Sari la conținut

Motociclistu' Biciclist


gn77b
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 3,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 5 ore, vis-a-vis a spus:

Ăsta e doar traileru', nu?

Hmmm multi m-au întrebat fix asta deci clar am greșit-o :)

 

eu abia fac un clip obosit de 1minut, nu îmi permit să fac trailere + că e nevoie de ceva IQ sa faci trailer :crack:

 

s-a dorit a fi intro nouă pt canal și un nou logo: maimuța m*istă care se dă.

 

am dezamăgit niste oameni și nu știu dacă mă voi putea ierta.

 

 

L am făcut că îmi venise ideea.

Clipurile de pe canal ar trebui sa fie doar cum mă dau in zone mai cretine.

 

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 ore, ENEOS a spus:

Variola 🐒

E buna asta dar nu ești primul care întreabă :D

Ciudat că s a nimerit fix in perioada variolei. 

poate e de bine?

 

Acum 7 ore, AdrianB1 a spus:

Continutul e un sfert din clip. chiar ca seamana a trailer.

Mai aveam material filmat dar nu vroiam sa o lungesc ca pe o glumă repetată de multe ori, highlightul fiind maimuța mergând ampulea pe bici și pe muzica.

 

Simt o presiune să fac și "filmul" dar mi-am jurat că nu mă mai îmbrac in costum :grinbandit:

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 ore, vis-a-vis a spus:

Pun și eu munca de juma de zi. Se putea și mai bine, dar se putea cu mult mai rău 🤣

 

 

tare aia cu stop frame animation, am si eu niste cadre pregatite :D 

un fel de shaun the sheep.

 

image.thumb.png.a1dcb55e97c348693f7c89b64dde02e3.png

 

ma uitam asa la cadrul ala si imi spuneam "cum dracu e ala o bicicleta?"

 

dar la final - soc - nu era bicicleta :grinbandit:

*nu am vazut titlul, am zis ca implicit e bici.

 

ce nu inteleg eu:

unde sunt franele? omg.

presupun ca faci zig-zag sa opresti sau ceva drift ca pe schiuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Păi, da... la schiuri, snowboard, ai frâne?

 

 

Șmecheria e să nu te duci ca târtanu' la vale pe cea mai abruptă trasă... Și dacă prinzi viteză, cotești către deal...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, vis-a-vis a spus:

Păi, da... la schiuri, snowboard, ai frâne?

 

 

Șmecheria e să nu te duci ca târtanu' la vale pe cea mai abruptă trasă... Și dacă prinzi viteză, cotești către deal...

Dep.

 

Imi place că s-au diversificat bine topicul :)

 

 

M-ai cam pus pe gânduri..........

Gânduri negre.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am uat pe net nitel la dracie. Fun, dar si pretul e pe masura :)

Oricum, cred ca primele 10 min as fi numai pe jos, incercand sa infrang instincul de a ma echilibra/lua curba ca pe bicla/moto. Acum ceva ani si-a luat maica-mea o tricicleta din aia cu cosulet in spate. Am zis sa dau si eu o tura. Era sa ma duc in sant la prima curba :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, Cap0ne a spus:

M-am uat pe net nitel la dracie. Fun, dar si pretul e pe masura :)

Oricum, cred ca primele 10 min as fi numai pe jos, incercand sa infrang instincul de a ma echilibra/lua curba ca pe bicla/moto. Acum ceva ani si-a luat maica-mea o tricicleta din aia cu cosulet in spate. Am zis sa dau si eu o tura. Era sa ma duc in sant la prima curba :)))

Eram mic și am văzut una din asta cu baza pegas din ăla clasic cu șa lunga.

If there s a will there's a way.

 

Mai rămâne să oprești puțin creierul cat sa i dai de cap.

 

Cu asta chiar cred că poți răni grav un copil ceva daca dai peste el :)

 

*Nu prea-mi plac copiii :grinbandit:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, Cap0ne a spus:

M-am uat pe net nitel la dracie. Fun, dar si pretul e pe masura :)

Oricum, cred ca primele 10 min as fi numai pe jos, incercand sa infrang instincul de a ma echilibra/lua curba ca pe bicla/moto. Acum ceva ani si-a luat maica-mea o tricicleta din aia cu cosulet in spate. Am zis sa dau si eu o tura. Era sa ma duc in sant la prima curba :)))

Am luat una folosită la închirieri la juma de preț. Am mai mers cu unele făcute de mine și da, în prima fază e ciudată senzația, însă te prinzi de ce și cum... Cea mai terifiantă experiență rămâne coborârea de la Postăvaru' 🤣

image.thumb.png.d0ebca387bcf7581571a6e8242bba65e.png image.thumb.png.7ea823748ee6e905d4fcbc14622f9690.png image.thumb.png.405ff5dae54f66a965222bec940d8e03.png  image.thumb.png.5c2d7286b6ca0bd8f23a0168f5fdc717.png  

 

 

  

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 17 minute, vis-a-vis a spus:

Am luat una folosită la închirieri la juma de preț. Am mai mers cu unele făcute de mine și da, în prima fază e ciudată senzația, însă te prinzi de ce și cum... Cea mai terifiantă experiență rămâne coborârea de la Postăvaru' 🤣

image.thumb.png.d0ebca387bcf7581571a6e8242bba65e.png image.thumb.png.7ea823748ee6e905d4fcbc14622f9690.png image.thumb.png.405ff5dae54f66a965222bec940d8e03.png  image.thumb.png.5c2d7286b6ca0bd8f23a0168f5fdc717.png  

 

 

  

Lucrează bine suspensiile pe temperaturi mici? :D

 

Cred și eu că s scumpe daca cadrul e de FS.

