Sari la conținut

Accident grav in Piata Victoriei


duracell
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 99
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Multa bafta si sanatate tie si prietenei tale Mihai. I`m soory ptr. ce-ati patit, bine ca sunteti ok.:wave:

 

In legatura cu protestul la adresa boilor de la pro-tv, mai bine scrieti la CNA sa-i amendeze ptr. dezinformare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar trebui sa aflam cine este redactorul, sa se aduca reclamatia chiar obiectiv.

Altfel e prea general.

A, si nu uitati: adresati mail-ul "Domnului Presedinte" pentru ca asa in mod normal ar trebui sa ajunga la cele mai sus-puse persoane din conducere.

Ca sa nu zic ca ar trebui facuta scrisoare pe hirtie, care conform legii trebuie sa aiba raspuns oficial in 30 de zile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am trimis un mail de 'felicitare' pe adresa: pr@protv.ro. Daca le umplem casa cu mesaje, tot o sa ajunga ceva 'felicitari' si la reporterul/redactorul care a dat-o in bara

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar revenim la o intrebare dintr-un alt topic: Cine apara interesele motociclistilor ? :wave: Ca de persoane fizice li se rupe in 4 cand le scrii o "ceva"

 

Poate cineva poate sa raspunda -> AICI

Editat de Thomas
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trimis si eu un e-mail .

Reproduc mai jos ceea ce am scris - scuze daca nu este foarte coerent dar m-au cam apucat dracii mai ales ca am ajuns aseara in Victoriei la putin timp dupa producerea accidentului .

 

 

"Buna ziua .

Nu inteleg cum puteti permite ca adevarul sa fie denaturat in asemenea maniera !

Ma refer aici la relatarea din cadrul stirilor protv referitor la accidentul in care a fost implicat un motociclist aseara 12.06.2005 .

Intamplator sunt un pasionat al FENOMENULUI motociclism care ia din ce in ce mai multa amploare si in tara noastra ( nu toti motociclistii sunt baieti de bani gata care pariaza mii de euro pe o cursa - asta doar ca scenariu al serialului " Baieti buni " poate fi luat in considerare ) . Intamplator am ajuns aseara relativ repede dupa producerea accidentului si stiu sigur ca soferul Daciei implicat in accident si-a recunoscut vina . Ati relatat de o " cursa nebuneasca " . Chiar sunteti atit de limitati in meseria dumneavoastra de a gasi stiri de senzatie incat le " produceti " chiar daca nu exista ????

Rusinos mod de a-ti castiga existenta .

O zi buna

 

Barjoveanu Ioan

 

P.S. Sper ca mail meu sa nu ramina fara ecou ; ar fi demn si corect sa reveniti si sa dezmintiti relatarea initiala . "

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine apara interesele motociclistilor ?

 

 

Pai cine, motociclistii, mai ales daca sunt organizati :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar revenim la o intrebare dintr-un alt topic: Cine apara interesele motociclistilor ?  Ca de persoane fizice li se rupe in 4 cand le scrii o "ceva"

 

Buna intrebarea - UCMR sau cum s-o mai numi are in cadrul ei o directie de asistenta legala ? Ma refer aici nu numai la asistenta in legatura cu mass-media ci si cu organele statului , asigurari , partea vinovata etc .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baiazid, ei au angajat avocat. Au jde mii de procese, si rolul lui este de a intirzia cit mai mult procesul, ca tu sa nu-ti mai permiti sa platesti avocatul. C-asa-i pe la noi ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

. Chiar sunteti atit de limitati in meseria dumneavoastra de a gasi stiri de senzatie incat le " produceti " chiar daca nu exista ????

Rusinos mod de a-ti castiga existenta .

Bocioaca...bine ca esti intreg.

Cat despre reporterii din televiziuni, nu stiati ca fabrica stiri?Au norma pe zi de facut.Cineva apropiat a lucrat la un post si stiu f. bine cum avea de facut (de cautat)un nr. de stiri /zi.

Asta e..daca e mare cererea..mai ales la ora 17:00 :wave:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am sunat la 2505063, mi-a raspuns un individ, am cerut sa vorbesc cu cineva de la departamentul stiri si mi-a zis ca nu se poate, ca sa-i spun lui despre ce-i vorba. Si i-am spus, dar ma indoiesc ca mesajul va ajunge unde trebuie. Asa ca ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

250.50.64 sau 250.50.63.. astea erau numerele de pe la emisiunuiile ale de dimineatza si mai apoi la care sunai la faza ai cu "prosttv te asculta ce vezi" incearca si acolo! :srcatch:

 

Pardon! Acu am vazut calumea numarul de tel. E acelasi! Sorry!

