Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

Salutare !

Ieri , in avantul meu muncitoresc , m-am apucat sa demontez ambreajul de la Monster (asa , de curiozitate ) si am constatat cu stupoare ca am facut asta la timp . Desi nu dadea niciun semn , ambreajul meu este terminat . Mai exact , grosimea ferodoului de pe discuri a ajuns la un micron , iar primul disc dinspre placa de presiune , fiind cel mai uzat , are o portiune de pe care ferodoul a disparut complet . Alti bani , alta distractie .

In alta ordine de idei , mi-am cumparat baterie . Este identica cu Yuasa cu care vine Ducati din fabrica , doar ca scrie Toplite (tot un brand al Yuasa ) pe ea si costa numai 90 de lei . Cele 2-3 luni de cautari au meritat . Magazinul de la care am luat-o se numeste ATV ROM si se afla exact langa intrarea in targul Autovit . Codul este YT12B-BS . Sper sa va foloseasca informatia si sa nu patiti precum Coco care putea sa cumpere baterii d-astea la toata gasca cu banii pe care i-a dat pe a lui .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

auleu, asta e buna bre cristi. numa ca pe langa coco s-a mai intepat si monsteristul stefan, care a luat tot de la aia cu 400 de lei. asta e, se mai intampla. dar parca prea mare diferenta de pret, chiar atat nesimtire nu am mai vazut pana acum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bah, va salut si va respect. bag de seama ca nu ati fost nicaieri de 1 mai, asa ca ma laud eu. noi, adica niculae, gunixul si cu mine, fost-am la sibiu, unde a fost foarte frumos si bine, soare cat cuprinde si cateva ploici sporadice, niciuna in timp ce ne motocicleam. am ratat transfagarasanul, pe motiv de furtuna, in schimb am facut cheia si la dus si la intors. drumul brasov - sibiu e proaspat largit si asfaltat si se merge snur. a fost bine, am beut, am mancat si ne-am rockarit in carciuma motors din sibiu. incidente n-am avut si tendinta de uzura a cauciucurilor s-a mentinut. eu mai mult pe spate, nicu mai mult pe fata. nu stiu cum se explica chestia asta, dar na, nu conteaza. poze am sa pun mai pe seara.

 

ps. urmatoarea iesire in ardeal va include sighisoara, transfagarasanul si catararea de la paltinis. detalii, inscrieri si rezervari nu va dau, ca stiu sigur ca nu mergeti.

 

eu ma laud cu o tura de maramures, din pacate cu trenu,

 

dar a meritat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care are de imprumutat o pereche de cizme moto marimea 43 pentru viitorul monsterist sergiu? omul da examen miercuri si nu il primesc astia in poligon fara ciubote. daca va simtiti milostivi, dati de veste aici si va cinsteste omul dupa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragi colegi, cu regret in taste, trebuie sa va aduc la cunostinta ca fratilii Symbolic a fost privat de privilegiul de a scrie pe acest forum forum pentru uratoarele 14 zile.

 

Pentru mesaje de incurajare si suport moral sunteti asteptati pe messenger.

 

Va multumexc.

 

 

LIBERTATE PENTRU FRATELE SYMBOLIC

o campanie sustinuta de PLM F/R C

Editat de alex ripper
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi pare rau sa aud trista veste. si eu fost-am pus pe bara pentru 7 zile si mai ca imi venea sa imi tai venele de ciuda. stie cineva mai multe despre ispravile care au dus la banarea lui sebi?

 

altfel, ca tot ne tavalim la greuceanu, propun sa facem si noi un copac al rusinii, ca asta din poza:

 

post-21317-1241506724_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragi colegi, cu regret in taste, trebuie sa va aduc la cunostinta ca fratilii Symbolic a fost privat de privilegiul de a scrie pe acest forum forum pentru uratoarele 14 zile.

 

Pentru mesaje de incurajare si suport moral sunteti asteptati pe messenger.

 

Va multumexc.

 

 

LIBERTATE PENTRU FRATELE SYMBOLIC

o campanie sustinuta de PLM F/R C

 

imi pare rau sa aud...

sustin ideea ca sinceritatea sau imaginatia (in cazul lu sebi) nu trebuie pedepsita :baldy:

 

datul de nuie nu e un lucru asa rau ba e chiar placut... :wacko:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oserv cu stupori mari ca cinevaul din spate ne saboteste

 

o fii vr-eun orezar, sa-u cineva altu.

 

PSS: consider ca acest post trebuie sanctionat nu sinceritatea si imaginatia, vorba lui ierbaru

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bre, sa stiti ca s-au pus astia pe canapeaua noastra. subit, dispar posturi, sunt banati useri, ceva e putred aici. eu zic sa cerem explicatii, altfel ne luam topicul si plecam pe ducatimonster.org

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum tu sa nu-mi spui mie ca ai primit liber fara sa ti se spuna si de ce?

 

ca daca nu stii de ce esti pus pe bara e grav ....

posturile alea au fost sterse pt ca,,,, contineau P L Monster

 

stim cine e persoana care v-a dat ban sau a sters posturile?

Editat de blondu_mm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu am primit nicio explicatie si nici raspuns la mesajul meu catre admin.

 

by the way, vand o pereche de oglinzi originale de monster, celebrul model mickey mouse, alea rotunde, de vezi ca la cinema in ele. starea lor e ca noua, am sa pun diseara si ceva poze. pretul incepe de la 200 de lei in sus. cine da peste aceasta suma, le primeste cu montaj cu tot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care are de imprumutat o pereche de cizme moto marimea 43 pentru viitorul monsterist sergiu? omul da examen miercuri si nu il primesc astia in poligon fara ciubote. daca va simtiti milostivi, dati de veste aici si va cinsteste omul dupa.

 

 

opaaa.. trebuie sa ai echipament complet la poligon? ca asa nici eu n-am ciubote (am bocanci, mege?)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

by the way, vand o pereche de oglinzi originale de monster, celebrul model mickey mouse, alea rotunde, de vezi ca la cinema in ele. starea lor e ca noua, am sa pun diseara si ceva poze. pretul incepe de la 200 de lei in sus. cine da peste aceasta suma, le primeste cu montaj cu tot.

 

cred ca le iau eu :wacko:

daca iau si semnalul si mai apelez la niste servicii (schimbat ulei,lichid frana etc) ale lu` matale am parte si de reduceri :baldy: ?

 

:)

 

PS: Free Symbolic !

Editat de gogoshika
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu am primit nicio explicatie si nici raspuns la mesajul meu catre admin.

 

by the way, vand o pereche de oglinzi originale de monster, celebrul model mickey mouse, alea rotunde, de vezi ca la cinema in ele. starea lor e ca noua, am sa pun diseara si ceva poze. pretul incepe de la 200 de lei in sus. cine da peste aceasta suma, le primeste cu montaj cu tot.

pai nu-l cunoaste nimeni pe admin....

 

ca tot doua picioare are si el, nu ?

 

FREE

SYMBOLICU

Editat de blondu_mm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...