Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Honda CBR125R


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Cauciucurile amandoua alea stock , da...daca iti pui 130 nu poti sa il dai indiferent ce i-ai face.

 

:kali: nici eu nu pot sa daucapatu cu cel de 130 :kali: mai am 1 cm dar cam greu cu el :kali:

 

Pierd aderenta ff repede.

 

aici ai perfecta dreptate :kali:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si apropo, am vazut si eu r125-ul

prima impresie: o bijuterie de motocicleta, si da, este mai mare, cel putin rezervorul acela e inalt rau de tot:P

totusi, parca cbr-ul suna mai frumos, asa mi se pare..

astept saptamana viitoare pt o tura cu r125 sa vad si diferenta dintre cele doua motoare.

 

oricum, nota 10 pt r125:D

 

 

:kali:

Nici mie nu-mi palce cum se aude R125 cu toba aia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Superba Hondita :kali: Cea mai tare combinatie de culori.

P.S :Unde ai montat xenoanele?Ai probleme cu ele?Se incinge farul rau?

Editat de ZuZu26
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Superba Hondita :jump: Cea mai tare combinatie de culori.

P.S :Unde ai montat xenoanele?Ai probleme cu ele?Se incinge farul rau?

 

Mersi, xenoanele le-am montat in fata casei :jump: , iar probleme momentan nimic, functioneaza perfect

:P

Editat de pridon PRD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
buna. vinde careva din Bucuresti vreun cbr-ica de 125?

 

 

din cate am auzit se vinde cbr-ica neagra de pe paginile anterioare :D

:(

 

am o intrebare, ati auzit care ca s-ar putea da km inapoi la un cbr 125?

am intalnit unu cu 6000km si baiatu tocmai ii schimbase placutele de frana,uleiul(cel putin asa zice) mi se pare cam dubios..

intreb pt ca vrea un amic sa achizitioneze, pretul ar fi de 1500euro:|

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.bikeshop.ro/motociclete/anuntur...005-115329.html

Vand Hond CBR 125R .

Pret 2200 negociabil.

Trimiteti-mi mail , sunati , adaugati idul de mess cum vreti dar daca aveti ceva intrebari nu ezitati sa mi le adresati.

Motorul merge super si arata impecabil,nici o zgiietura!I-am pus rim stripes rosii si arata super.

Este adus din Germania de pe mobile.de anul acesta la 3500km.

Consum urban 3L/100km. Inmatriculata cu acte in regula. Se poate conduce cu A1(evident).Tinuta doar in garaj.

Pentru a vedea motorul in Timisoara ma contactati si vin eu cu el. :hug:

 

 

:( :D :kali: :D

post-16556-1216071202_thumb.jpg

post-16556-1216071213_thumb.jpg

post-16556-1216071234_thumb.jpg

post-16556-1216071249_thumb.jpg

post-16556-1216071263_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic ca ai cam aruncat banii pe fereastra la alegerea cauciucului de 110,dar daca ai multi nu e problema tongue.gif 100 sau 110 tot acolo e,diferenta e mica.Ai dreptate cand spui ca daca bagi de 130 in curbe daca te dai tare o sa faca voblaj,am simtit-o pe pielea mea,era sa o trantesc o data.Dar daca vrei sa te dai tare pe curbe ia-ti motor de 600 cu roata de 180 si mergi ca Rossi pe curbe tongue.gif stai linistit ca si cu cel de 100 sau 110 tot face voblaj pe curbe deoarece nu poti intarii suspensiile sad.gif sad.gif sad.gif daca se puteau intari pe fata si pe spate era alta treaba.Pune poze sa vedem cu arata cauciucul

 

 

 

cine duce pana in margine cauciucul de 100 la cbr e om mare,atunci stie motociclist calumea tongue.gif

 

 

 

Cand mai vii in mures da-mi un telefon si te las sa te dai cu cbr'ul meu care are pe spate roata de 130,iar atunci o sa vezi diferenta smile.gif eu m-am dat saptamana trecuta cu cbr'ul prietenului meu din 07 (deci ca al tau) si are roata de 100,asa merge parca zboara biggrin.gif ia foarte usor curbele,se simpte mult biggrin.gif Te astept in Mures beer.gif

