Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

Am o problema la uleiul din furca,azi am facut cateva ture pe o sosea mai proasta si am obs.ca imi curge uleiul din furca,care sa fie cauza,oare semeringurile?

Si caut autocolante(abtibilduri) cu inscriptii Ducati .

Si inca ceva..nu-mi palc oglinzile ce le am acum..nu stiu dar arata "ca urechile unui magar" ..vreu ceva mai mici..gen:

post-68471-0-56844600-1342109056_thumb.jpg

Editat de albert's
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am o problema la uleiul din furca,azi am facut cateva ture pe o sosea mai proasta si am obs.ca imi curge uleiul din furca,care sa fie cauza,oare semeringurile?

Si caut autocolante(abtibilduri) cu inscriptii Ducati .

Si inca ceva..nu-mi palc oglinzile ce le am acum..nu stiu dar arata "ca urechile unui magar" ..vreu ceva mai mici..gen:

da schimba semeringurile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)

 

Salut,

 

La pensiunea MAI am sunat si eu.

 

Am intrebat daca au camere disponibile pentru weekend-ul acela si mi-au transmis ca da. Pensiunea arata foarte bine : http://www.pensiunea-mai.ro/

 

Pretul comunicat a fost de 249 lei pentru o noapte si avem inclus sauna / piscina / biliard. Pareri va rog? Pt ca pe de-o parte e un pic cam scump dar pe de alta parte arata foarte bine :)

 

Cand am sunat eu mai dvrm mi-au confirmat ca au 10-12 camere duble fara probleme.

 

Andrei

 

În primul rând, mulțumim oamenilor care s-au interesat.

 

Totuși, personal mi se pare cam scumpuț. Nu "în absolut" (arată într-adevăr foarte bine, iar tariful e justificat), dar având în vedere că se stă o noapte, nu cred că avem timp să profităm de facilitățile puse la dispoziție (gen piscină, etc.). Vom ajunge obosiți (și asta oricât de "lejer" am merge), bem câteva beri, mâncăm un grătar (în cel mai bun caz) și ne culcăm. La pensiunea asta era frumos dacă mergeam să stam câteva zile...

 

Păăăăăărerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poze cu Legenda :banana: pe pista, cand ii explicam lui Doru ca Troy Baylis pare putin crispat si iritat; dupa ce a vazut ca are o legenda acolo, s-a speriat. :yikes: cand si-a pus casca pe cap, a inceput sa planga. dupa 2 tururi cand vazand ca stau in urma lui, a renuntat la orgoliu si a iesit de pe pista. doar ca nu stiu cine a fost singurul nesimtit cu un 1098, ce m-a depasit de nu am avut timp sa-l vad.

 

PS cand Doru si-a dat seama cu cine sta pe pista, s-a dat la pozat. :crack:

post-59565-0-50232500-1342115704_thumb.jpg

post-59565-0-82270700-1342115794_thumb.jpg

post-59565-0-30194600-1342115821_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poze cu Legenda :banana: pe pista, cand ii explicam lui Doru ca Troy Baylis pare putin crispat si iritat; dupa ce a vazut ca are o legenda acolo, s-a speriat. :yikes: cand si-a pus casca pe cap, a inceput sa planga. dupa 2 tururi cand vazand ca stau in urma lui, a renuntat la orgoliu si a iesit de pe pista. doar ca nu stiu cine a fost singurul nesimtit cu un 1098, ce m-a depasit de nu am avut timp sa-l vad.

