Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Io cre'că e de la vreme Âşi evident, ca întotdeauna, de la pofta de băÂşcăleală :lol:. "Unii e veÂşnic adolescenți/copii, băEți!" Vorba ceea: "fiind băiet păduri cutreieram" :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e vreo concurenta intre desmoroders si monster lounge??

IMHO n-ar fi productiv :) Felicitări celor cu initiațiva.

 

În altă (dez)ordine de idei: vine iarna și motoreta mea tremură în fața blocului... Cum ar trebui pregătită pentru iernat? E momentul sau mai pot să trag de timp? Mai are cineva (de vânzare, bineînțeles) un loc în iesle? Până atunci mi-aș cumpăra un costum de ploaie... Ceva sugestii? Poate așa ceva :lol:?

 

Respekt!

Editat de fat
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce coincidenta dracu, s-a stricat vremea...mobra mai putin, forum mai mult.. :lol:

 

e vreo concurenta intre desmoroders si monster lounge?? ca sa inteleaga si je :)

nicidecum... asa o interpreteaza unii.

desmoriders nu este o alternativa la monsterlounge.

 

desmoriders e un site dedicat ducatistilor, un prim pas pentru un club ducati in romania.

http://www.ducati.com/ducatiworld/clubs/cl...nder.jsp?lng=en poate aparem si noi.

 

desmoriders nu este un forum de discutii si nici nu are scopul sa devina (sau sa ia locul) unui forum de discutii (mai laes unuia cu multa istorie in spate).

desmoriders este un portal care are scopul de a ajuta (non profit) comunitatea ducatista din romania.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

garajul costa 100 de euro pe luna. deja suntem 3: eu, gunixu si vecinu mihai cu cbr.

Mesaj completat

maine nu ploua si ma gandesc ca am putea iesi la o plimbare, poate ultima din an. eu am sa fiu la 10.00 la academie, stau pana la 10.30, dupa care plec. cine vine, sa-si ia haine multe in rucsac. traseul il stabilim la fata locului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

garajul costa 100 de euro pe luna. deja suntem 3: eu, gunixu si vecinu mihai cu cbr.

Mesaj completat

maine nu ploua si ma gandesc ca am putea iesi la o plimbare, poate ultima din an. eu am sa fiu la 10.00 la academie, stau pana la 10.30, dupa care plec. cine vine, sa-si ia haine multe in rucsac. traseul il stabilim la fata locului.

 

 

Liviule mi e c o sa s adune lumea ca miercuri la ntrunire :) :lol: :P ! i ati si un ziar sa nu te plictisesti (sau o bere)!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ua fane, tu nu ai pe tastatura liniute de alea care se cheama cratime? ia nu mai cobi, o sa vina lumea cata frunza si iarba, o sa colcaie academia de motoristi plini de pofta de duca. ce stii tu, acuma o sa fie blana, ca e sfarsit de sezon si toti vor sa-si scoata parleala de pe an, sa bata noi recorduri de km, sa etc etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai maine e ceremonia de lansare a sezonului moto rece. maine se testeaza Âşubele, pufoaicele, manusile de lana si alte alea.

Mesaj completat

dionisie, te vad pe aici. ti-ai luat mobra?

Mesaj completat

da-mi un tel daca vrei sa vezi furia rosie, alias cocosu', la treaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

moamaaaa da' ce activitate pe-aici de cand s-a schimbat vremea :) .

 

Pai daca e nevoie, dau si eu o mana de ajutor la versiunea in engleza.. Eventual si germana cand o fi. Si nu fac caterinca :) . Una peste alta toata stima pt site, cu toate minusurile - alea se rezolva cu putina comunicare. Ca doar d-aia avem gura..

 

 

Acum am vazut liviule, si de pe mess ai iesit... Maine sper sa merg cu Radu undeva sa ne uitam la motor (ala gri) si-om vedea ce iese.

 

Si bate-te peste gura, sa nu fie ultima iesire pe anul asta ca vreau sa mai prind si eu :P

Mesaj completat

Auzi si lasa-mi si mie nr tau, ca nu stiu ce-am facut cu el... poate vb maine.

Mesaj completat

sa-ti vad si tie cocoselu' :lol:

Mesaj completat

sa-ti vad si tie cocoselu' :P

Editat de dionysos_11
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

0753.379.594. aista e numaru'. lua-mi-ai cocoselu'. :) :lol: :P :P

Mesaj completat

cocoselu nu s-a luat

dar cu neamuu eu m-am dat

calarie prin baltoace

cu ale noastre troace.

 

clasica fu tura de azi

fara smecheri ori alti fantzi

giurgiu - oltenita pe ploaie

dar nu ne-a udat la chuaie.

 

de aici mai zice si neamuu, ca eu am obosit.

Editat de monsteristu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oare cu cati de "i" se scrie stiii ?

 

Cu 3rei in poola mea!!!

 

Sa ramanem seriosi totusi: LMMJVSD

post-18690-1255818103_thumb.jpg

post-18690-1255818778_thumb.jpg

Editat de tetea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai tetea, corect nu prea are cum, cu 3 de i :) ... cu doi e tot ce poate - unu' e de la verb (infinitiv) si inca unul de la pers. a doua (tu stii). Scuzele mele dac-ai zis la misto :P

 

 

In alta ordine de idei, manca-v-as cocoseii vostri, am luat monstru' azi :lol: :) ..

Ala gri al lui Radu, cu tobe arrow..cred ca-l stiti.

Acum m-a plimbat un pretin si tragea frumos rau - maine il bag si eu in poligon si va mai zic pareri. Doamne-ajuta! :P

Editat de dionysos_11
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

degeaba cu explicatiile gramaticale. auzi, verb, persoana a doua, a treia. e simplu cum se aplica regula cu "i" la capat:

 

regula 1, un singur "i": exemplu: cate beri ai baut? patru beri frumosi

regula 2, asa cum era de asteptat, cu doi de "i": de ce ai ajuns asa? din cauza berii

 

oricare alte situatii ipotetice sau concrete sunt trecute ca exceptii de la regulile de mai sus si vor fi tratate pur subiectiv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

conteaza bre ce scrie pe rezervor, la mine a scris ceva vreme tradus din japoneza.. honda, apoi am descoperit Ducati si, da.. realizezi cat de mult conteaza ce scrie pe rezervor.:)

 

@Gunix "nu sti" e cu un sg I, iar batalia pentru "i" uri sa o temrinam aici.

 

Cat despre comunitatile de afara, nu suferim grad de comparatie vis a vis de ei, eu stau de ani de zile cu ochii numia pe acolo daca vreau sa aflu ceva tehnic sau alte minunatii.

CU pasiune si numar redus nu se face comunitate strong, dar toate au un inceput.

 

Urasc acel inceput de comunitate in care multi isi iau monsteri de 1500 de eur pentru ca sunt ieftini si apoi injura ducati, uitand ca au dat 1500 de euro. Iau monsteri nu pentru ca sunt Ducati, ci pentru ca sunt 1500 euro.

Ducati doesn;t come as cheap as a japo.. asta e, cine poate poate, cine nu.. sa nu mai injure aiurea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...