Sari la conținut

Intalnire Choppere Bucuresti


Lope
 Share

Postări Recomandate

  • 1 month later...
  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

salut...intalniri se fac,dar nu apucam sa mai postam si aici. week asta,18-19 plecam la mare,chapterul 31 din Constanta au petrecere. urmareste forumul nostru ptr detalii .http://chopperacademy.ro/forum/index.php.legat de motor,2 roti si suflet de chopperist ajung

 

/index.php?/topic/663683-chopper-academy-mc-constanta-chapter-party/

Editat de merlyoz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Copii, va rog frumos sa aruncati un ochi pe linkul de mai jos. Este foarte important.

 

/index.php?/topic/664304-se-cauta-martori-pentru-accident-mortal-sos-cotroceni/page__view__findpost__p__2897320

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Salutare!

Cine e curios de cum se pregătește (din pct. de vedere al suprafețelor) o motocicleta pentru iernat` poate sa meargă weekendul acesta la sediul Top Lac Grup unde se va tine o prezentare cu produsele din gama Meguiar`s pentru ingrijirea moto. Operațiile sunt aceleași în principiu dacă ați folosi orice alta marca de produse, dar ajuta sa fie explicate de catre un profesionist. Pentru mai multe detalii intrati pe pagina de FB Meguiars Romania unde sunt mai multe detalii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Nevoie urgenta de sange grupa B3 RH-NEGATIV sau 01 RH-NEGATIV, va rog frumos! Cei dispusi sa doneze sunt asteptati luni dimineata la 8 la Spitalul Militar din zona Garii de Nord! Mai multe detalii aici /index.php?/topic/670264-nevoie-urgenta-de-sange-grupa-b3-rh-negativ/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
  • 3 months later...

Cred ca au mai ramas cativa. Ba in ultima vreme cred ca s-au mai si inmultit. :cheers:

pai hai sa ne cunoastem oameni buni si daca n-o fi cu banat poate chiar sa ne imprietenim...

 

uitati-va aici ce frumos a inceput topicul asta - http://www.motocicli...ttach_id=324256

Editat de steliadis
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai hai sa ne cunoastem oameni buni si daca n-o fi cu banat poate chiar sa ne imprietenim...

 

uitati-va aici ce frumos a inceput topicul asta - http://www.motocicli...ttach_id=324256

e frumoasa poza si-mi trezeste amintiri placute :friends:

suntem multi chopperisti in Bucuresti doar ca fiecare are alta viziune :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e frumoasa poza si-mi trezeste amintiri placute :friends:

suntem multi chopperisti in Bucuresti doar ca fiecare are alta viziune :cheers:

 

 

Alta viziune? Alta decat o intalnire la o bere rece si o gluma buna, alta decat o iesire de we in gasca evident la o bere rece si o gluma buna, alta decat sarbatorirea unui chopperist in gasca cu o bere rece... da evident si o gluma buna?

Haideti oameni buni sa incercam sa ne strangem, sa lasam figurile acasa (cei care le au), sa luam cu noi bunul simt si deschiderea spre noi prietenii.

 

Hai ca putem:-)

 

ps - si da Adda vad ca sunt multi, ii vad in trafic, eu merg zilnic cu motorul... dar mi-ar placea sa fie mai mult de atat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alta viziune? Alta decat o intalnire la o bere rece si o gluma buna, alta decat o iesire de we in gasca evident la o bere rece si o gluma buna, alta decat sarbatorirea unui chopperist in gasca cu o bere rece... da evident si o gluma buna?

Haideti oameni buni sa incercam sa ne strangem, sa lasam figurile acasa (cei care le au), sa luam cu noi bunul simt si deschiderea spre noi prietenii.

 

Hai ca putem:-)

 

ps - si da Adda vad ca sunt multi, ii vad in trafic, eu merg zilnic cu motorul... dar mi-ar placea sa fie mai mult de atat

Steliadis si eu merg zilnic cu motorul la serviciu si ies si in fiecare saptamana la plimbare. Poate chiar ne-am intalnit in trafic si poate chiar ne-am salutat. Daca avem un sector de drum comun fi sigur ca vom fi si parteneri de drum :friends: .

