Sari la conținut

Intalnire Choppere Bucuresti


Lope
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

@ALEX: nu, nu era din grup... cand a avut loc accidentul noi abia ne adunam / indreptam spre Bikers Otopeni :crack:

 

pana am ajuns noi acolo nu mai era decat conserva mucificata...

 

 

Oricum , ce mi se pare foarte aiurea e ca toata lumea a sarit rapid peste postul lui A-L-E-X cu accidentul , era un Intruder de 1800 acolo parca , mi-as fi dorit sa aflu mai multe detalii , sau sa se discute despre problema asta , doar ca in continuare vorbim despre berea de la Bikers .

 

In plus de asta , nimeni dintre cei din acest subiect nu a scris nimic acolo , desi toti ati trecut pe langa locul accidentului , chiar sesiza cineva in acel topil acest aspect .

 

mai multe detalii nu exista, asta'i crudul adevar

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, ma bucur ca v-ati intors toti sanatosi, am vizionat pozele si ma offftic ca nu am putut merge si eu, da aste e data viitoare, poate sambata in VAMA.

Tot trag sperante ca ajung si eu a Buc la BRRC, cred ca luni ajung sigur. Hai pa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

MULTUMESC BAIETILOR (SI FETELOR :bigstar: ) DIN CHOPPER ACADEMY CA M-AU PRIMIT SI PE MINE ....LA PLIMBARE...CU EI/ELE IN ACEASTA DUPA AMIAZA LA PALTINU DESI AM FOST CU MASINA ( :crack: :crack: ).....

 

DUPA CE VOI REUSI SA DESCARC FILMULETELE LE VOI PUNE PE FORUM (SPER SA MA INVETE CINEVA CUM SE PUN :crack: )

 

LOPE: MAINE SEARA NE VEDEM IN BIKERS OTOPENI (ORA 19-20 DACA SE POATE)

SPER SA MA INTORC LA TIMP DIN VAMA VECHE :hurt: :banana: :agree: :lol: :lol: :lol: :hurt: :hurt:

 

CONDUCETI CU GRIJA....

Cu parere de rau, intalnirea de azi are loc in Biker's, Matei Voievod ,la ora 19:00 ,te asteptam acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

COMUNICAT CATRE PATRIE: LA ORA 17.30 IN BIKERS(MATEI VOIEVOD)...

 

 

 

 

 

 

PS:BINENTELES SE ACCEPTA SI PROPUNERI ULTERIOARE CU ORA

Nu stiu ce sa mai zic.... hai ca il trezesc pe Lope ca vreau la BRRC cat mai repede :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce sa mai zic.... hai ca il trezesc pe Lope ca vreau la BRRC cat mai repede :crack:

 

 

haaai mai devreme...ca pana la 19.00 mai e muuuult...si apoi din berea rece de la 16 (cum era initial) devine berea de duminica seara. Hai sa fie macar la 17.30 :crack: cum zice handos. Daca ne intalnim la 19.00 nu prea avem timp sa ne intindem la vorba, table, alea-alea...ca maine e luni si iar la job...:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut , v-am vazut aseara cand va intorceati spre Bucuresti , eram pe la Ciolpani pe contrasens la o tigara oprit . Sper ca Sambata viitoare sa pot sa ajung , desi sunt foarte ocupat in ultima vreme mai ales in week-end-uri , copil , nevasta , munca ...

 

Oricum , ce mi se pare foarte aiurea e ca toata lumea a sarit rapid peste postul lui A-L-E-X cu accidentul , era un Intruder de 1800 acolo parca , mi-as fi dorit sa aflu mai multe detalii , sau sa se discute despre problema asta , doar ca in continuare vorbim despre berea de la Bikers .

 

In plus de asta , nimeni dintre cei din acest subiect nu a scris nimic acolo , desi toti ati trecut pe langa locul accidentului , chiar sesiza cineva in acel topil acest aspect .

 

Salut, vorbim de 2 accidente distincte, ala de care a intrebat Alex s-a intamplat la B-dul Unirii intersectie cu Vulturilor. Nu a sarit nimeni peste postul lui dar probabil nu avea nimeni nici o informatie, ba mai mult exista topic separat pentru acel accident.

Berea rece de la Biker's este placerea noastra iar eu chiar tin mortis sa se vorbeasca despre ea.

