Sari la conținut

TOP CASE


Postări Recomandate

La mobra mea am un maner in spate.

 

Vreau sa iau un topcase (cam 40 litri). Problema e ca imi trebuie un rack adaptat la modelul meu de motor.

 

Cand cumpar un topcase (nou) ... cu ce vine in afara de cutia propriu zisa?

 

Mentionez ca decat sa dau 50 euro pe topcase si 80 euro pe rack mai bine ma impusc.

 

Ideea e: cu ce vine in dotare un topcase ca sa stiu ce pot adapta eu? Va fi 'home made'

 

Nu mai vreau sa o chinui pe prietena mea. Ea cara mereu rucsacul si nu e tocmai usor sau comod.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Normal la alea de firma si nu numai vine cu totul cu suport suruburi cleme etc etc

Te contrazic.Separat cumperi sau construiesti suportul metalic care se prinde de cadru.

Ex: 10022475 TC-TRAEGER FIVE STARS

GSX600F'98-00/750 F'99-02 SUZUKI GSX 600 F-U/U2 (GN72B'96)

Sofort lieferbar

99,95

post-42-1117651219_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

eu am vazut ca la un top case mai primesti o placa,de care se prinde si se desprinde cutia cu ajutorul cheii...si placa asta vine prinsa cu suruburi de un suport care este fixat de motor. Acest suport cumperi separat fiindca difera de la motor la motor.. Dar mai nou motocicletele noi sunt standardizate, si suporturile sunt bune pentru mai multe tipuri de motociclete..

www. louis.de acol gasesti o mare varietate de accesorii..

post-42-1118793509_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baiazid,vrei neaparat de firma?Eu de ex. ma gandeam sa intreb la astia la First Bike daca vand si separat ca am vazut ca au montate si pe scutere si pe moto.Totul e sa nu se arunce la cascaval, ca in rest am vazut ca nu-s chiar asa urate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

In mod normal un top-case vine cu placa de prindere(talpa) si atat. La enduro-strada, de exemplu, mai toate au in spate o "platforma" pe care se poate prinde usor in suruburi orice fel de talpa pt topcase. La vitezane e mai greu , nu au fost proiectate ca utilitare :)

 

 

P.S. Puteti lua in considerare optiunea pt un top-case la mana a doua, mie, unul, preturile la cutii noi mi se par MARI.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...