Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Honda CBR125R


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

12,000 al meu are 13,000 si deobicei schimb in jur de 8 si am consum mic, chiar ati reusit sa intrati pe rosu in a 6-a? Odata aproape ca am ajuns la 11,000 in a 6-a (~135km/h) dar miera mila de ea si nu am lasat-o sa mearga in rosu.

da am reusit eu. diferenta de consum intre schimbatul la 8k si schimbatul la 12k e foarte mica, pana intr-un litru.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da am reusit eu. diferenta de consum intre schimbatul la 8k si schimbatul la 12k e foarte mica, pana intr-un litru.

si cam cat ai prins peste 10,500 de ture? al meu nar mere nici cum, nici cu benzina de 101....

 

P.S: 1 litru la consum mic ii 40 de km garantati :D

Editat de ban_zsolt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si cam cat ai prins peste 10,500 de ture? al meu nar mere nici cum, nici cu benzina de 101....

 

P.S: 1 litru la consum mic ii 40 de km garantati :D

nu e ca prinzi mai mult dar iti tine viteza. adica daca in deal ai 110 intr-a cincea o sa iti scada vit dar intr-a patra, o sa mentinta.dau un exemplu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, ala.

 

Atunci nu il pun nici eu. :)

 

Am calculat si eu consumul la mobra. Sunt super multumit!

Cu 1 litru fac fix 40km mixt. Asta inseamna ca imi mananca 2.5l/100km :drink: .Schimbat in maxim 8500rpm.

Am mers si in oras, si in afara, si pe drumuri de tara. :) Cred ca la drum lung imi ia 2. :)

 

 

Cum am calculat de sunt asa sigur?

Am facut plinul la oras, invartit pe acolo, mers la drum lung spre tara, invartit si pe acolo. Alte plimbarici, etc in total 241km. Am scos benzina din rezervor si am pus-o intr-un bidon gradat. Erau fix 4 litri. Imi mancase 6 litri la 241km.

Editat de mateiuli
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, ala.

 

Atunci nu il pun nici eu. :)

 

Am calculat si eu consumul la mobra. Sunt super multumit!

Cu 1 litru fac fix 40km mixt. Asta inseamna ca imi mananca 2.5l/100km :drink: .Schimbat in maxim 8500rpm.

Am mers si in oras, si in afara, si pe drumuri de tara. :) Cred ca la drum lung imi ia 2. :)

 

 

Cum am calculat de sunt asa sigur?

Am facut plinul la oras, invartit pe acolo, mers la drum lung spre tara, invartit si pe acolo. Alte plimbarici, etc in total 241km. Am scos benzina din rezervor si am pus-o intr-un bidon gradat. Erau fix 4 litri. Imi mancase 6 litri la 241km.

Eu l-am purtat 2 luini semnul , cat despe consum faci altfel vezi cati km faci cu un numa de litrii exemplu 346 de km cu 10 litrii si faci asa , imparti litrii la kilometrii apoi inmultesti cu 100 si ala est consumul. deci 10/346* 100. E mai simplu . nu mai muncesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I-am verificat in dimineata asta filtru de aer. Era ok, insa l-am mai aspirat un pic.

 

La modelul din 2005 ca sa ajungi la filtru de aer trebuie dat rezervorul jos complet nu ca la modelul >2007 unde se rabateaza. Daca e cineva interesat de mai multe detalii sa ma contacteze :).

 

Pun si niste poze:

 

post-48793-0-29635000-1313573750_thumb.jpgpost-48793-0-08334900-1313573763_thumb.jpgpost-48793-0-47759400-1313573777_thumb.jpgpost-48793-0-32268300-1313573799_thumb.jpg

 

La voi clănțăne când băgați/schimbați treapta de viteza? E normal?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut:D

 

Azi imi cumpar si eu Honda Cbr 125 :friends:

 

Chiar acum plec la Targu Jiu sa o cumpar...va veni un tovarash pe ea...sper sa fiu multumit:X

 

 

 

 

Asfalt Uscat !! :drink:

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa zic... Traim in Romania :(

 

Am fost de la Bucuresti pana la Targu Jiu la reprezentanta Honda...si cand ajung acolo vad motoreta ,ma urc pe ea... si acum so cumpar ca so aduc la Bucuresti...si ce-mi spune... ca nu au acte la ea si ca trebuie so duca la rar...Zic bine si pleaca omu la rar dupa care se intoarce si spune ca ii lipseste o factura.

 

A ramas ca daca o vreau sa-i faca actele si sa o trimita prin fan la Bucuresti :baldy:

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce sa zic... Traim in Romania :(

 

Am fost de la Bucuresti pana la Targu Jiu la reprezentanta Honda...si cand ajung acolo vad motoreta ,ma urc pe ea... si acum so cumpar ca so aduc la Bucuresti...si ce-mi spune... ca nu au acte la ea si ca trebuie so duca la rar...Zic bine si pleaca omu la rar dupa care se intoarce si spune ca ii lipseste o factura.

 

A ramas ca daca o vreau sa-i faca actele si sa o trimita prin fan la Bucuresti :baldy:

De ce nu te-ai dus direct in pipera la reprezentanta ??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vorbit cu dealer-ul de la Targu Jiu acum 2 minute si a spus ca trebuie sa achid 30% din valoarea motoretei pentru a mio pastra si pentru a ii arata directorului sau ca este deja rezervata ca sa nu ii mareasca pretul sau alte alea... Si luni face rost de toate actele necesare si ca imi face o factura proforma si o voi achita prin banca 30% si mio pastreaza.. :scratch:

 

 

 

 

Voi ce ma sfatuiti sa fac?

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...