Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Honda CBR125R


Postări Recomandate

  • 1 month later...
  • Răspunsuri 1,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 1 month later...

Salutare , am achiziotionat si eu aproape o motocicleta , adica un Cbr 125 , si vroiam sa va intreb despre acte , fiindca nu este inmatriculata si vrea sa o inmatriculez. Am postat si niste poze , ceea ce doresc sa aflu este daca aceste acte sunt asemanatoare cu ce aveti voi , si daca doar aceste acte imi sunt necesare sa inmatriculez . Am si un contract de vanzare cumparare intre nea Pal si persoana mea . Multumesc mult pentru ajutor.

post-62404-0-77861500-1361442659_thumb.jpg

post-62404-0-59495300-1361442673_thumb.jpg

post-62404-0-74519700-1361442680_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare , am achiziotionat si eu aproape o motocicleta , adica un Cbr 125 , si vroiam sa va intreb despre acte , fiindca nu este inmatriculata si vrea sa o inmatriculez. Am postat si niste poze , ceea ce doresc sa aflu este daca aceste acte sunt asemanatoare cu ce aveti voi , si daca doar aceste acte imi sunt necesare sa inmatriculez . Am si un contract de vanzare cumparare intre nea Pal si persoana mea . Multumesc mult pentru ajutor.

 

Salut. Ai sanse mult mai mari sa afli raspunsul in acest topic : /index.php?/topic/14197-acte-necesare-la-inmatriculare/page-51

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Ai sanse mult mai mari sa afli raspunsul in acest topic : /index.php?/topic/14197-acte-necesare-la-inmatriculare/page-51

mersi de raspuns , dar pe mine mai mult ma interesa daca actele seamana cu cele a colegilor care au cbr , ca sunt multi tepari in lumea asta , si vroiam sa fiu sigur . Stima

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
Vizitator Sir George Mihail Burghy

Va rog as vrea sa-mi spuna si mie cineva care este deosebirea dintre CBR125 si CBR125R. Multumesc!



.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salut baieti, am si eu o intrebare am gasit un cbr de 125 de vanzare si imi place ft mult si ma tot bate gandul sa il cumpar, problema este ca permis de A am de 2 ani dar din cauze financiare si de teama ( 2 prieteni au avut niste incindente nasoale )m-am resemnat. am cam 1,78 m si 86 kg si vroiam sa va intreb e cam mica pentru mine, sau e ok ? moto asta e http://mercador.ro/oferta/vand-honda-cbr-125-IDv0av.html#4df27f3a52;r:35;s: , as vrea totusi sa mai obtin o reducere de pret pentru ca sa imi ramana si niste bani de echipament, ce motive sa bag ca sa mai lase la pret, mi-a zis ca o lasa cu 4800 ron.



nimeni pe aici cu o parere? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca vreau sa invat sa merg si sa ma obisnuiesc pana trec la ceva mai mare

Sv 650 este ok pt inceput nu consuma nici mult. Cbr 125 e bicicleta. Iar modelul de prin 2000 il gasesti la un pret ok asemanator cbrului.

Editat de MALASORTE
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Sir George Mihail Burghy

Va rog o informatie de la posesori sau fosti posesori de honda CBR 125; care este viteza maxima de mers continuu (sa zicem pe autostrada) fara sa afectezi cumva motorul si sa ai un consum rezonabil de combustilbil?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va rog o informatie de la posesori sau fosti posesori de honda CBR 125; care este viteza maxima de mers continuu (sa zicem pe autostrada) fara sa afectezi cumva motorul si sa ai un consum rezonabil de combustilbil?

 

90-100

in carte scrie viteza max 100, dar eu am prins si 120, cu vant din spate si in panta :)))

nu am cunostinte tehnice, nu stiu daca afecteaza sau nu, iar la consum n-am simtit diferente (la 100).

ce iti pot spune insa este ca motocicleta se simte bine pana la 80-90, poti merge constant cu 100, dar vei vedea ca o simti chinuita ;) nu este pentru autostrada, daca prinzi un tir care merge cu 90 constant, va trebui sa astepti ca a doua banda sa fie libera-libera ca sa te bagi in depasire ;)

 

parerea mea, poate alti posesori au alte pareri, e normal.

cbr 125 nu este pt autostrada, e f bun in oras si in afara, dar nu pe autostrada.

