Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Honda CBR125R


Postări Recomandate

la fel si la mn cu turatiia,da acuma merge si cu carena,am verificat umpic instalatia ce am avut timp da fara rezultat,ma uit maine sa schimb beci si sa vedem rezultatu..

Mai am o intrebare : dupe ce am delimitato,cand accelerez repede si ajunge pe la 8.500 -9000 turatii in sus vibreaza ca draq,si voua va face la fel?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

la fel si la mn cu turatiia,da acuma merge si cu carena,am verificat umpic instalatia ce am avut timp da fara rezultat,ma uit maine sa schimb beci si sa vedem rezultatu..

Mai am o intrebare : dupe ce am delimitato,cand accelerez repede si ajunge pe la 8.500 -9000 turatii in sus vibreaza ca draq,si voua va face la fel?

poate in liber(nu stiu,n-am incercat).....dar cand esti in viteza nu simti din cauza drumurilor(sau eu nu simt).....dar nu cred ca ar vibra prea tare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la 7-8000 de ture iti vibreaza motoru, fiamentul fiind rupt face si nu face contact iar becu se aprinde si se stinge.

solutia ii sa schimbi becu. asta este o problema de fabricati si nu ai ce sa ii faci, numa sa schibi becurile cand se ard, sau sa montezi xenon :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la 7-8000 de ture iti vibreaza motoru, fiamentul fiind rupt face si nu face contact iar becu se aprinde si se stinge.

solutia ii sa schimbi becu. asta este o problema de fabricati si nu ai ce sa ii faci, numa sa schibi becurile cand se ard, sau sa montezi xenon :moto:

pana nu se arde complet nu il schimb....nici de ciuda....sa vad cat tine......oricum vine iarna.....de saptamana viitoare ninge :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pana nu se arde complet nu il schimb....nici de ciuda....sa vad cat tine......oricum vine iarna.....de saptamana viitoare ninge :drink:

 

Sa speram ca mai prindem zile bune asa de cate o plimbare si dupa ninsoarea de saptamana viitoare:|

Da,poi eu m-am obijnuit nu`l mai simt cum vibreaza asa tare,dar iam dat la o persoana cu un Suzuki gs sa vada cum merge cbr`u si o zis ca de ce imi vibreaza asa tare,ori cum nu ma ingrijorez,ce o fi o fi..

 

Si asa becurile standard nu is nustiu cat de bune tot trebuie schimbate odata si odata ca nici nu lumineaza bine..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa speram ca mai prindem zile bune asa de cate o plimbare si dupa ninsoarea de saptamana viitoare:|

Da,poi eu m-am obijnuit nu`l mai simt cum vibreaza asa tare,dar iam dat la o persoana cu un Suzuki gs sa vada cum merge cbr`u si o zis ca de ce imi vibreaza asa tare,ori cum nu ma ingrijorez,ce o fi o fi..

 

Si asa becurile standard nu is nustiu cat de bune tot trebuie schimbate odata si odata ca nici nu lumineaza bine..

numa in oras se pot face ture de frig ce ii.....si becu, cand se arde il schimb, poate montez xenon....vad :drink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut baieti...am achizitionat acum cateva luni un Cbr din 2007...merge super, am facut din septembrie 2500 km cu el, dar aia este partea a 2-a....ce nu imi place mie sunt cauciucurile...desi pe spate am de 120 si pe fatza de 110, mi se par ft inguste..si nu imi place ca nu este marimea reala, deoarece se aduna din cauza jantelor....asa ca vine si intrebarea mea, nu stiti exista pt modelu asta si jante putin mai late? sa pot pune pe spate de exemplu un cauciuc de 140 si sa nu se adune?(nu imi ziceti riscu cu politia pt ca il cunosc dar mi-l asum ca am aderenta mai mare, intrucat eu iam pus cauciucurile mai late si este o imbunatatire mare )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut baieti...am achizitionat acum cateva luni un Cbr din 2007...merge super, am facut din septembrie 2500 km cu el, dar aia este partea a 2-a....ce nu imi place mie sunt cauciucurile...desi pe spate am de 120 si pe fatza de 110, mi se par ft inguste..si nu imi place ca nu este marimea reala, deoarece se aduna din cauza jantelor....asa ca vine si intrebarea mea, nu stiti exista pt modelu asta si jante putin mai late? sa pot pune pe spate de exemplu un cauciuc de 140 si sa nu se adune?(nu imi ziceti riscu cu politia pt ca il cunosc dar mi-l asum ca am aderenta mai mare, intrucat eu iam pus cauciucurile mai late si este o imbunatatire mare )

