Sari la conținut

Accident Din 2006 !


RENEGADE
 Share

Postări Recomandate

Sa imi fie cu iertare, eu am vorbit duminica cu ea ..vroiam sa ii urez.... Cum poti spune in numele ei ca "sa rezolvat".Te intrebi ce este in sufletul ei cand vede peste tot scris " are banii" si ea de fapt nu iii are. Ar trebui draga mea sa ai o baza inainte sa afirmi asa ceva si baza ar fi banii in cont...si cum ea nu iii are inca.......Pana la urma sper sa nu fie o dezamagire pentru ea...Sun-o si intreab-o ...daca e adevarat ce zici aici....Asteptam sa confirmi..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

te rog frumos nu te agita, banii nu sunt intrati in cont, nu toti cel putin. dar vor fi virati. scuza-ma dar nu e cazul sa panichezi. daca noi am spus o chestie si daca noi avem certitudinea asta, nu ar trebui sa fie aceasta agitatie. noi nu am lasat-o balta si ii suntem alaturi in continuare, asa cum poate fiecare dintre noi, si vom fi alaturi de ea pana la capat. si pentru linistea ta si numai, voi posta in clipa in care vor fi virati toti banii. trebuie parcursi cativa pasi pana la umplerea contului, asta nu inseamna ca nu se va intampla.

 

nuka nu o spune in numele ei, ci in numele nostru si al celor care i-au asigurat plecarea la operatie. nu am vorbit cu Tilica din deal sa-i completeze suma, discutiile sunt purtate cu oameni seriosi care nu se joaca cu asa ceva.

 

nu e nici o dezamagire, termina cu scepticismul, te rog :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil ca treaba asta trebuia precizata de la inceput, intrrucat io, care-s mai ca noaptea de felul meu, am inteles ca s-au strans toti banii. Am presupus ca urmau sa fie virati in cateva zile (din motive de banci), dar nu stiam ca nu s-a intamplat asta pana acum.

 

Sunt de acord cu Ralucone, oamenii care au zis ca fac acest gest extraordinar sunt oameni seriosi. Acum, intre noi fie vorba, nu e chiar simplu sa acoperi o suma atat de mare...

 

Pentru linistea tuturor, ar fi bine, Ralucone, sa postezi cand se va intampla fericitul eveniment si poate si Mirela, cand prinde cateva clipe libere, sa ne spuna cum sta cu conturile. Trebuie luat in calcul si faptul ca, in afara de operatie, urmeaza o perioada de recuperare care inseamna alti bani, alta "distractie"...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dap, Kali, asa voi face. Cat despre recuperare etc., am sa mai spun odata ce-am spus si pe topicul cu Motocab, vom continua cu actiuni pentru Mirela, pentru a-i acoperi si sederea in China si recuperarea de dupa. Keep on rolling like a stone... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai linistita ca nu ma panichez..dar multe lucruri nu se leaga...si sper ca Mirela sa nu fie pusa intr-o situatie urata.(Ai anuntat ca;i n total am strans 9000 de euro (Motocab); ea a plecat dimineata cu 2400 euro si 51- 52 mil lei din care sau scazut (f+c).La Antena ai spus ca s-a strans peste 10000 de euro.Te ai gandit ca poate cineva sta cu pixul si noteaza si spune;Ia uite ca a strans banii si ea tot vrea! Si de la suma stransa pana la sumele data e distanta mare...Si acum orice venit in plus pentru ea inseamna recuperare...speranta mai departe.

Editat de yamarose
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci repet, ca sa fie clar: sambata aveam o suma, duminica mai crescuse suma, dupa care au urmat alte confirmari. din partea mea poate sa stea oricine si cu calculatorul, noi stim foarte bine ce si cum, ok?

 

si te rog renunta si la "sper ca Mirela sa nu fie pusa intr-o situatie urata" pentru ca in mod indirect ii insulti pe cei care au ajutat-o si o ajuta in continuare. inteleg ca-ti faci griji, si noi ne facem dar nu din punct de vedere al banilor. Mirela nu are nevoie sa fie asaltata cu telefoane din toate partile cu "ai strans banii? cum, nu-s toti? ai strans banii? cat ai pana acum? mai trebuie?" si tot asa. este foarte frustrant pentru ea, poate nu intelegeti.

 

si poate nici anuntul de pe topicul cu Motocab nu a fost suficient de clar, ma mai repet: MIRELA VA AVEA TOATA SUMA NECESARA OPERATIEI, INSA VA NECESITA MAI DEPARTE BANI PENTRU SEDEREA IN CHINA SI TRATAMENT, SITUATIE DE CARE TOT NOI NE VOM OCUPA, PRIN ALTE ACTIUNI.

 

Si pentru a evita alte furtuni in paharul cu apa, cei sceptici sau neincrezatori ma pot contacta in privat. Mirela citeste si pe-aici si ar fi inteligent sa evitam orice situatie care ar putea sa o ingrijoreze sau sa o sperie in vreun fel.

