Sari la conținut

Muzica pe care o ascultăm


doctoroo

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 7,3k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ma fascineaza pur si simplu.Parca e scrisa de Mircea Dinescu,daca nu ma insel cumva. :D

Excelenta interpretare.

 

Sunt tanar,buna seara!

 

Scuze de offtopic.

Ontopic:

-Vinovatii fara vina. :D Editat de B.Ride
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta merita ascultat dupa parerea mea : http://www.youtube.com/watch?v=VXnhOiin06M

e interesanta aia prima, dar legat de stilu oprisan, ia d-acia:

http://www.youtube.com/watch?v=ZzkjYaf22Jc

poveste cu motoristi satanisti si scolarita handicapata :D (a mai fost, da sa fie considerata ca un UP :D )

 

 

 

Ma fascineaza pur si simplu.Parca e scrisa de Mircea Dinescu,daca nu ma insel cumva. :D

ce interpretari avea omu in el :D

 

na si unul dintre cele mai bune solo-uri de chitara ever:

(Dire Straits-Sultans of swing(live))

 

si ceva de care mi-era tare dor sa mai ascult si mi-am amintit de curand:

http://www.youtube.com/watch?v=xpf1-VUyOa4...feature=related

(Haggard - Awaking the centuries) :D

Editat de Mr_ORL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai fratilor,stiti ce nu inteleg eu? ce are de a face muzica asta draceasca cu noi sau motoarele[la simleu s-a cantat aproape tot timpul muzica satanica[sANGE,e.t.c]a fost singurul lucru care nu mi-a placut.am participat la multe intruniri de motoare din america si europa dar se canta si altceva[de exemplu ultima data in state,s-a cantat doar muzica country.;as fi putut sa-i invit de exemplu pe desperado ca imi sunt prieteni[si eu sunt chitarist si lui vlad spatar,basistul,care e din marca,satul meu natal,eu i-am dat primele lectii de chitara,chiar daca m-a depasit demult.in loc sa multumim lui Dumnezeu ca de fiecare data ajungem acasa bine cu motorul si nu am ramas pe sosele,ne desenam draci pe motoare.poate nu inteleg eu.oare chiar are legatura una cu alta?cu respect,ducu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai fratilor,stiti ce nu inteleg eu? ce are de a face muzica asta draceasca cu noi sau motoarele[la simleu s-a cantat aproape tot timpul muzica satanica[sANGE,e.t.c]a fost singurul lucru care nu mi-a placut.am participat la multe intruniri de motoare din america si europa dar se canta si altceva[de exemplu ultima data in state,s-a cantat doar muzica country.;as fi putut sa-i invit de exemplu pe desperado ca imi sunt prieteni[si eu sunt chitarist si lui vlad spatar,basistul,care e din marca,satul meu natal,eu i-am dat primele lectii de chitara,chiar daca m-a depasit demult.in loc sa multumim lui Dumnezeu ca de fiecare data ajungem acasa bine cu motorul si nu am ramas pe sosele,ne desenam draci pe motoare.poate nu inteleg eu.oare chiar are legatura una cu alta?cu respect,ducu

 

 

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai fratilor,stiti ce nu inteleg eu? ce are de a face muzica asta draceasca cu noi sau motoarele[la simleu s-a cantat aproape tot timpul muzica satanica[sANGE,e.t.c]a fost singurul lucru care nu mi-a placut.am participat la multe intruniri de motoare din america si europa dar se canta si altceva[de exemplu ultima data in state,s-a cantat doar muzica country.;as fi putut sa-i invit de exemplu pe desperado ca imi sunt prieteni[si eu sunt chitarist si lui vlad spatar,basistul,care e din marca,satul meu natal,eu i-am dat primele lectii de chitara,chiar daca m-a depasit demult.in loc sa multumim lui Dumnezeu ca de fiecare data ajungem acasa bine cu motorul si nu am ramas pe sosele,ne desenam draci pe motoare.poate nu inteleg eu.oare chiar are legatura una cu alta?cu respect,ducu

Gusturile se impart si zona noastra se pare ca a fost benefica metalului de'alungul anilor.Pe la anu o sa mai difersificam pe cat posibil genurile de muzica si o sa avem trupe de tot soiul.Chestia cu dracii desenati pe motoare nu este decat una cu iz artistic si caracterizant al stilului rebel de viata al bikerilor,sau ma rog fiecare percepe in felul lui.. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator montecristo

cred ca sunt singurul carui ii place piesa ta. eu nu pot fi numit "roacher" nici motociclist. inca nu apartin nici uneia dintre categorii. cu timpul poate. eu abia ce am descoperit toate acestea. nu am avut timp sa ascult atata muzica cat restul dintre voi. dar incet incet invat si eu. eu mai mult cu linkin si cei de restul lor, coldplay, alea, alea. si house mai ascult din cand in cand. inainte imi placea mult dar gusturile se schimba, cu timpul. bafta si asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca sunt singurul carui ii place piesa ta. eu nu pot fi numit "roacher" nici motociclist. inca nu apartin nici uneia dintre categorii. cu timpul poate. eu abia ce am descoperit toate acestea. nu am avut timp sa ascult atata muzica cat restul dintre voi. dar incet incet invat si eu. eu mai mult cu linkin si cei de restul lor, coldplay, alea, alea. si house mai ascult din cand in cand. inainte imi placea mult dar gusturile se schimba, cu timpul. bafta si asfalt uscat.

criza de personalitate :) :)

:laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect!Superba!Da' de
ce zici?

 

Nu e rea , dar e cam prea mult pentru mine . Adica nu ma omor asa mult cu rockul , abia sunt la inceput . Momentan o iau usor , pe balade si genul asta . Dar de

ce zici ? :)

 

Mi-am mai adus aminte de

din vremurile in care eram CS-ist . Enjoy ! :laugh:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • ivan pedala changed the title to Muzica pe care o ascultăm

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...