 

SALUTARE SI EU AM UN CBR DE 125 DIN 2007 SI CITEAM DIN CURIOZITATE CE ERA SCRIS MAI SUS DE CAUCIUC DE 100 K NUL POTZI INCLINA LA MAXIM PICIULE EU PE AL MEU IL INCLIN NU STHIU CUM DAR A MEU E INCLINAT LA MAXIM

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu zic ca ai cam aruncat banii pe fereastra la alegerea cauciucului de 110,dar daca ai multi nu e problema tongue.gif 100 sau 110 tot acolo e,diferenta e mica.Ai dreptate cand spui ca daca bagi de 130 in curbe daca te dai tare o sa faca voblaj,am simtit-o pe pielea mea,era sa o trantesc o data.Dar daca vrei sa te dai tare pe curbe ia-ti motor de 600 cu roata de 180 si mergi ca Rossi pe curbe tongue.gif stai linistit ca si cu cel de 100 sau 110 tot face voblaj pe curbe deoarece nu poti intarii suspensiile sad.gif sad.gif sad.gif daca se puteau intari pe fata si pe spate era alta treaba.Pune poze sa vedem cu arata cauciucul

 

 

 

cine duce pana in margine cauciucul de 100 la cbr e om mare,atunci stie motociclist calumea tongue.gif

 

 

 

Cand mai vii in mures da-mi un telefon si te las sa te dai cu cbr'ul meu care are pe spate roata de 130,iar atunci o sa vezi diferenta smile.gif eu m-am dat saptamana trecuta cu cbr'ul prietenului meu din 07 (deci ca al tau) si are roata de 100,asa merge parca zboara biggrin.gif ia foarte usor curbele,se simpte mult biggrin.gif Te astept in Mures beer.gif

 

SALUTARE SI EU AM UN CBR DE 125 DIN 2007 SI CITEAM DIN CURIOZITATE CE ERA SCRIS MAI SUS DE CAUCIUC DE 100 K NUL POTZI INCLINA LA MAXIM PICIULE EU PE AL MEU IL INCLIN NU STHIU CUM DAR A MEU E INCLINAT LA MAXIM

 

trebuie sa vad ca sunt curios :P acuma mai am putin de studiat ca in 23 am admitere la medicina apoi mai ies si eu cu motorul.Ma bucur daca ai inclinat cel de 100 la maxim,nici Costy nu a putut si are experienta mai mare ca mine :lol: ne vedem saptamana vitoare :kiss:

Editat de PiciuS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

trebuie sa vad ca sunt curios :P acuma mai am putin de studiat ca in 23 am admitere la medicina apoi mai ies si eu cu motorul.Ma bucur daca ai inclinat cel de 100 la maxim,nici Costy nu a putut si are experienta mai mare ca mine :lol: ne vedem saptamana vitoare :kiss:

Tin sa te contrazic...putin 100 l-am dat capat, 130`u nu am reusit .

 

eu zic ca ai cam aruncat banii pe fereastra la alegerea cauciucului de 110,dar daca ai multi nu e problema tongue.gif 100 sau 110 tot acolo e,diferenta e mica.Ai dreptate cand spui ca daca bagi de 130 in curbe daca te dai tare o sa faca voblaj,am simtit-o pe pielea mea,era sa o trantesc o data.Dar daca vrei sa te dai tare pe curbe ia-ti motor de 600 cu roata de 180 si mergi ca Rossi pe curbe tongue.gif stai linistit ca si cu cel de 100 sau 110 tot face voblaj pe curbe deoarece nu poti intarii suspensiile sad.gif sad.gif sad.gif daca se puteau intari pe fata si pe spate era alta treaba.Pune poze sa vedem cu arata cauciucul

 

 

 

cine duce pana in margine cauciucul de 100 la cbr e om mare,atunci stie motociclist calumea tongue.gif

 

 

 

