, printre care incapatori cu caru care le exploateaza la max 30% din potential, nu mai conteaza chiar deloc ca e cu motor de gixxer sau ceberica sau ca are un kil in plus sau in minus. Ar trebui sa fie o alegere pur personala in functie de inima si gust. Bune sunt amandoua.

Editat de Emppu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Evident ca nu se compara. Nici nu incearca sa se compare. B6,5 din 2007+ este mai greu decat un Bandit 1200 din prima generatie :crack: si a fost 'dehuliganizat' si 'turistificat' de la o generatie la alta astfel ca acum se adreseaza unei alte clientele decat vechile generatii si are o alta misiune decat GSR si Hornet.

Editat de Emppu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 years later...

reincep acest topic mai vechi... care dintre cele doua motorete are o acceleratie mai lina? Eventual comparata si cu Fazer 600. Pentru cineva care merge mai mult in oras, e mai bine sa nu aiba un motor care tasneste de sub tine. Ce parere aveti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

reincep acest topic mai vechi... care dintre cele doua motorete are o acceleratie mai lina? Eventual comparata si cu Fazer 600. Pentru cineva care merge mai mult in oras, e mai bine sa nu aiba un motor care tasneste de sub tine. Ce parere aveti?

Salut,

 

Daca le compari cu motocicleta din profilul tau oricare dintre cele 2 "tasneste de sub tine" dar eu zic ca depinde de tine nu de capra.

A mea nu mi se pare sa traga intr-un fel atat de brutal incat sa te sperie,atat timp cat nu tragi ca nebunul de gaz.

Nu e vitezana dar trage destul de bine.

 

Asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut si eu, acum cativa ani, de la YBR250 la GSR600. Trecerea nu este brutala daca nu ridici in ture GSR-ul. N-am mers cu un Hornet dar, banuiesc, este acelasi lucru. Cred ca, cele doua, sunt o buna continuare dupa un 250. Hornetul avantajeaza pe cei cu o statura mai mica. Pe mine m-a cucerit GSR-ul datorita designului. Cel mai bine suie-te pe ele si dupa aceea te hotarasti.

Succes in alegere

Editat de PoliBuc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

reincep acest topic mai vechi... care dintre cele doua motorete are o acceleratie mai lina? Eventual comparata si cu Fazer 600. Pentru cineva care merge mai mult in oras, e mai bine sa nu aiba un motor care tasneste de sub tine. Ce parere aveti?

mai bine ai lucra la tine, la contolul acceleratiei si lucrul cu ambreiajul, poti merge foarte bine si cu 1000cc in oras.

 

un 600 naked nu e nimic de speriat , in cateva sute de km te obisnuiesti cu el

 

cumpara ce e mai bine intretinut si place ochiului, parerea mea subiectiva e ca Fazerele sunt cele mai ok la clasa naked600

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.mai bine ai lucra la tine, la contolul acceleratiei si lucrul cu ambreiajul, poti merge foarte bine si cu 1000cc in oras.

 

un 600 naked nu e nimic de speriat , in cateva sute de km te obisnuiesti cu el

 

2. cumpara ce e mai bine intretinut si place ochiului, parerea mea subiectiva e ca Fazerele sunt cele mai ok la clasa naked600

1. foarte corect!

acceleratia e la tine in mana!!!! nu vecinul trege de gaz, TU esti singurul care-l controleaza!

easy la inceput pana te obisnuiesti !!

2. 100% de acord! ....si in partea a doua a frazei..... dar si eu sunt subiectiv din acest punct de vedere :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...