Sari la conținut

intalnire scuteristi


cpm
 Share

Postări Recomandate

Datele lor de contact sunt:

Str. Gelu nr.17 , Timisoara

Tel. 0740 057 017 sau 0256 221 266

maxiscooter@maxiscooter.ro

 

Mai bine ii suni tu si intrebi ca sa stii exact. Eu stiu ca s-au organizat curse in paralel cu cele de viteza, pe aceleasi circuite (din cate stiu Vik-Arad si Tg Mures parca).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa revenim on-topic: Cati dintre voi vin maine la arc?

Dam o tura si pana la Karting pe centura.... e deschiderea magazinului de piese moto, plus o demonstratie de forta a echipei Fire (cred) pe circuit!

 

Se baga cineva? Io de-abia astept!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu vin... :o

Dar tine minte ca mai mult de 55-60/h nu am de unde, iar la demaraj... ma cam impinge melcu' din spate la plecare :blbl:

A,si tre' sa trecem si noi daca e pe la o benzinarie, sa mai bag 2 litrani + uleiu' aferent...

Si dupa aia... :wave:

 

Bafte ! Si sper sa vina mai multa lume cu moto mici de data asta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Solly man, dar pe la 19:30 s-a hotarat toata lumea (aproape) sa mergem la MotoBoom (mag. ala nou de piese moto - cel putin asta am inteles ca e). Sa-mi fie rusine, am fost acolo si habar n-am la ce am fost !! :blbl:

Dar ca tot romanu', m-am bucurat ca s-a dat de papa pe gratis :) Asa ca am beut si eu un pahar de zuc si m-am zgait la nenii aia care se dadeau pe pista. Apropos, e vorba de pista de pe shoseaua Pipera-Tunari, ca am uitat sa mentionez unde.

Si apropo de motorase mici, m-am simtit si eu bine ca ray era la blana si eu mai aveam sa-i dau acceleratzie :wave:

Ma mai bucur pana Sambata, cand isi da jos limitatoarele, ca dupa aia o sa fie :o motoru' lui, iar eu tot melcu' din Carpatzi...

 

Toate bune, si eu unul chiar m-am simtit bine. Nu stiu de ray, ca saracul numai pe capul lui am stat, si el un baiat de nota 10 :o. Si conduce f.f.f.f preventiv, tot respectul, nu stiu saracul cum de a reusit sa il loveasca dobitocu' ala cu taxiul...

 

L-am cunoscut si pe Aleko, care s-a dovedit un tip extrem de saritor. Imi pare rau si o sa-mi cer scuze personal ca nu am mai dat de el sa-mi iau la revedere.

 

Jurnal de calatorie incheiat :P

 

Asfalt uscat va doresc, si sa ne vedem cu bine Miercurea viitoare !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toate ca toate..da ma gandeam pe drum....

Maama daca pun acu o frana, venim gramada amandoi :blbl: :o

ca ale mele ingheata si ale lu MC sunt ca si inexistente :) :P

 

Deci la acceleratie si top speed, (deocamdata) sunt mai jos; da la frane.... "te fac fraiere" :wave: :o

Editat de ray
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa.. si data viitoare sa fiti mai multi va rog!

2 pt inceput e ok... dar vreau ca la un moment dat sa "tarasc" dupa mine fo'10-20 de mopeduri Piaggio :wave:

that's going to be fun

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Toate ca toate..da ma gandeam pe drum....

Maama daca pun acu o frana, venim gramada amandoi :o :)

ca ale mele ingheata si ale lu MC sunt ca si inexistente :P :bounce:

 

Deci la acceleratie si top speed, (deocamdata) sunt mai jos; da la frane.... "te fac fraiere" :wave:  :o

Mah frana la moped se face printr-o tehnica nija speciala (2 teneshi chinezesti proptiti in asfalt) :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu evident, voi veni... Chit ca rad toti de mine ca's ditai animalutzu' pe un moped si mai am si casca aluia care "respira greu" din reclama :blbl:

