Sari la conținut

Topicul atasistilor. Pagina oficiala


Aleko
 Share

Postări Recomandate

Am tras azi o plimbare scurta atasista, peste 7 mari, 7 munti si 7 tari...cativa kilometrii, impreuna cu Cristi Cios si cu piticii pana la Razvan cu Africana atasista.

 

post-263-0-76885100-1338750791_thumb.jpgpost-263-0-44802000-1338750763_thumb.jpg

 

In curte ne astepta cuminte PIX-ul lui Aleko, in vreme ce omu' isi facea incalzirea pentru Focsani.

 

post-263-0-15850300-1338750950_thumb.jpgpost-263-0-31529400-1338750929_thumb.jpg

 

 

Asta micu, cu gandul la micii care nu mai ieseau de pe gratarul lui Aleko, a atipit un pic.

 

post-263-0-91129000-1338751920_thumb.jpgpost-263-0-15758200-1338751892_thumb.jpg

 

Si dupa ce am pus tara la cale vreme de vreo 2 ceasuri, ne-am luat talpasita spre casile noastre. Si-a tras si fiu-meu o poza din atas.

 

post-263-0-16893500-1338752107_thumb.jpg

 

 

frumoase mobrele mihaie biggrinbounce2.gif

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 2,6k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Frumos Mz-ul! Nu pui ceva poze si pe topicul "Atasistii" sa o vizualizam mai in detaliu? Multumesc!

 

Pun ceva poze cu toată colecția.

 

post-59949-0-34172200-1339096353_thumb.jpg post-59949-0-22842000-1339096365_thumb.jpg post-59949-0-01457900-1339096376_thumb.jpg

 

post-59949-0-94431100-1339096388_thumb.jpg post-59949-0-43742500-1339096399_thumb.jpg post-59949-0-49598200-1339096409_thumb.jpg

 

În afară de panarama din poza 7 toate sunt funcționale, iar înmatriculate, cele care este.

 

post-59949-0-30873400-1339096426_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Topicul meu,Atasistii a fost sters! pot sa intreb si eu de ce? Cu ce a deranjat?

 

 

pentru ca era acesta oficial,puteai sa adaugi aici.nu o lua personal

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru ca era acesta oficial,puteai sa adaugi aici.nu o lua personal

Pai cum alfel? Eu incercam sa grupez pozele cu motocicletele personale ale oamenilor de pe-aci, aici sunt foarte rasfirate printre certuri si discutii mai mult sau mai putin TAMPE! cu ce-a deranjat un TOPIC care nu genera nici un fel certuri tampite si discutii inutile, ci doar aduna si grupa poze cu motocicletele noastre...cele mai multe foarte bine ingrijite si foarte bine restaurate(vezi danyoldmoto, petcudan s.a.m.d.Si se dorea sa le vedem doar pe acelea a caror posesori sunt Romani si nu motociclete fanteziste de miii de euro ) Sunt profund dezamagit de moderarea acestui forum!!!

Editat de Adolf118
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai cum alfel? Eu incercam sa grupez pozele cu motocicletele personale ale oamenilor de pe-aci, aici sunt foarte rasfirate printre certuri si discutii mai mult sau mai putin TAMPE! cu ce-a deranjat un TOPIC care nu genera nici un fel certuri tampite si discutii inutile, ci doar aduna si grupa poze cu motocicletele noastre...cele mai multe foarte bine ingrijite si foarte bine restaurate(vezi danyoldmoto, petcudan s.a.m.d.Si se dorea sa le vedem doar pe acelea a caror posesori sunt Romani si nu motociclete fanteziste de miii de euro ) Sunt profund dezamagit de moderarea acestui forum!!!

