Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

Salutare la toata lumea!

 

Vreau sa intru si eu in clubul vostru dar am o mica retinere...la 1.68 credeti ca as avea vreo problema cu manevrarea motorului?

 

As ajunge cu picioarele pe pamant? Ar fi vreun impediment in alegerea unui monster de 600?

 

Multumesc de raspuns,

Ciprian

Salut !

Eu am 1,67 si Monster de 900 . Cel de 600 fiind mai usor , nu cred ca ar trebui sa ai probleme .

Mesaj completat

Dear Ducati Enthusiast,

your Welcome Kit request has been submitted successfully. You’ll soon receive a confirmation e-mail on your registration e-mail address

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Angel,ti-ai luat S4r???

Da detalii te rog,eventual poze..

 

Salut,

 

Da, pana la urma am facut pasul cel mare. Am renuntat la S4, am mai strans... ce am mai strans, si m-am hotarat pe S4R. Deocamdata o detin doar in acte. Ma duc duminica dupa ea la Oradea.

 

Pe scurt, mobra e luata din Milano la un pret destul de bun, dar transportul m-a ars cam rau - 500 E. Are vreo 24.000km si nu e culoarea mea preferata (nu e urata, dar visam la o combinatie "Senna" cu jante rosii...), dar una peste alta mi se pare ok. E destul de bine echipata, are carte de service Ducati la zi si mai ales, are toate piesele originale - asta mi-a placut. Sper sa n-am probleme cu ea.

 

Atasez aci 3 poze cu don'soara, cu mentiunea ca miercurea viitoare vin sa ma mandresc cu ea la academie :( ... daca nu ploo :cheers:

 

ducatis4r006.jpg

 

ducatis4r001.jpg

 

ducatis4r011.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,are cineva un capac stanga?sau unde se gaseste si cam cat costa?

Al meu e fisurat,acum am observat si pierde putin ulei.As vrea sa l dau cu niste Poxipol,credeti ca ar tine?a mai facut cineva chestia asta?

 

Multumesc,o seara buna.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,are cineva un capac stanga?sau unde se gaseste si cam cat costa?

Al meu e fisurat,acum am observat si pierde putin ulei.As vrea sa l dau cu niste Poxipol,credeti ca ar tine?a mai facut cineva chestia asta?

 

Multumesc,o seara buna.

 

Da a facut-o si nu o data.Nu ca ar fi vre-o mândrie.Ține forever.Bagă cu încredere.Maxim!

Daca-l poți suda in argon ar fi mai elegant.

Editat de sconx
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,are cineva un capac stanga?sau unde se gaseste si cam cat costa?

Al meu e fisurat,acum am observat si pierde putin ulei.As vrea sa l dau cu niste Poxipol,credeti ca ar tine?a mai facut cineva chestia asta?

 

Multumesc,o seara buna.

Salut.Am un capac de stanga dar este de 620 din 2004.La prima vedere sunt identice.Are 2-3 mici zgarieturi in rest nimic.Atasez si o poza.

post-9235-1275420474_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Da, pana la urma am facut pasul cel mare. Am renuntat la S4, am mai strans... ce am mai strans, si m-am hotarat pe S4R. Deocamdata o detin doar in acte. Ma duc duminica dupa ea la Oradea.

 

Pe scurt, mobra e luata din Milano la un pret destul de bun, dar transportul m-a ars cam rau - 500 E. Are vreo 24.000km si nu e culoarea mea preferata (nu e urata, dar visam la o combinatie "Senna" cu jante rosii...), dar una peste alta mi se pare ok. E destul de bine echipata, are carte de service Ducati la zi si mai ales, are toate piesele originale - asta mi-a placut. Sper sa n-am probleme cu ea.

 

Atasez aci 3 poze cu don'soara, cu mentiunea ca miercurea viitoare vin sa ma mandresc cu ea la academie :( ... daca nu ploo :cheers:

 

ducatis4r006.jpg

 

ducatis4r001.jpg

 

ducatis4r011.jpg

 

s-o stapanesti sanatos!

apropos se tine intalneala maine la academie??

Editat de BoogA
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apropos de kit ambreiaj! stie cineva cand se schimba?

