Sari la conținut

Bmw F650


flor!n
 Share

Postări Recomandate

din ce-mi aduc eu aminte, F650 e enduro-touring, nu motoreta de strada, in consecinta are propriul eu topic la coltul enduristilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din ce-mi aduc eu aminte, F650 e enduro-touring, nu motoreta de strada, in consecinta are propriul eu topic la coltul enduristilor.

 

Bine bai smechere ca te-ai trezit si tu postind,abtineti-va de la comentarii inutile.

 

:rolleyes: :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tati, imi cer scuze ca ti-am ranit sentimentele cu sarcasmul meu. Data viitoare incearca sa inveti sa faci deosebirea intre un enduro si un naked. Eventual invata faptul ca exista si alte trotinete fara prea mult plastic, care nu prind 300 la ora pe A2, dar care te duc pe o forestiera cu 120 la ora si ajung in locurile alea misto pe care le vezi numai in poze :rusinica:

 

Iar daca ai de gand sa te certi cu mine, o poti face singur. Ca-n bancul cu politehnistul care ramane singur pe o insula pustie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tati, imi cer scuze ca ti-am ranit sentimentele cu sarcasmul meu. Data viitoare incearca sa inveti sa faci deosebirea intre un enduro si un naked. Eventual invata faptul ca exista si alte trotinete fara prea mult plastic, care nu prind 300 la ora pe A2, dar care te duc pe o forestiera cu 120 la ora si ajung in locurile alea misto pe care le vezi numai in poze :rusinica:

 

Iar daca ai de gand sa te certi cu mine, o poti face singur. Ca-n bancul cu politehnistul care ramane singur pe o insula pustie.

 

Prietene,eu cind conduceam motociclete,tu te jucai cu soldatei,asa ca abtine-te de la comentarii.

Editat de biggigi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E irelevant ce faceam eu cand tu te dadeai pe o roata, atat timp cat astepti ca cineva sa-si dea cu parerea despre un enduro-touring pe un sub-forum de "motociclete de strada". :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi cer scuze daca am deranjat pe cineva. :rusinica:

Sunt destule lucruri de discutat referitor la modelul F650 clasic.Stiu ca mai exista si alte topicuri cu BMW, nu am nevoie de link-uri.MERCI!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e f650 enduro la fel cum sunt eu motocrosist :rolleyes:

 

mai ales versiunea ST

poate all-road ar fi un termen mai potrivit

 

sunt posesor de F si il cunosc cu bune si cu rele cine are ceva de intrebat sa intrebe, in rest...

 

Putere: 48 de cai suficienta prin oras dar la drum... pe de alta parte daca o tii constant scazi lejer sub 4% (vineri am fost la busteni cu 10 litre de zeama)

motorul vibreaza, chiar daca nu e un KTM, motorul tot monocilindru austriac e. Arborele de echilibrare atenueaza o parte din vibratii dar dupa 200 km... nu prea mai poti aprinde tigara cu o mana

a mea are muti km si s-a cam tocit buretele de pe sa deci, dupa 100 km cam amorteste partea dorsala

plasticele sunt rezistente, nu crapa usor

farul e cam low-cost si asta se simt la drum noaptea. Electrica in general e slabuta... dar nu chiar ca la Honda (legenda fiabilitatii incarnata) am auzit de mai multe efuri cu releu busit dar nici unul cu CDI sau alternator crapat.

motorul e bullet-proof... mai cedeaza pompa de apa' dar nu-i chiar o avere de reparat

 

daca imi mai vin altele in minte... va mai zic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

E un super motor pt incepatori.Vroiam sa te intreb daca ai curatat vreodata carburatorul?Si la schimbul de ulei, cat ulei ai pus si de care tip

Merci!

 

 

 

 

 

Stie cineva ce amperaj are bateria de F 650 ?Bateria veche e aproapre moarta si nu mai scrie decat Unibat pe ea :laugh:

 

Fratilor, tocmai am ramas fara semnalul dreapta fatza(a dat din greseala un prieten cu mingea direct in el).In afara de AB stiti undeva vre'un magazin de unde pot cumpara asa ceva? :)

Editat de flr_bmw
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...