Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Honda CBR125R


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Poate e frumos sa fii haiduc al frigului, pe langa faptu ca mai sunt unii care merg ce merg si apoi se trezesc pe jos si apoi spun"ia uite bai era polei!" ( nu vreau sa fiu lup moralist, am fost pe serpentine si afara erau sub 0 grade si asflat nu prea prielnic, deci sunt la fel de dus cu bidonu ca voi), insa pe langa faptul ca mergi cu morcovelul in c*r, o sa vezi peste 1, 2 , 5 sau 10 ani cum te vor lasa genunchii si cum vei fi meteorolugul de servici al familiei!

 

Indiferent de echipament vantul va intra in oase, asa ca baieti, daca vrei viata lunga pe 2roti invatati ca iarna nu-i ca vara si stati si voi la gura sobei cu vinutu fiert in cana si lustruiti mobra din garaj!

 

Numa' bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam greu sa rezistam :laugh:

Eu numa la genunchi aveam probmele,da de cand port niste genunchiere de neopren de la louis,al vreo 7 euro daca nu ma insel nu mai am treaba ,mi chiar caldut cu ele,numa bine..

Is unele persoane care merg si iarna cat nu`i zapada zilnic la munca,sau unde nu au nevoie;ca sa nu vorbim napolitane despre noi care iesim la amiaza cand is 12 grade si trebuie sa ajungem undeva,iar la intoarcere avem probleme(putea sa fie o necesitate,urgenta)etc...

 

Am prins si eu ploaie de cateva ori da numa odata am avut si chilotii fleasca,defapt si sosetele tot:))

 

ce genunchiere purtai?

 

Niste genunchiere micute cat genunchiu,erau de bicicleta le foloseam ca sa nu imi fie frig la genunchi si se pare ca scoabele alea mici mior protejat genunchiu:))

Daca vrei le fac o poza si o atasez..Ori cum pe cand e si motoru gata imi iau niste genunchiere cum trebuie.. ca nu se stie:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da ce ai spart pe motor?

 

Poi cam asa : maneta de la ambreiaj,acolo exact unde ii prinsa oglinda so rupt,desi ambreiaju si maneta lui no patit nimic la fel si oglinda,carena de la far din partea stanga am crepato,scarita si schimbatoru le-am indoit,semnalizare fata stanga zgariata,si cam atat,a si mansonu incalzit so taiat..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

piese pt cbrica poti gasi pe ebay, sunt o groaza dezmembrate iar preturile sunt ok :P bafta la reparat, ai timp pana la primavara sa o tot bibilesti :) :laugh:

pe multa lume am auzit ca isi cumpara lucruri pe ebay, dar cum se procedeaza, cine le trimite :D ?, ma interesaza numai asa informativ :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pe multa lume am auzit ca isi cumpara lucruri pe ebay, dar cum se procedeaza, cine le trimite :D ?, ma interesaza numai asa informativ :P

 

Poi din cate stiu eu is unii utilizatori pe ebay : ebay.com, ebay.com.uk,sau ebay.de ,care trimit si in romania,prin posta sau usp..etc trebuie sa selectezi acolo la destinatie romania si iti spune direct cat costa transportu 3,4 ...20 de euro etc..

Sau probabil is unele firme care s-ar putea ocupa cu asa ceva.

 

Ale mele in mare parte is trecute pe asigurare si ce am eu de reparat din buzunaru meu nu ii mare lucru,doar ca ori cum imi era mai bine daca nu se intampla.

 

piese pt cbrica poti gasi pe ebay, sunt o groaza dezmembrate iar preturile sunt ok :what: bafta la reparat, ai timp pana la primavara sa o tot bibilesti :) :laugh:

 

Cu ebay`u stiam,da ma gandeam ca totusi or fi ceva firme in romania care se ocupa direct cu asa ceva,da multumesc oricum:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poi din cate stiu eu is unii utilizatori pe ebay : ebay.com, ebay.com.uk,sau ebay.de ,care trimit si in romania,prin posta sau usp..etc trebuie sa selectezi acolo la destinatie romania si iti spune direct cat costa transportu 3,4 ...20 de euro etc..

Sau probabil is unele firme care s-ar putea ocupa cu asa ceva.

ms......nu stiam :laugh: .....de mi-a trebui candva ceva am vazut p-acolo preturi bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Desi citesc topicu asta de cand l-a deschis vlad...am uitat sa pun si eu o poza pe aici ca sa vedeti cu cine stati de vb. :smoke:

 

El este CeBeRel, cred ca e singurul din tara in coloritul asta, il paste ceva vopsea dar cand voi avea bani si timp, deocamdata a primit filtre schimburi de toate mamele si reglaje :Dpost-19969-1229373403_thumb.jpg

post-19969-1229373078_thumb.jpg

post-19969-1229373146_thumb.jpg

post-19969-1229373196_thumb.jpg

post-19969-1229373243_thumb.jpg

post-19969-1229373255_thumb.jpg

Editat de StefanLeonte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Desi citesc topicu asta de cand l-a deschis vlad...am uitat sa pun si eu o poza pe aici ca sa vedeti cu cine stati de vb. ;)

 

El este CeBeRel, cred ca e singurul din tara in coloritul asta, il paste ceva vopsea dar cand voi avea bani si timp, deocamdata a primit filtre schimburi de toate mamele si reglaje :wave: post-19969-1229373403_thumb.jpg

 

salut stefan, ai rezolvat pana la urma cu toate filtrele? da-ne si noua cateva detalii despre ele(pret,magazin) batfa si ochii in patru ;)

 

btw, s-ar putea sa fie cv model viitor honda cbr125. eu zic ca arata bine :D

post-35564-1229512208_thumb.jpg

Editat de pridon PRD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...