Jump to content

Recommended Posts

Caut sa cumpar prelungire aripa fata BMW R12GS 2007.

Ma poate indruma cineva?

Bineinteles, nu la reprezentanta.

Multumesc!

Bineinteles, nu la reprezentanta

Nu musca nimeni la reprezentana, cred :D Si oricum nu au acolo, daca am inteles corect ce-ti trebuie.

Gasesti sigur la Wunderlich.

Caut un pret bun. :-) Multumesc pentru sfat, KHK!!!

» Post actualizat in 12 Feb 2017 08:51

http://www.wunderlich.de/shop/de/schnabelverbreiterung-beak-extenda-27840-102-1.html

» Post actualizat in 12 Feb 2017 08:53

https://shop.touratech.de/kotflugelverbreiterung-fur-bmw-r-1200-gs-schwarz-bis-2007.html

Caut un pret bun. :-) Multumesc pentru sfat, KHK!!!

Cu placere dar, cum am zis si cu alte ocazii, nu mai aveti fobia asta de "reprezentanta" pana macar nu verificati! S-ar putea sa ai surprize placute sau sa fie tot p-acolo. Si la piese, si la accesorii, si la orice.

Ma rog, daca cineva imi arata de exemplu ca un crashbar la BMW costa peste 300 € iar de la SW Motech; Wunderlich sau nu stiu ce alta firma imi arata un rahat de crashbar din teava ordinara de "numai" 220 €, imi pare rau dar nu se pot compara, ca ala de la BMW (ca si cel de la TT) este din inox si comparam mere cu pere.

Uite de exemplu produsul original BMW: http://www.bmw-motorrad-store.de/bmw-schutzblechverbreiterung-r1200gs-bis-2007.html

Si daca vrei, uite alt vanzator maricel de accesorii BMW, firma Hornig: https://www.motorradzubehoer-hornig.de/BMW-R-1200-GS-Adv-und-HP2/Carbon-GFK/Schnabelverbreiterung.html

Am intrat in posesia certificatului de garantie al amortizorului: 170-210, cu preload 9 mm, pentru greutatile 90/55/35 (parca).

Am scos motorul azi la o plimbare mica (50 km), insa nu pot sa ma pronunt prea mult, pen'ca am mai dat de zone alunecoase si am mers cuminte. Plus ca de o luna nu m-am mai urcat pe motor, iar inainte am folosit 2 luni un amortizor de imprumut, care sigur nu era de GS, extrem de teapan. Singura observatie - pare un pic mai inalta decat cu cel anterior (cam cu un cm).

Vine ea, primavara!

Salut,

Am reusit ieri sa fac cheia de la mobra sa functioneze si pe topcase-ul givi trekker 52 ... deci se poate pentru cine o fi curios.

numai bine,

paul

Am 2 amortizoare wp fata spate cu 300 lei ramase de la r1200gs 2005, daca intereseaza pe cineva.

Postez pentr un prieten care nu isi mai stie parola ca sa intre aici pe forum. Side-case-uri Heavy Duties pentru BMW 1200 GS, din cate stiu eu au fost folosite de doua ori. Pret 450 de euro. Se pot vedea in Timisoara, si eventual luati legatura direct cu el - Cata 0721354098, 0741206666. post-30087-0-77095600-1487830632_thumb.jpgpost-30087-0-61253200-1487830640_thumb.jpgpost-30087-0-02721200-1487830661_thumb.jpgpost-30087-0-07518400-1487830679_thumb.jpgpost-30087-0-13964800-1487830692_thumb.jpgpost-30087-0-55675600-1487830700_thumb.jpg

Am luat amortizoarele de la Adi. Mi-au ajuns prin posta intr-un ditamai pachetul :)

Acum, le-as vinde si eu pe ale mele cu tot cu cricuri (eu am low suspension WP minus 30 mm).

/index.php?/topic/670799-bazar-vanzari-si-cumparari/page-101

Evident, as fi interesat de in schimb dar numai pentru cricuri.

