Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

da, cheia, mâine! pachetul include semi-îngheț, vânt de toamnă în forță, umezeală Âşi dacă sunteți cuminți nițică fulguială :D. nu vă impacientați, distracția este garantată! :blink:

iar pentru cei cu oase dureroase, as myself... oraÂşul puturos să trăiască!

sper ca la un moment dat să dea creativitatea peste voi Âşi să treceți de modismele "cheia" Âşi să prindeți aripi Âşi curaj să încercați altceva, diversitatea salvează vieți :blink:.

asfalt uscat vă doresc doamnelor Âşi domnilor :rusinica:

Editat de gunix
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da, cheia, mâine! pachetul include semi-îngheț, vânt de toamnă în forță, umezeală Âşi dacă sunteți cuminți nițică fulguială :blink:. nu vă impacientați, distracția este garantată! :moto:

iar pentru cei cu oase dureroase, as myself... oraÂşul puturos să trăiască!

asfalt uscat vă doresc doamnelor Âşi domnilor :blink:

 

not helpin' :D :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:blbl: lu tanti pe Ducati-ul rosu care trece in viteza pe linga mine pe Eminescu pe la 5 si nu apuc sa o salut. ;)
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

Stiu ca nu este locul potrivit dar fiind vechi pe canapea stiu ca nu va veti supara, am de vanzare un IVECO 35-8 in stare buna de functionare, cu carte service, anvelope noi, unic proprietar, cumparata de la reprezentanta, din 1998, 340000 km , bena captusita cu tabla din aluminiu, etc, PRET 5900 EURO.Pun si ceva poze .

post-15239-1224962923_thumb.jpgpost-15239-1224962938_thumb.jpgpost-15239-1224962946_thumb.jpgpost-15239-1224962954_thumb.jpgpost-15239-1224962964_thumb.jpg

DACA SUNT DORITORI DE VIZIONARE SI DRIVE TEST MA GASITI LA TEL 0724267909 SAU 0722340642

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut toti posesorii de monster si in acelasi timp cer o mana de ajutor: daca are cineva sau stie pe cineva care are un cadru cu acte sau acte de ducati mosnter de 600 sau 620 de vanzare as fi recunoscator daca mi-ar da un numar de tel sau un mail sau ceva!

 

Va multumesc anticipat!

 

tel:0740255102

 

mail:nurofen23@yahoo.com

 

mess: nurofen23

Editat de puric
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi am miscat monstrul dupa 3 saptamani de stat. A primit bujii noi si maneta de frana (merci Dan, si scuze ca te-am scos din casa duminica la pranz, dau 10 beri cu prima ocazie). Toate bune si frumoase pana cand am facut o tura mica. Ghidonul e un pic stramb in partea dreapta din cauza cazaturii. Nu e f grav pentru ca oricum vroiam sa-l schimb dar mai grav e ca nu se aprinde stopul cand franez. Cand aprind luminile se aprinde insa cand apas pedala sau trag de maneta de frana nu reactioneaza. Am verificat becul, e ok, am verificat sigurante si e ok. Sunt cam oxidate legaturile acolo dar si curatate la fel au facu. Daca stiti ce as putea sa-i fac, shoot.

 

In alta ordine de idei, ca sa o inalt de fund, stiam ca se poate din bascula. Acu' sper ca nu am retinut eu gresit. Daca puteti detalia procedeul un pic, as fi recunoscator. Daca nu, ramane varianta din amortizor.

 

Merci si asfalt si cauciucuri calde (ca mi-a fugit de c.ur cand am retrogradat de nu stiam ce-i cu mine)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi am miscat monstrul dupa 3 saptamani de stat. A primit bujii noi si maneta de frana (merci Dan, si scuze ca te-am scos din casa duminica la pranz, dau 10 beri cu prima ocazie). Toate bune si frumoase pana cand am facut o tura mica. Ghidonul e un pic stramb in partea dreapta din cauza cazaturii. Nu e f grav pentru ca oricum vroiam sa-l schimb dar mai grav e ca nu se aprinde stopul cand franez. Cand aprind luminile se aprinde insa cand apas pedala sau trag de maneta de frana nu reactioneaza. Am verificat becul, e ok, am verificat sigurante si e ok. Sunt cam oxidate legaturile acolo dar si curatate la fel au facu. Daca stiti ce as putea sa-i fac, shoot.

 

In alta ordine de idei, ca sa o inalt de fund, stiam ca se poate din bascula. Acu' sper ca nu am retinut eu gresit. Daca puteti detalia procedeul un pic, as fi recunoscator. Daca nu, ramane varianta din amortizor.

 

Merci si asfalt si cauciucuri calde (ca mi-a fugit de c.ur cand am retrogradat de nu stiam ce-i cu mine)

 

treaba cu stopul presupun ca e de la senzorul de frana care e pe dreapta imediat langa suportu de scarite, presupun ca atunci cand ai trantit-o s-a atins ceva si pe acolo si nu mai face contact...in cazu asta ori sta aprins tot timpu' ori nu se aprinde deloc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De atins nu avea ce sa atinga. Ea s-a raschetat in ghidon si toba. In rest nu a atins nimic. Poate de la soc sa se fi miscat ceva acolo. Sa verific si asta. Thx.

 

btw, sunt 200 de pagini scrise. GS 500-istii ce palavragesc mai mult ca noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De atins nu avea ce sa atinga. Ea s-a raschetat in ghidon si toba. In rest nu a atins nimic. Poate de la soc sa se fi miscat ceva acolo. Sa verific si asta. Thx.

 

btw, sunt 200 de pagini scrise. GS 500-istii ce palavragesc mai mult ca noi.

noi mergem pe calitate, cantitatea e mia putin importanta,

 

dar hai sa fie 201 ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai calitate ca doar nu degeaba avem ducati.

 

hai sa va zic si o mica povestioara. Eu intai am cumparat un BMW 650 GS. Dup-aia un prieten bun (alex_roack) si-a lua un fazer. Eu am vandut BMW-ul si am luat monstru'. Baiau' caruia i-am vandu motorul, a ramas in gasca cu noi. Aici incep problemele. Intai releul meu de semnalizare care s-a ars. Apoi mergea intr-un pison (bujiile). Acu' stopu. Nu-i bai ca nu pun la suflet si nu regret nici o clipa alegerea facua. Ideea e alta. Asta tot facea misto ca am dat nemtoaica caloaica pe italianu' muschiulos dar pretentios. Si cum ca ce e facut de japoneji e sfant si nu pica. Acu' 3 zile, cine ma suna din comuna Panelimon, sa ii dau numere de transport moto: tovarasu' cu fazerul. O piulita (!!!!!!) de siguranta care i-a cazut si i-a busit axul de la transmisia primara si acu' sta pe bara 2 saptamani.

 

NU ma bucur niciodata de raul altuia mai ales ca sunem prieteni f buni. Dar sa fie invatatura de minte. Dumnezeu le vede pe toate and Jesus rides a Ducati.

 

Noroc si fara vrajba ;)

 

Apropos, iarna unde s-a stabilit intalnirea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...