Pana atunci succes in ceea ce ti-ai propus :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multam tare,

 

dar cred ca aici e ceva munca de echipa... de unul singur nu am sa reusesc. Dar daca tu te alaturi ideii, nu doar posibilului tronson de drum comun, si daca mai gasim 2-3 intr-o prima faza si 20-30 pana la sfarsitul anului ... putem spun ca am construit un proiect de succes :cheers:

 

ps - daca ma uit deja vad 4 oameni - tartoru, ha0Tika, Adda si Steliadis... un mic nucleu, poate sa fie un inceput

Editat de steliadis
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai hai sa ne cunoastem oameni buni si daca n-o fi cu banat poate chiar sa ne imprietenim...

 

uitati-va aici ce frumos a inceput topicul asta - http://www.motocicli...ttach_id=324256

 

A doua motocicleta de jos in sus (cea cu casca pe sa) este a mea. A fost prima mea iesire in afara orasului cu motocicleta, prima iesire in grup... mi s-a parut super fain. Tin minte ca si cand s-ar fi intamplat ieri. Am mers pe autostrada pana la Lehliu, pe urma ne-am intors pe drumul vechi de Calarasi, am facut si un pic de ocol, ne-am oprit de o gramada de ori sa fumam si sa palavragim... Am zis ca in fiecare saptamana voi fi prezent la astfel de intalniri.

 

Numai ca saptamana urmatoare a fost iesire tot la Lehliu. Si pe urma tot la Lehliu. Si iar la Lehliu. (exagerez si eu un pic acum ca nu au fost doar la Lehliu, dar majoritatea au fost).

Eu intre timp am vazut toata tara cu motocicleta + calatorii prin alte tari.

 

Daca zice lumea sa ne strangem sa ne cunoastem si sa ne admiram motoarele e foarte Ok. Eu o vin. Dar nu o sa fac o obisnuinta din asta. Cel putin nu daca aveti de gand doar sa se stea la bautura si taclale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca zice lumea sa ne strangem sa ne cunoastem si sa ne admiram motoarele e foarte Ok. Eu o vin. Dar nu o sa fac o obisnuinta din asta. Cel putin nu daca aveti de gand doar sa se stea la bautura si taclale.

 

... ideea este sa ne strangem, sa ne cunoastem. E greu (nu imposibil) sa iesim la un drum mai lung daca nu ne cunoastem cat de cat, poate sunt eu mai conservator, dar ma gandesc ca tre sa existe o oarecare socializare inainte. Dupa care asta este ideea sa iesim in lume. In we la 2-3 sute de km de buc... vezi mare, munte. Si de ce nu cine se pupa pe concedii, si se imprieteneste f tare, sa iasa prin tara si din tara... asa vad eu lucrurile. Dar da, vreau sa si admir motoarele altora, sa le ascult povestile dar si esapamentele...:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am esapamentul standard cu care a echipat Yamaha motocicleta. Mi se par tobele suficient de frumoase incat sa nu simt nevoia sa le schimb. Cat despre zgomot... prefer sa nu trezesc toti vecinii asa ca si la capitolul asta tobele stock sunt foarte bune.

 

Uite, acum vre-o 2 ani au fost niste intalniri ale dragstaristilor in fata Academiei Militare. Inainte s-au mai intalnit chopperisti in fata Academiei Romane (pe 13 septambrie vizavi de Palatul Parlamentului. Acolo s-a nascut Chopper Academy.

Avantajul locatiilor de mai sus - puncte de reper cunoscute si spatiu larg pentru motoare. Dezavantaje - destul de mult soare, nicio sursa de cico sau alte racoritoare.

Pot sa mai propun Parcul Tineretului - sus langa Sala Polivalenta. E parc, e mai racoare, e spatiu larg si e si o terasa pe acolo.

Daca aveti alte idei, n-am nimic impotriva.