 

Toate bune

Raluca :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Draga lume ...noi avem incredere in sponsori care au promis, sunt oameni de cuvant. Sa avem putin respect fata de "Actiunile " care au avut si vor avea loc.

Si haideti sa nu aruncam cu oua, rosii cas sumpe....Sa avem rabdare...Ca mi e mi se pare ca incepe greul de acum....ca va trebui sa incep sa ma ocup de multe formalitati ...Asa ca faceti lista de pile care cum aveti....Am nevoie de una pila bucata la CNPAS sect 2 ca mi -au scazut astia pensia la revizuire...

Va pup...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa fie asa cum zici tu ...dar ma indoiesc. A trecut prea mult timp...Donatiile se fac intr-o zi...transferuri bancare maxim 3 zile...

 

:P

Eu cred ca traiesti pe alta planeta. :) Cum poti sa pui la indoiala ceea ce s-au chinuit sa faca oamenii pentru Mirela? :( (Apropo, felicitari pentru actiuni! :laugh: )

Termina cu prostiile astea! Ninja nu-i ca-n filme.

 

 

Toate cele bune!

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din greseala am dat pe net de acest site. Ce mai stiti despre ea? S-a operat? I-au ajuns banii? Ca nu mai vad nimic aici!

 

http://www.speranta2007.ro/index.php

 

 

Situatia este cat se poate de clara. In acest moment nu este toata suma necesara operatiei in contul Mirelei,INSA foarte curand VA FI. Operatia va avea loc in septembrie.Pana atunci mai sunt anumite formalitati care trebuiesc rezolvate.

 

Sper sa fie asa cum zici tu ...dar ma indoiesc. A trecut prea mult timp...Donatiile se fac intr-o zi...transferuri bancare maxim 3 zile...

 

 

Nu mi-o lua in nume de rau dar daca ai indoilei in privinta celor care au garantat ca vor acoperi toata suma,(oameni pe care tu nici nu ii cunosti) te invit sa acoperi suma oricand doresti. Bani in plus nu vor fi niciodata. Mai este si recuperarea :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa fie asa cum zici tu ...dar ma indoiesc. A trecut prea mult timp...Donatiile se fac intr-o zi...transferuri bancare maxim 3 zile...

 

 

de fapt pe tine ce te deranjeaza? nici un efort nu a fost facut in zadar. sau tii neaparat sa demoralizezi un om care crede in eforturile facute de cei carora le-au pasat si care au putut contribui intr-un fel sau altul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Personal, cred ca RENEGADE a aflat ceea ce il interesa. Nu cred ca e nevoie de-un flame aici pe marginea acestui subiect.

In consecinta, propun ca topicul sa fie inchis. Iar daca pe viitor mai apare cineva cu idei de genul celor de mai sus :laugh: , PM catre cei care au reusit sa readuca zambetul pe buzele Mirelei.

Numa` bine!

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:laugh: :) :P In aceste clipe eu am nevoie de liniste, pentru a ma pregati pentru ceia ce ma astepta, interventie, recuperare.....greul de abia acum incepe... Cei care tulbura apele pe aici nu se gandesc ca imi fac mie rau? M-am saturat de telefoane, PM , de cei care vor explicatii....am ajuns la capatul puterii. Cred ca ma intelegeti sau macar incercati timp de o secunda sa va puneti in locul meu. Gata ....Dupa interbventie voi arata prin facturi ce am facut cu banii stransi de la LICITATIA ANULUI ( 183 MIL LEI), MOTOCAB( 2400 EURO SI 36 MIL LEI)

Va multumesc tuturor care ati fost alaturi de mine.Totul vreau sa se termine aici.

Rog din suflet Administratorul sa inchida acest subiect

Multumesc.

Editat de mirmir
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

oricum vom posta extrasul de cont in curand, pentru a spulbera alte indoieli. hai sa lasam subiectul asta sa se stinga, ok? avem lucruri mai bune de facut :laugh:

 

 

EDIT:

 

Si pentru a inchide toate gurile rele, am placerea sa va anunt ca au intrat toti banii in cont. Saptamana care vine vom posta si extrasul de cont. So this is it, Mirela pleaca la chinezi pentru operatie :)

Editat de Ralucone
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc OMULUI cu suflet care a donat in cont diferenta de suma. Nu pot da nume, doar ca stiu ca este un motociclist si a avut si el un accident chiar daca nu a fost atat de grav ca al meu,stie ce inseamna ....accident- suferinta-lacrimi-operati- recuperare...Cat despre ajutorul material.....nu am cuvinte....sunt bani care nu au nici un fel de importanta financiara.....sunt bani care inseamna speranta. SPERANTA ca odata.........va fi un nou inceput.

Chinezii pazea ca vin..........

Editat de mirmir
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...