Sari la conținut

Detinatori de Yamaha R1


kima
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Stop. Ajunge. Oricum niciuna din parti nu a spus nimic despre Motociclismul cu R1 si nici macar cu mobra...

 

Linisti ti va si povestiti ce-ati facut frumos in vara asta si ce ati adus sau distrus la motocicleta voastra sau comportamentul vostru k si pilot.

 

Scarmanatul rahatului va rog sa-l ignorati.

 

P.S. Deci FRM ti-a cerut taxa de inscriere (este normal) doar nu vroiai sa plateasca Statul Roman (adica noi toti) k tu ai ales sa mergi in Champ Unguresc...

 

Ce treaba are RoSBK??? Aia (privatii) nu-ti pot cere taxe decat pe cursele facute de ei ce includ taxa de participare pe o cursa sau doar antrenamentele aferente acelei curse, si mai exista o taxa de 50 euro RoSBK 2012 ptr cei ce vor sa intre in acest Championat Privat si taxa este menita sa acopere cheltuielile intregului sezon de inregistrare a evolutiei respectivului Sportiv.

 

Nu am nimic cu Ungurii si defapt am cu toate natiile, chiar si cu Romanii daca cer ceva fara sa ofere nimic.

 

Tu esti Roman sau Ungur?

Esti nascut sau traiesti in Romania?

Sau esti din Ungaria si vorbesti limba Romana si daia scrii pe aici?

 

Oricare ar fi raspunsul tau la aceste 3 intrebari sa sti k nu-ti va da nimeni dreptate aici k tu- Roman sau Ungur sa castigi banii in Romania si sa platesti taxein Ungaria. Asta inca nu s-a inventat si daca a tinut si va tine in cazul tau sa sti k nu te va face pe tine mai bun sau mai recunoscut ci va atrage disgratie din partea Oamenilor-Motociclistilor ce afla asta.

 

Documentul de mai jos spune cine a reprezentat si cine sunt Championii Romani in Motociclism pe 2012 si face parte din acea taxa pe care o platesc Sportivi Romani FRM.

 

O zi buna.



P.S.

 

YZF R1 2007 RaceTek Sabin Zabarcencu Vice Campion SBK National: 2 Istambul Park (circuit) 2 Arad (aeroport) 1 Pleven ( Aeroport)

 

A fost greu si periculos sa merg la cursele pe Aeroport dar am reusit sa merg fara sa o tavalesc deloc in acest sezon si sa obtin locul secund.

 

In fata mea BMW 1000 si in spate k nr puncte Mistode BMW 1000rr. Deci Yamaha tine pasul.

campionii-federatiei-romane-de-motociclism---2012----3 (1).pdf

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E atat de discutabil clasamentul asta la FRM cand locul 3 in clasament (Mistode a participat doar la etapa de la Istambul parca) e la ani lumina (ca timpi) in fata locului doi, pe oricare circuit i-ai pune. E atat de anacronic campionatul national FRM...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator gabriel58

mie nu imi trebuie sa-mi dea nimeni dreptate aici,dar ca sa platesti sa te dai in alt campionat nu e corect parerea mea,nu e de bani aia,dar nu ne place ca cineva sa faca figuri pe bani nostri,asta e,la anu e gata pista aici la mures si aici putem sa facem figuri,atunci sa ii vad pe cocalari de pe tastatura ce stiu,sau o sa stea pe margina si saliveaza cum se dau alti.domnu sabin inteaba baieti din mures care te cunosc,in 2012 ai concurat in ceva campionat.??ciao

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie nu imi trebuie sa-mi dea nimeni dreptate aici,dar ca sa platesti sa te dai in alt campionat nu e corect parerea mea,nu e de bani aia,dar nu ne place ca cineva sa faca figuri pe bani nostri,asta e,la anu e gata pista aici la mures si aici putem sa facem figuri,atunci sa ii vad pe cocalari de pe tastatura ce stiu,sau o sa stea pe margina si saliveaza cum se dau alti.domnu sabin inteaba baieti din mures care te cunosc,in 2012 ai concurat in ceva campionat.??ciao

 

da, fetele din mures nu intreaba nimic :tomato: ?

imi place iecsprimarea ta :eek:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sabine, eu nu m-am dat nici in RoSBK, nici in Campionatul National, asa ca m-ar ajuta daca mi-ai raspunde la urmatoarele 3 intrebari:

1. Cati piloti romani aliniaza la start Campionatul National (cel recunoscut de FRM)?

2. Cati piloti romani aliniaza la start "Campionatul de amatori RoSBK"?

3. De ce crezi ca s-a ajuns la cifrele acestea?

 

Merci!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:crack: Daca citeste Mistode postul lui Sabin o sa cada pe spate si o sa se loveasca de marea aia de trofee castigate de-a lungul timpului.

