Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

In primul rand : "hola!"

in al doilea rand:pe langa cele spuse de Cristi sa nu uitam ca am vazut si unul din cele mai frumoase orase ale Europei: "orasul stiinetelor si artelor" si nu in ultimul rand , in ultimii ani orasul sporturilor cu motor si nu numai ( pe langa circuitul de la Cheste"Ricardo Tormo" Valencia mai e detinatoarea si circuitului de F1, F2 etc din port)

 

Povestea e cam asa:

plecat joi dupa amiaza din Bucuresti Baneasa, cu emotiile de rigoare primului zbor cu avionul( Cristi) si sictirul caracteristic(eu), ajuns pe la 11 noaptea in Valencia pe o ceata si o ploaie incantatoare de altfel:shoshonii nu s-au udat,pe pantaloni nu ne-am stropit, motorete cu zecile pe strazi( toate cu numar la vedere).

Vineri diminetza, trezit cu noaptea in cap, ajuns la circuit pentru free practice, facut, poze, filmuletz, shopping.Dupa amiza cascat gura(la propriu) la centru vechi al orasului.Acolo am gasit si "piata mea" :(

sambata: trezit si mai devreme pentru calificari la toate grupele, alte poze, alte filmuletze, alt shopping.

Duminica:trezit mult mai devreme( am uitat de schimbarea la ora de iarna, asa ca ne-am prezentat cu o ora mai devreme), ajuns la circuit intr-o inghesuiala de nedescris, nedumirirea tuturor vazand culorile repsol inlocuite de alb.De retinut:s-au respectat locurile in tribuna, rand, numar scaun.Alcoolul era strict interzis, insa iarba nu( asta nu a fost insa o piedica pentru cei ce chiar voiau sa bea bere( hihihi)

Cursele celor mici( 125, 250 cmc) incendiare in adevaratul sens al cuvantului, cursa mare...boooring; noroc cu vremea excelenta si spaniolii care stiu sa faca atmosfera: peruci, costume, steaguri, trompete, artificii,Memola care a plimbat domnishoare pasagerecate o tura de circuit.Drumul inapoi spre oras - infernal

Luni dupa plaja (dap, am facut plaja in octombrie, sic!)am reusit sa ne intalnim si cu Dragos la o cafea in centru ca apoi sa mergem spre reprezentanta Ducati( am manete noi :lol:)

marti plimbare de voie pana spre seara cand ne-am hotarat ca ar fi cazul sa ne intoarcem

 

Valencia: vehiculele cu 2 roti, la ele acasa, in majoritate scutere mari si foarte mari, mopede, motociclete(multe vechi) de care oamenii se folosesc ca si mijloc de transport, la ei motociclismul nu e fitza; vehiculele cu 4 roti - va povesteste Cristi mai multe ca eu nu ma pricep; corida, , paella, sangria, orasul nou, orasul vechi

 

 

nu m-as fi intors dar mi-era dor de TOB si de Iorga, data viitoare ii iau si pe ei.

 

gata

 

ne vedem diseara la cerveza :(

 

post-36171-1225286566_thumb.jpg

post-36171-1225286676_thumb.jpg

post-36171-1225286724_thumb.jpg

post-36171-1225286750_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eeee , si acum , daca tot m-am trezit , sa va arat si cate ceva din ce am vazut noi pe unde am fost in ultima saptamana . Mai exact la " GRAN PREMIO DE LA COMUNITAT VALENCIANA , CIRCUIT DE RICARDO TORMO " .

 

Si reprezentanta Ducati din Valencia .

 

 

super tare ,

 

experienta placuta prin europa,

 

si la mai mare..... :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai oameni, care dintre voi nu are unde tine monstrul peste iarna? e cineva interesat sa contribuie la inchirierea unui garaj, unde sa putem si noi surubari la mobre, bea bere si sa sa dam baierame monstruoase. am inteles ca iarna e lunga si nu ar strica sa stea si calutii nostri la caldurica si noi pe langa ei. am ceva informatii de cateva garaje, preturile nu le stiu deocamdata, dar vreau sa vad daca exista interes din partea cuiva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai oameni, care dintre voi nu are unde tine monstrul peste iarna? e cineva interesat sa contribuie la inchirierea unui garaj, unde sa putem si noi surubari la mobre, bea bere si sa sa dam baierame monstruoase. am inteles ca iarna e lunga si nu ar strica sa stea si calutii nostri la caldurica si noi pe langa ei. am ceva informatii de cateva garaje, preturile nu le stiu deocamdata, dar vreau sa vad daca exista interes din partea cuiva?

 

 

astept oferte de pret si zone ...

ma bag.... :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aim in! De aici putem cladi "Monster's Nest" , un loc in care se ne odihnim sufletele pricajite printre mormane de metale imbinate in forme marete sub sigla "DUCATI". (si sticlele de rigoare.. sau de bere)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine ma sebi, cand te hotarasti, ma anunti si pe mine, ca sa ma duc instant sa o iau.

 

 

 

maine cica ar fi vreme frumoasa. mergem si noi pe coclauri cu monstrii?

gasca doritoare pana in acest moment: coco, zair, adi doctoru, niculaie si cu mine. cine se mai inscrie?

intalneala va fi la ora 10.00, la academie. acolo stabilim si unde mergem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu draga bogdan, nu putem pleca mai pe la amiaza. mai amiaza decat ora 10.00, chiar nu se poate. deci, ora 10.00, maine, la academie. blondule!

 

de la anm citire:

 

Vremea va fi deosebit de calda pentru aceasta data. Cerul va fi variabil, cu innorari indeosebi dupa-amiaza in vest, nord si centru, unde local va ploua. Vantul va sufla slab pana la moderat, cu unele intensificari la munte si in Campia de Vest. Temperaturile maxime vor fi cuprinse intre 16 si 24 de grade. Dimineata se va semnala ceata in regiunile extracarpatice si izolat in rest.

Presiunea atmosferica va scadea usor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu draga bogdan, nu putem pleca mai pe la amiaza. mai amiaza decat ora 10.00, chiar nu se poate. deci, ora 10.00, maine, la academie. blondule!

 

bine draga liviule,

mai greu cu convinsul blondei...

 

dar ne straduim, pt ca asta at fi cam ultimul uichend cu soare si +20 grade

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...