Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

Vazut astazi, acum cateva ore , un Monster rosu, pe langa Tip Top Moghioros,numere rosii, o frumusetze nu alta, felicitari proprietarului :blbl:

 

Nene, avand in vedere ca eu cred ca eram, iti multam de aprecieri. Daca vrei sa-l vezi mai indeaproape sau sa te sui putin in sa, lasa vorba si ne vedem noi :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

florică, eu propun sa-l expui undeva, astfel incat sa poata cat mai multa lume sa se "suie putin" pe el. poti sa tai si bilete, vinzi si un cico, bere la țap, floricele de porumb, vata pe bat, breloace si poze cu tine si bestia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare oameni buni.

Acum am ajuns de la intrunirea de la bacau cu motoreta cam varza.Am facut marea greseala sa o dau unuia si a cazut cu ea,incercand sa faca un wheelie tras de par.

In fine...acum daca ma puteti ajuta cu un site de unde faceti voi comanda sau niste piese sh mi-ati fi de mare ajutor.Am nevoie de urmatoarele:

 

-pedala schimbator(sper sa nu se fi stricat nimic in cutie ca nu prea imi place cum schimba asa,am venit de la bacau schimband cu calcaiul)

-oglinzi,de preferat cv in gen ochi de pisica,ceva finut si negre,poate o sa ma mai gandesc si la cele rotunde,o sa ma interesez cum arata.

-windshield,asta e doar putin zgariat dar daca are cnv pe acasa si il da si ieftin as fi bucuros sa facem o afacere(rosu).

-mansoane,ceva simplu,de guma moale sa nu imi alunece mana.

-capete de ghidon(nush cum se numesc);chestiile alea negre din varful ghidonului.

-acum greul;rezervorul.A intrat ghidonul in el si l-a botit,credeti ca se poate repara sau trebuie inlocuit?nu vreau sa merg nici asa cu el ca nu ma simt bine psihic.

-s-a zgariat si putin janta da ma gandesc sa nu o schimb doar pt o singura zgarietura,nu?

 

Ei bine,cam atat cred.Sper ca nu am deranjat cu interventia mea in mijlocul discutiei:D.

 

O seara cat mai placuta si asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

prietene, din ce zici tu acolo nu ai nimic grav la mobra. cam toti monsteristii au patit ce ai patit tu. bine, ei au cazut singuri, nu au dat mobra la altii. pedala o indrepti daca nu e rupta, rezervorul il faci la un tinichigiu bun, iar restul le cumperi de ici de pe colo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ma.. stiu ca e inalt Transalpu'.. dar totusi... sa sari un papuc? Detalii? :ok:

 

Mi-a intors in fata sambata trecuta un Papuc. I-am indoit bara din spate cu cizma-glezna iar acum sunt cu atela semnata :) . Maine-poimaine trec pe la doftor sa ma "descalt" dupa care urmeaza recuperarea. De ras e faptul ca din tot circul asta eu am iesit cel mai avariat, mobra are cateva zgarieturi si detalii iar papucu'...sa-l f*ta cainii! :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... poti sa tai si bilete, vinzi si un cico, bere la țap, floricele de porumb, vata pe bat, breloace si poze cu tine si bestia.

 

... ace, brice si carice, lame si chiloti de dame ...

Editat de tetea
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand 2 tobe originale Ducati Monster 600 in stare perfecta. pret 300 ron. trimit oriunde in tara. info sms 0747555971

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

florică, eu propun sa-l expui undeva, astfel incat sa poata cat mai multa lume sa se "suie putin" pe el. poti sa tai si bilete, vinzi si un cico, bere la țap, floricele de porumb, vata pe bat, breloace si poze cu tine si bestia.

 

Granizada bagi?....merge cu votka in ea :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Am si eu o intrebare :

 

Cat de problematica e supraincalzirea motorului pe vremea asta ?

Din cate am inteles, e racit pe aer motorul.

Ce se intampla daca se supraincalzeste motorul ? :ok:

 

Mersi anticipat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

La m620 pot sa spun ca nu exista problema asta.

Creste temperatura pana pe la 120 grade, si cam atat.Asta in zile cu 37 grade Celsius si trafic intens in rush hour,si nu ma rtefer la o mica plimbarica bineinteles.