 

Stiu ca sunt offtopic, dar mandria unora depaseste cateodata cerul :)))))

 

Sabin, tinand cont de algoritmul ales, conform calculelor tale esti teoretic cu mult in fata "amaratilor" din Rosbk, nu? Dar practic...? Al catalea ai terminat la ultima etapa si mai ales, la ce distanta de Mistode ? :pics:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pacat ca gogy de la mures nu mai concuraeza ,ca atunci sa-l fi vazut eu pe mistode,atunci avea de tras la motocicleta aia.

ai zis ca moto2005 e fratetu, dar tare mii ca esti tu. prea prea acelasi temperament il ai. daca cunosti expresia: parca ati fi neamuri sau de parca ati fi frati.

 

prea te lauzi, prea esti cel mai racer. dar totusi nu ne-ai pus nicio poza cu tine pe vreun podium, sau pe vreun clasament ceva. hmmmm ceva nu-mi miroase bine, si nu e de la mancarea de pe aragaz. ;)

 

scuze de offtopic.

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Campionatul National de SBK-FRM are menirea de a crea Sportivi noi si de a ajuta Sportul Romanesc si ramurile respective ce reprezinta.

2. Competitiile pe Aeroport (la care Mistode si ceilalti din RoSBK nu vin sau daca vin isi rup dintii si motoarele) sunt un ajutor enorm ptr atat Sportivi la inceput de drum sau cu finante mici cat si ptr cei avansati in stapanirea bolizilor in conditii dificile, acolo unde practic RoSbk isti nu pot exista Xtrimi care o fac si ionca bomba.

3.Competitiile RoSBK ptr mine si sezonul 2012 au fost doar 2 ua. Unal la inceputul sezonului (Serres) si urmatoarea la Slovakia Ring. Ambele aveau k tinta revenirea mea in forma din 2004 si ajustarea motocicletei mele (facuta din una ce-a luat un cap de pod la 200) sa devina o moto competitiva si sa raspunda cerintelor mele.

 

De la Slovakia n-am mai intrat in RoSBK din cauza atentiei catre EstEuropene unde am ratat 2 curse din sezon: 1 istambul din 2 si o Slovenia. In rest am mers la toate si inclusiv la cele din Romania.

Mistode este un Pilot si om de afaceri minunat care a reusit sa aduca la Start extrem de multi Piloti chiar daca taxele de participare sunt enorme.

 

VS FRM, la Istambul Park (Circuit de Mondiale) taxa 50 euro... Cum sa nu vina si Omul de afaceri Mistode??? L-a batut Pascota de ambele dati in ultimul tur k la Rossi vs Biagi...

 

Eu sunt mandru ca merg sub culorile steagului meu si k inca mai dau rezultate si am curajul si puterea de a duce motocicleta la linia de finish chiar si pe aeroport sau alte sporturi moto in care mai bantui.

 

Astia de ma intrebati cat e ceasu, ori nu stiti si va numiti prosti, ori stiti prea bine si ma puneti s-o spun eu k sa n-o faceti voi... Adica Politicieni ceva...

 

Salutari la TG Mures la toata Gasca de motoristi si sportivi ce intradevar vin in competitiisi urca pe podiumul Tarii Romanesti.

Salutari si afaceristilor din TG Mures care cu cap si ajutoare au reusit sa mobilizeze tot ce au si ce nu au k sa faca real primul circuit de SBK din romania VS obtiunea RoSBK Adancata ce dabia au sapat o linie dreapta...

 

TG Mures VA FI GATA in 2012 si va fi un circuit pe care se va desfasura Champ National. O parte din el...

 

Si acum ma intorc la ce-ati intrebat sa va raspund direct.

 

Toti ptr unu si unu va raspunde la toti :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E atat de discutabil clasamentul asta (Mistode a participat doar la etapa de la Istambul parca) e la ani lumina (ca timpi) in fata locului doi, pe oricare circuit i-ai pune. E atat de anacronic campionatul national FRM...

Anacondic mai repede. E plin de curbe Domnul meu si la cursele in care Dul Mistode n-a venit, sunt dalea unde nu intra cei fara sensibilitati extreme si unde nu te obliga sa mearga toti pe o guma si unde antrenamentul de cunoastere al pistei este ptr toti acelasi...