 

PS cand Doru si-a dat seama cu cine sta pe pista, s-a dat la pozat. :crack:

o sesiune de autografe pe cand sunt f interesat si in acelasi timp urmaresc evolutia dumneavoastra cu sufletul la gura :bounce:

defapt cam cand o crazy devil academy :friends:

Editat de Buggy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o sesiune de autografe pe cand sunt f interesat si in acelasi timp urmaresc evolutia dumneavoastra cu sufletul la gura :bounce:

aaaa, pai cand sunt in turneu, cand ma vezi sa strigi dupa mine sa-mi aduci aminte de autograf :crack:

defapt cam cand o crazy devil academy :friends:

cat de curand, doar ca ar fi dominata lumea de persoane gen Hitler. :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aaaa, pai cand sunt in turneu, cand ma vezi sa strigi dupa mine sa-mi aduci aminte de autograf :crack:

 

cat de curand, doar ca ar fi dominata lumea de persoane gen Hitler. :rock:

oaleleleu asta nu e bine :)...lasand gluma tu ce faci mai esti in danemarca ai moto cu tine?...eu sunt in germania poate iti fac o vizita daca nu e cu supararare :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poze cu Legenda pe pista, cand ii explicam lui Doru ca Troy Baylis pare putin crispat si iritat; dupa ce a vazut ca are o legenda acolo, s-a speriat. :yikes: cand si-a pus casca pe cap, a inceput sa planga. dupa 2 tururi cand vazand ca stau in urma lui, a renuntat la orgoliu si a iesit de pe pista. doar ca nu stiu cine a fost singurul nesimtit cu un 1098, ce m-a depasit de nu am avut timp sa-l vad.

 

PS cand Doru si-a dat seama cu cine sta pe pista, s-a dat la pozat.

 

Eu in locul tau as zice mersi de poze ca fara mine pe pista nu aveai nici o dovada ca ai fost acolo :P

 

Si ala care te-a depasit nu era 1098 ci Monster 620 negru mat :)) da ramane intre noi, nu mai spui la nimeni sa nu stricam legenda :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

În primul rând, mulțumim oamenilor care s-au interesat.

 

Totuși, personal mi se pare cam scumpuț. Nu "în absolut" (arată într-adevăr foarte bine, iar tariful e justificat), dar având în vedere că se stă o noapte, nu cred că avem timp să profităm de facilitățile puse la dispoziție (gen piscină, etc.). Vom ajunge obosiți (și asta oricât de "lejer" am merge), bem câteva beri, mâncăm un grătar (în cel mai bun caz) și ne culcăm. La pensiunea asta era frumos dacă mergeam să stam câteva zile...

 

Păăăăăărerea mea.

De acord cu tine dar, gratar mancam caci eu am de gand sa fac daca gratar exista.. restul se gaseste pt foc si ce sa pui pe gratar. :grinbandit:

Pe mine ma intereseaza sa aiba dus, pat si gratar :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

oaleleleu asta nu e bine :)...lasand gluma tu ce faci mai esti in danemarca ai moto cu tine?...eu sunt in germania poate iti fac o vizita daca nu e cu supararare :friends:

stiu ca nu e bine :))

 

eu acum sunt in Danemarca, iar pe 31 vin iar acasa in concediu(cam des da nu-i nimic, se poarta)

 

motoru e in tara, legile de aici nu imi dau voie sa o inmatriculez. adica se poate dar ca sa dau 7-8.000euro pt inmatricularea unei motociclete...apoi qsigutarea vreo 2500-3000euro..... nu are rost pt cateva luni pe an.... plus ca timpul liber si vremea nu ma favorizeaza. dar si legile privind circulatia rutiera de la ei, m-ar face sa stau pe la institutia aia numita de americani "Jail" nu cred ca as suporta sa merg cu 45/80Km/h. cred ca ar trebui sa scot pinioanele pt treaptele 3,4,5,6. vizita ca sa imi faci, nu e cu suparare, ci mi-ar face placere. doar ca nu ai ce sa vizitezi(decat legenda) si sa vii din Germany pana aici ar fi o pierdere de timp/bani ce ar fi folositi in alte scopuri.(poti sa mii donezi) Danemarca nu e o tara care s-o vizitezi, aici doar sa muncesti atat. in aproape 2 ani eu nu am avut ce sa vizitez. decat am fost la mare, si am vazut nici 50 oameni pe plaja.