In alta ordine de idei s-a trecut pe la Unirii dar nu era nici un accident, nu am vazut nimic, daca vrei sa dezvolti subiectul sau sa cauti mai multe probe nu arunca pe noi ca nu ne-am oprit sau ca nu stiu ce am facut, noi sambata am iesit la plimbare , am dat peste un accident pe DN1, ne-am oprit , am intrebat dar nimeni nu stia nimic , nici macar politia. Vroiai sa tin 30 de oameni in loc la ora 12:30 pe 35 de grade cu echipament pe ei? Prietenul motociclistului era cu noi in grup, a sunat si a venit cu noi dupa ce a aflat alte detalii.

Nu o sa inteleg niciodata rautatile si "dojenirile " fara nici un pic de noima, era vorba de un accident la care nu am fost de fata, un accident de care nu stia nimeni nimic..... de ce sa nu ma intereseze "berea de la Bikers"......care este de fapt un prilej de a te vedea cu prietenii....

 

Sanatate si numai bine

 

 

haaai mai devreme...ca pana la 19.00 mai e muuuult...si apoi din berea rece de la 16 (cum era initial) devine berea de duminica seara. Hai sa fie macar la 17.30 :crack: cum zice handos. Daca ne intalnim la 19.00 nu prea avem timp sa ne intindem la vorba, table, alea-alea...ca maine e luni si iar la job...:crack:

 

Buna dimineata fratilor

 

Auzi dar nu este cam cald la ora aia. Ne bate soarele-n cap de ne rupe. Berea era initial la ora 17.

Hotarati-va si venim si noi.

Editat de Lope
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata fratilor

 

Auzi dar nu este cam cald la ora aia. Ne bate soarele-n cap de ne rupe. Berea era initial la ora 17.

Hotarati-va si venim si noi.

 

 

 

Mey, pe la 17.30 cred ca se mai domoleste caldura si in plus terasa e acoperita, nu ne mai bate nimic in cap. Noi in jurul orei respective (17.30) suntem acolo pentru ca nu putem sta prea mult daca incepem la 19.00. Pana la urma fiecare vine cand poate...oricum, va fi o perioada in care vom fi toti, indiferent la cat ajungem fiecare. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, vorbim de 2 accidente distincte, ala de care a intrebat Alex s-a intamplat la B-dul Unirii intersectie cu Vulturilor. Nu a sarit nimeni peste postul lui dar probabil nu avea nimeni nici o informatie, ba mai mult exista topic separat pentru acel accident.

Sanatate si numai bine

Eu am intrebat pt ca accidentul de pe Unirii era implicat un baiat cu B-xx-DUR la numar,numar care imi pare cunoscut de la Targoviste :crack:

Iar accidentul de pe DN 1 era cam in perioada in care ar fi trebuit sa fiti voi pe acolo :crack: :crack:

SANATATE MULTA LA AMANDOI !!

Editat de A-L-E-X
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am intrebat pt ca accidentul de pe Unirii era implicat un baiat cu B-xx-DUR la numar,numar care imi pare cunoscut de la Targoviste :crack:

Iar accidentul de pe DN 1 era cam in perioada in care ar fi trebuit sa fiti voi pe acolo :crack: :crack:

SANATATE MULTA LA AMANDOI !!

 

Da man stiu , exact asta explicam si eu.Sincer nu stiu ce sa intamplat cu cel de pe DN1 eCostin stie mai multe detalii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu ajung pe la 18. daca se schimba ceva dati-mi si mie un telefon ca nu voi mai fi la calculator.

see u there :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 17:30 vin si eu...cu tablele ! :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Larry avem un filmulet special pentru tine dar din pacate o sa l vezi in Biker's . Nu stiu cum sa l descarc aici.

 

Salut tuturor!

Imi cer scuze ca nu am dat o veste mai devreme. A trebuit sa plec aseara la Buzau si am venit pe ploaie acum cateva ore.

 

1. Pozele care le-am facut o sa le urc la noapte.

2. Florin, tipul cu intruderul e grav insa vreau sa cred ca o sa scape. Avem de facut niste tricouri la fel si de umblat prin tara cu mobrele. Deci treaba, gen.:crack:

Am scris despre cum se simte aici:

/index.php?...t&p=1278796

 

Ne 'vedem' in cateva ore. Mai am de alergat :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sambata 28 iunie, ora 11 , Calea 13 Septembrie in fata Academiei Romane - Intalnirea Chopperistilor din Bucuresti

 

Se va pleca la RUSE-BULGARIA, sunt 80Km, este o intalnire de motociclisti, nu am prea multe detalii. Ne trebuie doar buletinul la noi ca sa ajungem acolo, iar in ceea ce priveste plimbarea retineti ca sunt mai putini km decat pe Valea Doftanei drumul fiind mult mai drept chiar fara nici o serpentina.