Cand mai vii in mures da-mi un telefon si te las sa te dai cu cbr'ul meu care are pe spate roata de 130,iar atunci o sa vezi diferenta smile.gif eu m-am dat saptamana trecuta cu cbr'ul prietenului meu din 07 (deci ca al tau) si are roata de 100,asa merge parca zboara biggrin.gif ia foarte usor curbele,se simpte mult biggrin.gif Te astept in Mures beer.gif

 

SALUTARE SI EU AM UN CBR DE 125 DIN 2007 SI CITEAM DIN CURIOZITATE CE ERA SCRIS MAI SUS DE CAUCIUC DE 100 K NUL POTZI INCLINA LA MAXIM PICIULE EU PE AL MEU IL INCLIN NU STHIU CUM DAR A MEU E INCLINAT LA MAXIM

Replica de fatalau?

 

Cum am spus cel de 100 e simplu de dat...ma dadeam cu scaria pe asfalt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tin sa te contrazic...putin 100 l-am dat capat, 130`u nu am reusit .

 

 

Replica de fatalau?

 

Cum am spus cel de 100 e simplu de dat...ma dadeam cu scaria pe asfalt.

si eu am atins cu scarita jos;) :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tin sa te contrazic...putin 100 l-am dat capat, 130`u nu am reusit .

 

 

Replica de fatalau?

 

Cum am spus cel de 100 e simplu de dat...ma dadeam cu scaria pe asfalt.

 

atunci m-am incurcat eu :P era invers :lol: :kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

toti se chinuie sa puna pe jantele stok cauciucuri de 130... ce se intampla cand schimbi si jantele mai late. ca si design sunt sigur ca o sa arate mult mai bine, acuma ca si calitate nustiu ca sa zic, si am impresia ca nu sunt asa de ieftine jantele + cauciucurile.

care este un unghi maxim la care te poti inclina fara sa ai probleme ca un incepator cu cauciucurile stoc ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

toti se chinuie sa puna pe jantele stok cauciucuri de 130... ce se intampla cand schimbi si jantele mai late. ca si design sunt sigur ca o sa arate mult mai bine, acuma ca si calitate nustiu ca sa zic, si am impresia ca nu sunt asa de ieftine jantele + cauciucurile.

care este un unghi maxim la care te poti inclina fara sa ai probleme ca un incepator cu cauciucurile stoc ?

 

 

nu cred ca ai putea sa schimbi si jantele.. dar daca reusesti, arata-ne si noua:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

toti se chinuie sa puna pe jantele stok cauciucuri de 130... ce se intampla cand schimbi si jantele mai late. ca si design sunt sigur ca o sa arate mult mai bine, acuma ca si calitate nustiu ca sa zic, si am impresia ca nu sunt asa de ieftine jantele + cauciucurile.

care este un unghi maxim la care te poti inclina fara sa ai probleme ca un incepator cu cauciucurile stoc ?

 

si eu vroiam sami pun janta si cauciuc mai mare pe spate dar nu se poate numai cauciuc ptr k mam interesat....acuma nu sthiu depinde poate o sa gasesti ceva....si in legatura cu cauciucurile stoc de potzi inclina la maxim pana atingi cu scarita jos:D.....si diferenta intre cauciucu de 100 si 130 este k cel de 100 cu kre potzi intra cu viteza mai mare in curbe cat despre cel de 130 dak intrii cu viteza iti pierde spatele sau itzi face voblaj :disappointed:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu vroiam sami pun janta si cauciuc mai mare pe spate dar nu se poate numai cauciuc ptr k mam interesat....acuma nu sthiu depinde poate o sa gasesti ceva....si in legatura cu cauciucurile stoc de potzi inclina la maxim pana atingi cu scarita jos:D.....si diferenta intre cauciucu de 100 si 130 este k cel de 100 cu kre potzi intra cu viteza mai mare in curbe cat despre cel de 130 dak intrii cu viteza iti pierde spatele sau itzi face voblaj :disappointed:

calmeaza`te, trage aer in piept si incearca sa iti faci ordine in ganduri...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...