 

Eu in locul tau as zice mersi de poze ca fara mine pe pista nu aveai nici o dovada ca ai fost acolo

 

Si ala care te-a depasit nu era 1098 ci Monster 620 negru mat :)) da ramane intre noi, nu mai spui la nimeni sa nu stricam legenda :P

eh, lasa ca daca ma depasea un monster 620, din orgoliu il ajungeam si il dadeam de pamant.......doar ca sa inteleaga ca "legendele" stau in fata. si Troy Baylis a renuntat dupa 2 tururi, lasand loc Legendei. Doar nesimtitu ala nu a stiut cu cine sta pe pista. hmmmmm. las ca la urmatoru WDW imi pun 2 bare cat latimea pistei, sa-l vad daca mai trece. sau imi pun masina de abur sau fum.

 

hihihi

Editat de Crazy-devil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Neatza,prieteni,unde gasesc si eu stikere pt al meu Monster?

neata. ce stiker,sunt cei ce fac, doar ca se sterge in timp daca nu e lacuit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si inca ceva..nu-mi palc oglinzile ce le am acum..nu stiu dar arata "ca urechile unui magar" ..vreu ceva mai mici..gen:

Parerea mea este ca oglinzile alea cu colturi se potrivesc ca nuca in perete pe monster. Motoreta este rotunda din orice unghi ai privi-o...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Neatza,prieteni,unde gasesc si eu stikere pt al meu Monster?

 

Presupun că vrei sticker-e cu "DUCATI" pentru rezervor. Dacă e așa, ai două posibilități:

  • Le cumperi de la Ducati sau de la oameni care se ocupă cu așa ceva de pe e-bay (exemple aici și aici)
  • Le faci tu, printr-o firmă care se ocupă cu asta (cel mai probabil nu vor avea font-urile: le găsești aici)

You're welcome

happy.gif

Parerea mea este ca oglinzile alea cu colturi se potrivesc ca nuca in perete pe monster. Motoreta este rotunda din orice unghi ai privi-o...

 

+1

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stiu ca nu e bine :))

 

eu acum sunt in Danemarca, iar pe 31 vin iar acasa in concediu(cam des da nu-i nimic, se poarta)

 

motoru e in tara, legile de aici nu imi dau voie sa o inmatriculez. adica se poate dar ca sa dau 7-8.000euro pt inmatricularea unei motociclete...apoi qsigutarea vreo 2500-3000euro..... nu are rost pt cateva luni pe an.... plus ca timpul liber si vremea nu ma favorizeaza. dar si legile privind circulatia rutiera de la ei, m-ar face sa stau pe la institutia aia numita de americani "Jail" nu cred ca as suporta sa merg cu 45/80Km/h. cred ca ar trebui sa scot pinioanele pt treaptele 3,4,5,6. vizita ca sa imi faci, nu e cu suparare, ci mi-ar face placere. doar ca nu ai ce sa vizitezi(decat legenda) si sa vii din Germany pana aici ar fi o pierdere de timp/bani ce ar fi folositi in alte scopuri.(poti sa mii donezi) Danemarca nu e o tara care s-o vizitezi, aici doar sa muncesti atat. in aproape 2 ani eu nu am avut ce sa vizitez. decat am fost la mare, si am vazut nici 50 oameni pe plaja.

 

 

eh, lasa ca daca ma depasea un monster 620, din orgoliu il ajungeam si il dadeam de pamant.......doar ca sa inteleaga ca "legendele" stau in fata. si Troy Baylis a renuntat dupa 2 tururi, lasand loc Legendei. Doar nesimtitu ala nu a stiut cu cine sta pe pista. hmmmmm. las ca la urmatoru WDW imi pun 2 bare cat latimea pistei, sa-l vad daca mai trece. sau imi pun masina de abur sau fum.

 

hihihi

ok am inteles...da nu stiu creca e frumos totusi de ex lego land :)...oricum maoi vb despre asta si miam propus sa fac turu europei vara asta pe bucati :)))...vb bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea este ca oglinzile alea cu colturi se potrivesc ca nuca in perete pe monster. Motoreta este rotunda din orice unghi ai privi-o...