Si bueeeeyyy, mi-a iesit kktu' ala de camasha de la cablul de frana spate prin prindere (aviz amatorilor, nu va luati camasi romanesti de 30.000 ca sunt de cacao !!) de aia nu aveam frane ! Acu' fara misto, chiar franeaza si a mea, asta e, danseaza, scartzaie, partzaie, da' nu ma sui pe tine daca pui frana. Pai tu compari frana ta pe disc cu tamburii mei ? Eeeee, pai ce ferodou' meu ? :o

Hai ca ne vedem Miercuri, daca nu "intru in tine" prin Bucuresti, ca mi s-o buli la un moment dat si cablul de la frana de fatza... Si sa vezi atunci ce te alerg !!! :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va invit sa ne intalnim astazi la mitingul aviatic din Baneasa. Eu ieri n-am avut acces la forum (nu stiu de ce), asa ca e cam din scurt dar... poate sunteti pe faza!

Voi fi acolo pe la 11:30. Poate mergem la o plimbarica dupa! Ce ziceti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fain meetingul aviatic... faina si plimbarea...desi am fost (iar) singur.

Am fost din nou pe centura la motoboom, am vazut o armura la doar 71 euro si cred ca o sa o cumpar.

 

Ne vedem la arc! :banana:

post-36-1119395092_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost astazi la arc si nu am vazut decat un NRG si un moped culoare brun cred, eu zi ZIP-ul lu fratemiu in rest sunt cam rari scuteristi astia sau comozi

CE FACETI MAH DORMITI MIERCUREA DE LA ORA 18????????????????? :drink:

AAAA am vazut si un Malaguti fantom Proprietarul lui are un rs de 125 cu cutia de vit varza ,ca altfel ar fi venit si el cu motorul SI un atlantic de 500 cc in rest motoare .......... Mai este pana le ajungem din urma ,nu ca nu ar fi in bucuresti scutere dar in zona aia trebuie PERMIS. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate nu ma voi putea alatura voua Duminica, pentru ca din nefericire, cum se intampla la toate chestiile second, repari una si se strica alta.

Mi s-a rupt in 2 jumatatzi fulia de la transmisie asadar ciuciuca moped pana Miercuri-Joi cand SPER sa fac rost de alta

O sa vin Miercuri la intalnire totusi, chiar fara moto.

 

Numai bine, si un week-end cat mai placut va doresc !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai noi scuteristii sa ne intalnim in alta parte de ce neaparat la arc??

199679[/snapback]

ca sa vedeti si voi motoare adevarate. Ce, ti-e rusine cu ce ai? sau nu stii cazuri e r1+scuter sau f650+rm250+moped ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum ma bag si eu cu toate ca sunt mult prea departe ca sa apar pe acolo ...

Nu cred ca a zis cineva ca ii este rusine cu ce are. Dupa cum se stie, cu scuterul iti faci cel mai bine treaba in oras si de multe ori, le poti "da fum" multora cu motociclete "adevarate" care nu au loc sa se bage intre masini.

Dar nu stiu de ce, de multe ori am observat o usoara deradere a scuteristilor in fata unor alte categorii de motociclisti, din partea unora dintre noi (sau a scuterelor in comparatie cu motocicletele).

Nu va spun ce sa faceti, sau cum sa va organizati, dar atitudinea lui DMW mi se pare corecta:

acolo se intalnesc motociclishtii!!!

Cu scuterul e cel mai bine sa apari "cand este multa lume" pentru ca atunci isi poate pune in evidenta calitatile. Imi cer scuze daca am fost in plus!

Editat de wabit
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate nu ma voi putea alatura voua Duminica, pentru ca din nefericire, cum se intampla la toate chestiile second, repari una si se strica alta.

Mi s-a rupt in 2 jumatatzi fulia de la transmisie asadar ciuciuca moped pana Miercuri-Joi cand SPER sa fac rost de alta

O sa vin Miercuri la intalnire totusi, chiar fara moto.

 

Numai bine, si un week-end cat mai placut va doresc !

199479[/snapback]

ai vorbit cu mine la tel de fulie dute la mine la service si-ti da fratimiu o fulie pt mopedul tau ,te intelegi cu el la pret e baiat bun .

Eu sunt plecat in concediu si nu pot sa vin la arc dar poate vine fratimiu sigur

suna-l si vorbeste cu el tel 0721963162/sau0746221401 :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...