Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Honda CBR125R


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Hai sa facem o oarecare chestie: fiecare sa-si lase aici id-ul de messenger pentru a evita off-topicul si cine stie daca suntem din localitati apropiate poate iesim cand da caldurica ca intre cbr-isti! al meu este: stefan_kevin

 

LE: eu cred ca zilele astea ma intalnesc cu pridon, nu de alta dar stam la o aruncatura de bat :laugh: :(

 

Hai sa mai vedem poze cu motoretele!!! :o

Salut

Sunt Aryku din Mizil ..posesor de Cbr 125

Cand da caldura poate ne intalnim .Id-ul meu este :aryku_exe Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dap, filtru de aer curatat sau ilocuit, dupa aia daca e pe carburatie se apote umfla la jiglere, apoi la sistemul de evacuare...cam complicat si prea scump ca sa renteze, dupa capul meu, mai bine o lasi asa :( :o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi puteti spune care sunt lucrurile la care trebuie sa ma uit in momentul achizitionarii unui CBR ? (vorbesc de probleme specifice modelului)

 

Cam care ar fi un pret estimat la care se va vinde un cbr sub 20.000 km la inceputul lui februarie ? :o

 

Sper sa imi puteti raspunde.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Nu cred ca ar trebui sa faci ceva special, sau sa te uiti dupa ceva special, personal nu am avut pb cu motorul, probele specifice modelului, ti-as sugera sa cauti sa fie cat mai stock si sa fii atetn la toba, ea spune multe despre starea motorului, la fel si vopseaua de pe plastice despre cum a fost ingrijit.

 

Roaga-l pe proprietar sa dea o tura cu ea sa vezi cum merge, chiar si cu tine pasager, pentru a vedea cum a fost pilotata motoreta, inrest iti atasez (sper sa mearga) un articol de aici de pe forum in legatura cu ceea ce ar trebui urmarit la cumpararea unei motorete. Daca ai ceva nelamuriri, id-ul meu este mai sus.

cumpar_sau_nu.doc

la_cumparare.doc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi puteti spune care sunt lucrurile la care trebuie sa ma uit in momentul achizitionarii unui CBR ? (vorbesc de probleme specifice modelului)

 

Cam care ar fi un pret estimat la care se va vinde un cbr sub 20.000 km la inceputul lui februarie ? :o

 

Sper sa imi puteti raspunde.

Chiar ca posesor de cbr nu stiu sa iti zic la ce sa te uiti exact,pentru ca eu nam avut probleme mecanice sau de genu.

Uitete in ce stare se afla,cum e ingrijita pot spune nulte despre felul cum sa mers cu ea.

Pretul depinde si de anul fabricatiei.

Daca esti interesat vand eu un cbr din 2007,cu 7.000 de km ,pretul foarte mic.Baga paul_rot91@yahoo.com daca esti interesat si vorbim

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

problema specifica....fostu proprietar:D

 

:o Astai tare , dara adevarata totusi..

Deci din cate vad nu prea sunt probleme cu cbr`icile(nici sa nu fie:D)

Eu unu nam avut si nici nu`mi doresc..

 

problema specifica....fostu proprietar:D

 

:( Astai tare , dara adevarata totusi..

Deci din cate vad nu prea sunt probleme cu cbr`icile(nici sa nu fie:D)

Eu unu nam avut si nici nu`mi doresc..

 

Arnold ai dat cbr`u pana la urma sau tot il mai ai la vanzare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu va mai chinuiti sa ii dati sfaturi la ChipTavi , ca la ce vrea el nare pretentii sa bage de vina ca are probleme:))

Intra pe mine si ma intreaba cat vreau pe cbr .. ii zic ca 2100 de euro,din 2007,inmatriculat in 2008...7000km

Si imi spune ca de ce cer atat de mult ca el isi cumpara cu 1000 de euro cbr ,de ce eu cer dublu ca ii cu un an mai nou?

Plus : Specific Tavi .- E el / Thu`1 - sunt eu

Tavi . (1/6/2009 10:00:22 PM): totusi,pt ca e cu 1 an mai noua si are cu ~2000 km mai putin nu cred ca-i inspirat sa pui pret de 2 ori si ceva

Tavi . (1/6/2009 10:00:23 PM):

Tavi . (1/6/2009 10:00:43 PM): daca te uiti mai atent gasesti si la 900

Tavi . (1/6/2009 10:01:05 PM): stiu,tu ai luat-o din magazin

Tavi . (1/6/2009 10:01:10 PM): ai ingrijit-o...