 

Hai sa vedem. Vine cineva? Putem sa stabilim pentru weekend-ul asta, sa zicem sambata pe la 5-6 dupa amiaza sa ne vedem si sa discutam pe unde mergem weekendul urmator.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... ideea este sa ne strangem, sa ne cunoastem. E greu (nu imposibil) sa iesim la un drum mai lung daca nu ne cunoastem cat de cat, poate sunt eu mai conservator, dar ma gandesc ca tre sa existe o oarecare socializare inainte. Dupa care asta este ideea sa iesim in lume. In we la 2-3 sute de km de buc... vezi mare, munte. Si de ce nu cine se pupa pe concedii, si se imprieteneste f tare, sa iasa prin tara si din tara... asa vad eu lucrurile. Dar da, vreau sa si admir motoarele altora, sa le ascult povestile dar si esapamentele...:cheers:

 

 

Superrrrr... eu vin oriunde fiindca sunt motorizat :-). Dar daca la tineretului e terasa parca as opta pentru varianta asta. Si intradevar cat mai pe seara fiindca sambata dimineata vrea sa trag o fuga pe la Vulcanii Noroiosi... cine vrea sa mearga e bine venit :-). Numai ca eu merg catinel... 80-90

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei ce raman in Bucuresti pe 30.06 mai exista si varianta parcului Izvor unde va fi show de parasutism, dupa care am putea merge oriunde sa ne cunoastem mai bine :cheers:

 

Red Bull Ordinul Smaranda Braescu editia III

 

30.06.2012

 

Sambata, 30 iunie, începand cu ora 10.00 , Aeroclubului Romaniei in parteneriat cu Red Bull Romania organizeaza competitia de aterizare la punct fix cu parasuta, Red Bull Ordinul Smaranda editia III. Competitia aer loc in parcul Izvor din Capitala.

Parasutistele sportive care participa la aceasta copetitie vor executa salturi cu parasuta de precizie si fac parte din loturile judetene si nationale ale Romaniei.

Sursa: http://aeroclubulromaniei.ro//events/Red%20Bull%20Ordinul%20Smaranda%20Braescu%20editia%20III.html

Editat de Ha0Tika
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru cei ce raman in Bucuresti pe 30.06 mai exista si varianta parcului Izvor unde va fi show de parasutism, dupa care am putea merge oriunde sa ne cunoastem mai bine :cheers:

 

Red Bull Ordinul Smaranda Braescu editia III

 

30.06.2012

 

Sambata, 30 iunie, începand cu ora 10.00 , Aeroclubului Romaniei in parteneriat cu Red Bull Romania organizeaza competitia de aterizare la punct fix cu parasuta, Red Bull Ordinul Smaranda editia III. Competitia aer loc in parcul Izvor din Capitala.

Parasutistele sportive care participa la aceasta copetitie vor executa salturi cu parasuta de precizie si fac parte din loturile judetene si nationale ale Romaniei.

Sursa: http://aeroclubulromaniei.ro//events/Red%20Bull%20Ordinul%20Smaranda%20Braescu%20editia%20III.html

 

Ok, pare un pretext bun ca sa ne adunam...

Pentru ca in parc nu se poate intra cu motocicleta, poate ne vedem la parcarea din fata Casei Poporului.

E bine asa?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, pare un pretext bun ca sa ne adunam...

Pentru ca in parc nu se poate intra cu motocicleta, poate ne vedem la parcarea din fata Casei Poporului.

E bine asa?

 

 

acum iau in calcul sa vin si eu la parc dupa care sa mergem prin Tineretului pentru stabilirea unui intinerariu pentru we urmator...

 

macar sa ne mobilizam

 

acum iau in calcul sa vin si eu la parc dupa care sa mergem prin Tineretului pentru stabilirea unui intinerariu pentru we urmator...

 

macar sa ne mobilizam

 

 

deci????? ne vedem la parcul izvor, intrarea dinspre casa poporului la ora 10? Eu unul am vandut viroaga dar omul vine sa o ia sambata seara, asa ca dimineata am sa fac un ultim drum cu ea, dupa care cu ajutorul Celui de sus, ne vedem pe Dragstar

Editat de steliadis
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine doreste sa participe la deschiderea B'ESTFEST de anul acesta este invitat sa vina vineri 6 iulie la ora 14 in comuna Tunari pentru o intalnire si o parada moto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...