Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

@Dorrian, monsterul e foarte basic ca si motor. Nu are gimmikuri d-astea, utile de altfel. Ma rog, n-are cel vechi de 600, mai tarziu cred ca le-au bagat ca optionale.

 

Prin pozele de la intalnirea de la Brasov am vazut un monster visiniu! ;)

 

uite aici si aici.

 

hai ca-i misto, chiar daca e cam de nunta culoarea! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

pozele ar fi binevenite, asteptam :lol:

 

dar sa trecem la lucruri serioase...avand in vedere ultimele evenimente am si eu nevoie de o maneta de ambreiaj si de semnalizatoare...are cineva?

 

p.s. @cristi (jmp).../am o maneta de ambreiaj exaxct asa cum iti doresti :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am niste semnale de fata, d-alea universale. sunt noi, dar n-o sa castigi niciun concurs de mr. monster cu ele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am 3, dar vrea si frim?n.

ma, da ce-ati facut la mare? v-ati batut cu semnalele? :lol:

Editat de mish
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa confruntat careva dintre voi cu probleme la cutia de viteze,nu mai pot sa o pun la punctul neutru ,i-mi sare ba intrantaia ba intradoua ,o pun in punctul neutru foarte greu,cateodata trebuie sa opresc motorul pentru a putea sa o las in neutru ,nu stiu de ce.Daca are cineva idee de problema aceasta sa-mi dea si mie de stire.Si inca ceva! ,maneta de ambreiaj cu este la voi TARE? ...

 

In afara de acestea eu am mai experimntat si senzatia ca ramane cupalt si imi trage un pic motorul in fatza. Am mers la Andu&Cristi si s-a reparat. Iti spun ei ce si cum dupa ce-ti desfac cutia. S-a mai discutat asta parca. Si sa nu mai aud de ambreiaj ca mi-a tocat un weekend la mare in Iunie.

 

ghici ce monstru a dat nas in nas cu nenea cap de creta cu borcanu ala sensibil la viteze peste 50 km/h in oras :lol:

 

Giurgiului ... aseara pe la 11 ...

 

Eu anu' trecut am luat doua amenzi in acest loc la distanta de doua zile tot pe la 11. Cu mashina 92 si apoi cu Monsteru' 72.Chair cand vroiam sa-i dau mai tare ca scapasem de beleaua aia de intersectie mi-am adus aminte ca luasem amenda si am incetinit. Cu respect o domnita m-a oprit si mi-a dat amenda cu lacrimi in ochi. Da' a fost mishto ca am discutat cu unu' din politai care merge si pe bmw-urile lor si mi-a explicat ce si cum fac ei pregatire si altele. Si mi-a recunoscut ca e surprins ca nu m-a luat cu 110 cat era normal. Aproape ca si-a "cerut scuze" dupa ce i-am spus ca m-a amendat din nou. Deci sa stii ca d-asta ai luat tu doar avertisment.

 

@th30nly0n3: eu stau la Mir Mir la intersectia cu Gazarului (nu Găozarului mai baieti).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@th30nly0n3: eu stau la Mir Mir la intersectia cu Gazarului (nu Găozarului mai baieti).

 

haha .. al tau e blocu ala de se ridica in spatele mirmir-ului ? :lol: .. ghici cine sta pe spinis :D .. asa-i ca ai garaj in zona cu spatiu disponibil ? :(

 

apropo .. am zis sa arunc si io un ochi pe procesu verbal .. si mi-a dat avertisment ... dar si 2 puncte penalizare ... d'aia zambea ratonu fosforescent :P ..

 

Da chiar, domnu zaonlyoan, asteptam pozeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee.

A fost intr-un mare fel in weekend :)

 

si la cererea publicului .. cateva pozne din incursiunea la capatu pamantului pe drumuri (poteci, camp, porumb, pietre, offroad ... etc) uitate de Dzeu .. foarte tare de altfel experienta overall .. :eek:

post-19995-1217857916_thumb.jpg

post-19995-1217857922_thumb.jpg

post-19995-1217858052_thumb.jpg

post-19995-1217858118_thumb.jpg

post-19995-1217858347_thumb.jpg

post-19995-1217858373_thumb.jpg

post-19995-1217858428_thumb.jpg

post-19995-1217858582_thumb.jpg

post-19995-1217858588_thumb.jpg

post-19995-1217858827_thumb.jpg

Editat de th30nly0n3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai dreacu betivi...