Eu cred ca trebuie schimbat atunci cand recomanda producatorul sa se uzeze . Poate stiu colegii mai bine la cati km sau la ce perioada trebuie uzat .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A mea are 29000 km,si a obosit :cheers:

E normal ca un ambreiaj uscat sa se duca dupa atatia km....la Sv1000 cumparat nou la 16000 km(si aia in baie de ulei) incepuse sa patineze destul de rau...

Angel,s-o stapanesti sanatos!

Tobele imi plac tare mult...

Sa aveti grija unul de altul..

Salutari!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rizoma,ducati performance clutch kit, carbon peste carbon, termignoni.

Angel you lucky bastard ! :cheers:

 

Pacat, se pare ca nu ne vom intalni. Eu o sa fiu in Oradea sambata pentru un curs moto, dar nu raman pana a 2a zi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ambreiajul da semne de oboseala dupa 30.000 de km. daca mobra a fost exploatata corect, ambreiajul duce si 50.000.

Oameni buni, voi vreti sa ma speriati asa, de nou? Ambreiaj care sa duce DOAR 50.000?! La BMW aveam ambreiajul original (100.000km) si, masurat ochiometric, era pe la jumate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multamiri la toata lumea pentru aprecieri. Sper doar sa mearga la fel precum arata.

 

rizoma,ducati performance clutch kit, carbon peste carbon, termignoni.

Angel you lucky bastard ! :(

 

Pacat, se pare ca nu ne vom intalni. Eu o sa fiu in Oradea sambata pentru un curs moto, dar nu raman pana a 2a zi.

 

VincentVega, s-ar putea sa trec eu prin Timisoara :cheers:

 

Asta depinde daca vin cu un prieten cu masina sau nu. Iar daca vine si el sau nu, depinde daca isi vinde motocicleta pana atunci.

 

Si in aceasta ordine de idei, motocicleta in question este o "unealta" de pura distractie pe offroad - Honda XLR 250R Baja. Dati un click. Pretul e mic (900 euro), mobra e fun rau ;)

 

Asfalti uscati!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oameni buni, voi vreti sa ma speriati asa, de nou? Ambreiaj care sa duce DOAR 50.000?! La BMW aveam ambreiajul original (100.000km) si, masurat ochiometric, era pe la jumate.

Eu am luat Monsteru` la 15000 si la 22000 i-am schimbat ferodourile de la ambreiaj .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am luat Monsteru` la 15000 si la 22000 i-am schimbat ferodourile de la ambreiaj .

 

De nevoie? Sau prentru siguranta? 22.000km mi se pare chiar foarte putin pentru un ambreiaj, oricat de solicitat ar fi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu folosesc ambreiajul ...nu se uzeaza deloc...e ca nou :(

1. cum naiba?? nu folosesti ambreiajul ?? ai glumit?

 

2. weekendul trecut am fost la cheia, si in gasca era un tip cu un hornet, si zicea ca el nu foloseste ambreiajul cand schimba vitezele de la mare la mic (5-4-3-2-1) :cheers:

se poate asa ceva ? e bine daca se procedeaza in felul asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. cum naiba?? nu folosesti ambreiajul ?? ai glumit?

 

2. weekendul trecut am fost la cheia, si in gasca era un tip cu un hornet, si zicea ca el nu foloseste ambreiajul cand schimba vitezele de la mare la mic (5-4-3-2-1) :cheers:

se poate asa ceva ? e bine daca se procedeaza in felul asta?

 

:(

 

Voi chiar il credeti pe COCOson? ;)

 

Glumeste, normal. La cata grija are de mobra aia, cred ca s-ar zgaria pe ochi daca ar schimba fara ambreiaj :wink:

 

Si da, se poate sa schimbi si fara. Exista o anumita turatie a motorului in care poti sa faci asta (si la urcat in trepte, si la retrogradat), dar nu e in nici un caz recomandat. Cred ca se f*te cutia una-doua. Daca au pus ambreiaj pe motorete, stiu ei ce stiu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-am scos si maneta....ca pe viraj mai atingeam cu ea :cheers: .....

P.S. au defrisat B-dul PRECIZIEI te dai pe o roata...o minune...

P.S. 2 ....Am si eu o intrebare....Daca e turnata proaspat smoala pe strada poti sa mergi fara casca? ca e asfaltu moale .???? :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...