 

Am vazut pe una identica cu a mea,iti spun ca arata tare minunat..o face mult mai "dura" :D

 

neata. ce stiker,sunt cei ce fac, doar ca se sterge in timp daca nu e lacuit.

 

Stikere cu Ducati,chiar daca nu-s lacuite..doar ca nu stiu de unde sa le comand..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut pe una identica cu a mea,iti spun ca arata tare minunat..o face mult mai "dura" :D

 

 

 

Stikere cu Ducati,chiar daca nu-s lacuite..doar ca nu stiu de unde sa le comand..

cauta si tu o firma de specialtate sunt atatea dai o cautare pe google si aici pe forum e plin de oameni care fac...dac eram acasa iti dadeam eu nu mai stiu de unde le am :)

Editat de Buggy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok am inteles...da nu stiu creca e frumos totusi de ex lego land :)...oricum maoi vb despre asta si miam propus sa fac turu europei vara asta pe bucati :)))...vb bafta

:)),dupa ceva timp de cand am venit in Dk, stateam la masa cu ei si le povesteam de Romania ca e frumoasa si imi ziceau si ei ca au fost si e foarte frumoasa doar ca nu avem drumuri.

 

si le pun eu intrebarea: ce puncte/obiective turistice pot vizita in Danemarca.

 

se apuca 2 daneze(fata si nepoata fermierului) vorbesc intre ele vreo 5-10minute. eu mancam linistit si eram atent la ele. apoi imi spun: soooo, you can visit Lego Land. deci le-a luat cateva minute bune ca sa imi dea ceva sa vizitez. nu stiu ce e acolo ca nu am fost, dar nu vreau sa vizitez fabrici sau parculete de copii. vreau sa vad ceva frumos, ce aduna turisti.

 

ca obiectiv turistic ei au Skagen. (google it) dar e departe si scump.

 

Stikere cu Ducati,chiar daca nu-s lacuite..doar ca nu stiu de unde sa le comand..

nu stikerele trebuie lacuite, ci rezervorul sau unde le pui tu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)),dupa ceva timp de cand am venit in Dk, stateam la masa cu ei si le povesteam de Romania ca e frumoasa si imi ziceau si ei ca au fost si e foarte frumoasa doar ca nu avem drumuri.

 

si le pun eu intrebarea: ce puncte/obiective turistice pot vizita in Danemarca.

 

se apuca 2 daneze(fata si nepoata fermierului) vorbesc intre ele vreo 5-10minute. eu mancam linistit si eram atent la ele. apoi imi spun: soooo, you can visit Lego Land. deci le-a luat cateva minute bune ca sa imi dea ceva sa vizitez. nu stiu ce e acolo ca nu am fost, dar nu vreau sa vizitez fabrici sau parculete de copii. vreau sa vad ceva frumos, ce aduna turisti.

 

ca obiectiv turistic ei au Skagen. (google it) dar e departe si scump.

 

 

nu stikerele trebuie lacuite, ci rezervorul sau unde le pui tu.

 

rezervorul este deja lacuit..

Am sa caut sa le fac,am gasit ceva firme care fac..am fonturile.."sa trecem la treaba" :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

rezervorul este deja lacuit..

Am sa caut sa le fac,am gasit ceva firme care fac..am fonturile.."sa trecem la treaba" :))

Ideea este ca dupa ce le lipesti sa dai cu lac peste, altfel nu vor rezista la intemperii, spalari s.a. Si pentru ca nu poti sa dai cu lac numai peste sticker (adica poti dar se vede urat) trebuie sa dai tot rezervorul. Cred ca asta a vrut sa zica colegul crazy-devil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In alta ordine de idei.. se baga careva maine pe acest traseu?

oooooh tiai facut curaj sa iesi cu moto :friends: ...bvbv sa va plimbati frumos

@crazy devil...da pai ma gandesc ca prea multe nu sunt dar mie imi place sa vad locuri noi oricum ar fi ele plus ca copenhaga e frumos ca oras si cel mai mult vreau sa ma dau cu moto pe un pod dala lung deal lor :))))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...