Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

Mersi icsu, stiam de ei, dar am zis sa intreb inainte pe forum, am sunat azi si am si comandat, diseara il si montez :)

Unde l-ai gasit/comandat? Ca vreau sa-mi comanda si eu sonda de ulei, "transpira" ulei si ma enerveaza la culme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu vreau sa par lipsit de respect, dar nu "gashca" iti trebuie tie, la inceput mergi cat mai mult singur, in ritmul tau, nu pleca la drumuri lungi, nu merge mult timp.. putin cate putin, asa inveti cel mai sigur, nu merge obosit, "gashca" (nu ducatistii) are in general un mers mai periculos, mai ales daca mai sunt incepatori in ea. Prima cazatura am luat-o dupa 2 sapt, a doua dupa 6 saptamani, si a treia dupa 9 luni.. la inceput am facut greseala generala sa cred ca stapanesc tot. Daca eram in "gashca" poate nu cadeam sau poate cadeam si mai luam si pe altii dupa mine. Cand esti cu mai multi care sunt experimentati vei incerca sa fii ca ei, sa ai acelasi ritm, ceea ce nu-i neaparat rau daca ai avea experienta necesara. Daca merge careva pe langa mine in "figuri" ma opresc si-l las sa duca. Nu te grabi sa capeti experienta mai repede decat poti acumula, sa nu te tavalesti asa cum am facut eu sau altii. Daca mergi in grupuri, fereste-te de mers alert (probabil nu vei reusi sa tii pasul cu ei) si glumeti/figuranti (nu stii cum te sperie/dezechilibreaza). Asfalt uscat si felicitari pentru achizitie. Pentru sfaturi, schimb de experienta si pareri, esti binevenit in fiecare miercuri, ora 19-19:30, la Academia Militara se strang ducatistii.

Editat de icsu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru sfat,cu siguranta o sa tin cont de el..

Am zis "gashca" asa doar pentru ca nu mi-a venit altceva in minte..nu sunt profesionist,nici incepator nu ma consider,sunt la al 4-lea an pe motor,si am avut japoneze de viteza,dar este cu totul altceva sa fiu in rand cu lumea...sunt o fire temperata,nu sunt "agitat" in trafic..indiferent de situatie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum ca mi-am facut introducerea,poate primesc si eu un sfat in legatura cu anvelopele..

Stock am 160/60-17 spate si 120/60-17 fata...

Am gasit de curand un set Bridgestone 130/70 fata si 185/55 spate..Intrebarea mea este: pot sa montez astea noi fara sa am probleme?(ca si dimensiuni de incadrare merg)

 

Ce japoneza ai avut?

f 3 600

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze, Monsterul e un motor in general cumparat de incepatori, am presupus gresit. Gashca, ca sa zic asa se aduna in fiecare miercuri, ora 19-19:30, pe trepte, la Academia Militara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze, Monsterul e un motor in general cumparat de incepatori, am presupus gresit. Gashca, ca sa zic asa se aduna in fiecare miercuri, ora 19-19:30, pe trepte, la Academia Militara.

Stiu ca este,mi-a placut tare mult si in momentul in care m-am urcat pe ea..deja am avut un gol in stomac..sper sa nu ma dezamageasca,si nici eu pe ea:D Ms de invitatie..o sa incerc sa rup 2 zile de la servici:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum ca mi-am facut introducerea,poate primesc si eu un sfat in legatura cu anvelopele..

Stock am 160/60-17 spate si 120/60-17 fata...

Am gasit de curand un set Bridgestone 130/70 fata si 185/55 spate..Intrebarea mea este: pot sa montez astea noi fara sa am probleme?(ca si dimensiuni de incadrare merg)

 

 

f 3 600

 

O sa ai probleme cu ciclistica ( o sa fie mai bombate anvelopele )...daca esti echilibrist nu e nici o problema ( zic din auzite - peronal merg pe stock ). :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum ca mi-am facut introducerea,poate primesc si eu un sfat in legatura cu anvelopele..

Stock am 160/60-17 spate si 120/60-17 fata...

Am gasit de curand un set Bridgestone 130/70 fata si 185/55 spate..Intrebarea mea este: pot sa montez astea noi fara sa am probleme?(ca si dimensiuni de incadrare merg)

(...)

 

De montat se pot monta - dacă vrei să arate caraghios (ca niște baloane) și să strici ciclistica motocicletei.

120 pe față și 160 sau 170 (dacă vrei să fii hardcore) pe spate îți trebuie dacă vrei să dai cu scărițele pe jos în curbe.

 

În rest, s-o stăpânești sănătos și la mulți km fără incidente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare pentru posesorii de monster mai vechi, la voi esapamentul este prins in vreun fel de colier ? sau doar infipt in galerie ? :unsure:

 

Al meu nu are nici un fel de colier si daca pun mana simt ca are scapari pe acolo :rusinica:

post-68475-0-63520500-1341569618_thumb.jpg

Editat de ZYB
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu are coliere, am acelasi motor, le-am dat jos de cel putin 10 ori, doar "se infig" acolo si atat, si la mie are mici scapari dar cred ca de la cazaturi ca inainte nu avea, eventual poti pune putin mastic negru pe interior dar nu cred ca e cazul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum ca mi-am facut introducerea,poate primesc si eu un sfat in legatura cu anvelopele..

Stock am 160/60-17 spate si 120/60-17 fata...