Edited by dellnegro

Am luat amortizoarele de la Adi. Mi-au ajuns prin posta intr-un ditamai pachetul :)

Acum, le-as vinde si eu pe ale mele cu tot cu cricuri (eu am low suspension WP minus 30 mm).

/index.php?/topic/670799-bazar-vanzari-si-cumparari/page-101

Evident, as fi interesat de in schimb dar numai pentru cricuri.

Viermele din hmm ... pardon, si-a facut treaba si mi-am cumparat si cricuri :)

Nu mai am de ce sa fac schimb ...

Raman su piesele la vanzare.

Vand doua cauciucuri ,față si spate, Karoo 3, Noi, puse pe motocicletă. Nu are parcurși decat maxim 10 km.

M-am hazardat, nu sunt pentru mine!

Dimensiuni 110/80/19 si 150/70/17

Daca le doreste cineva rog sa ma sune ca intru f rar aici. 0754789987

Postez de pe telefon si nu stiu sa pun fotografii dar pot trimite pe alte variante

Pretul lor este 650 lei si transportul gratuit.

Am scris si pe forumul de lc si m -am gindit sa impart aceasta informatie si cu voi . Daca vreti sa va schimbati lichidul de frina in aceasta primavara dati o fuga si pe la tibi . Are un produs deosebit care imbunatateste frinarea considerabil. Doar sa ii spuneti sa va puna ce lichid are el pe mobra lui.

piese marunte (bmw) de pe unde comandati ? am pierdut o saiba de plastic din ansablul care sustine parbrizul si-a vrea sa-l pun la loc totusi ca ma cam bate vantul .

Cred ca cel mai simplu e la dealer. Pentru repere asa mici nu are rost sa te complici cu altii. Sau motorworks.co.uk. Asta daca vrei sa fie saiba de plastic "originala".

Salut.

Trebuie sa schimb gumele [ 1200gsa] nu prea ma dau pe aratura cu ea mai mult asfalt asta este si nu stiu ce sa mai iau ?

1 michelin anakee 3

2 metzeler tourance next

La bani cam tot pe acolo michelin-ul o idee mai ieftin ma intereseaza care rezista mai mult in conditii normale de rulaj .

Ceva sfaturi/ pareri ,,,,,,, multam anticipat .

Edited by vik55

Salut.

Trebuie sa schimb gumele [ 1200gsa] nu prea ma dau pe aratura cu ea mai mult asfalt asta este si nu stiu ce sa mai iau ?

1 michelin anakee 3

2 metzeler tourance next

La bani cam tot pe acolo michelin-ul o idee mai ieftin ma intereseaza care rezista mai mult in conditii normale de rulaj .

Eu am avut mezteler si acum am anakee 3. As merge din nou pe meztler, mi-au placut mai mult, din pacate am fost fortat sa schimb cauciucurile pe fuga si a trebuit sa iau ce era pe stoc... Mie greu sa argumentez preferinta in afara de un zgomot pe care-l face Anakee 3 ... Altfel toate gumele m-au dus 20.000 km decent.. Ma rog A3 au 10.000 dar nu vad de ce n-ar mai merge inca 10.000

Vand doua cauciucuri ,față si spate, Karoo 3, Noi, puse pe motocicletă. Nu are parcurși decat maxim 10 km.

M-am hazardat, nu sunt pentru mine!

Dimensiuni 110/80/19 si 150/70/17

Daca le doreste cineva rog sa ma sune ca intru f rar aici. 0754789987

Postez de pe telefon si nu stiu sa pun fotografii dar pot trimite pe alte variante

Pretul lor este 650 lei si transportul gratuit.

nu mai e valabil...

Salut.

1 michelin anakee 3

2 metzeler tourance next

Salut,

Eu m-as uita si la Pirelli Scorpion Trail 2. Gasesti pe net gramada documentatie si comparatii cu alte branduri (https://www.pirelli.com/tyre/ww/en/news/2016/05/18/pirelli-scorpion%E2%84%A2-trail-ii-wins-the-enduro-street-tyre-comparison-test-carried-out-by-the-german-magazine-motorrad/ - la un prim search).

Mie mi-au placut in primul rand din motive de aderenta pe ud.

stima,

paul