Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Honda CBR125R


Postări Recomandate

Eu il curat asa: motorina, spal si motocicleta si dau si pe lant cu apa, il sterg, dupa ii dau cu pensula cu ulei BP de transmisie 80W90. Cu spray cu teflon nu i-am dat niciodata. O sa imi iau curand.

 

Anul trecut cand i-am schimbat uleiul i-am pus Motul 7100. Anul asta cred ca o sa-i pun 5100. Cam scump 7100.

Tu de care ii pui? Si pe la cati km il schimbi? Eu ma gandesc sa il schimb la 3500km. are 2500 acum si e curat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu il curat asa: motorina, spal si motocicleta si dau si pe lant cu apa, il sterg, dupa ii dau cu pensula cu ulei BP de transmisie 80W90. Cu spray cu teflon nu i-am dat niciodata. O sa imi iau curand.

 

Anul trecut cand i-am schimbat uleiul i-am pus Motul 7100. Anul asta cred ca o sa-i pun 5100. Cam scump 7100.

Tu de care ii pui? Si pe la cati km il schimbi? Eu ma gandesc sa il schimb la 3500km. are 2500 acum si e curat.

 

Schimb pe la 2500-3000 daca am timp si chef, daca nu...schimb pe la 7000...pun Castrol GP1 Racing 10w30. Plm cel mai rapid l-am schimbat la 1500-1700 si cel mai mult am stat vreo 10-11k cu acelasi ulei.

Cel mai bine, pune Castrol...doar ca e greu de gasit in RO si e si scump. Ah mai merge si motorex, e destul de bun. am eu acum in ea Motorex si e ok. Spray-ul cu teflon are avantajul ca iti sta pe lant, e mai lipicios...nush cum sa explic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut..caut si eu o guma fata pt un cbr 125 din 2004..ma poate ajuta cineva?ms anticipat

 

 

Salut , si mie mi'a trebuit un cauciuc pe fata si nu am gasit niciunde , intr'un final un prieten mi'a zis de http://www.heidenau.ro dai la search i chiar in colt dreapta sus si scri marimea cauciucului 80/90-17 si de acolo te descruci ;)

 

 

Asfalt uscat si toate cele bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut..caut si eu o guma fata pt un cbr 125 din 2004..ma poate ajuta cineva?ms anticipat

 

Salut, daca vrei, pana iti iei unul nou, iti pot da eu unul moka ;), 80/90 - 17 (no name, Eagle Grip, din ce am inteles e marca tailandeza), are cam 13000 de km.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit aici un tabelas cu numarul si tipul de autovehicule din tara. Asa de curiozitate :) m-am uitat la ceberei, daca e sa-i credem pe cuvant :P : 125 sunt 4, 125R sunt 191 (13 de 0-2 ani, 85 de 3-5 ani si 93 de 6-10 ani). Am fi mai multi decat ma asteptam :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am gasit aici un tabelas cu numarul si tipul de autovehicule din tara. Asa de curiozitate :) m-am uitat la ceberei, daca e sa-i credem pe cuvant :P : 125 sunt 4, 125R sunt 191 (13 de 0-2 ani, 85 de 3-5 ani si 93 de 6-10 ani). Am fi mai multi decat ma asteptam :)

dar care e diferenta dintre CBR125 cu R si ala fara R??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La voi in certificatul de inmatriculare scrie motociclu sau motocicleta? La mine scrie motociclu.

 

:smoke: motociclu

nu mi-a placut treaba asta de cand am inmatriculat-o ;))

 

Donez cauciuc 80/90 - 17 (no name, Eagle Grip, din ce am inteles e marca tailandeza), are cam 13000 de km.

 

Cauciucul pleaca maine spre prietenul lui chicoladron :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am prins mai multa in cbrica cand ma aplec pe curbe. makeout.gifAcum nu mai imi e teama deloc. banana.gif

Vreau sa iau pe cineva cu camera de filmat sa ma filmeze sa vad si eu cat ma aplec - cum se vede 'de afara'.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Salutare ! Vin si eu cu o rugamine ...am achizitionat o honda cbr 125r. Am fost la rar si am fost respins( nu m-am uitat ca am 110 pe spate). Cine poate sa ma ajute cu un cauciuc de 100/80 r17 pls caut de 1 sapt si nu gasesc decat pireli la 80 euro....

Va multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Cam care e viteza cu care obtineti cel mai mic consum?

Eu merg cu 55-60 prin localitate - treapta 5 - 5000rpm, iar prin afara merg cu 80-85 cu a 6. Astfel fac 39km cu un litru.

Voi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam care e viteza cu care obtineti cel mai mic consum?

Eu merg cu 55-60 prin localitate - treapta 5 - 5000rpm, iar prin afara merg cu 80-85 cu a 6. Astfel fac 39km cu un litru.

Voi?

La R125 la 110-115 2,7.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Salut , vreau sa va intreb si eu cate ceva ... La anu in mai o sa fac 16 ani si vreau sa imi cumpar o honda cbr 125 R sau fara R ... Intrebarea mea este : Am 1,70 m si 55 kg , pot conduce o astfel de motocicleta ? Multumesc anticipat!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...