 

Daca el ar fi mers la o singura cursa pe Aeroport, mi-ar fi luat locul secund dar din pacate n-a sarit peste asta k n-ar mai fi venit nimeni sa dea 400euro pe o cursa RoSBK si ar fi fost la 50 euroi direct la ei acasa sau chiar si pe IstambulPark...

 

Am mers mai mult , am punctat mai mult si nu am cazut deloc. Cam asta inseamna ViceCampion... :mexicanwave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator gabriel58

VS FRM, la Istambul Park (Circuit de Mondiale) taxa 50 euro... Cum sa nu vina si Omul de afaceri Mistode???( L-a batut Pascota de ambele dati in ultimul tur k la Rossi vs Biagi...)

aici sunt deacord cu tine.il bate pascota pe orice pista il prinde,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sabine, eu nu m-am dat nici in RoSBK, nici in Campionatul National

1. Cati piloti romani aliniaza la start Campionatul National (cel recunoscut de FRM)?

2. Cati piloti romani aliniaza la start "Campionatul de amatori RoSBK"?

3. De ce crezi ca s-a ajuns la cifrele acestea?

 

1.Pai depinde de cursa, de unde s-a tinut si de interese. Pe Istambul au fost 5 la SBK Romani si restul din Asia, Turcia, Bulgaria, Sarbia, Iugoslavia etc...

 

2.Nu stiu exact dar un nr de 20-30 depinde de cursa si de fiecare.

 

3.FRM a cerut taxe dar nu a spus ce ofera caci Romanu de azi nu mai vrea sa citeasca ci sa i se citeasca... FRM nu face busines k ROSBK si nu a promovat pana acum ... De obicei vechea liga promova si eram ok dar vremurile s-au schimbat si FRM se va schimba si alinia la aceasta cerinta.

 

Cu multa placere.

 

Sabine, eu nu m-am dat nici in RoSBK, nici in Campionatul National

1. Cati piloti romani aliniaza la start Campionatul National (cel recunoscut de FRM)?

2. Cati piloti romani aliniaza la start "Campionatul de amatori RoSBK"?

3. De ce crezi ca s-a ajuns la cifrele acestea?

 

1.Pai depinde de cursa, de unde s-a tinut si de interese. Pe Istambul au fost 5 la SBK Romani si restul din Asia, Turcia, Bulgaria, Sarbia, Iugoslavia etc...

 

2.Nu stiu exact dar un nr de 20-30 depinde de cursa si de fiecare.

 

3.FRM a cerut taxe dar nu a spus ce ofera caci Romanu de azi nu mai vrea sa citeasca ci sa i se citeasca... FRM nu face busines k ROSBK si nu a promovat pana acum ... De obicei vechea liga promova si eram ok dar vremurile s-au schimbat si FRM se va schimba si alinia la aceasta cerinta.

 

Cu multa placere.

 

:crack: Daca citeste Mistode postul lui Sabin o sa cada pe spate si o sa se loveasca de marea aia de trofee castigate de-a lungul timpului.

 

Stiu ca sunt offtopic, dar mandria unora depaseste cateodata cerul :)))))

 

Sabin, tinand cont de algoritmul ales, conform calculelor tale esti teoretic cu mult in fata "amaratilor" din Rosbk, nu? Dar practic...? Al catalea ai terminat la ultima etapa si mai ales, la ce distanta de Mistode ?

 

 

Atentie mai baietei!!! Eu nu vorbeam de cursele voastre cu bicla in jurul blocului si cupele sau floricelele ce le castigati prin asta!!!

 

Mistode nu are cupe decat pe circuitele pe care s-a antrenat cu banutii (era sa zic vostri dar nu stiu daca esti un cotizant) are cupe din Championatul sau personal si nici de acolo pe toate k vine Pascota si Cazacu si-i baga ardeiul ...

 

Eu am mers la 2 curse RoSBK si la a doua cu mobra inca in dezechilibru am fost (la SlovakiaRing) pe locul SECUND adica 2 dar Dul Mistode m-a descalificat k am participat cu un slik fata din 2005-Pirelli si unul spate Dunlop din 2006... In loc sa merg cu Dunlop GP Racer din 2012...

 

Ce tare... Stiai asta sau vrei sa-i faci antireclama Dului Mistode???

 

 

FRM VS Mistode

 

Mistode: taxa 350, gumele 400, cazare drum si benzina minim 1000 la cort cu semintze...

 

FRM taxa 50 si restu fiecare cu ce are...

 

Alege tu ptr tine.

 

V-am pupat dar sunt ViceCampionul Romaniei si mor de bucurie.