 

ti-am zis,nu tre sa te super,sunt de acord cu tine,dar moderatorii si admini asa au considerat.erau 2 topicuri cu aceelasi subiect.moderatorii ar trebuii sa fie mai atenti cu cei care deviaza de la subiect sau au un limbaj inadecvat sa le stearga posturile,cum am patit-o si eu pt k aveam semnatura prea marecrackup.gif.asa k hai nu mai umplum topicul asta inutile iar pozele care le aveai pe topicul celalalt poti sa le pui aici.burnout.gif

 

P.S. treci peste,viata e scurta!rock.gif

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ti-am zis,nu tre sa te super,sunt de acord cu tine,dar moderatorii si admini asa au considerat.erau 2 topicuri cu aceelasi subiect.moderatorii ar trebuii sa fie mai atenti cu cei care deviaza de la subiect sau au un limbaj inadecvat sa le stearga posturile,cum am patit-o si eu pt k aveam semnatura prea marecrackup.gif.asa k hai nu mai umplum topicul asta inutile iar pozele care le aveai pe topicul celalalt poti sa le pui aici.burnout.gif

 

P.S. treci peste,viata e scurta!rock.gif

Tocmai asta e, ca nu aveau acelasi subiect!!! De-asta ma deranjeaza!!! Dar se pare ca limba romana, si semantica ei au ramas o mare necunoscuta "X" in Romania!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ti-am zis,nu tre sa te super,sunt de acord cu tine,dar moderatorii si admini asa au considerat.erau 2 topicuri cu aceelasi subiect.moderatorii ar trebuii sa fie mai atenti cu cei care deviaza de la subiect sau au un limbaj inadecvat sa le stearga posturile,cum am patit-o si eu pt k aveam semnatura prea marecrackup.gif.asa k hai nu mai umplum topicul asta inutile iar pozele care le aveai pe topicul celalalt poti sa le pui aici.burnout.gif

 

P.S. treci peste,viata e scurta!rock.gif

Amendatule, nu am niica cu tine, dar nu ma pot abtine.., tu in timp ce ai scris postul asta traversa-i Prutul sau erai in mers cu atajul?! :crack: Daca limba romana ti-ar fi fost un adversar de la fotbal , cu siguranta ai fi primit un cartonas rosu la cat ai faultat-o! :D :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Amendatule, nu am niica cu tine

 

jeane abtinete nu e cazul.in primul rand am mana stanga in ghips si nu pot scrie coerent si in al doilea rand nu e treaba magarului de unde bea calu apa!succes.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O deficienta a mainii ar afecta corectitudinea exprimarii in scris. Ma tem ca alta "slabiciune" afecteaza coerenta...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare domnilor! Din pacate, o sa repostez aici pozele care le-am salvat. Restul, daca mai aveti bunavointa, puteti sa le introduceti din nou! Subiectul ramane acelasi: Propietate personala, nu fantezii din occident!!! Multumesc!

post-14549-0-16177000-1339160859_thumb.jpg

post-14549-0-56627000-1339160867_thumb.jpg

post-14549-0-64308400-1339160879_thumb.jpg

post-14549-0-50603600-1339160887_thumb.jpg

post-14549-0-60060600-1339160908_thumb.jpg

post-14549-0-77509200-1339160932_thumb.jpg

post-14549-0-30268200-1339160941_thumb.jpg

post-14549-0-09426000-1339160949_thumb.jpg

post-14549-0-67117700-1339160962_thumb.jpg

Editat de Adolf118
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Subiectul ramane acelasi: Propietate personala,

Sa intelegem ca toate atajele de mai sus sunt ale tale precum spui Proprietate personala?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu amice...nu! era "candva" un topic! acum a fost "mutat" aici! se pare ca nu voi mai posta nici un topic aici la comuniste! avand in vedere comunismul care exista! si nici pe pagina "oficiala" nu voi mai posta nimic!...si da! dnepra merge bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

era "candva" un topic! acum a fost "mutat" aici! se pare ca nu voi mai posta nici un topic aici la comuniste! avand in vedere comunismul care exista!

 

inteleg perfect ce spui. consider ca ai toata dreptatea. este insultator ce se intampla. in ce ma priveste, eu voi continua: acolo unde nu se sterg topicurile "neconvenabile" si fireste, pe blogul meu. am sa tin insa legatura cu unii oameni de-aici, oameni de exceptie. din pacate, putini...

 

pacat totusi ca o mana de lichele isi fac de cap pe-aici. or veni si alte zile.