Editat de Lt. Navarro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trimitand :wave: prosteveului nu rezolvam nimic, ci mai mult se felicita si se bat pe spate prin pseudoredactia lor, uite dom'le dupa ce ca is vitezomani mai sunt si agresivi cu presa.

Multe e-mailuri cu comentarii pertinente in schimb pot rezolva ceva. Cand comenta cabral pe la inceput galele k-1 de pe prosteve, bineinteles super profesionist ("hoaaaa, ce bucata i-a dat", "i-a dat capu' jos" :o) am trimis un mail la programe. Dupa niste conversatii cu unul de s-a recomandat Costi Mocanu :blbl: cabral a disparut din peisaj. Imi place sa cred ca si mailurile mele au contribuit la evacuarea lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand comenta cabral pe la inceput galele k-1 de pe prosteve, bineinteles super profesionist ("hoaaaa, ce bucata i-a dat", "i-a dat capu' jos"  :wave:) am trimis un mail la programe. Dupa niste conversatii cu unul de s-a recomandat Costi Mocanu  :o  cabral a disparut din peisaj. Imi place sa cred ca si mailurile mele au contribuit la evacuarea lui.

Stai pe-aproape. Nu s-au inteles la bani si contractul a fost reziliat :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Le doresc celor 2 sanatatte grbnica.Parerea me este ca nu se mediatizeaza foarte mult motociclismul la noi decat prin nus ce stiri cau titluri imposibile de suportat pt urechea impatimitilor moto (de parca motoristi ar fi calai)Poate suna a tampanie ce spun dar;Huidu acel Huidu care este si el un impatimit al moto... ar putea ajuta pt ca f multa lume se uita la emisiune lor+gainusa. Trebuie mediatizat motociclismul la noi neaparat,si un lucru f bun este cu ajutorul vedetelor care cunosc cat de cat despre ce este vorba pt ca ei au un impact mult mai mare asupra oamenilor. Un protest poate ca este bine venit din parte unora si din parte mea (un simplu om care iubeste motoarele dar culmea are cat B pe permis si o masinuta) dar cred ca o asemenea operatiune nu ar face decat sa ii enerveze pe soferi si mai mult.

Eu va-s propune o alt fel de miscare, se stie de toti cei din Bucale ca miercurea toti motoristi (majoritatea) se intalnesc in Herastrau da? faceti un traseu in Bucuresti pe marile artere in care sa participe toti motoristi care vin in hera pur si simplu cati or fi 100 150 200 de motoristi in fiecare niercuri sa parcurga acelasi traseu, asta cred ca ar fi un protest adevarat si cred ca ar avea un altfel de impact asupra oamenilor atunci vor vedea ce inseamna unitate si chiar eventual cu riscul de a se produce cat mai multe fracturi sau luxatii de incheieturi sa se faca cu mana tuturor pietonilor soferilor efectiv tuturor si politistilor.Si cred ca se vor vedea rezultatele in 1-2 luni,parerea mea.

apropo si nu numai in Bucuresti,daca sa-r organiza aceste parade ca sa le spun asa in toata tara ar avea un impact mai mare.Trebuie sa se vada cat mai multe motociclete pe sosea ca romanu sa invete sa conduca mai PRUDENT AVIZ CELOR CU B-UL ALA MARE PE PERMIS CA NU ATI LUAT CARNETUL LA 6 DIN 49 MAMA VOASTRA

Apropo la TVnu ma uit ca nu doar pro tv isi face singur stirile dupa bunul lor plac ci majoritatea. Sa mor io daca nu ma uit decat la filme si mai ales pe HBO sau pe calc in rest mai citesc presa dar la stiri ma-m lamurit de f mul timp.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apropo tot parerea mea este ca fluturasii impartiti este putin aiure pt ca nu fluturasii mer pe 2 roti ci voi cei care conduceti, voi trebuie sa fiti vazuti, daca vrea careva fluturase se duce pe traseul romana universitate si se imbogateste din maculatura.Chestia cu paradele de miercuri care spuneam este cea mai bunaROMANULUI II TREBUIE UN SOC si asta printr-un card de motoristi (Asta fura ochii orcui)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...