Nu-ti fa griji.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Postez iar de pe contul varului meu, ca mie nu vor sa mi-l deschida (folosim acelasi ip) chiar daca am trimis mesaj de instiintare...

Am 2 probleme destul de mari as spune eu...

1. nu mi se aprinde stopul pe frana, nici fata nici spate, nush ce ar putea sa aiba desi m-am uitat pe acolo un pic (chiar daca nu ma prea pricep) :P

2. Ma f**e cricul :ok: cred k nu e original, dracu' stie, si mi-o scoate dintr-a-ntaia, o bag greu intr-a-ntaia, se incurca pe acolo...Poate are cineva un cric original de vanzare...

Alte probleme: pot scoate cheia din contact fara sa se opreasca motorul :) , imi curge ulei pe undeva..nu mult, dar mi se murdareste...stiu ca e destul de comun din ce am citit, dar totusi...si azi imi scartaia ceva in mers...cred k frana spate, dar nush sigur...placuta e schimbata de o sapt.

Si as vrea sa vin miercuri, daca va mai intalniti, poate se uita cnva la ea...dau o :blbl:

Trebuia sa vin acu o sapt sau 2, nu mai stiu dar nu am reusit... Mai jos cateva poze cu Monstruletul meu.

post-51506-1276548057_thumb.jpg

post-51506-1276548104_thumb.jpg

post-51506-1276548316_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. nu mi se aprinde stopul pe frana, nici fata nici spate, nush ce ar putea sa aiba desi m-am uitat pe acolo un pic (chiar daca nu ma prea pricep) :)

 

Spate, te uiti la senzorul de la frana.Sigur e blocat sau murdar.

Fata, e mult mai simplu.Chiar la maneta de frana ar trebui sa ai un mic senzor cam de dimensiunea unei monede de 50 bani.Ala ar trebui sa faca un clic in mom in care tragi frana.Sigur e miscat din loc, se rezolva cu o surubelnita si 5 minute.Bineinteles exista si varianta 2 : sa se fi ars filamentul la stop. Vorbesti si tu cu monsteristii, te ajuta ei daca nu te descurci.

 

2. Ma f**e cricul :ok: cred k nu e original, dracu' stie, si mi-o scoate dintr-a-ntaia, o bag greu intr-a-ntaia, se incurca pe acolo...Poate are cineva un cric original de vanzare...

 

Nu pare a fi original cricul.Nu bag mana in foc. In orice caz, arata foarte dubios, si e indoit intr-un fel ciudat. User-ul dealer dezmembreaza un monster.Poate te ajuta el cu un cric.

 

 

Alte probleme: pot scoate cheia din contact fara sa se opreasca motorul

 

:blbl:

Asta n-am mai auzit.Cheie foarte uzata ? Butuc foarte uzat ? ciudat

 

 

 

..si azi imi scartaia ceva in mers...cred k frana spate, dar nush sigur...placuta e schimbata de o sapt.

 

2 variante in opinia mea : s-a blocat vreun pistonas, nu s-au 'asezat' inca placutele. nimic grav, din nou.

 

:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ori am si eu de S4r, ori asa erau erau toate la generatia asta (al meu e din '97).

 

 

 

Ai un cric de S2r/S4r pe monsterul tau...Sa anunti cand il schimbi,ti-l cumpar eu pe asta

post-24526-1276583945_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-a intrebat un amic de o scoala moto. Voi ce ati recomanda?

0722705842 - Scoala AdiMoto poligon Ilioara..are toate genurile de moto, cel putin avea cand am facaut eu anul trecut

Mesaj completat

sa ma anunti si pe mine cand pot veni la garaj cu o bere rece; un sms, un tel., un reply ....

Multumesc :ok:

Mesaj completat

0722705842 - Scoala AdiMoto poligon Ilioara..are toate genurile de moto, cel putin avea cand am facaut eu anul trecut

Mesaj completat

sa ma anunti si pe mine cand pot veni la garaj cu o bere rece; un sms, un tel., un reply ....

Multumesc :blbl:

vorbeam cu monsteristu' :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

diseara, de la 19.00, cu mic, cu mare, ne vedem la academie. dupa pupaturi si alte acareturi ne dam la o plimbare scurta in haita. avem de ales intre snagov, pustnicu, mogosoaia ori baneasa. daca aveti alte idei, le asteptam aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...