Tavi . (1/6/2009 10:01:22 PM): dar,no offence,mai mult de 2 ani nu va sta la mine

Thu`1 ? (1/6/2009 10:01:30 PM): da eu am impresia ca cea din poza nici macar honda nu`i

Tavi . (1/6/2009 10:01:41 PM): ai proasta impresie

Tavi . (1/6/2009 10:01:46 PM): are 125-ul acoperit

Tavi . (1/6/2009 10:01:47 PM):

Tavi . (1/6/2009 10:01:58 PM): e Honda

....o mai zis multe da nare rost sa copiez tot,are baiatu vreo metoda economica :laugh:) cu dume ca`i iarna se dau greu(adevarat,dar nu ma grabesc)

Imi compara replica asta la 1000 de euro cu cbr`u meu :o

http://bikeshop.ro/motociclete/anunturi-va...006-151373.html

Cu un cbr totusi ingrijit sa zic:))

Nu`i frumos ce o facut da mno..din asta ar trebui sa inteleg ca si eu si arnold si alti care vand cbr`icile ar trebuie luati in bataie de joc?

Fiecare cat poate :(

post-43910-1231273280_thumb.jpg

post-43910-1231273314_thumb.jpg

Editat de Paulikaa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mah, dak unu ofera doar 1000euro nu inseamna ca atata valoreaza. in plus, daca te uiti atent pe mobile.de o sa vezi cam care sunt preturile. iar preturile de aici sunt cu aprox 400-500euro mai mari. si e si normal daca stai sa pui la socoteala transportul/inmatriculare.

baieti, nu va mai luati dupa chilipirurile de pe bikeshop care sunt niste jafuri/furturi :o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mah, dak unu ofera doar 1000euro nu inseamna ca atata valoreaza. in plus, daca te uiti atent pe mobile.de o sa vezi cam care sunt preturile. iar preturile de aici sunt cu aprox 400-500euro mai mari. si e si normal daca stai sa pui la socoteala transportul/inmatriculare.

baieti, nu va mai luati dupa chilipirurile de pe bikeshop care sunt niste jafuri/furturi :(

Da poi eu din germania am luato +350 transport plus acte am sari de 500 de euro..

Da ,mie mi so parut gestu ca o fost urat:))

Cum era cand mergeam eu sa imi caut sa cumpar motor gaseam unu cel mai ieftin 900 de euro fara acte,si mergeam sa vad altele in stare buna si sa zic : de ce ceri atat?ca eu il cumpar pe unu la 900 de euro (si mai imi zicea ca il conduce cu legislatie numa)mam chinuit un pic sa`i explic ca nu poate sa aiba acte de 49 ca doara scrie pe motor 124.Si imi zice poi cand o sa il opreasca politia o sa`l trimita la rar sa ii faca acte de 125 :o ,cum sa`i faca acte nustiu ,ca din moment ce na`i acte la el,altele nu iti face nimeni:))..Da ala nu`i de 150 oare..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Paulikaa,inteleg ca te-ai simtit ofensat pentru ca ti-am comparat CBR-ul tau cu cel de pe bikeshop (de 2 ori mai ieftin,in aproape aceleasi conditii DECLARATE ).

Ok,ti-am aratat mai multe anunturi la preturi asemanatoare.... (sa nu ramai cu impresia ca aia era o tzeapa sau ocazie de moment )

 

Recunosti ca am comparat pozele tale reale cu cele de pe bikeshop si cu cele de pe site-ul firstbike (modelul Concorde,copie CBR ) ?

 

Recunosti ca n-au fost diferente ? (ok,o carena si suportul de maini pasager lipsa )

 

Daca da,atunci de ce arunci cu noroi in mine pe forum fara sa ma avertizezi ?

 

Te consider un motociclist cu experienta,insa ca om mai ai cate ceva de invatat.

 

Toate cele bune,

Tavi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai intrat pe mine si mi`ai comparat cbr`u din anuntu ala:)),nu miai aratat alceva sau cine stie,si si de imi aratai nu ma interesa...

Da eu nam inteles ce rost si`o avut comparatia ,daca esti interesat zici uite ofer atat . Nu ca Ghita o da cu 1000 de euro si iti da si acte de 49cmc la ea..Ca doara ce ma intereseaza pe mine niste chinezari sau ce da Ghita.

Dute frate si ia`o de la Ghita,Vezi ca o scris ceva Pridon mai sus,si zice bine ce zice , ar trebui sa iti dea la ochi anuntu ala..Sa ne anunti cand ai carnetu si motoru respectiv:))

Ps:(vezi ca ai uitat ceva : are alta toba,o evacuare mai subtire,oglinzile date jos,nu cumva are oglinzile in fata pe carena ..ca la cbr 150 ala pentru Tarile Asiatice..evacuarea tipica modelului 150..use Search GOOGLE si vezi:P)

:o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am visat intr-o noapte ca pun in cbr-ica un motor de 1000, dar n-am mai apucat sa visez cum mere :o

Macar sa visam daca putem nu?:()

Eu ,Arnold ma trezeam de nervi ca nu mi`ar fi incaput motoru:D

Editat de Paulikaa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Paulikaa,inteleg ca te-ai simtit ofensat pentru ca ti-am comparat CBR-ul tau cu cel de pe bikeshop (de 2 ori mai ieftin,in aproape aceleasi conditii DECLARATE ).