 

Salut baieti, am si eu o intrebare am gasit un cbr de 125 de vanzare si imi place ft mult si ma tot bate gandul sa il cumpar, problema este ca permis de A am de 2 ani dar din cauze financiare si de teama ( 2 prieteni au avut niste incindente nasoale )m-am resemnat. am cam 1,78 m si 86 kg si vroiam sa va intreb e cam mica pentru mine, sau e ok ? moto asta e http://mercador.ro/oferta/vand-honda-cbr-125-IDv0av.html#4df27f3a52;r:35;s: , as vrea totusi sa mai obtin o reducere de pret pentru ca sa imi ramana si niste bani de echipament, ce motive sa bag ca sa mai lase la pret, mi-a zis ca o lasa cu 4800 ron.

 

nimeni pe aici cu o parere?

...

 

s-ar putea sa simti ca stai ca pe scaun pe ea

dar mie mi-au prins foarte bine primii ani pe 125

daca te hotarasti sa o iei, du-o la un service sau la cineva pt o verificare, nu te zgarci pt 100-150 de lei, sa nu te trezesti cu probleme dupa. cu ocazia asta ai putea vedea si ce mai poti negocia.

in rest, pt negociat poate te mai sfatuiesc baietii, eu nu ma pricep la asta (decat in bazarele turcesti)

Editat de incognito
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Sir George Mihail Burghy

Multumesc frumos tuturor celor care mi-au raspuns si mi-au dat detalii.(Malasorte si Incognito)

Citisem si eu cate ceva, dar experinta reala a detinatorilor, este relevanta.

La CBR125, teoretic se simte bine la 85-90 km/h, chiar perfect, dar dupa cate stiu eu este limitata din fabricatie. Deci nu risti sa o strici, mergand "blana"....este adevarat ca la 85-90 km/h consumul de benzina este pe la 2 L/100km? (la honda CBF125 scade chiar la 1,7...cel putin asa zic ei....)

 

Si DA, Honda de 125 este ideala pt incepatori, sa o tii 2-3 ani...si apoi sa te duci la Imparatu' Rosu, sa ceri mana-fiicei sale si el sa te trimita sa te "smeiesti" la capacitati mai mari...ca daca faci de la inceput pe "Zmeul-Zmeilor" la 600 cmc, posibil sa nu mai ajungi sa ceri mana fetei de imparat...avantaj Fat-Frumos! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

la CBR125, teoretic se simte bine la 85-90 km/h, chiar perfect, dar dupa cate stiu eu este limitata din fabricatie. Deci nu risti sa o strici, mergand "blana"....este adevarat ca la 85-90 km/h consumul de benzina este pe la 2 L/100km? (la honda CBF125 scade chiar la 1,7...cel putin asa zic ei....)

 

Si DA, Honda de 125 este ideala pt incepatori, sa o tii 2-3 ani...si apoi sa te duci la Imparatu' Rosu, sa ceri mana-fiicei sale si el sa te trimita sa te "smeiesti" la capacitati mai mari...ca daca faci de la inceput pe "Zmeul-Zmeilor" la 600 cmc, posibil sa nu mai ajungi sa ceri mana fetei de imparat...avantaj Fat-Frumos! :)

este limitata, nu stiu la cat, la mine a fost scos limitatorul cu prima ocazie :P

eu nu am scos consum mai mic de 2.5l-3l/100km, dar la consumul asta, ce mai vrei? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Sir George Mihail Burghy

:)..din ce ai postat, mai ales din cifere, deduc ca ai fost o "fata rea" cu mobra ta...ai cam chinuit-o (deci stia fabricatul de ce i-a pus limitator...)..dar degeaba ca l-ai scos!!!..ai circumstanta atenuante, ca banui ca ai facut naveta CdA-Buc...oricum poti sa confirmi ca CBR 125 e un calutz bun si rezistent, nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare , am si eu un cbr 125r din 2007 , cel cu soc manual si carburator , si de curand am descoperit ca face un zgomot atunci cand desfac capacul de larezervorul de benzina . Stiti cumva ce ar putea fi , ati avut probleme de acest fel. Mai os este un filmulet scurt SCUZATI DE ZGOMOTELE DE PE FUNDAL (niste prepeliti) SI DE CALITATEA VIDEOCLIPULUI ( un nokia amarat).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...