Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Honda CBR125R


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salut stefan, ai rezolvat pana la urma cu toate filtrele? da-ne si noua cateva detalii despre ele(pret,magazin) batfa si ochii in patru ;)

 

btw, s-ar putea sa fie cv model viitor honda cbr125. eu zic ca arata bine :wave:

zici ca e o strutzo-camila. nu are nici o linie frumoasa sau macar continua,are fata aia cu care s-a stricat honda pe cbr1000rr numai ca e in miniatura si rotile par prea mari in diametru pentru cadru in sine. Cat despre motor,nici un comentariu, raman la aceeasi parere,nu are ce cauta pe o motoreta care vrea sa fie sport.Cauciucurile...aceleasi dimensiuni,ca daca intri in frana de motor mai puternica scartaie sub tine,per total e o motocicleta buna care mie nu imi place de nici o culoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zici ca e o strutzo-camila. nu are nici o linie frumoasa sau macar continua,are fata aia cu care s-a stricat honda pe cbr1000rr numai ca e in miniatura si rotile par prea mari in diametru pentru cadru in sine. Cat despre motor,nici un comentariu, raman la aceeasi parere,nu are ce cauta pe o motoreta care vrea sa fie sport.Cauciucurile...aceleasi dimensiuni,ca daca intri in frana de motor mai puternica scartaie sub tine,per total e o motocicleta buna care mie nu imi place de nici o culoare.

 

 

Photoshop! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zici ca e o strutzo-camila. nu are nici o linie frumoasa sau macar continua,are fata aia cu care s-a stricat honda pe cbr1000rr numai ca e in miniatura si rotile par prea mari in diametru pentru cadru in sine. Cat despre motor,nici un comentariu, raman la aceeasi parere,nu are ce cauta pe o motoreta care vrea sa fie sport.Cauciucurile...aceleasi dimensiuni,ca daca intri in frana de motor mai puternica scartaie sub tine,per total e o motocicleta buna care mie nu imi place de nici o culoare.

 

dc ti se pare ca s-a stricat cbr1000rr cu fatza aia?? astept un argument de la tine, sau e pur subiectivism?

post-35564-1229540736_thumb.jpg

post-35564-1229540752_thumb.jpg

Editat de pridon PRD
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu va grabiti cu vorba, daca intradevar asta e ceberelul de 125 cel nou, Honda va anunta chestia asta si vom vedea pe site sau in revistele de specialitate. Eu sunt de parere ca nu are rost sa faca o motoreta de 150 in locul celei de 125 pentru ca ar pierde un segment important din piata, anume motociclistii de 16 ani ce conduc 125 cc.

 

Acu pana la un capat si la altul nu te poti caca in gustul omului, dar o motoreta nu o alegi numai pentru aspect, dar pana la urma si la coada daca stii sa te dai te poti bucura de orice motoreta, nu trebuie sa te dai tare, trebuie sa te dai in asa fel incat sa te simti tu bine ( dar nici sa faci ambuteiaje in trafic) si sa fii safe!

 

@Vlad: tot ce am luat pentru motoreta am luat de la Honda de la Bucuresti, mai scumpe dar altfel nu gaseam sau trebuia sa stau foarte mult dupa ele, in orice caz tantarul si-a schimbat mult mersul dupa tura asta de service. acum astepata accesorii de drum care o sa sperie pe multi, gen coburi textile si chestii de genu asta! Asteptam sa se mai incalzeasca ca sa ma duc sa-l spal ca are noroi pe el din iulie :D ;)

 

Numa bine :wave:

 

dc ti se pare ca s-a stricat cbr1000rr cu fatza aia?? astept un argument de la tine, sau e pur subiectivism?

iti zic eu dece, pentru ca: 1 nu-l detine :lol:)

 

2 chiar daca l-ar avea nu ar fi in stare sa scoata tot ce poate el ( asta tine de motorist dar si de infrastructura pe care o avem noi aici)

 

Ce faci cu el, te duci pe circuitul de...karting..poi nici nu o sa apuci sa te gandesti ca vei schimba a3-a

 

Sa fim seriosi, vad ca ridicam in slavi R125-ul, intradevar design reusit, accelerare mai buna, consum la fel, dar mi se pare ca plasticele sunt mai slabe, asta fiindca e \\\"ingrasat\\\" articifial, plus daca ne uitam noi atent nu e chiar Yamaha, e MBK , poate ziceti ca-i aceeasi mama, insa as fi tentat sa stramb un pic din nas.