Da, merge janta spate de NSR.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut baieti...am achizitionat acum cateva luni un Cbr din 2007...merge super, am facut din septembrie 2500 km cu el, dar aia este partea a 2-a....ce nu imi place mie sunt cauciucurile...desi pe spate am de 120 si pe fatza de 110, mi se par ft inguste..si nu imi place ca nu este marimea reala, deoarece se aduna din cauza jantelor....asa ca vine si intrebarea mea, nu stiti exista pt modelu asta si jante putin mai late? sa pot pune pe spate de exemplu un cauciuc de 140 si sa nu se adune?(nu imi ziceti riscu cu politia pt ca il cunosc dar mi-l asum ca am aderenta mai mare, intrucat eu iam pus cauciucurile mai late si este o imbunatatire mare )

imbunatatire este, dar nu mare si teoretic ar trebui sa folosesti cauciucuri stoc fata:80/90 spate:100/80.....eu am 110/70 fata si 130/60 spate....nu face nimic buns, dar nici rau

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar se potriveste janta de nsr, la disc si la pinion?....si este mai lata, ce cauciuc pot pune pe ea? si cam cat e pretul?...dar cea de fatza se potriveste? ca sa nu am 2 tipuri de jante

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la fel si la mn cu turatiia,da acuma merge si cu carena,am verificat umpic instalatia ce am avut timp da fara rezultat,ma uit maine sa schimb beci si sa vedem rezultatu..

Mai am o intrebare : dupe ce am delimitato,cand accelerez repede si ajunge pe la 8.500 -9000 turatii in sus vibreaza ca draq,si voua va face la fel?

 

asa face si la mine stai linistit :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

idee e ca mi-ar fi mai usor sa-i pun in loc de becul lui normal un halogen, nu as vrea sa-i pun halogen ca sa nu bag multi bani in ea..ca nu cred ca se merita :what: asa cu halogen (in cazul in care nu trebuie sa-i pun releu) scap ieftin, cateva sute de mii...daca nu....hmmm..nu cred ca va primi ochi de xenon :rock:

 

halogen ai pe ea( nu ai bec din ala rotund...adik a mea are halogen din stock-modelu 2007-)..am vazut unele si cu xenon si arata ft frumos...si din noapte face zi....cand ai 3 milioane si nu sti ce sa faci cu ele poti sa iti pui xenon...iei un set pt masina, dar sa fie pt modelu tau de bec...si le montezi unu la faza scurta, unu la cea lunga

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar se potriveste janta de nsr, la disc si la pinion?....si este mai lata, ce cauciuc pot pune pe ea? si cam cat e pretul?...dar cea de fatza se potriveste? ca sa nu am 2 tipuri de jante

nu stiu daca se potriveste. recomandat pentru jantele de nsr e 130/70-zr17. dar poti pune 150 daca incape. vezi ca era cineva pe aici care dezmembra un nsr :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar se potriveste janta de nsr, la disc si la pinion?....si este mai lata, ce cauciuc pot pune pe ea? si cam cat e pretul?...dar cea de fatza se potriveste? ca sa nu am 2 tipuri de jante

Se potriveste...uitete pe bikepics.com la un cbr 125 stickerit movistar...are janta spate de nsr.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
dc man? ai trantit-o deja?:laugh:)

 

ee ghinion dupa ghinion sambata cbr`u parcat,cand vin il gasesc trantit si cu unu infipt in el..ii iau rca etc etc..

ieri veneam spre casa mai aveam 5 mn..(cand am iesit eu la amiaza era uscat da cand mam intors se pusese asa un strat subtire de polei)veneam cu frana de motor aproximativ 30-40 km/h ma pregateam de un viraj,cand numa ce mam trezit pe o parte tarash si motoru venind dupa mn...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ee ghinion dupa ghinion sambata cbr`u parcat,cand vin il gasesc trantit si cu unu infipt in el..ii iau rca etc etc..

ieri veneam spre casa mai aveam 5 mn..(cand am iesit eu la amiaza era uscat da cand mam intors se pusese asa un strat subtire de polei)veneam cu frana de motor aproximativ 30-40 km/h ma pregateam de un viraj,cand numa ce mam trezit pe o parte tarash si motoru venind dupa mn...

ai patit ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...