Estetic nu e oau dar senzația cred că tare.

 

De ce n ai filmat și tu pe zi? 😛

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Păi tu crezi că am liber când vreau eu sau că e zăpadă când am liber? :D Plus că noaptea nu-s mulți spectatori care să râdă când cazi în freză...

Lucrează suspensia dar nu foarte bine. D-aia am vrut ceva dedicat. Ideea e să mă urc la Azuga și să vin pe munții Baiului pe culmea Zamora prin zăpadă pufoasă. Să vină iarna :D 

Editat de vis-a-vis
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 minute, vis-a-vis a spus:

Păi tu crezi că am liber când vreau eu sau că e zăpadă când am liber? :D Plus că noaptea nu-s mulți spectatori care să râdă când cazi în freză...

Lucrează suspensia dar nu foarte bine. D-aia am vrut ceva dedicat. Ideea e să mă urc la Azuga și să vin pe munții Baiului pe culmea Zamora prin zăpadă pufoasă. Să vină iarna :D 

Greu frate cu lipsa timpului.

 

Nu mai zi de iarnă că îți iei report :grinbandit:

De la oameni.

Nu de la mine, ce naiba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 40 minute, frigider a spus:

Eram mic și am văzut una din asta cu baza pegas din ăla clasic cu șa lunga.

 

*Nu prea-mi plac copiii :grinbandit:

Cred ca inca mai am prin pod pe la tara de cand eram copil o dracie din asta nemteasca, un fel de "bob", ca o tricicleta dar cu talpici de zapada, cu frane, ghidon etc, tot tacamul. Rupeam cand ieseam cu ea pe derdelus :D

 

*De multe ori nici pe'ai mei nu'i prea inghit, daremi ai altora :))

 

Acum 32 minute, vis-a-vis a spus:

Am luat una folosită la închirieri la juma de preț. Am mai mers cu unele făcute de mine și da, în prima fază e ciudată senzația, însă te prinzi de ce și cum... Cea mai terifiantă experiență rămâne coborârea de la Postăvaru' 🤣

  

Asa mai merge la pret. Ma uitasem ca au kit de montat pe bicla ta, dar si ala e 650+ euro..  Si nu cred ca e la fel de ok pe un hardtail.
Da visu ala cu kitul de senila&talpica pt Ktm tot mi-l fac la un moment dat :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 minute, Cap0ne a spus:

*De multe ori nici pe'ai mei nu'i prea inghit, daremi ai altora :))

Beau pt asta.

Acum 8 minute, Cap0ne a spus:

Da visu ala cu kitul de senila&talpica pt Ktm tot mi-l fac la un moment dat

Sa nu uiți să faci poze

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

De-a lungul timpului am avut cateva explozii din 2 cauze diferite: ori a cedat cauciucul fiind imbatranit/uzat, ori a explodat doar camera in interiorul cauciucului( camera veche sau camera prea mica pt cauciucul in care a fost montata).

De curand am aflat ca mai exista o posibilitate , si anume sa-ti explodeze roata 😁.

M-am apucat sa pun cauciucuri noi la o bicicleta veche si dupa ce am umflat cu (prea mult) simt de raspundere cauciucul nou a bubuit roata=> dauna totala. Intr-un fel cred ca a fost mai ok asa decat sa cedeze in mers roata mult prea uzata pe suprafata de franare.

20220529_132501.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 16 minute, binox a spus:

De curand am aflat ca mai exista o posibilitate , si anume sa-ti explodeze roata 😁

:crack:

 

Ești bun la testare produse, le iei de mânuță și le duci undeva departe de limitele imaginate de cei care le-au proiectat.

 

*Ia-o ca pe un compliment 

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator AdrianB1

A descoperit apa calda :D

 

Normal ca o janta (nu roata, bre, e janta) poate sa crape, nu sa explodeze, daca materialul e subtiat de frana de-a lungul timpului. Nu e dauna totala, janta e piesa de schimb si culmea, chiar se inlocuieste din cand in cand, ca atunci cand se duc placutele sau chiar discurile la moto si nu franezi ca Fred Flinstone.

 

Iar aia cu cauciucul imbatranit care explodeaza e tot din categoria "mentenanta lipsa". Ca la rubrica accidente, daca ai DOT din 1918 de la unire ...

Editat de AdrianB1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...