 

Pentru orice mobra exista avantaje si dezavantaje, cand se va inventa motocicleta perfecta, tot nu va fi perfect pentru ca nu se va gasi un pilot \\\"la fel de perfect\\\" pentru ea.....

 

 

;) Numa\\\' bine!

Editat de StefanLeonte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dc ti se pare ca s-a stricat cbr1000rr cu fatza aia?? astept un argument de la tine, sau e pur subiectivism?

e pur subiectivism,imi place mult mai mult modelul anterior de 1000rr asta nou zici ca e casalot,si am spus si o repet cbr125 e o motocicleta buna pe care eu nu as cumpara-o indiferent de varsta

 

iti zic eu dece, pentru ca: 1 nu-l detine ;))

 

2 chiar daca l-ar avea nu ar fi in stare sa scoata tot ce poate el ( asta tine de motorist dar si de infrastructura pe care o avem noi aici)

in caz de nu ai vazut am cam renuntat la speeder,deci nu stiu de ce as fi invidios ca nu o am,desi as avea bani de un speed.

si stai linistit am mers pe 1000rr stiu cu ce se mananca,nu zic ca scot tot ce poate si nici nu ma intereseaza,pur si simplu prefer alta clasa,iar eu daca ar fi sa imi iau un speed vreodata m-as uita si la aspect,degeaba e sageata in tunel daca arata ca o putza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator stress_L&P
Nu va grabiti cu vorba, daca intradevar asta e ceberelul de 125 cel nou, Honda va anunta chestia asta si vom vedea pe site sau in revistele de specialitate. Eu sunt de parere ca nu are rost sa faca o motoreta de 150 in locul celei de 125 pentru ca ar pierde un segment important din piata, anume motociclistii de 16 ani ce conduc 125 cc.

 

Acu pana la un capat si la altul nu te poti caca in gustul omului, dar o motoreta nu o alegi numai pentru aspect, dar pana la urma si la coada daca stii sa te dai te poti bucura de orice motoreta, nu trebuie sa te dai tare, trebuie sa te dai in asa fel incat sa te simti tu bine ( dar nici sa faci ambuteiaje in trafic) si sa fii safe!

 

@Vlad: tot ce am luat pentru motoreta am luat de la Honda de la Bucuresti, mai scumpe dar altfel nu gaseam sau trebuia sa stau foarte mult dupa ele, in orice caz tantarul si-a schimbat mult mersul dupa tura asta de service. acum astepata accesorii de drum care o sa sperie pe multi, gen coburi textile si chestii de genu asta! Asteptam sa se mai incalzeasca ca sa ma duc sa-l spal ca are noroi pe el din iulie

Numa bine :wave:

 

 

iti zic eu dece, pentru ca: 1 nu-l detine

2 chiar daca l-ar avea nu ar fi in stare sa scoata tot ce poate el ( asta tine de motorist dar si de infrastructura pe care o avem noi aici)

 

Ce faci cu el, te duci pe circuitul de...karting..poi nici nu o sa apuci sa te gandesti ca vei schimba a3-a

 

Sa fim seriosi, vad ca ridicam in slavi R125-ul, intradevar design reusit, accelerare mai buna, consum la fel, dar mi se pare ca plasticele sunt mai slabe, asta fiindca e \\\"ingrasat\\\" articifial, plus daca ne uitam noi atent nu e chiar Yamaha, e MBK , poate ziceti ca-i aceeasi mama, insa as fi tentat sa stramb un pic din nas.