 

In alta ordine de idei..astazi eu cu weed merem sa luam ulei,se mai baga careva la un schimb?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, am nevoie de cateva lamuriri legat de monster.

Intr-o luna sper :lol: sa iau A-ul si vreau sa cumpar un monster. Acum eu nu ma pricep la motoare si vreau sa stiu care-s dezavantajele modelului sus mentionat. Bugetul de achizitie nu-i foarte mare in jur de 2500 eur, am vazut niste monsteruri 98-99 pe la noi , insa nu stiu daca-i bine sa cumpar din romania. La ce trebuie sa fiu atent cand ma uit la un motor second? Voi ce-mi recomandati achizitie din romania ori italia ?

 

pe asta l-am vazut ieri, arata neasteptat de bine dar exista o discrepanta :P in anunt e la 19.000 km si acolo era la 29.000 km, daia imi e frica sa cumpar de la romanica :eek:

 

 

Multumesc anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cosminake, de vreme ce ai pus intrebarea aici, la monster lounge, e clar ca toata lumea o sa iti recomande monster. la 2.500 de euro poti gasi un monster decent, poate chiar mai nou de anul 2000. atentie aici, verifica starea anvelopelor, a placutelor de frana, a lantului, suspensii, etc. poti gasi o motocicleta mai ieftina, dar care sa necesite schimbarea multor consumbaile, lucru care costa. noi ne vedem in fiecare miercuri la academie, la ora 20.00. vino pe acolo si ne discutam mai multe in detaliu.

 

bah zaire, diseara ma vad cu coco si cu tetea sa ne uitam pe la mobre. ia-l pe mo weed de urechi, si cu uleiurile sub brat, veniti la noi la orizont si facem noi schimbul. regula e sa dati ceva bere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:P salutare tuturor,

 

da da .....

miercuri la 20:00 pe platforma de la academia militara,

intalnire monster :eek: ...

povestiri din weekend .... :lol:

 

 

asfalt uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cosminake, de vreme ce ai pus intrebarea aici, la monster lounge, e clar ca toata lumea o sa iti recomande monster. la 2.500 de euro poti gasi un monster decent, poate chiar mai nou de anul 2000. atentie aici, verifica starea anvelopelor, a placutelor de frana, a lantului, suspensii, etc. poti gasi o motocicleta mai ieftina, dar care sa necesite schimbarea multor consumbaile, lucru care costa. noi ne vedem in fiecare miercuri la academie, la ora 20.00. vino pe acolo si ne discutam mai multe in detaliu.

 

bah zaire, diseara ma vad cu coco si cu tetea sa ne uitam pe la mobre. ia-l pe mo weed de urechi, si cu uleiurile sub brat, veniti la noi la orizont si facem noi schimbul. regula e sa dati ceva bere.

 

ok o sa fiu acolo ... dar unde exact la academiei ? :lol: legat de lant, placute etc ... eu ma uit la ele insa cu siguranta nu o sa stiu daca-s bune ori ba :eek: daia miercuri o sa fiu acolo sa invat una alta :P

 

edited : ok m-a lamurit cu locatia postu de mai sus

Editat de cosminake
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la academia militara, aia din zona eroilor/razoare. totul se petrece in fata la statuia aia cu soldati. cand iti vei lua motoreta, cineva dintre noi poate merge cu tine sa o vada. ori, si mai sigur, poti merge cu ea la andu si cristi la service, ei pot sa iti dea cea mai avizata parere in legatura cu starea tehnica a motoretei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la academia militara, aia din zona eroilor/razoare. totul se petrece in fata la statuia aia cu soldati. cand iti vei lua motoreta, cineva dintre noi poate merge cu tine sa o vada. ori, si mai sigur, poti merge cu ea la andu si cristi la service, ei pot sa iti dea cea mai avizata parere in legatura cu starea tehnica a motoretei.

 

 

super .... oricum miercuri vin, cu loganu ca de scuteru e facut bucati multumita prostiei mele :P) nu imprumutati nimic!!! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...