Sari la conținut

Detinatori de Yamaha R1


kima
 Share

Postări Recomandate

240euro, noua , in cutie. Eu i-am cumparat-o, mai pot aduce si altele la pretul asta. Noi, noute.



6, nu uita de locktite pe filetele de la scarite, fiecare surub.

Vezi ca la levierul de schimbare treapta trebuie o mica tiganie, 2 suruburi cu flansa care sa imobilizeze rulmentul, altfel, se va misca destul de naspa. I-am montat aceleasi scarite lui Killer533.



Oricum, la 110euro, scaritele fac toti banii, footpegurile de rezerva costa 20$ perechea, aduse aici.

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jagi, te rog sa-mi aduci un set de footpeg-uri, sa le am de rezerva. Daca ma tavalesc la circuit, sa nu stau pe dreapta pt un footpeg.

 

Cand montez scaritele, te sun. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

am si eu Y danmoto, adus de Garcya ca nu trimiteau in Romanica; arata foarte bine si nu pare tiganie ieftina, il am pus de un sezon deja, n-a ruginit sau ceva si motoreta se incinge mai putin. Iti pun o poza cu el sa vezi cum arata. Eu am pus cover-ul ala de plastic peste ca parea prea goala acolo :)

attachicon.gifCAM00044 copy.jpg attachicon.gifCAM00395 copy.jpg

motoreta ai luat-o de la Horia sau de laTurcu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Jagi, ce intrebare am la tine. pompa radiala merge si pe etrieri normali? spre ex la mine, pot pune pompa radiala pe etrierii stock (brembo) sau invers. sa folosesc pompa normala si sa pun etrieri de pe radiala.

 

si care-i diferenta intre radiala si cea normala. in italia am avut ocazia de drive test la monsterul nou, care avea frana radiala, dar nu am reusit sa vad vreo diferenta. cei drept nu am mers sportiv incat sa solicit frana asa tare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare : as vrea sa-mi schimb bujiile (la r1'04 sunt date in carte ngk cr9ek) si nush de unde sa iau : de pe louis sau de pe ebay ?

ebay uk : http://www.ebay.co.uk/itm/CR9EK-NGK-SPARK-PLUGS-4548-TRADE-PRICES-/360205344725?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item53dde95fd5

 

Nu ma intereseaza atat de mult ca pret,30-40 de lei in plus sau in minus tot acolo sunt,dar as vrea sa fie originale.Adica made in japan.Din romainia nu am tupeu sa le cumpar avand in vedere cate zvonuri cu bujii ngk fake am auzit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cesare, nu e cazul sa-ti faci probleme cind iei direct de la NGK, nu de la "dealeri"americani , care de fapt sint chinezi. Incerci sa bagi o sopirla, dar nu e cazul la mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baross, cred ca ma confunzi cu pustii cu o luna experienta :) Stai relax!

Poate nu ai inteles ce am scris. Piata americana, dupa cea chineza (mea culpa) e cea mai plina de fake-uri.

Daca citesti pe undeva ca as fi declarat ca tu aduci fake-uri, poti sa imi dai cu ceva in cap :D

 

O intrebare: NGK vinde la poarta fabricii catre end-users?

 

Indiferent daca cumparam sau vindem, sunt niste informatii despre bujiile astea care trebuiesc cunoscute.

http://www.slideshare.net/athangal/distinguishing-fake-ngk-spark-plug

http://www.ngk-sparkplugs.jp/english/techinfo/fake/index.html

Editat de Cesar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti,azi am auzit pe cineva ca exista o motocicleta Yamaha R1 din 2012 fara carene aproape de mine la 20 km la un italian de vreo 60 de ani...wtf,primul lucru la care m am gandi e ca a fost tavalita pe pista si asa a adus-o,am vb cu un prieten si am mers sa o vedem,nu prea ne-am inteles noi cu mosu foarte bine dar stia multe despre motociclete

 

dupa mine cred ca e model 2007-2008 si acum cateva detalii :

 

are 8000 km,a fost inmatriculata in 2010 in italia si adusa in tara in 2012,a alunecat pe partea dreapta cica pe asfalt si e spart capacul de la ambreaj,codita are rupta o ureche unde se prinde de cadru si o bucatica in partea din spate,cauciucurile sunt noi,nu am vazut dot-ul,kit de lant nou,placutele de frana aproape noi,discurile destul de groase,carenele le are dar is toate varza,radiatorul spart, actele sunt de italia,radiata acolo...

