Sari la conținut

Detinatori de Yamaha R1


kima
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pusese pe undeva anunt ca o vinde?

Nu, mi-a dat pm si ne-am inteles.

 

Nu cred ca are ghidoane race, care fac diferenta mare la pilotat, si-ti mai trebuie un sistem separat de schimbator de viteze, levier, suport si tija- e ca cel pozat de mine.

Am eu semighidoane in garaj, dar n-o sa le pun pe strada sunt cam incomode, doar daca ma duc la vreo etapa le pun repede si aia e. Daca cele stock au aceeasi lungime ca la modelul anterior nu avea loc pompa si trebuie pilita un pic prinderea sa aibe loc intre manson si jug dar vad saptamana viitoare exact.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte bine,toate imbunatatirile costa... stiu prea bine cum e sa cumperi una alta,nu le mai las pe motocicleta daca e sa o vand doar pe pretul pe care-l vreau eu ,am fost de cateva ori prost

ai facut o alegere foarte buna Shobo,ma bucur !

Editat de cmd
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie imi pare oarecum rau ca a vandut motoreta omu.

Parea ca o ingrijeste mai ceva ca pe un copil mic.

Sper sa aiba grija si Shobo la fel, sa ai parte de ea !

Sa vina Nicu si sa spuna ce motoreta urmeaza !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motocicleta nu avea anunt de vanzare pt ca, teoretic, nu era de vanzare. I-am dat un PM lui Shobo, am cazut pe un pret pe care ambii il consideram corect, am batut palma virtual :D si uite-asa motocicleta pleaca in dimineata asta spre el.

 

Pe viitor am doua variante din care sa aleg. Ma voi retrage putin in spate, voi analiza situatia de ansamblu si o sa iau decizia corecta. :D

 

Sper ca motocicleta sa-i aduca cel putin la fel de multe satisfactii cum mi-a adus mie.

:cheers:

 

L.E. Shobo, am plecat.

post-28093-0-49110700-1393654662_thumb.jpg

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma voi retrage putin in spate, voi analiza situatia de ansamblu si o sa iau decizia corecta. :D

cum adica? mai baiete, controleaza-ti vorbele :))

 

dar ai timp sa iei decizia corecta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am eu semighidoane in garaj, dar n-o sa le pun pe strada sunt cam incomode, doar daca ma duc la vreo etapa le pun repede si aia e. Daca cele stock au aceeasi lungime ca la modelul anterior nu avea loc pompa si trebuie pilita un pic prinderea sa aibe loc intre manson si jug dar vad saptamana viitoare exact.

Ghidoanele race normale, sint mai lungi ca cele stock, si se pot regla ca lungime, iti ofera loc suficient sa pui pompa de frina fara modificari. In plus, la Yamaha, inaltimea ghidoanelor race este identica cu a celor OEM, nu "afecteaza" durerea de spate. In plus , sint mai moi ca cele stock, nu se rup, doar se indoaie, oferind o amortizare perfecta pt rezervor. Asculta un om patit!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

^^6 si ce motorota pui la loc ?(ca fara motor sigur nu stai :crack: ) honda 2004-7 ai avut sigur nu mai vrei ,alea 2008+ sunt stricacioase ,suzuki2005-8....daca dai cu ele de pamant mai zdravan s-ar putea so aduci acasa in doua bucati ...kawasaki 2004-10 ....bune dar stricacioase si muuuult mai urate ca R1 ,o sa te plictisesti repede de zx10 !!merge bine dar trebe sa si placa (ochiometric) si la cum te cunosc ...:D

S1000RR ar fi o varianta buna daca ai bani.Daca nu ...i-ti spun eu, ai facut o maaare greseala sa vinzi R1 resoftat si cu QS ... :tempted:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta ma gandeam si eu. a luat-o si a tunat-o incet incet, iar acum da duma ca o vinde. dar, sa-l intelegem ca a facut si el un gest caritabil. :lol:

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata, din momentul acesta, Shobo este noul proprietar al fostei mele motociclete. :)

Shobo, sa aveti grija unul de altul si multi km frumosi impreuna! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gata, din momentul acesta, Shobo este noul proprietar al fostei mele motociclete. :)

Shobo, sa aveti grija unul de altul si multi km frumosi impreuna! :cheers:

Mersi, bafta si tie in cautarea viitoarei motorete. Acum asteptam doar vremea frumoasa sa iesim pe afara cu ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu spun ca sunt bune carenele de circuit "pe langa casa omului". Chiar daca vrei sa dai un simplu trackday, le-ai pus sus si la o eventuala tavaleala si-au scos banii, carenele OEM fiind o caruta de bani. Mai mult, carenele lui Shobo sunt impecabile. :)

Ultima mea poza cu jucaria. De acum incolo, o sa ne incante Shobo cu poze. :rolleyes:

 

post-28093-0-09762100-1393773444_thumb.jpg

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce faci ?Plangi ?Sau numeri banii ?:)

Tot n-ai spus ce urmeaza. La ce te gandesti .Dupa ce te uiti ?

Stau si analizez, le intorc pe toate partile. Mai astept putin si o sa iau o decizie. :P Oricum, in 2 saptamani o sa fie plin garajul, din nou. :)

 

 

Nu vine Shobo pe circuit. Doar crede ca va veni.

Anul asta ar trebui sa se finalizeze lucrarile la Tg-Mures. Mai e si Tg-Secuiesc si Serres-ul (dupa ce se asfalteaza) relativ aproape. Sau poate se da chiar la o etapa RoSBK, daca tot are mobra pregatita pt asta, cine stie? Raman la parerea ca sunt bune carenele de curse.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stau si analizez, le intorc pe toate partile. Mai astept putin si o sa iau o decizie. :P Oricum, in 2 saptamani o sa fie plin garajul, din nou. :)

stiu ca inainte de R1 te tenta un 999..

intrebarea mea e: 1098?????? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu ca inainte de R1 te tenta un 999..

intrebarea mea e: 1098?????? :D

 

Iar eu imi amintesc cand lauda un k5-6 1000 impecabil al unui (?)amic (?)vecin . Nicu pe GSXR :))))))))))))

 

Diavole ....nu va fi V2 va fi L4 aproape sigur :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...