 

Pentru orice mobra exista avantaje si dezavantaje, cand se va inventa motocicleta perfecta, tot nu va fi perfect pentru ca nu se va gasi un pilot \\\"la fel de perfect\\\" pentru ea.....

 

 

;) Numa\\\' bine!

 

 

honda are 150 cc in alte tari, nu pierde nimic din vanzari, le vinde pe zone si atat. tailanda e una din tarile cu 150 ;)

 

de modelul nou e absolut oribil, au vrut sa copieze ducati dar le-a iesit o oaie. despre restul carenelor nu am ce spune, toate firmele japoneze parca s-au avantat intr-o cursa oribila de prin 2001-2002 care are ca premiu cea mai urata motocicleta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la 1, 80 merge , bine e clar ca unul de 1.70 ar sta mult mai ok pe ea, inaltimea ideala pentru un cbr de 125, dupa capul meu, ar fi cam 1.65-1.70, cam pe acolo, dar merge, sunt oameni si de 1,90 care au mers vreo 2-3 ani pe cbr, cine cunoaste userul stie prea bine, ba chiar a facut vreo 50.000 de kilometri cu ea... asadar, daca nu esti complexat de aspect merge!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am 1.70 si ceva si pot sa zic ca totusi arat normal cat de cat(pentru cat e cbr`u)la 1.80 daca tu te simti comod pe un cbr e bine,gandestete intai cum te simti tu pe el,nu cum arati.Daca trebuie sa faci cateva sute de km ce e mai important ? sa arati bine pe el(undeva unde nu te cunoaste nimeni) sau sa stai comod?

Gandestete intai la tine nu la parerea altora.

Cunosc persoana de 30 si ceva de ani si merge cu cbr 125.De ce? I se pare numai buna pentru oras si pentru el.

 

eu cam asa arat la 1.81 ;)

 

Pridon raman totusi invidios pe cbr`u tau,arata foarte bine,din ce an e?

SA aveti grija unu de altu :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa facem o oarecare chestie: fiecare sa-si lase aici id-ul de messenger pentru a evita off-topicul si cine stie daca suntem din localitati apropiate poate iesim cand da caldurica ca intre cbr-isti! al meu este: stefan_kevin

 

LE: eu cred ca zilele astea ma intalnesc cu pridon, nu de alta dar stam la o aruncatura de bat :( :D

 

Hai sa mai vedem poze cu motoretele!!! :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E bine ca se strang randurile! Hai sa vedem , ceva pb ati avut la ele?! Eu inafara de intretinere, pun aici si simeringurile , nu i-am facut nimic, ah si ceva modificari, atat vizual, cat si mecanic!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

probabil nu isi are locul, dar m-am gandit sa va arat ce am procurat si customizat :laugh:

ce e cu rosu (plus sigla ACER ) erau din magazin.. emblema de pe piept honda, si ce e pe maneci e brodat , cea de pe spate e tot "sticker"

 

 

scuze de calitate, dar nu aveam decat telefonul la indemana...

post-25246-1230205894_thumb.jpg

post-25246-1230205901_thumb.jpg

post-25246-1230205907_thumb.jpg

post-25246-1230205914_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

probabil nu isi are locul, dar m-am gandit sa va arat ce am procurat si customizat :moto:

ce e cu rosu (plus sigla ACER ) erau din magazin.. emblema de pe piept honda, si ce e pe maneci e brodat , cea de pe spate e tot "sticker"

 

 

scuze de calitate, dar nu aveam decat telefonul la indemana...

 

Ar fi pacat si bataie de jos ca sa spun ca e urat.

Mie imi place,dar ar fi frumos sa fie asa ceva brodat pe o geaca,mie miar placea,avand o geaca simpla as putea face asa ceva,dar unde sa pot face asa ceva?

Oricum camasa arata bine,chiar interesanta.

[scuzati greselile gramaticale,dar cum is sarbatorile am ceva alcool la bord(nu conduc ,jur):()]

Stefan sarbatori fericite in special tie,poate ne vedem la vara,sau cand incepe sezonu,la un suc :laugh: :o

Editat de Paulikaa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...