Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

he he he!!! exact ca al meu , doar ca al meu e mai batran un pic! bravo omule, o sa-ti placa la nebunie motorul asta.

 

esti din galati???

 

nop motorul e de acolo si nu am reusit inca sa il inmatriculez

dar in curad sper

:disappointed:

 

Recunosc am prins si 90 in vitreza 1-a si am ramas socat cand am vazut k mi-a tras in continuu.

dar acum stau cuminte si schimb la 40 50 km\h

Editat de p15oi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

mah copii monstruosi, mergem si noi maine undeva? am putea sa ne vedem la un 11.00 la academie si stabilim la fata locului. coco, zair si cu mine suntem pe lista. care se mai baga?

 

On Sunday the 21st of September our club “Monster Owners Belgium” is organizing the fifth annual Monster day. This is usually a very popular event that also attracts many non-members.

 

To celebrate the 5th anniversary of the club and of this event we want to do something special. That is why we will be attempting to set a new world record by gathering the largest number of motorcycles of the same brand and model, in this case the Ducati Monster. We will be inviting the Guinness Book of World Records to come witness and recognize this event.

 

The current world record for the largest number of motorbikes of the same brand and model concerns the Yamaha TDM where 206 motorcycles were present at the same time and place.

 

Given that the Ducati Monster is a hugely popular and well-known bike we think we have a shot at beating this record. Come help us win!!

 

Place: Marktplein (Place du MarchĂŠ) Hamme – Moerzeke (:disappointed:

Date: Sunday the 21st of September

Start time: 10 a.m.

Time at which the bikes will be counted: 2 p.m.

 

There will be entertainment organized on the grounds.

 

All participants will receive a souvenir of the event.

 

Email address: info@ducatimob.be

 

This event is being supported by Ducati North Europe, Ducati France, and also many Ducati dealerships across Europe.

 

As part of this event we will also be collecting for charity. We will be contributing to the TĂŠlĂŠvie / Levenslijn, under the “ZEBRA” initiative, which helps young victims of road accidents. We will be selling “World Record” badges and giving the proceeds to TĂŠlĂŠvie / Levenslijn;

 

We hope to see you on the 21st!

 

Regards,

MOB committee

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mah copii monstruosi, mergem si noi maine undeva? am putea sa ne vedem la un 11.00 la academie si stabilim la fata locului. coco, zair si cu mine suntem pe lista. care se mai baga?

 

Maine la ora 10 ma aud la un telefon cu un alt ducatist si inca alti prieteni(poate il convingem si pe Cristi) ..vedem cum sta vremea si ne urcam pe jucarii si o taiem ..dam o cheie si poate daca permite vremea o sighisoara.

 

Cine vrea sa se bage...sa arunce un numar de tel/PM/ sau un mess

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara tin sa va anunt k prostia mea si cea umana nu m-a ocolit. Asta seara am avut accident dupa cum spuneam, eram pe sos colentina in zona sectiei 7 de politie circulam regulamentar cand in fata mea clasica dacie a franat deoarece un destept de pe partea stanga era incadrat gresit si avrut sa intre pe banda din mijloc si dupa cum stiti k se procedeaza in romanica bagi botul masini si astepti sa se opreasca omul care nu vrea sa isi strice masina. Asta s-a si intamplat eu eram la cam 10 m in spatele masini care a oprit si am inceput sa franez in conditii normale de drum nu ar fi trebuit sa fie nici o problema. Dar tinand cont k in ultimele zile a fost un soare oribitor si azi nu ar fi plouat desteptii care sunt cu auto specialele care uda asfaltul s-au gandit sa isi faca treaba.

Daune, doua indoituri minore la rezervor, pedala de frana si schimbatorul indoite, ghidon indoit,si cateva zgarieturi la capatul stanga al ghidonului. eu am o zgarietura de vreo 10 cm pe picior, si una bucata pereche chiloti cacati.

Aveti grija cum mergeti si mult asfalt uscat.

 

Dupa cum v-am anuntat eu plec 2 sapt din buc dar cum ma intorc vreau si eu numarul de telefon al lui andu k imi repar monstruletul.

Inca odata asfalt uscat si aveti grija de voi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai, imi pare rau ca te-ai tavalit.

 

in alta ordine de idei, noi, adica coco cu soata, eu cu soata si zair cu el, am facut azi o tura fainuta buc-oltenita-giurgiu-buc. a fost frumos si pe alocuri ploios.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bhai p15oi, ai facut acrobatii? cum ai strambat pedalele si pe-o parte, si pe alta? :disappointed:

 

bine ca a fost doar atat si asfalt USCAT pe viitor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci nu am crezut k e posibil dar am reusit . Cum am zis am pus frana mi-a alunecat roata am cazut pe stanga si motorul a lovit masina care oprise. cam atat :disappointed:. Vorba ta bine k a fost doar atat.

Asfalt uscat si aveti grija cum mergeti

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce norocos poate fi Monsteristu'! A gasit intr-un sant pe langa Oltenita o geaca nou nouta Dainese Ducati. Uitati-va putin la fotografii! :blbl: :)

 

Si-a gasit si sponsor: REBU S.A. ! :disappointed:

 

Frate foarte tare eu zic sa ne luam cu totii jachete asortate. :-L

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce norocos poate fi Monsteristu'! A gasit intr-un sant pe langa Oltenita o geaca nou nouta Dainese Ducati. Uitati-va putin la fotografii! :blbl: :)

 

Si-a gasit si sponsor: REBU S.A. ! :disappointed:

 

 

da...ca protectie avea punga cu petrom.

 

In alta ordine de idei...am iesit cu bajetii duminica pe cheia...am prins super vreme in afara de pauza luata cand a cam turnat.

 

@ Elspa ..ce ai facut? ce s intamplat?..de ce nu ai mai ajuns?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buai, eu cu alde coco am inceput sa analizam mersul la mobu ala din belgia. ar mai fi cineva interesat? noi ne gandim sa punem 3 mobre in duba, mergem pana in alpii italieni, lasam duba la soacra lu coco, urcam pe mobre, facem alpii si apoi ne ducem in belgia sa intram in cartea recordurilor. ia zi, care vrei sa mai mergi?

 

iata ce am gasit pe aici: /index.php?...=244485&hl=

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ Elspa ..ce ai facut? ce s intamplat?..de ce nu ai mai ajuns?

 

bha, cred ca mi-ati trimis mie mesajele. am primit 2 de la un numar pe care nu-l aveam in agenda. cica sunt asteptat la benzinaria de la valeni. si eu ma jucam swat la calculator.

 

buai, eu cu alde coco am inceput sa analizam mersul la mobu ala din belgia. ar mai fi cineva interesat?

 

suna bine, da' ce mob? eu iau concediu sapt viitoare si vreau sa plec de nebun. mi-am pus si priza, sa ma tina gipiesu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare monsteristilor,

am de vanzare o pereche de manusi noi noute ICON Persuit

masura L de culoare neagra, :disappointed:

 

le-am comandat in necunostinta de cauza :blbl:

miercuri le aduc la intalnire,

le-am cumparat de la elspa,martor este krupp

 

asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se vorbira acu vreo 2 sapt. de o deplasare la mare in perioada 1-3 august cu destinatia Vama (Vadu sau Corbu)

 

se mai baga lumea? :disappointed:

 

pai pana acu .. io, tu, freeman, monsteristu, coco, kindaru .. cine mai doreste, cine mai pofteste ...

 

Zair din pacate nu ne mai onoreaza cu prezenta ca are un eveniment mult mai tentant pe care nu poa sa-l rateze :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...