Ok,ti-am aratat mai multe anunturi la preturi asemanatoare.... (sa nu ramai cu impresia ca aia era o tzeapa sau ocazie de moment )

 

Recunosti ca am comparat pozele tale reale cu cele de pe bikeshop si cu cele de pe site-ul firstbike (modelul Concorde,copie CBR ) ?

 

Recunosti ca n-au fost diferente ? (ok,o carena si suportul de maini pasager lipsa )

 

Daca da,atunci de ce arunci cu noroi in mine pe forum fara sa ma avertizezi ?

 

Te consider un motociclist cu experienta,insa ca om mai ai cate ceva de invatat.

 

Toate cele bune,

Tavi

 

 

 

Amice, nu stiu cata mecanica stii, dar nu prea vad ca te-ai pricepe din moment ce tu iei ca poze concludente niste poze din lateral...

 

Acuma omu poate sa ceara si 10.000 de euro pe cbr-ul lui, e treaba lui, basca motorul lui paul nu mi se pare supraevaluat pentru ca e chiar foarte bun, arata bine si din cate am vazut eu si am vbit cu el functioneaza corect, ideea e ca trebuie sa stii unde sa te opresti ca sa nu devii marlan.

 

Am mai spus si o repet, daca vrei sa vezi starea motorului uita-te la finala tobei chiar si pe interior, daca cunosti putina mecanica iti vei da seama, in articolele atasate de mine vei gasi explicatia pentre afirmatia mea.

 

Acuma in locul tau mi-as pune cateva intrebari, de ce pretul ala atat de mic pt motoreta aia (cam la pretul asta gasesti un jaf alergat si forjat prin germania), de ce ii lipsesc componente de carenaj, si de ce atat de multe? Si poate cea mai arzatoare intrebare....de ce are acte de 49cc, stim cu totii cum se fac sau se faceau inmatricularile la primarii....

 

Daca chiar nu ai bani ia-ti o comunista si te asigur ca vei invata ce e motociclismul, daca esti fudul si nu vreai sa parai si sa scoti fum, mergi in germania sau in italia, ia o rabla de pana in 1000 de euro, insa sincer....nu as baga mana in foc ca o sa aiba zile multe sau ca nu o sa ai de bibilit pe la ea, basca s-ar putea sa nu traga ca alt cbr (un motiv simplu ar fi rodajul): plus daca motorul a fost desfacut (semnalmentele sunt simple) valoarea ii scade radical

 

Sfat prietenesc: Nu va mai umflati in pene si nu va mai bagati unghia in gat, un lucru e cert: motociclismul nu este un hobby ieftin si chiar daca nu ai bani pune la ciorap pentru ca dupa aceea vei fi mult mai multumit si nu vei sta sa surubaiesti, sau mai rau prin service cu ea. Poate nu toti avem bani de nu avem ce face cu ei, eu unul ma declar printre cei care strang din buci ca sa isi ia un echipament de calitate si sa aiba grija asa cum trebuie de motoreta!

 

Hibernare placuta! Sa auzim de bine! :o

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ascultal pe Stefan ca stie ce spune si Pridon tia spus ceva .Dar gandestete ce faci cu banii tai , cum zice si Stefan iati alceva da sa sti ca merita , ca daca iti iei ceva rau ,se strica si no sa poti ajunge la pitzi si ce te faci:?)).

 

Fiecare pune pret cat il duce obrazu..Eu am dat putin mai multi bani cu transport germania,acte tot da nu vreau sa scot nimic in plus,da nici sa isi bata cineva joc..

Stie Stefan ce posibilitate am sa dau motoru , da iam oferit lui ocazia daca e interesat(poate confirma)

 

E treaba ta ce faci , da poti observa ca nimeni nu iti zice nimic de rau.

Da daca te duce putin capu iti dau seama dupa anunt ca ceva nu`i in regula , mai uitate odata le pret,mai uitate odata la motor ,mai uitate odata in fata la carena atent sa vezi ca nu`i jeg ala ce zici u , ala`i scoci:)) , mai uitate la toba si admisie alea nu`s de cbr 125 , oare de ce are pusa banda acolo unde ar trebuii sa scrie 125?

 

Stai putin GANDESTE ,si mai GANDESTE odata!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...