Am gasit de curand un set Bridgestone 130/70 fata si 185/55 spate..Intrebarea mea este: pot sa montez astea noi fara sa am probleme?(ca si dimensiuni de incadrare merg)

 

 

f 3 600

pune asa daca nu gasesti stock, sau daca vrei alte gume. 120/70/17 pe fata ca 130 arata penibil si nu ai la ce sa folosesti. iar spatele poti incerca un 180/55/17 s-ar ameliora din 160/60/17. am sa revin cu site-ul unde poti vedea gumele cand schimbi dimensiunile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o intrebare pentru posesorii de monster mai vechi, la voi esapamentul este prins in vreun fel de colier ? sau doar infipt in galerie ? :unsure:

Al meu nu are nici un fel de colier si daca pun mana simt ca are scapari pe acolo :rusinica:

 

Nu are coliere, am acelasi motor, le-am dat jos de cel putin 10 ori, doar "se infig" acolo si atat, si la mie are mici scapari dar cred ca de la cazaturi ca inainte nu avea, eventual poti pune putin mastic negru pe interior dar nu cred ca e cazul.

 

Nu are nici un fel de coliere, ci o garnitură internă (număr de cod: 420.2.001.0A). Dacă aveți scăpări pe acolo, înseamnă că s-a f*tut aia.

 

PS: găsiți manualul complet de piese pentru M600 din 2001, aici.

 

pune asa daca nu gasesti stock, sau daca vrei alte gume. 120/70/17 pe fata ca 130 arata penibil si nu ai la ce sa folosesti. iar spatele poti incerca un 180/55/17 s-ar ameliora din 160/60/17. am sa revin cu site-ul unde poti vedea gumele cand schimbi dimensiunile.

 

Hai mă, ce dracu: 180 pe Monster de 600? laugh.gif

Dacă nu mă credeți pe mine, poate îi credeți pe băieții ăștia.

 

Hai noroc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

EDIT: bine că ai rezolvat.

smile.gif

 

Multam Angel!

 

 

Unde l-ai gasit/comandat? Ca vreau sa-mi comanda si eu sonda de ulei, "transpira" ulei si ma enerveaza la culme.

 

Unde ai zis tu :) dafway

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bikes fans are great...but ducati fans are something extra...

 

 

cateva motoare...cativa ducatisti la WDW 2012( 11'30''.... si toooot trec......si dupa....se tot duc in alta parte, ii redirectiona spre cealalta intrare)

http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=D79S6we1hq0&NR=1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De montat se pot monta - dacă vrei să arate caraghios (ca niște baloane) și să strici ciclistica motocicletei.

120 pe față și 160 sau 170 (dacă vrei să fii hardcore) pe spate îți trebuie dacă vrei să dai cu scărițele pe jos în curbe.

 

În rest, s-o stăpânești sănătos și la mulți km fără incidente.

 

O sa le incerc totusi 100-200 km..dupa care o sa vad daca imi fac probleme..

Ms de urare..la fel si tie.

 

Nu are nici un fel de coliere, ci o garnitură internă (număr de cod: 420.2.001.0A). Dacă aveți scăpări pe acolo, înseamnă că s-a f*tut aia.

 

PS: găsiți manualul complet de piese pentru M600 din 2001, aici.

 

 

 

Hai mă, ce dracu: 180 pe Monster de 600? laugh.gif

Dacă nu mă credeți pe mine, poate îi credeți pe băieții ăștia.

 

Hai noroc!

Am sa le montez totusi,.,o sa fac si un filmuletz ceva sa vedeti cum se comporta..si vedem..

Oricum nu sunt agitat in curse..asa ca o sa fiu linistit:D

 

bikes fans are great...but ducati fans are something extra...

 

Like a dream :

 

Un set ambreiaj(10 palcute) M600, cine are?

Editat de albert's
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite aici se vede sesiunea de pe pista de sambata dimineta. e doar linia de start unde apar eu si parca si Doru.

minutul 1:37

 

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tot Alex (Dafway) parcă avea. Dacă nu, dealer. Dacă nu, ebay. laugh.gif

 

Nou e vreo 200€, deci nu cred că vrei.

 

Am vb cu el,are ceva in jur de 250 e second..deci e cam scump baiatu..

Ma gandeam la ceva pana in 200 lei..-250 maxim dar sa fie bune..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vb cu el,are ceva in jur de 250 e second..deci e cam scump baiatu..

Ma gandeam la ceva pana in 200 lei..-250 maxim dar sa fie bune..

 

Nu-ți face speranțe deșarte, n-o să găsești la prețul ăsta la noi.

Sunt consumabile, deci trebuie să iei de la cineva care dezmembrează, iar Ducati-uri nu sunt încă atât de multe în România.

 

Caută pe site-urile de SH din afară: Italia, Germania, etc. După o căutare succintă, am reușit să găsesc pe subito.it la 40€ SH sau 100€ nou.

 

Spor la căutat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu-ți face speranțe deșarte, n-o să găsești la prețul ăsta la noi.

Sunt consumabile, deci trebuie să iei de la cineva care dezmembrează, iar Ducati-uri nu sunt încă atât de multe în România.

 

Caută pe site-urile de SH din afară: Italia, Germania, etc. După o căutare succintă, am reușit să găsesc pe subito.it la 40€ SH sau 100€ nou.

 

Spor la căutat!

 

Ai idee cum pot sa comand eu acolo? :-?

Prefer unu nou la banii astia..ai garantia ca tine ceva timp..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...