 

moderatorii si admini asa au considerat. hai nu mai umplum topicul asta inutile iar pozele care le aveai pe topicul celalalt poti sa le pui aici.burnout.gif

 

P.S. treci peste,viata e scurta!rock.gif

 

e nostim: amendatul, dupa ce le-a tinut partea atat de ... (voi cum ati defini?)*** peste doar cateva ore a patit acelasi lucru ca mine si ca Adolf118 - drept pentru care s-a napustit a se plange, normal :-))) pe un topic ce - surpriza? - i s-a sters! :-)))

 

*** nimic personal, amendatule.:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inteleg perfect ce spui. consider ca ai toata dreptatea. este insultator ce se intampla. in ce ma priveste, eu voi continua: acolo unde nu se sterg topicurile "neconvenabile" si fireste, pe blogul meu. am sa tin insa legatura cu unii oameni de-aici, oameni de exceptie. din pacate, putini...

 

pacat totusi ca o mana de lichele isi fac de cap pe-aici. or veni si alte zile.

 

 

 

e nostim: amendatul, dupa ce le-a tinut partea atat de ... (voi cum ati defini?)*** peste doar cateva ore a patit acelasi lucru ca mine si ca Adolf118 - drept pentru care s-a napustit a se plange, normal :-))) pe un topic ce - surpriza? - i s-a sters! :-)))

 

*** nimic personal, amendatule.:cheers:

 

 

crackup.gif

promit k le dao o bere la Focsani celor care le-au fost sterse topicurile.sa traiti !! :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Amendatule, ca tot m-ai facut magar.., afla ca magarii beau bere si asa cum ai spus, calul, bea numai apa. Asa ca te astept cu berea cand ne vom intalni, iar eu o sa-ti dau putintica apa.., sfintita. :cheers: Si arunca naibii ghipsul ala, daca este asa de 'anagramat'! :crack: . Scuze pt off topic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In atentia pasionatilor de atase:

 

Marea intrunire Europeana de atase (ATENTIE, NU E MONOMARCA, a nu se confunda cu intrunirea Europeana Ural din Austria care va fi o saptamana mai tarziu) se tine anul acesta in perioada 24-26.08.2012, in L-9991 Weiswampach (Luxembourg)

Intrarea este 12 euro de persoana (inclusiv atas si cort), copiii intre 7 si 14 ani platesc 6 euro, pentru copii sub 7 ani intrarea este gratis.

Pentru mai multe detalii intrati pe http://motorrad-gespanne.de/magazin/egt/

Editat de cios
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-ar interesa o motocicleta cu atas, ca sa pot merge cu sotia si copilul la plimbare gen tura sau concediu.

 

Exista de inchiriat sau doar varianta de cumparat?

Daca e de cumparat, ce sfaturi imi dati? pe la ce preturi se invart astea ?

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-ar interesa o motocicleta cu atas, ca sa pot merge cu sotia si copilul la plimbare gen tura sau concediu.

 

Exista de inchiriat sau doar varianta de cumparat?

Daca e de cumparat, ce sfaturi imi dati? pe la ce preturi se invart astea ?

 

Multumesc.

 

La motocicletele cu atas ai in principiu doua variante: cumperi una veche pe care o repari si te plimbi cu ea pe o raza de 300 km in jurul casei (ca sa nu fii prea departe cand trebuie sa te intorci pe platforma) sau oriunde vrei daca te pricepi si esti dispus sa repari la ea pe sant in timp ce sotia comenteaza si copilul se plictiseste - investitie initiala 500-1000 euro si inca o data pe atat in reparatii, sau cumperi una noua (sau SH dar de generatie noua)si te plimbi pur si simplu, aici preturile sunt de la 5.000 euro pentru un Ural SH pana la 13.000 pentru un Ural nou sau chiar spre 40.000 euro pentru o Hayabusa cu atas SH.Intre variantele astea sunt o multime de optiuni, depinde foarte tare ce gen de ture vrei sa faci.

Ural Moto inchiriaza motocicleta cu atas daca vrei sa vezi daca chiar e ceva ce-ti place inainte sa decizi daca si cumperi una.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti! M-ar interesa si pe mine sa inchiriez o moto cu atas pt nunta,pe la sfarsitul lunii iulie! Practic se merge cu ea doar 10-12 km,platesc,fac cinste,tot ce trebuie sa fie lumea multumita. V-as fi recunoscator daca m-ati putea ajuta macar cu un sfat,un nr. de tel. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...