 

Hai fetitele fricoase sa faca un dans la bara ptr mine si fratii mei.

 

Din diverse motive există și algoritmi încă neimplementați, teoretici...

Aia sunt defapt algoritmi prin care ai ajuns tu sa imi pui astfel de intrebari mie :funny:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca se incearca o denaturare a realitatii si o orientarrea a faptelor dupa un anumit fagas.

 

Cine il cunoaste pe Ionut Mistode stie ca e de o modestie si de un bun simt exagerate. Daca n-ai sti ca se da la curse ai zice ca a venit de la manastire.

Despre cat e de afacerist... m-as cam abtine in locul tau Sabine. Daca s-ar fi imbogatit din RoSBK, ar fi trecut primul la S1000RR si ar fi avut si motocicleta de frezerva tot S1000RR nu K9 sau ZX10 al lui Costin. Mai usor cu presupunerile astea despre banii altora si cu insinuarile. Nu e frumos.

Diferenta de valoare intre Ionut Mistode si Ionel Pascota e una foarte mica. Anul trecut Pascota a castigat titlul in campionatul national FRM pe pista de la Serres (in cursa au fost 4 piloti) iar Mistode a castigat titlul in RoSBK (Pascota s-a retras din motive de el stiute din acest campionat). In prima cursa din RoSBK 2011 ca castigat Choy, Mistode pe 2 si Pascota pe 4. Deci nu e unul care sa castige mereu. Pascota s-a retras de fiecare data din clasa 1000 in ultimii doi ani si a ramas la 600. Fiecare isi stie mai bine motivele si interesele. Daca ati fi vazut spre comparatie, anul trecut, grilele de start intre campionatul national si RoSBK ati fi ramas socati. La clasa 1000, la FRM 4 piloti pe grila in timp ce la RoSBK grila era full si asa e mereu. La 600 aceeasi discrepanta. Deci ce relevanta mai au aia 50 de euro taxa de participare? unde e concurenta? unde e valoarea sportivilor?



Mistode nu are cupe decat pe circuitele pe care s-a antrenat cu banutii (era sa zic vostri dar nu stiu daca esti un cotizant) are cupe din Championatul sau personal si nici de acolo pe toate k vine Pascota si Cazacu si-i baga ardeiul ...

Ionut a mai participat si la o etapa de anduranta la Doha si la Bol d'Or la cursa de 24 de ore. La inceput tot pe aeroport era si el cu ceilalti doar ca s-a chinuit sa faca ceva mai bun si RoSBK e un campionat veritabil in conditii adevarate.

Anul asta Ionut a castigat in fata lui Catalin Cazacu in ultima etapa. Ce rost au remarcile astea de doi lei?



Eu am mers la 2 curse RoSBK si la a doua cu mobra inca in dezechilibru am fost (la SlovakiaRing) pe locul SECUND adica 2 dar Dul Mistode m-a descalificat k am participat cu un slik fata din 2005-Pirelli si unul spate Dunlop din 2006... In loc sa merg cu Dunlop GP Racer din 2012...

 

Ai participat la clasa Rookies 1000 sabine. A fost singura grupa unde s-au impus cauciucuri GP Racer pt calificari si curse. Daca nu respectai regulamentul erai automat descalificat. Si ai iesit locul doi in spatele lui George Negrea care se da pe circuit de un an :)

Nu ai participat la SBK1000 unde se dau baietii tare. Dar puteai sa o faci si nu ai fi avut restrictia gumelor.

Nu te-a descalificat Ionut. Nu ai cunoscut regulamentul.



V-am pupat dar sunt ViceCampionul Romaniei si mor de bucurie.

 

Felicitari!

Daca vei continua in felul asta, "titlul" asta n-o sa insemne mare lucru nici pentru cei care nu te cunosc dar citesc ce mai scrii din cand in cand pe net.

 

In weekend-urile in care ai participat pe acelasi circuit cu Ionut Mistode la etape, ce best lap ai avut? Anul asta ai fost pe Serres si pe Istambul. Baga niste cifre ca sa nu lasam loc de interpretari si aberatii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator gabriel58

da ce e cu chestia asta,caci impune cu ce cauciucuri sa mergi,pai e clar ca cineva face afacere din cauciucuri,pai frate nu e gp aici in rosbk.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-ti impune nimeni sa participi. Regulile se cunosc dinainte. Daca vrei participi, daca nu, te duci de capul tau si te dai unde vrei. Unde e problema?

Poti participa in cursa cu ce gume doresti dar daca nu ai cauciucurile impuse de regulament, nu punctezi in clasament.

Editat de Cesar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...