Sari la conținut

Ce Pot Sa Modific?


IonutNFS
 Share

Postări Recomandate

Ce Pot Sa Modific La un Scarabeo de 50 in 4t model 2007 ca sa fuga mai tare da nu dela sa platesc sute de euro k sa nuh ce , eu vreau ceva simplu care sa fac in garaj yo !!!! :lol: :lol: :lol:

post-26954-1210578224_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da-l cu parafina sa fie mai aerodinamic. merge si cu banda scotch la inceput. si daca tot mergi fara casca, da-te si pe cap cu parafina, tot pentru a reduce frecarea cu aerul.

Editat de krupp
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da-l cu parafina sa fie mai aerodinamic. merge si cu banda scotch la inceput. si daca tot mergi fara casca, da-te si pe cap cu parafina, tot pentru a reduce frecarea cu aerul.

 

asta a fost buna :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

So daca mai faci o data schema din poza...ai sanse sa iti iei zboru...si vei avea un scuter zburator, iar parul tau cu parafina se va falfaii in vant :lol:

 

Ce sa mai spun de al meu F12 care nu vrea sa fuga de 70 km/h nici mort, doar greu tare in 73-75 la vale.Role de 5gr, ambreaj nou, segmentat nu ce poate avea.

Eu cred ca cureaua e prea scurta, si nu lucreaza bine transmisia...din cate am mai vorbit si pe mess numai aia cred ca poate fi problema.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

So daca mai faci o data schema din poza...ai sanse sa iti iei zboru...si vei avea un scuter zburator, iar parul tau cu parafina se va falfaii in vant :lol:

 

defapt eu aveam casca acolo si am facuta sa ptr un filmulet in filmulet se vede cum ma ridic si im idau casca joc , eu port mereu casca pur si simplu asa m-am obisnuit !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu il cred. Motoarele in 4t nu is la fel de sprintoase/nervoase, insa la drum lung se intind la fel de bine ca si cele in 2t...

Iar Aprilia Scarabeo e dotat cu un motor mai puternic si mai fiabil decat aprilia sr50...cel putin cele in 2t...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se poate sa prinda 90 (pe bord asta) pentru ca pe langa ca are rotile mai mari fata de un scuter gen aprilia sr, este si mult mai usor. Daca vrei mai mult de atat modifica transmisia, pune una sport. Si incearca sa supraalimentezi motoru, cauta un carburator mai mare daca nu macar jogloare mai mari. Si goleste toba pe care o ai acum sau daca te tin finantele pune una sport.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se poate sa prinda 90 (pe bord asta) pentru ca pe langa ca are rotile mai mari fata de un scuter gen aprilia sr, este si mult mai usor. Daca vrei mai mult de atat modifica transmisia, pune una sport. Si incearca sa supraalimentezi motoru, cauta un carburator mai mare daca nu macar jogloare mai mari. Si goleste toba pe care o ai acum sau daca te tin finantele pune una sport.

!!!MULTUMESC !!! chiar am sa incerc faza cu toba si cu carburatorul !!a

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...