 

acum intrebarea e alta,merita facuta si cam cat ar costa investitia si cat ar valora in starea asta !

 

el cere 3500 de euro,dar i am zis ca viseaza cu 4500 iti iei unul in stare perfecta .

 

Sper ca am postat bine daca nu un moderator sa mute topicul unde trebuie.

post-73953-0-29708200-1395337506_thumb.jpg

post-73953-0-26033900-1395337518_thumb.jpg

post-73953-0-31536300-1395337548_thumb.jpg

post-73953-0-19449000-1395337563_thumb.jpg

post-73953-0-75365800-1395337605_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Daca e Renzo din Ciumeghiu, eu am vazut motocicleta. Tipul e uns cu toate alifiile.

Mie mi-a zis ca si motorul i-a fost bulit, daca nu ma inseala memoria, era desfacuta si la motor.

Ce pot sa-ti spun, poti negocia dur cu el. Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e morman de fiare man. nu are rost sa dai nici 3000 pt ca nu mai scoti banii ever, se va vinde foarte greu pt k a fost tavalita.. parerea mea. acum tu stii ce faci, dar gandestete daca era rentabila reparatia o facea el. :)

Multa sanatate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu eu il vreau,pt un prieten care viseaza doar modelul asta,eu ma multumesc cu 636 meu :)

 

de Renzo cred ca e vorba si asa pare un morman de fiare din poze dar acolo nu e chiar asa daca pe pui la loc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e urmatoarea mobra .. care va fi vanduta ca impecabila in viitor.

 

De la o cazatura .. ce cauta cu etrierele scoase ?

 

E o epava.



E fabricata in 2010 ? Conform VIN ?!?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te cam legi la cap cu ea...sau amicul tău...posibil să nici nu mai poți potrivi carenele pe motor...nu știi dacă e stâmbat cadruș sau alte alea....cu banii ce îi mai bagă...mai bine dă ceva dar o ia bună...părerea mea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salvati pozele ! Poate mai tarziu vor prinde bine cuiva .

 

Salvati pozele ! Poate mai tarziu vor prinde bine cuiva .

 

Art nu e nevoie ca nu cred ca va fi nimic de aici,trebuiesc bagati bani multi aici si timp,eram curios cat valora asa cum e si cat mai trebuie bagat dar trebuie analizata bine sa nu fie si cadru afectat + motorul !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RN19 , scrie in serie daca te uiti atent.

 

la cum arata eu as da 1000, cam atat scoti repede din cateva piese, restul e profit dar o sa dureze

Corect,

motoreta e 2007-2008 si sincer nu cred ca merita investitie mai mare de 1000.

In poze e destul de epava dar cand le pui cap la cap poate sa fie mai rau (pana si scarita stanga e rupta si sudata)

Mai bine una cu o generatie mai veche dar intreaga

...Parerea mea :)

PS: cauciucurile alea sunt niste gunoaie

Editat de piticot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3500 pe epava aia ?am trait-o si pe asta ..........1500 daca motorul ,furca si cadrul e ok si facut motor de pista sau la dezmembrat cu ea !

S-o repui in circulatie nu merita pt ca foarte multe piese merg numa` de pe modelul 2007-8.(cum ar fi farurile,cadru bord,carene,evacuati etc) si din aceasta cauza pe langa faptul ca se gasesc mai greu sunt si mai scumpe !

Pe langa asta...acte dubioase,umblat in motor ...pff...benzina si chibrit !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...