Iara daca imi permiteti va fi prima noastra plimbare in afara granitelor, chiar daca este la o aruncatura de bat :crack:

Va asteptam sambata sa mergem impreuna si sa trecem Podul Prieteniei in zgomot de motoare..... mama ce frumos am zis :crack:

Editat de Lope
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna, ma numesc Cristina, mi-am luat A-ul si B-ul in mai + un Marauder pe care l-am calarit doar prin Bucuresti deci sunt incepatoare. Pana acum am mers doar cu cineva in carca mea si a fost ok adica nu am avut probleme. Sincer nu stiu daca ma tine sa merg in grup...as vrea niste sfaturi de la voi.:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sambata 28 iunie, ora 11 , Calea 13 Septembrie in fata Academiei Romane - Intalnirea Chopperistilor din Bucuresti

 

Se va pleca la RUSE-BULGARIA, sunt 80Km, este o intalnire de motociclisti, nu am prea multe detalii. Ne trebuie doar buletinul la noi ca sa ajungem acolo, iar in ceea ce priveste plimbarea retineti ca sunt mai putini km decat pe Valea Doftanei drumul fiind mult mai drept chiar fara nici o serpentina.

Iara daca imi permiteti va fi prima noastra plimbare in afara granitelor, chiar daca este la o aruncatura de bat :crack:

Va asteptam sambata sa mergem impreuna si sa trecem Podul Prieteniei in zgomot de motoare..... mama ce frumos am zis :crack:

 

va salut! ma bucur pentru voi, pentru plimbarea reusita pe care ati incheiat-o cu bine pe Valea Diftanei! (binenteles, nu lipseste invidia din aceste sentimente,dar...)

 

Lope, o sa urmaresc cu atentie forumul, si daca mai ai informatii despre drumul la bulgari, le astept cu nerabdare...weekendul asta il am liber, asa ca puteti conta pe prerzenta mea la orice se organizeaza...

 

plus ca astept cu nerebdare prima BRRC!

 

m-am uitat pe pozele voastre...ce gashca ati fost (bravo!)...si ce peisaje...si ce invidios sunt... :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna, ma numesc Cristina, mi-am luat A-ul si B-ul in mai + un Marauder pe care l-am calarit doar prin Bucuresti deci sunt incepatoare. Pana acum am mers doar cu cineva in carca mea si a fost ok adica nu am avut probleme. Sincer nu stiu daca ma tine sa merg in grup...as vrea niste sfaturi de la voi.:crack:

Cristina....acum depinde de tine si de numarul de km pe care i-ai parcurs. E bine ca inainte sa mergi cu un grup sa te uiti la tutoriale sa-ti faci o idee despre semne, pozitia in timpul mersului si alte chestii.

Baietii m-au acceptat in grupul lor fiind si eu incepator si cel mai mic dintre ei. Va multumesc inca o data baieti :crack: :crack:

(asta am avut eu de spus ca incepator si copil de 17 ani fara minte)

Editat de goofy2304
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa cum a promis postez una bucata set poze din locatia bikers matei v. din data de ...ora...fara numar :crack:

 

http://picasaweb.google.it/adda.pustoaica/Bikers

 

super commenturi kawa. jos palaria :crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna, ma numesc Cristina, mi-am luat A-ul si B-ul in mai + un Marauder pe care l-am calarit doar prin Bucuresti deci sunt incepatoare. Pana acum am mers doar cu cineva in carca mea si a fost ok adica nu am avut probleme. Sincer nu stiu daca ma tine sa merg in grup...as vrea niste sfaturi de la voi.:crack:

 

Salut Cristina,

cu ajutorul unui forumist de aici, Filosofull, am pus pe server la mine un tutorial foarte bun si link-ul catre un film de pe youtube. In cazul in care tutorialul ti se pare mult prea lung, te rog (rugam, daca grupul mi-ar permite :crack:) sa vezi macar filmuletul.

 

http://www.ecostin.com/the-ultimate-guide-...id-l-hough.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lope!...acum mi-a picat fisa...ai fost sambata seara la aceeasi nunta cu mine!...la Filip si Elena!, in studentesc!...daia nu stiam eu de unde te cunosc...m-am uitat la tine, si imi pareai asa cunoscut!...hehehe...mica-i lumea!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...